آناتومی جامع دست

از آنجا که کمبود منیزیم می تواند توازن ویتامین D شما را از بین ببرد، پتاسیم، از سوی دیگر، می تواند اسیدهای موجود در بدن شما را خنثی کند، در غیر اینصورت کلسیم را از استخوان ها بیرون می آورد. شاید به محض شروع به راه رفتن این اتفاق نیافتد، اما در صورتی که استخوان های پاشنه هنوز کاملاً بهبود نیافته باشند و شما وزن خود را روی آن بیاندازید، پین های فلزی می شکنند. کسانی که ورزش­های سخت انجام می­دهند، بیشتر این درد را احساس می­کنند.

بهطورکلی سومین دلیلی که مردم برای آن به پزشک مراجعه میکنند، درد در دست راست است. چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟ اگر درمان غیر جراحی علائم را تسکین ندهد، پزشک جراحی را توصیه می کند. این دردها با علائم دیگری چون حالت تهوع، عرق کردن ناگهانی، نفستنگی و دردهای شدید قفسه سینه همراه است. جناغ یا استخوان سینه، استخوانی نازک و چاقویی شکل است که در امتداد خط میانی ضلع قدامی ناحیه قفسه سینه اسکلت قرار دارد. دردهای التهابی اغلب به دلیل مشکلی داخلی به وجود می­آیند و زمانی که ناحیه درد را حرکت دهید، درد را کمتر حس می­کنید.

این دردهای التهابی در شب و اوایل صبح شدت بیشتری دارند و نزدیکی غروب از شدت آن­ها کاسته می­شود. به­طور کلی دردها مکانیکی یا التهابی هستند. زیرا این دردها می­توانند نشان­دهنده یک مشکل جدی یا آسیب در بافت­های بدن باشند. با توجه به اینکه این بیماری در افراد مبتلا به ورم شدید مفاصل بوجود می آید، جهت کنترل و مدیریت شرایط بیمار از مسکن ها و ضد دردها استفاده می نمایند. گره های استخوانی هبردن یکی از انواع بیمار گونه فرم گیری و رشد بی رویه استخوان، در بین مبتلایان به ورم شدید مفاصل انگشتان می باشد. این رشد بی رویه استخوانی، باعث درد، سفتی مفاصل و عدم احساس راحتی در شخص مبتلا می گردد.

این درد در عین سادگی می­تواند بسیار خطرناک باشد. به خصوص کمبود کلسیم و ویتامین D بسیار می توانند موجب این درد باشند. در این مقاله سعی شده که آناتومی مچ به طور خلاصه بررسی و انواع شکستگی های آن به همراه روش های درمان شکستگی مچ دست، توضیح داده شوند. روی این شیار یک بافت لیفی مهم قرار دارد که به آن لیگامان عرضی بازو Transverse humeral ligament میگویند. به آن ایلیوم میگویند). سطح داخلی ایلیوم شامل حفره خاصره ای (حفره ایلیاک) و سطح خاجی-لگنی (ساکروپلویک) است که این دو قسمت ازطریق یک کنار داخلی از یکدیگر مجزا می گردند.

آرتروز زمانی بروز می کند که غضروف مفصلی در مفصل دچار فرسودگی می شود -گاهی تا حدی که استخوان بر روی استخوان ساییده می شود. استخوان اولنا یا زند زیرین ( این استخوان در همان طرف انگشت کوچک دست قرار دارد) در قسمت های پایین و نزدیک به مچ باریک میشود و فقط با تعداد اندکی از استخوان های کارپ مفصل میشود. جراحان دست، مچ را گروهی از استخوان ها تعریف می کنند که در بین ساعد (زند زیرین و زند زبرین) و استخوان های کف دست (متا کارپ) قرار دارند.

پیوند استخوان، استخوانی جدید است که در اطراف استخوان شکسته قرار می گیرد. استخوان بازو Humerus bone یک استخوان بلند است که در ناحیه شانه با استخوان کتف یا اسکاپولا Scapula و در آرنج با استخوان های ساعد یعنی زند بالایی (رادیوس) Radius و زند زیرین ( اولنا) Ulna مفصل میشود. ماکولا: ناحیه مرکزی کوچک در شبکیه که شامل سلولهای حساس به نور خاصی است و امکان میدهد جزئیات دقیق را به وضوح ببینیم. درمان اغلب اولین راه حلی است که پزشکان برای مدیریت دردهای مزمن انجام می دهند.هر بیمار نسبت به یک داروی خاصی واکنش نشان می دهد پس پزشکان به انواع مختلفی ازداروها با دوزهای مختلف نیاز دارند تابتوانند موثرترین آن ا را برای هربیمار انتخاب کنند.درمان بیمار براساس نوع وشدت درد و اینکه چگونه درد بیمار بوسیله این درمان کاهش یافته است انجام می شود.

اگر پیشرفت و افزایش گره ها با علائمی مانند درد یا ایجاد مشکل در عملکرد روزانه همراه بود، شخص بیمار حتما باید با پزشک مشاوره نماید. بسته به نوع شخص، نوع ورزش تغییر نموده و بستگی به عوامل مختلفی مثل میزان پیشرفت بیماری و سن بیمار دارد. محل و اندازه برش جراحی به این بستگی دارد که کدام قسمت از استخوان اسکافوئید شکسته شده باشد. در سایر موارد، برشی بزرگتر مورد نیاز است تا اطمینان حاصل شود که قسمت های اسکافوئید به درستی همردیف شده اند. یک پژوهش که در ژورنال امریکایی تغذیه بالینی منتشر شده است، اثر افزودن روزانه یک فنجان ماست حاوی پروبیوتیک به رژیم غذایی را در کنار دارو درمانی :چهارتایی” برای درمان H. pylori بررسی کرده است.

خون رسانی خوب به استخوان در بهبود شکستگی بسیار مهم است، زیرا خون اکسیژن و مواد مغذی را به محل شکستگی منتقل می کند تا به بهبودی کمک کند. خواه درمان شما جراحی است یا غیرجراحی، دست تان تا 6 ماه یا تا زمان بهبودی شکستگی تان باید در گچ باشد یا آتل بندی شود. در صورت امکان جراح پس از جراحی استخوان را بازسازی می کند ، اما گاهی اوقات آنها نیاز به قطع بخشی از استخوان است. گاهی این گره ها، یا فاقد علامت بوده و یا با علائمی ملایم و خفیف بروز نموده و ظاهر می گردند.

این عارضه ممکن است کاملا بدون علامت باشد و یا ممکن است موجب درد و محدودیت حرکتی در مچ دست شود. روزهداری متناوب باعث کاهش بسیار کمتری در حجم عضله نسبت به کاهش وزن با روش سنتی محدودیت کالری، میشود. به منظور بهبودی صحیح یک شکستگی در دست و یا مچ شما، بسیار ضروری است که آن استخوان تا مدتی در یک محل ثابت نگه داشته شده و کاملا بی حرکت باشد. در این نوشتار منظور ما از درد دست راست، درد در همان ناحیه فوقانی سمت راست می­باشد که در جامعه مصطلح است. به منظور کاهش درد مچ دست ، پزشک شما ممکن است دارو های مسکن درد بدون نیاز به نسخه از قبیل استامینوفن، ایبوپروفن و یا ناپروکسن سدیم را توصیه کند.

در استخوانهای پیشانی ، آرواره فوقانی ، گونه ای و برخی دیگر از استخوانهای صورت ، حفره هایی به نام سینوس وجود دارد . مچ بندهای ایمنی می توانند به کاهش شدت شکستگی و جلوگیری از برخی از آن ها کمک کنند ولی نمی توان به کمک این وسایل، به طور کامل از شکستگی مچ دست جلوگیری کرد. برای برخی از شکستگی ها، پزشک از یک دوربین کوچک به نام “آرتروسکوپ” برای جا انداختن استفاده می کند. معمولا شکستگی اعضا در سوانحی مانند تصادف، زد و خورد یا نزاعهای دسته جمعی به وجود میآید. مهرههای پشت به قسمی روی هم قرار گرفتهاند که جسم آنها روی هم و سوراخ آنها در امتداد یکدیگر و در نتیجه لوله درازی بوجود میآید که محل استقرار نخاع است.

دیدگاهتان را بنویسید