آناتومی لگن چیست؟

شما باید مراقبتهای لازم را به منظور جلوگیری از شکستگی ترقوه با اجتناب از افتادن بر روی بازو انجام دهید. استخوان ران در آسیبدیدگیهایی با انرژی بالا، مانند افتادن از بلندی یا تصادف وسایل نقلیه موتوری میشکند. آسیب ها و صدماتی از قبیل شکستگی، تورم سیاهرگ نزدیک پاشنه پا و پیچ خوردگی به گیر افتادن و فشرده شدن شاخه ای از عصب پلانتار خارجی کمک می کنند. که در نتیجه ناهنجاریهای غضروف صفحه رشد به وجود می آید که عمدتا بر استخوانهای طولانی تر تأثیر میگذارد و منجر به رشد ضعیف استخوان، کاهش معدنی شدن استخوان و بدشکلیهای استخوانی مانند پای پرانتزی (کمانی شدن پا) و صدا دادن زانو میشود و معمولاً نیز به دلیل کمبود کلسیم یا فسفر ثانویه است زیرا برای رشد طبیعی و کانی سازی استخوان ها ضروری هستند.

گاهی اوقات حتی با وجود شکسته بودن استخوان، این شکستگی در رادیوگرافی قابل مشاهده نیست. شایعترین علائم این بیماری درد استخوان، تورم، قرمزی و گرم شدن محل آسیب دیده میباشد. علائم این بیماری درد و بی حسی در استخوان آرواره میباشد. این پژوهشگران میگویند در انسانهای امروزی بینی کوچک شده است زیرا بدن ما نسبت به اجدادمان به اکسیژن کمتری نیاز دارد. بنابراین، شناسایی و درمان سریع این بیماری اهمیت زیادی دارد. دایره بالای این کیسه استوانهای به دور تا دور پایینترین قسمت استخوان بازو میچسبد و دایره پایین آن به دور تا دور گردن استخوانهای رادیوس و اولنا متصل میشوند.

یک تاج که با دندانهای بالا تطابق و هماهنگی داشته باشد در قسمت بالای کاشت قرار میگیرد. این پیوند استخوان می تواند هم از خود بیمار باشد که از نواحی مثل بال لگن، استخوان برداشته می شود و در محلی که شکستگی جوش نخورده باشد قرار می گیرد. این که کدام روش بهتر است کاملا بستگی به شرایط بیمار و مهارت پزشک دارد و اساسا بهتر است به جای اینکه بپرسیم کدام روش بهتر است بپرسیم کدام روش مناسبتر است. از طرفی ممکن است شرایط بینی شما به گونهای باشد که یک روش برای شما مناسبتر از روش دیگر باشد، اما به هر حال دست بیمار برای انتخاب روش باز است و مطلوب بودن جراحی زیبایی شما بیش از هر چیزی به تبحر و تسلط جراح در آن روش جراحی بستگی دارد.

در مواردی هم ممکن است با وجود جراحی، جااندازی به درستی انجام نشده باشد یا تثبیت استخوانی مناسب نباشد و شکستگی جابجا شود و در وضعیت نامناسب جوش بخورد.بد جوش خوردن تنه استخوان ران میتواند موجب بروز کوتاهی یا تغییر شکل ظاهری در ران شود و ممکن است موجب بروز آرتروز مفصل زانو در دراز مدت شود. دانشمندان معتقدند این الگو سبب تغییر در متغیرهای پر انرژی مانند میزان مصرف اکسیژن، نرخ سوخت و ساز پایه و نیاز روزانه به انرژی در طول روز خواهد شد. «علیرضا فاضلی ثانی» میگوید: «پس از پیگیریهای قانونی، صاحب کارخانه تولید پودر استخوان (کارگاه چربیسوزی) به مدیریت صحیح پسماند خام و فاضلاب کارگاه مکلف شد و روش جمعآوری پسماند کارگاه را از روش سنتی به روش تبخیری تغییر داد.

شکستگی استخوان های کارپال نادر است، به جز استخوان اسکافوئید. استخوان بلند (دراز): شامل یک تنه(دیافیز) تقریبا استوانه ای و یک قسمت پهن(اپی فیز) در دو انتها و شامل دو گروه استخوان های اندام تحتانی و فوقانی است. استخوان اسفنوئید یکی از هشت استخوانی است که جمجمه را تشکیل می دهد و در تشکیل قسمت فوقانی جمجمه که مغز را محصور و محافظت می کند، نقش دارد. یک عدد استخوان پیشانی ( فرانتال ) که قسمت پیشین جمجمه را تشکیل می دهد و تا لبه ابروها ادامه می یابد .

قسمت پایینی جناغ سینه نقطه اتصالی برای ماهیچههای دیافراگم و دیواره شکمی به وجود میآورد. در این روش میتوان تمام پوست بینی را از قسمت غضروف و استخوان بالاتر کشید و تمام آنچه را که در درون بینی وجود دارد، دید. در پایان باید گفت تفاوت آناتومی بینی در خانم ها و آقایان یک بحث مفصل و تخصصی بوده و در این نوشتار سعی شد گزیدههایی از آن بیان شود. مچ بند طبی پل دار پاک سمن می تواند از اين اتفاق جلوگيری كرده، مفصل را در وضعيت طبيعی خود قرار دهد و فشار وارد شده بر روی عصب مديان در تونل كارپال را كاهش دهد.

میتوان گفت که هم در میان جراحان و هم مراجعین روش باز بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است و استفاده از این روش رو به گسترش است. برخی مواقع، قطع عضو به منظور پیشگیری از گسترش بیشتر عفونت مورد نیاز میباشد. جراحی تنها در 5 تا 10 درصد از موارد مورد نیاز میباشد. با این حال در برخی موارد نیز شکستگی استخوان ممکن است در نتیجه شرایط خاص پزشکی مثل بیماریهایی همچون پوکی استخوان به وجود آید.

بنابراین ، مشکلات بینایی و درد در ناحیه صورت در بیشتر موارد به دلیل تحریک این ساختارها به دلیل آسیب شناسی استخوان اسفنوئید (اصلی) بوجود می آید. ساختار غیر طبیعی پا: در صورت غیرطبیعی بودن ساختار پا، مانند کف پای صاف یا قوس دار، فشار بیشتری روی تاندونها اعمال میشود؛ در نتیجه فرد بیشتر در معرض خطر ابتلا به تاندونیت قرار دارد. اصطلاح پزشکی برای عفونت استخوان استئومیلیت است که میتواند استخوانهای هر بخش بدن را تحت تأثیر قرار دهد. برخی مواقع، عفونت بافتهای اطراف استخوان میتواند در نهایت به خود استخوان نیز گسترش یابد.

وقتی سطح بالای قند خون برای مدت طولانی کنترل نشود، میتواند ایجاد شود. عفونت استخوان نیازمند درمان فوری است، چون این بیماری در صورتیکه درمان نشود، میتواند منجر به بروز عوارضی مانند مرگ استخوان و ورم مفاصل گردد. همچنین عفونت استخوانها یا استئومیلیت در صورتی که درمان نشود، می تواند منجر به بروز چندین عارضه گردد. عفونت شدید میتواند باعث ضعف و آسیب به استخوان و همچنین منجر به شکستگی استخوان گردد. بزرگسالان مبتلا به عفونت استخوان درد در ناحیه کمر را نیز تجربه میکنند. عضلات فوق تیروئید (استیلوهوئید، دیگاستریک، مایلوئید، ژنیوئید) استخوان هیوئید را بالا میبرند، در حالی که عضلات اینفراهوئید (Omohyoid ،Sternohyoid ،Thyrohyoid ،Sternothyroid) آن را شل میکنند.

نمودار استخوان ماهی، ابزاری برای ترسیم گرافیکی انواع علتهای کوچک و بزرگی است که دست به دست یکدیگر داده و یک مشکل یا مسئله را بهوجود میآورند (یا آن را تشدید میکنند). در ادامه مثالهایی از تمرینهای مفید توانخشی این عارضه توضیح داده میشود. تاندون های لگن ممکن است به علت اضافه بار یا افزایش فشار، بدون داشتن زمان برای بهبودی، دچار التهاب و یا پارگی شوند و این موضوع می تواند باعث لگن درد در شب شود. بسته به نوع شکستگی ممکن است پزشک بخواهد اعصاب و عروق را از نظر آسیب بررسی کند. نخستین چیزی که باید در نظر بگیرید شناخت علت پا درد است.

بورس دردناک معمولا نسبت به لمس کردن حساس است و بافت ناحیه دردناک اغلب ضخیم به نظر می رسد. التهاب در این ناحیه میتواند منجر به درد، ضعف و حتی بیحسی در دست و انگشتان دست شود. بر همین اساس، این بیماری میتواند علائم مختلفی را بسته به موقعیت استخوان عفونی ایجاد کند. علائم دیگر آن شامل برآمدگی قطعات شکسته از پوست میباشد. اکثر شیوههای درمانی شامل فرایندهای غیر جراحی است. پیامدهای دیگر شامل شکستگی باز، آسیب عصبی و آسیب عروق و غیر یکنواختی استخوانها در طول 3 تا 4 ماه و غیره میباشد.

چوب را با یک دست بگیرید و دست دیگر خود را روی انتهای دیگر چوب قرار دهید (به طوری که چوب در مقابل شما افقی باشد). در بالای کاپیتلوم در سمت جلو یک فرورفتگی به نام کورونویید فوسا Coronoid fossa وجود دارد که وقتی مفصل آرنج کاملاً خم میشود زائده کورونویید Coronoid process در آن قرار میگیرد. به عنوان مثال، غضروف مفصل در آرتروز تضعیف و توانایی احیای آن محدود شده است که با گذشت زمان موجب از بین رفتن غضروف می شود. 3-سراغ وسیله رفتن و شفاعت طلبی،نباید انسان را از عذاب غافل کند.

توصیه میشود که در چنین مواقعی بیمار فعالیت در ناحیه آسیب دیده را به منظور اجتناب از تشدید آسیب و درد به طور کامل متوقف کند. اگر فشردهسازی عصب یا کانال نخاعی، باعث درد بیامان و یا از دست دادن عملکرد حرکتی / حسی شود، ممکن است جراحی ستون فقرات توصیه شود. در مورد نوزادان، ممکن است استخوانهای نرم آنها در طول عبور از طریق مجرا هنگام تولد شکسته شود. به ندرت، بیمار ممکن است مشکلاتی را نزدیک ناحیه انتهای شانه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید