آیات 1 تا 60 سوره اسراء – تفسیر نور

اگر جااندازی به روش بسته امکانپذیر نباشد پزشک معالج برای درمان شکستگی استخوان بالای ساق پا(استخوان درشت نی) اقدام به جااندازی باز میکند یعنی پوست و عضلات روی شکستگی را باز کرده و قطعات شکستگی را زیر دید مستقیم در کنار یکدیگر قرار میدهد.بعد از جااندازی باید تا چند ماه مانع از جابجا شدن مجدد قطعات شکستگی استخوان بالای ساق پا (استخوان درشت نی) شد تا استخوان فرصت کافی برای جوش خوردن را بدست آورد. پزشک برای ارزیابی آسیب و تعیین اینکه فرد به چه درمانی نیاز دارد، عکسبرداری با اشعه ایکس را توصیه کند.

در صورتیکه چند ماه درمان غیر جراحی تاثیر درمانی مناسبی نداشته باشد پزشک معالج ممکن است تصمیم به انجام عمل جراحی بگیرد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست . اگر فرد به دنبال درمان نباشد، این علائم ممکن است برای چند هفته باقی بماند. در صورتیکه بدون عمل جراحی پزشک موفق به جا انداختن استخوان نشود، به ناچار باید طی عمل جراحی این کار را انجام دهد. پس از انجام اقدامات اولیه برای شکستگی استخوان باید منتظر باشید تا پزشک یا پرستار در مکانی که شکستگی اتفاق افتاده است، حاضر شود و یا اینکه بیمار به نزدیکترین مرکز درمانی برده شود.

همچنین برخی بیماری های متداول در پا و گزینه های درمانی آنها را بررسی خواهیم کرد. هنگام خوابیدن، نباید یخ را به همان صورت روی ناحیه آسیب دیده رها کرد. حرکات پلک، ترشحات غدد اشکی و سایر غدد را در فواصل منظم روی سطح چشم جابجا میکند و هنگام خواب چشمها را میپوشاند و از تبخیر رطوبت سطح چشم جلوگیری میکند. زمان بهبود شکستگی انگشتان پا بدون شک از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود.

بهبودی رگ به رگ شدن انگشتان پا ممکن است حدود 4 تا 6 هفته زمان ببرد. اگر در ابتدا از آتل استفاده شود، معمولاً حدود یک هفته بعد گچ گیری انجام می شود. ورزش روزانه : انجام ورزش های ملایم موجب افزایش حرارت بدن و کم شدن وزن می شود. استخوان اسکافوئید (ناوی)،یکی از استخوان های کوچک مچ دست است. شکستگی توروس: استخوان تغییر شکل میدهد اما ترک نمیخورد. فشار زیاد روی استخوان در نهایت باعث ترک خوردن آن می گردد. • ساده: شکستگی یا ترک در استخوان ایجاد میشود، اما استخوان از پوست بیرون نمیزند. با این وجود، بهتر است برای درمان صحیح به یک متخصص مراجعه نمایید تا اطمینان حاصل شود که استخوان به درستی بهبود می یابد.

درمان شکستگی استخوان از یک قاعده کلی تبعیت میکند: قطعههای شکسته را باید به سر جای اصلی برگرداند و تا زمان جوش خوردن و التیام یافتن در موقعیت درست ثابت نگه داشت. شکستگی عرضی: شکستگی بر طول استخوان عمود است. معالجه با برق یک روش درمان است که میتواند به کاهش درد حاد و مزمن کمک میکند. انجام ماساژ روزانه در کنار استفاده از روغن های گرم: روغن زیتون، خردل و نارگیل باعث افزایش حرارت داخلی بدن می شوند و در درمان پوکی استخوان بسیار مورد توجه است.

این عضله کوچک از یک سو به سطح خارجی کندیل جانبی استخوان ران و در پایین به سطح پشتی استخوان درشتنی میچسبد. به همین دلیل است که در مجموع 22 استخوان این وظایف و بسیاری دیگر را انجام می دهند و مورفولوژی و فیزیولوژی صحیح را تضمین می کنند. شکستگی خرد شده: استخوان به گونه ای شکسته می شود که به چند قطعه تقسیم خواهد شد. شکستگی مورب: استخوان به صورت زاویهدار در سراسر طول آن شکسته میشود. شکستگی جابجا شده در انگشت پا می تواند باعث کج به نظر رسیدن انگشت و در برخی موارد، شکستگی جابجا شده ممکن است منجر به بیرون زدن استخوان شود.

در صورت امکان فردی را که دچار شکستگی استخوان شده است تا رسیدن کمکهای اولیه و پزشک از جای خود تکان ندهید تا شرایط بدتر نشود. جاانداختن مفصل آسیب دیده توسط پزشک سبب قرار دادن استخوان درجای خود می شود. بنابراین لازم است تا پس از خارج کردن گچ یا آتل فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی خاصی صورت گیرد تا همچنان مثل قبل بتوان از استخوان آسیب دیده استفاده کرد. بیشتر مبتلایان به نرمی استخوان را میتوان با مکملهای ویتامین D و کلسیم درمان کرد. در صورتی که فرد علائم شکستگی استخوان را دارد، سعی کنید با آتل یا یک وسیله دیگر اندام مربوطه را حتما بی حرکت نگه دارید.

ترتیب قرارگرفتن استخوانها و ماهیچههایی که به استخوان کتف و ترقوه وصل شدهاند، به شانهها و اندام زیرین امکان حرکت میدهند. شکستگی ترکه تری: که استخوان از یک سمت دچار شکستگی و از سمت دیگر دچار خمیدگی می شود. تصاویر بالا استخوان های شکسته شده را بعد از جااندازی و جراحی نشان میدهند. یک حفره عمیق بنام استابولوم که جرئی از لگن خاصره است و یک گوی کروی به نام سر استخوان ران که در درون حفره قرار گرفته است.

به طور کلی «هم» به معنی آهن است و هر جا در هر کلمهای آمد حتما آن کلمه ارتباطی با گلبول قرمز دارد. علاوه بر این اگر احساس گرسنگی میکنید همراه با اسموتی از وعدههای غذایی سالم مثل گوشت ماهی یا مرغ آبپز، تخم مرغ آبپز یا میان وعدههای حاوی آجیل و دانههای روغن در حد چند عدد استفاده کنید. شکستگیهای استرسی زمانی رخ میدهند که ماهیچههای انگشت پا بیش از حد ضعیف شوند.

بنابراین پزشک ممکن است از آتل یا گچ گرفتن استفاده کند و در صورتی که شکستگی باز باشد، وسایلی مانند پین یا پیچ را در استخوان قرار دهد تا جابجایی قطعات استخوان اتفاق نیفتد. پزشک در مرحله اول میزان استقامت انگشت شکسته را بررسی می کند. در بسیاری موارد نیز نیاز است تا آزمایشات و تصویربرداریهایی صورت گیرد تا نوع شکستگی به طور کامل تشخیص داده شود. شکستگی باز نوعی از شکستگی است که همراه با زخم است که میتواند منجر به عفونت شود. در برخی موارد نیز نیاز به عمل جراحی وجود دارد تا بافتهای از بین رفته و آلودگیها از محل زخم و شکستگی خارج شود.

قسمت فوقانی مانوبریوم مقعر(فرورفته) است که یک فرورفتگی به نام ژوگولار ناچ (بریدگی ژوگولار) ایجاد می کند (از زیر پوست قابل لمس است). این نوع شکستگیها که به نام شکستگیهای تروماتیک شناخته میشوند، در ورزشکاران رایج است. این پروژه که با همکاری گروهی از کارشناسان ایتالیایی و ایرانی انجام شد در تابستان ۱۳۹۰ به پایان رسید. ممکن است این عمل تحت بیحسی موضعی یا بیهوشی کامل برای بیمار انجام شود. این اعصاب در بازو کار خاصی انجام نداده و صرفا از بازو عبور کرده و به ساعد و دست میرسند.

دیدگاهتان را بنویسید