آیا سرطان مغز استخوان درمان دارد ؟

سوانتون میگوید ما با شاخههایی از تکامل دست و پنج نرم میکنیم که تنوع را میسازند و تنوع باعث میشود تومور در برابر درمان مقاومت کند. رادیوتراپی نم یتواند سلول های سرطانی را کاملا نابود کند بلکه فقط تعداد آنها را کاهش می دهد. مصرف محصولات با چربی بالا و گوشتها، مخصوصا گوشتهای فرآوری شده مانند سوسیس را کاهش دهید یا متوقف کنید. تومور های استخوانی می توانند هر استخوانی از بدن را تحت تاثیر قرار دهند و در هر استخوانی رشد کنند (از سطح استخوان تا مرکز استخوان که مغز استخوان نامیده می شود.) یک تومور در حال رشد (حتی یک تومور خوش خیم) بافت سالم را از بین می برد و استخوان را تضعیف می کند و استخوان را نسبت به شکستگی ها آسیب پذیر تر می کند.

سلول های سفید یا گلبول های سفید خون که با عفونت مبارزه می کنند. چندین نوع از سلول های سفید، از جمله نوتروفیل ها (برای مبارزه با باکتری) و لنفوسیت ها(برای مبارزه با ویروس ها) وجود دارد. اصلیترین علت ابتلا به سرطان ریه، مصرف دخانیات بوده و ۸۵ درصد از موارد ابتلا به این نوع سرطان را شامل میشود. خوردن مرتب نوشیدنیهای داغ ممکن است خطر سرطان مری نوع سلول سنگفرشی را افزایش دهد. این بیماری در هر بخشی از بدن میتواند ظاهر شود و تا به امروز حدود ۲۷۰ نوع سرطان شناخته و معرفی شده است.

این داروها به عنوان داروهای سیتوتوکسیک شناخته می شوند. این روشی است که از داروها برای تشویق سلول های ایمنی بدن برای حمله به سلول های سرطانی استفاده می شود. برای مثال ، اگر کانسر پروستات به استخوانها انتشار یابد، هنز کانسر پروستات نامیده میوشد، و اگر سرطان سیبه به ریه منتشر شود هنوز سرطان سینه نامیده میشود. بیشترین تأثیر روی ریه است و پس از آن سرطانهای پروستات، سر و گردن، مثانه، دهانهی رحم، مری و پانکراس ممکن است ایجاد شود؛ هم چنین عوامل ژنتیکی هم در این جا تأثیر عمدهای دارد چرا که مطالعات جمعیتی ژنتیکی روی دوقلوهای همسان و غیر همسان نشان داده است که ژنهای خاصی مسئول تمایل اعتیاد به نیکوتین هستند و در بعضی افراد نوعی تمایل ذاتی به نیکوتین و مشتقات آن وجود دارد.

پزشکان ممکن است از نشانگرهای تومور برای تشخیص یا کمک به تشخیص سرطان استفاده کنند. پلاکت ها خون را لخته می کنند. گوشت های فرآوری شده مانند سوسیس، کالباس و برگر می توانند سلامت افراد را به خطر بیندازند. نوشیدنی های حاوی قند بالا و نوشیدنی های گازدار حاوی کافئین می توانند خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهند. سرفه مداوم در حدود ۲۰ درصد از افراد مبتلا به سرطان مری را درگیر میکند. افراد مبتلا به سرطان معده پیشرفته که دو یا چند روش درمانی دیگر دریافت کرده اند، کاندیدای ایمنی درمان سرطان معده هستند. دو نوع اصلی سرطان وجود دارد که بر اساس نوع سلولی ست که سرطان از آن شروع میشود.

جنسیت بر روی حادث شدن این بیماری تأثیری نمیگذارد. این دو مورد با هم رابطه دارند اما چطور؟ هر 10 سال بعد از 40 سالگی شانس سرطان پروستات دو برابر می شود. بعضی از افراد مبتلا به این بیماری بعد از جراحی نیاز به پرتو درمانی داشته باشند و افرادی که عمل جراحی نیاز نداشتند نیز امکان دارد نیاز به پرتو درمانی داشته باشند.پرتو درمانی می تواند با بسیاری از درمان های دیگر انجام شود که در روند بهبودی بسیار تاثیر گذار خواهد بود که حد الامکان از نظر فشار روانی نگرانی ها را نسبت به طول عمرافراد مبتلا به سرطان استخوان را کمتر می کند.

پیش از جراحی امکان دارد نیاز به حمایت مخصوص تغذیهای وجود داشته باشد (گذاشتن لوله تغذیه در معده و دادن رژیم اختصاصی از این راه). در آوردن تمامی تومور تنها در ۴۵٪ از بیماران امکان پذیر است و در اکثر موارد، بقایایی از سلولهای تومور در لبه های محل جراحی باقی می مانند. در صورت امکان جراح پس از جراحی استخوان را بازسازی می کند ، اما گاهی اوقات آنها نیاز به قطع بخشی از استخوان است. بهتر است این غذاها را تا حد امکان کم مصرف کنید و کمتر بخورید.

همچنین بهتر است مقدار هر غذا در هر وعده کم شود، ولی تعداد وعده های غذایی را افزایش دهید. همچنین میتوان از داخل بدن با استفاده از یک لوله فلزی که داخل رحم یا واژن میرود اقدام بر پرتودرمانی کرد. گزارشهاي زيادي مبني بر استفاده از آهنربا براي درمان سرطان در نقاط مختلف دنيا وجود دارد. به همین دلیل، برخی از مردان با وجود ابتلا به این نوع سرطان پروستات نیازی به درمان ندارند. برخی از نشانگرهای تومور تنها توسط یک نوع سرطان تولید می شوند. سرطان مری کشنده است و پیش آگهی بیماران مبتلا به این بیماری ضعیف است و تنها حدود ۱۰ درصد از بیماران ۵ سال پس از تشخیص زنده می مانند (یعنی ۹۰ درصد بیماران، قبل از ۵ سال فوت می کنند).

روشهای درمانی هدفمند پروتئینهای خاصی را که سلولهای سرطانی تولید می کنند شناسایی و به آنها حمله می کنند. تومورهای اولیه خوش خیم که انواع کیست های استخوانی نیز از آن دسته هستند بسیار شایع تر از انواع بدخیم بوده و تمایل دارند تا به صورت خودبه خود بهبودی کامل پیدا کنند. اگر تعداد سلول های قرمز کم باشد، ممکن است به کم خونی یا آنمی مبتلا باشید. افرادی که از تلفن همراه استفاده میکنند ۲/۵ برابر بیشتر در معرض تومور مغزی، کم حافظگی و عوارضی از این دست قرار میگیرند.

پرهیز از قرار گرفتن در معرض آفتاب در زمان ظهر. برای پیشگیری و کمک به درمان سرطان ساعت 6 صبح آب خیار، 12 ظهر عرق کاسنی، ساعت 18 آب کاهو و 12 ظهر آب کرفس بنوشید. روغن هسته انگور برای پخت و پز در دمای بالا انتخاب خوبی است. بهتر است به جای آن از روغن زیتون، نارگیل و هسته انگور استفاده کنید. درد سرطان دهانه رحم چگونه است؟ البته چاقی به خودی خود باعث سرطان نمیشود اما میتوان گفت که احتمال ابتلا به سرطان را افزایش میدهد.

بیشتر سرطانها در گروه سنی ۵٠ تا ٦٠ سال رخ میدهد. به علت گسترده و تخصصی بودن بحث عوامل ژنتیکی و اینکه تا حدود زیادی وارثتی و غیرقابل اجتناب هستند. درمان سرطان مغز استخوان بسیار منحصربهفرد است و به عوامل زیادی بستگی دارد، ازجمله میزان پیشرفت سرطان و سلامت عمومی فرد مبتلا. در دنیای مدرن متاسفانه امواج زیادی ما را احاطه کردهاند؛ از امواج رادیویی گرفته تا امواج مخابراتی و حتی پرتوهای خورشیدی. مصرف بیش از حد گوشت قرمز و فرآوردههای آن، احتمال ابتلا به انواع سرطان از جمله سرطانهای روده بزرگ، لوزالمعده، کلیه، پستان، پروستات را افزایش میدهد. طبق بررسیهای انجام شده نوشیدن مایعات داغ، خطر مبتلا شدن به برخی سرطانهای دستگاه گوارش نظیر حنجره، مری و معده را به شدت افزایش میدهد.

بر طبق اعلان انجمن سرطان امریکا، از هر هفت مرد یک نفر در طول حیات خود به سرطان پروستات مبتلا میشود.اگرچه در صورت تشخیص سریع، درمانهای متعارف از قبیل شیمیدرمانی، پرتودرمانی و هورمون درمانی موفقیتآمیز خواهد بود اما قطعا عوارض جانبی آنها اغلب ناخوشایند و دردناک است. در آمریکا از هر صد هزار نفر ۴.۲ نفر طبق آمارهای جدید به سرطان مری مبتلا میشوند. این الکترود نیمههادی جدید که مبتنی بر سیلیکون است دارای پوششی نازک از جنس نیکل بوده و میتوان با استفاده از آن هیدروژن را بهصورت انبوه تولید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید