افشاری: خطای کوک سازهای ما کمتر از دو سنت است

ایجاد رنگ صدای مورد نظرتنها از طریق آپویاندو و یا تیراندو زدن نمیباشد بلکه با فرمی خاص از سوهان زدن شما میتوانید صداهای متفاوتی را تولید نمایید. میتوانید به استیل دست راست و ناخنهای و استفاده از تکنیک تیراندو و یا آپویاندو نوازی در میان نوازندگان برجسته گیتار توجه کنید. از بیش از یک رشته استفاده می کند، بنابراین می تواند تازه کارها را با فرتبورد آشنا کند. ساده است. لازم نیست نگران باشید که رشته ای را از دست ندهید، باید هر 6 رشته را بزنید. اجرای آهنگ بدون کاپو هم امکان پذیر است.

اگر کاپو دارید، آن را روی فرت دوم قرار دهید. یک بار دیگر باید از کاپو استفاده کنیم! در این قسمت چند ریف را بررسی می کنیم! در قسمت های قبلی با D و G آشنا شدیم، اجازه دهید نگاهی به A بیندازیم (A ماژور). در ساختن آن از رودهٔ گوسفند (زه) و چوب سر و استفاده شده روی دور ردیف خرک، ۸۱ سیم کشیده میشوند که از هر سه سیم یک صدا تولید میشدهاست و وسعت صدای ساز بنابراین ۲۷ صورت بوده و پسالتریوم ذوزنقهای یا شبه ذوزنقهای (قانون) طبق اطلاعات کنزالحف نصف مستطیل آن بودهاست که ۶۴ سیم داشتهاست واین ساز در قسمت زیر، هر سه سیم یکصدا راحاصل میکرده.

از آنجا که نوازندگی بر روی هر ساز و بیرون کشیدن «نغمه»های گوناگون از آن، گذشته از توانایی و مهارت نوازنده، بستگی به امکانات و موانعی دارد که در خود ساز و ساختمان آن نهاده شدهاست، اینک باید اندیشید در ساز قانون که قرنها خارج سرزمین ایران، در کشورهای عربی زبان، ترک زبان و ارمنی زبان، بیرون از مسیر موسیقی ایرانی به رشد و تکامل خود ادامه داده و «بیانی» غیر ایرانی یافتهاست. کیفیت صدا در ساز های این دسته قوی تر و درخشان تر است. این برند محبوب هم تولید کشور ایالات متحد امریکا است و کار تولید خود را در سال 1954 آغاز کرده است.

این کلمه در یونان قدیم (به این شکل Kanon) به معنای مونو کورد به کار میرفته و آن دستگاهی است که در آزمایشگاه صوتشناسی مورد استفاده قرار میگرفتهاست. بنابراین چرا دیگر ممکن است بخواهید از گیتار الکتریک استفاده کنید؟ در مقابل، هنرجویان جوان بهتر است از گیتار کلاسیک متوسط استفاده کنند. نت نویسی تمبک روی حامل سه خطی است به این ترتیب که ناحیه مرکزی پوست روی خط اول، ناحیه میانی روی خط دوم و ناحیه کناری پوست روی خط سوم علامتگذاری شده و یا گاهی با حاملهایی با خطوط مختلف انجام میشود.

پس از یادگیری گیتار کلاسیک سبک های مختلف موسیقی مثل جاز، پاپ و … آلبوم موسیقی بی کلام غمگین با ساز فلوت با نام Master of the Arabian Flute از محمد نعیم (Mohamed Naiem).آلبوم Master Of The Arabian Flute اثری از آهنگساز معروف عربی با نام محمد نعیم می باشد. بدنه ی این ساز به دونوع قابل تفکیک است که یک نمونه بدنه ی توخالی است و نوازندگی با آن در تخصص نوازندگان موسیقی جاز است و نمونه ی دیگری وجود دارد بدنه ی تو پُر این ساز است که مخصوص نوازندگان موسیقی زیبای متال و راک خواهد بود. برای نوازندگان حرفهای اهمیت دارد که ظاهر ساز آنها به چه صورت است.

احتمالا دلیل این محبوبیت کاربرد گسترده این ساز در سبک های مختلف و هزینه آن است، قیمت گیتار نسبت به بسیاری از سازها کمتر بوده و نوع کلاسیک و فلامنکو وابسته به تجهیزات جانبی پرهزینه نیست. هر زمان از شدت جنگ ها کاسته می شد ساز به عنوان تسکین دهنده دردها و ایجاد فضایی آرام بخش جایگاه بهتری پیدا می کرد. زمان بندی و وزن خوانی : برای درک مفاهیم این بخش لطفا به بخش تئوری رفته و یا از یک کتاب خوب استفاده نمائید. اکنون آکوردها زیر انگشتان ما هستند، اجازه دهید به برخی از الگوهای عجیب و غریب که می توانیم برای هر بخش استفاده کنیم، نگاهی بیندازیم.

کافی است برایتان الهام بخش و خوشایند باشد. تنظیمهای مختلفی از آثار گروههای «بیتلز»، «متالیکا» و خوانندگان پاپ و موسیقیهای فیلم در کنار آرشیو چند صد سالهی آهنگسازان کلاسیک برای گیتاریست کلاسیک موجود است. این ریف یکی از ریف های گیتار نمادین دهه 1960 است. جنس این نوع ساز، در انواع مرغوب از جنس Rosewood یا چوب افرا Maple است و دسته آن معمولاً دارای ۱۴ فرت تا لبه بدنه و ۲۰ فرت تا سوراخ صدا است. سیم های نایلونی آن برای نوازندگان مشکلی ایجاد نمی کند و مانند سیم های فلزی سایر گیتارها به دست نوازنده ها آسیبی وارد نمی سازد.

گیتار کلاسیک همچون پیانو، به نوازنده امکان اجرای اثرهایی با بافت کنترپوانتیک با ملودیهای پیچیده و همچنین اثرهایی با بافت هارمونیک با توانایی اجرای چندین نت در یک زمان را میدهد. برای اینکه به تغییرات بین این آکورد ها عادت کنیم، می توانیم هر آکورد را یک بار قبل از اجرای آکورد بعدی بنوازیم. هر آکورد را یک بار بنوازید، این کار به شما در جابجایی بین آکوردها کمک خواهد کرد. برای استفاده از گیتار به طور معمول با هر دو دست با ضربه زدن و گرفتن تار(سیم) صدای خاصی از گیتار پخش می شود.

برای صفحه انگشت گذاری نیز معمولاً از چوب ماهون یا rosewood استفاده میشود. اگر بدنهی گیتار بیش از حد بزرگ باشد، دسترسی به اجزای آن سختتر میشود. امروزه در سیمهای بمتر، روی روده سیم فلزی نازکی میپیچند و در سیمهای زیرتر از مفتول فلزی تنها استفاده میشود. برای پاک کردن بدنههای نیمهبراق نیز باید همانند بدنه مات عمل کنید؛ یعنی تنها از یک پارچهی خشک استفاده کنید. تنها فرتهایی که باید استفاده کنیم فرت های 3 ، 4 و 5 هستند. این آهنگ بیشتر با گیتار الکتریک سازگار است، اما هیچ دلیلی برای این وجود ندارد که نتوانیم آن را با آکوستیک اجرا کنیم.

بسیار جذاب است و براحتی می توانید آن را با انگشتان خود اجرا کنید. برای G ما G6 را اجرا می کنیم. اکنون با تمام آکورد هایStand By Me آشنا شده ایم و می توانیم روی آهنگ کار کنیم. فراموش نکنید که در اینجا از capo در فرت دوم استفاده می کنیم. این آهنگ از سه آکورد مشابه استفاده می کند، که در بخش های مختلف جابجا می شوند. در کارگاهی در شهر والنسیا اسپانیا، Raimundo سالانه ۱۲۰۰۰ گیتار تولید میکند که بیشتر گیتارهای ساخت این برند به کشورهای مختلف در سرتاسر جهان ارسال میشوند.

3. از رشته A شروع به مضراب کنید. این یکی کمی سخت تر است، آکورد های آن خوب هستند، اما مضراب این آهنگ کمی پیچیده تر است. این مد شبیه گام مینور طبیعی است با این تفاوت که درجه دوم و پنجم آن کاسته شده است. 2. انگشت دوم خود را بر روی فرت 2 رشته D قرار دهید. شما همچنین می توانید آکورد F را به این 3 رشته کاهش دهید. بله هست. با تمرین می توانیم حرکت دست صحیح را یاد بگیریم و همچنین به زمانبندی درست برسیم. فرمول فاصله ای آن به شکل زیر است : در گام ماژور این مد بر روی درجه چهارم گام قرار می گیرد.

گیتار کلاسیک تنوع بالایی دارد، یکی از آن ها که احتمالا می شناسید گیتار کلاسیک پارسی است. این بازی آموزشی با چهار رنگ قهوهای، کرم تیره، نارنجی و آبی تیره در سایت ما موجود است تا طبق سلیقهی فرزندتان، یکی را تهیه کنید. مطابق آمار اعلامی توسط الکسا و گوگل کنسول، سایت های ساخته شده با وبزی از 90% سایت های جهان، سریعتر است. این آهنگ توسط فارل ویلیامز و رقص فرانسوی، Daft Punk ساخته شد و با فروش بیش از 9.3 میلیون نسخه در سراسر جهان، به یکی از پرفروش ترین آهنگ ها تبدیل شده است!

جمع و جور است دو انگشت نزدیک به هم و بر روی یک فرت هستند. اولین نمونه ای که از روی الگوی شرکت “sonor”آلمان ساختیم در سال ۶۶ بود و حدود یک سال مراحل ساخت آن به طول انجامید. آهنگ بعدی که می خواهیم به آن بپردازیم،Pompeii از گروه موسیقی indie rock انگلیسی، Bastille است. یکی از مشهورترین ریف های ممکن است. یکی دیگر از گیتارهای خوش صدا با وضوح و شفافیت صدای بالا، مدل الحمرا ۱۱p میباشد. کلید تن روی گیتار شما یکی از اکولایزرهای ساده می باشد که می توانید زیر و بمی صدا را کمی تغییر دهید.

این برای بیشتر مبتدیان کمی پیچیده است. این روش برای مبتدیان بسیار دشوار است. این آهنگ دلنشین آهنگی عالی برای مبتدیان است. عده ای بر این عقیده اند که گیتار از مصر سرچشمه گرفته استو عدهای نیز بر این نظرند که آن از سیتارای یونانی-آشوری Greek Assyrian Cithara که بوسیله رمیها به اسپانیا آورده سده گرفته شده است. اگر شما هم جزء این دسته هستید، می توانید به واسطه این راهنما از فروشگاه اینترنتی گیتار باز اقدام به خرید گیتار های مختلف نظیر گیتار فلامنکو کنید. در ‘Breakfast at Tiffany’s’، دو بخش مختلف وجود دارد. سلام ، سپاسگذار از زحمات بی دریغ تون ، خداقوت ،عالی و درجه یک و بی نظیر، بهترین هستید و بهترینها رو انتخاب کردید ،تمامشون لذت بخش و پرازآرامش بودن.

دیدگاهتان را بنویسید