التهاب و تورم نیز ایجاد میشود

شاید شکستگی استخوان فیبولا یا نازک نی با نام شکستگی استخوان ساق پا به گوشتان خورده باشد. • شکستگی پاتولوژیک یا مرضی: این نوع شکستگی به این دلیل رخ میدهد که استخوان از حد طبیعی ضعیفتر است. انجام فعالیت هایی مانند ورزش های مکرر و سنگین، یکی از علل بروز عارضه شکستگی استرسی (Stress fracture) می باشند. وجود تورم و حساسیت به لمس در ناحیه آسیب دیده و یا در نزدیکی محل شکستگی، یکی دیگر از علائم شکستگی و یا ترک خوردگی استخوان می باشد. یکی از روش های موثر در درمان بیماری های اسکلتی عضلانی، استفاده از تکنیک شاک ویوتراپی می باشد.

چه عواملی می توانند در بروز آن موثر باشند؟ چه کسانی در معرض خطر بیماری سلیاک قرار دارند؟ بروز این عارضه در کف پا، ممکن است در نواحی مختلفی از کف پا، ایجاد شوند. این نوع شکستگی در قسمت مچ پا، در بخش پایینی نازک نی و اغلب بر اثر پیچ خوردگی مچ پا رخ می دهد. گاهی ممکن است بر اثر آسیب دیدگی های شدید و شکستگی استخوان تیبیا یا درشت نی، استخوان فیبولا هم همراه با آن دچار شکستگی شود.

با توجه به محل و شدت شکستگی، ممکن است پزشک معالج روش جراحی را برای درمان آن توصیه کند و همچنین در صورت نیاز از پین، پیچ و یا صفحات فلزی، استفاده نماید. همچنین ممکن است برای انجام مجدد فعالیت های ورزشی، توصیه شود که آن ها را به صورت یک روز در میان، انجام دهید. این اتفاق می تواند بر اثر فشار های مکرر بر روی پا، مانند زمانی که سربازان رژه های نظامی، انجام می دهند و همچنین بر اثر تغییر ناگهانی شدت فعالیت ورزشی در ورزشکاران و یا پیاده روی های طولانی و غیر معمول، ایجاد شود.

عروق پا شاما شریان یا سرخرگ ها و ورید یا سیاهرگ ها هستند. به هر علتی که شریان دچار مشکل شده و نتواند به اندازه کافی خونب ه اندام برساند موجب بروز ایسکمی یا کم خونی موضعی در آن اندام میشود. شکستگی استرسی در این ناحیه نیز بر اثر استفاده بیش ازحد از استخوان و وارد شدن فشار های مکرر بر آن در اثر فعالیت هایی مانند پیاده روی های طولانی و غیر معمول و یا افزایش ناگهانی شدت فعالیت های ورزشی، رخ می دهد.

افرادی با شاخص توده بدنی پایین و داشتن کمبود وزن، ممکن است استخوان هایی ضعیف داشته باشند و به راحتی دچار این شکستگی شوند و همچنین افرادی با شاخص توده بدنی بالا و داشتن اضافه وزن نیز بر اثر وارد شدن فشار های مکرر بر استخوان پا و علاوه بر آن وارد شدن فشار زیاد ناشی از وزن بر روی پاها، شکستگی استرسی در استخوان های پاهایشان اتفاق بیفتد. پس به طور کلی دارویی تجویز نمیشود، ولی در صورت کم خونی و کاهش وزن شدید، پزشکان برخی از مکملهای غذایی مثل آهن، فولات، روی و ویتامین دی را تجویز میکنند.

این استخوان در صورتی که بشکند دیگر قادر به تحمل کردن وزن بدن و یا هرگونه فشار دیگری نخواهد بود. در برخی موارد اگر دندهای دچار شکستگی شدید شود این وضعیت میتواند به سوراخ شدن ریه منجر شده یا مسبب بروز عواقب دیگری باشد. وارد شدن فشار شدید و ناگهانی به رباط ها و تاندون هایی که به استخوان فیبولا متصل هستند، می تواند موجب کشیده شدن این استخوان و ایجاد شکستگی در آن و یا کنده شدن بخشی از قسمت بالایی آن شود.

شکستگی استخوان بالای ساق پا (استخوان درشت نی) در افراد جوان معمولا به علت ضربه های شدید مثل تصادف اتومبیل یا سقوط از ارتفاع یا در حین ورزش های پرتحرک ایجاد میشود و در مسن تر ها علت آن ضربه های با شدت کمتر مانند زمین خوردن است. این احساس که علاوه بر شکستگی استخوان فیبولا می تواند نشان دهنده آسیب به رگ ها و اعصابی که در مجاورت آن قرار گرفته اند، باشد. کبود شدن محل آسیب دیده و یا اطراف آن از علائمی است که باید به آن توجه شود، زیرا می تواند نشان دهنده شکستگی استخوان باشد.

یرقان میتواند به چند علت به وجود آید یا ناشی از همولیز شدید گلبولهای سرخ باشد یا ناشی از نقص های انزیمهای کبدی باشد – و یا ناشی از انسداد باشد. با این حال، در مواردی که میزان آسیب و شکستگی شدید است، ممکن میزان توانایی و عملکرد بدن به حالت قبل برنگردد. این نوع شکستگی ها، شکستگی هایی هستند که در وسط استخوان نازک نی مشاهده می شوند. در مگنت تراپی امواج مغناطیسی به صورت پالس هایی به بافت های آسیب دیده بدن فرستاده می شوند که به افزایش سرعت بهبودی این بافت ها کمک می کنند. در روش تحریک الکتریکی، با اعمال امواج الکتریکی به بافت آسیب دیده، میزان گردش خون افزایش می یابد و این امر باعث افزایش سرعت بهبودی آن بافت می شود.

این امواج باعث ایجاد گرمایش عمقی در بافت ها می شوند که بر اثر آن گردش خون و اکسیژن رسانی به ناحیه آسیب دیده افزایش می یابد. همچنین استفاده از این روش باعث ایجاد اختلال در انتقال سیگنال های درد به مغز می گردند که در اثر آن، درد بیمار تسکین می یابد. اولین مرحله تشخیص وجود شکستگی استرسی، انجام معاینه فیزیکی می باشد که طی آن، پزشک معالج پس از پرسش سوالاتی درباره سوابق پزشکی و نحوه بروز اتفاق، به بررسی علائم موجود مانند احساس درد، تورم و کبودی، می پردازد. درمان شکستگی استرسی همانند سایر شکستگی ها نیازمند یک دوره توانبخشی و بازیابی قدرت و انعطاف پذیری ناحیه آسیب دیده می باشد.

شکستگی نازک نی همانند سایر شکستگی ها می تواند شدت و انواع مختلفی داشته باشد و با استفاده از روش های درمانی متنوعی قابل درمان باشد. ورزشکاران و افراد مسن تر ممکن است به دلیل مشکلات زمینه ای تراکم استخوان مانند پوکی استخوان، در معرض این نوع شکستگی قرار می گیرند. این زخم ممکن است در شروع علامت قابل توجهی بر سطح پوست بر جا نگذارد، اما در ادامه بسته به مدت و میزان فشار و نیز ناحیه ای که تحت فشار قرار گرفته است از چند ساعت تا چند روز سطح پوست قرمز رنگ میشود. به طور معمول در درمان شکستگی استخوان ها، توجه ویژه ای به مفاصل اطراف آن می شود، زیرا در طول دوره درمان تا ترمیم کامل استخوان، ممکن است نیاز باشد تا آن ناحیه استراحت کند و با عدم فعالیت کمترین فشار بر آن وارد شود که در نتیجه این امر، قدرت عضلانی و تحرک مفاصل کاهش می یابد و برای بازگردانی آن ها، باید یک سری تمرینات تقویتی و کششی انجام شود.

با این حال احتمال این که افراد بتوانند تنها با استفاده از کشش اسکلتی استخوانهای خود را درمان کنند، بسیار کم است و باید با مشورت پزشک این اقدام را انجام دهید. این افراد باید سریعا توسط اورژانس به بیمارستان برده شوند و برای تشخیص شدت عمل، باید یک عکس ایکسری از بیماران گرفته شود. در این روش با استفاده از امواج مغناطیسی، به درمان ترک و شکستگی استخوان ها کمک می کنند. شکستگی های استرسی استخوان ران می تواند در تمام نواحی آن، رخ دهد. 4. در صورتی که فعالیت ورزشی جدیدی را شروع می کنید، کم کم بر شدت و مدت زمان آن، اضافه کنید.

3. هنگام انجام پیاده روی و سایر فعالیت های ورزشی، از کفش مناسب و استاندارد، استفاده کنید. با استفاده از ماساژ درمانی که توسط فیزیوتراپیست انجام می شود، می توان به بهبود این عوارض کمک شایانی نمود. 40 ثانیه در این حالت بمانید، سپس پاشنهها را به حالت اولیه برگردانید. شاک ویوتراپی یک روش ایمن و غیر تهاجمی می باشد که در کلاژن سازی (پروتئینی که در استخوان سازی نقش مهمی دارد) و همچنین تحریک سلول ها در تکثیر شدن، موثر می باشد. همچنین در مواردی که شکستگی های استخوان، ترمیم نیابند و یا دیر جوش بخورند، استفاده از این روش می تواند باعث تسریع روند درمان و همچنین تسکین درد، شود.

به این تصویر بدست آمده نمای رخ ساعد یا Anteroposterior یا به اختصار AP میگویند. این نوع شکستگی ها در قسمت بالای استخوان نازک نی و بخش متصل به زانو اتفاق می افتد. برخی از پزشکان با توجه به نوع شکستگی ممکن است از تثبیت خارجی برای درمان استخوانهای شکسته لگن استفاده کنند. فیزیوتراپی شامل روش های درمانی نوین بسیاری می باشد که با توجه به نیاز بیمار و تشخیص فیزیوتراپیست، مورد استفاده قرار می گیرند.

با ما همراه باشید. جوش نخوردن اسکافوئید بدون درمان به تدریج موجب آرتروز مفصل مچ دست پیش میرود به همین دلیل حتی در مواردی که این جوش نخوردگی بدون علامت یا با علائم خفیف همراه باشد نیاز به درمان جراحی دارد. آرواره و یا استخوان فک فوقانی، دندانهای فک بالایی را نگه میدارد و دیوارههای گودال مداری را تشکیل میدهد. استخوان فک بالا یک استخوان با مورفولوژی نامنظم است که قسمت مرکزی صورت را اشغال کرده است، از بالای دهان تا قاعده سوراخ های بینی. شکستگی های باز این استخوان می توانند با خونریزی همراه باشند. شکستگی استرسی به نوعی از شکستگی گفته می شود که در آن استخوان، دچار ترک خوردگی می شود.

به نظر میرسد قطعه خلفی ایلیوم اتصال خود را به ساکروم حفظ کرده و قطعه جلویی کاملا جابجا شده و از مفصل ساکروایلیاک در رفته است. تنها کافیست فرایند بهبودی را زیر نظر یک پزشک متخصص و باتجربه طی کنند. استخوان اسفنوئید را می توان به عنوان سنگ بنای قاعده جمجمه در نظر گرفتاز آنجا که در قسمت میانی قاعده جمجمه قرار دارد ، سایر عناصر استخوانی جمجمه بین آنها قرار می گیرد. ما یک مقاله در مورد بیماری پارکینسون داریم که می توانید آن را مطالعه کنید. پس تا زمانی که بهبودی کامل حاصل نشده است و پزشک معالجتان به شما اجازه بازگشت به فعالیت هایتان را نداده است، از شروع مجدد آن ها خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید