انواع، علت، علائم، تشخیص و درمان سرطان

برای بیمارانی که در دوران یائسگی بودهاند، جراح معمولاً سالپنگو اوفورکتومی دو طرفه را نیز انجام میدهد که به معنی برداشتن لولههای فالوپ و تخمدانها میباشد. پروستاتکتومی رباتیک می تواند جراح را قادر سازد تا به وسیله ابزارهای جراحی نسبت به جراحی کم تهاجم سنتی حرکات دقیق تری را انجام دهد. آیا می توان از تومورها پیشگیری کرد؟ استفاده از دستگاه داخل رحمی ترشحکننده پروژستین (IUD) که نوعی پیشگیری از بارداری است. پرتودرمانی خارجی :یک دستگاه به سلول های سرطانی پرتو می تاباند. تومورهای استرومای معده در حمایت از بافت همبند شروع می شوند و از سرطان معده متفاوت است.

بروز سرطان معده عمدتا از 50 سال به بالا شروع می گردد و زیر سن 40 سال به ندرت رخ می دهد. این مساله به ویژه در صورت مشاهده خون در استفراغ اهمیت بیشتری می یابد زیرا می تواند نشانه ای از ابتلا به سرطان معده باشد. داشتن این عوامل خطر به معنای ابتلا به سرطان نیست حتی برخی افراد مبتلا به سرطان ممکن است هیچ عامل خطری نداشته باشند. روشهای درمان به عوامل مختلفی مانند نوع و مرحله سرطان، سلامت کلی، ترجیحات شخصی فرد بیمار و سن او بستگی دارد.

یکی از روشهای تشخیص بهموقع سرطان، روش «غربالگری» است. اگر تشخیص سرطان باشد، آزمایشهای بیشتری انجام میشود تا میزان پیشرفت بیماری مشخص شود. وقتی عکس رادیولوژی گرفته شود، باریوم مری را مشخص میکند. به پزشک مراجعه کنید تا دلیل دقیق این شرایط مشخص شود. ولی اگر این علائم برای طولانی مدت بدون هیچ علت خاصی ادامه یافتند باید حتما به پزشک مراجعه کرد. علت درد ساق پا هنگام پریود چیست؟ درد کمر، پا و یا لگن را میتوان از علائم سرطان رحم در مراحل پیشرفته دانست. سرطان استخوان از سنین شیرخوارگی تا سالمندی می تواند ایجاد شود و سبب فلج عضو و یا مرگ فرد مبتلا شود .

این تومورهای ناشناخته به صورت سلول هایی با شکل های بسیار اولیه در دیواره معده ، شروع به رشد می کنند. داروها سلول های سرطانی شما را می کشد یا از رشد آنها جلوگیری می کند. جراحی شکمی جزو جراحی های سنگین به شمار می رود و بیمار بعد از جراحی، ممکن است به زمان زیادی برای بهبودی نیاز داشته باشد. احساس درد در قسمت کمر و لگن می تواند با مشکلاتی در اندام های تولیدمثلی که دهانه رحم نیز را در بر می گیرند، مرتبط باشد.

سرطان (Chordoma): اغلب در بین افراد 30 ساله و یا بیشتر از آن دیده می شود. توجه داشته باشید که گاهی اوقات، زنان مبتلا هیچکدام از این تغییرات را ندارند یا علت علائم ممکن است یک وضعیت پزشکی متفاوت باشد که سرطان نیست. پزشک میتواند علل احتمالی خستگی را مورد بررسی قرار دهد تا دستآخر به علت اصلی مشکل دست یابد. بنابراین حتماً باید علت اصلی کاهش وزن بدون تلاش یافت شود. اول از همه باید بگوییم که طول عمر دست خداست و اطلاعاتی که در ادامه در یافت می کنید صرفا حاصل جمع آوری داده ها طی چند سال است و قطعی نیست.

علائم غیر اختصاصی می تواند به معنای آن باشد که با شرایط دیگری روبرو هستید، از این رو مواجهه با این علائم لزوما به معنای ابتلا به سرطان نیست. به خاطر داشته باشید که همیشه خونریزی غیر طبیعی از واژن به معنای سرطان گردن رحم نیست بلکه این علامت صرفاً علامتی هشداردهنده است. شایعترین علامت سرطان آندومتر، خونریزی غیرطبیعی واژن است که میتواند از جریان آبکی و خونریزی معمولی گرفته تا جریان خون شدید متفاوت باشد. • درد : درد در استخوان مبتلا به سرطان شایعترین علامت وجود آن است. روشهای عکسبرداری میتوانند به تعیین محل و اندازهی تومورهای استخوان و گسترش یا عدم گسترش آنها به سایر نقاط بدن کمک کنند.

سرطان دهانه رحم به وضعیتی گفته میشود که سلولهای دهانه رحم رشدی غیر طبیعی را آغاز میکنند و حتی در برخی شرایط سایر اعضای بدن از جمله کبد، ریه، واژن، مقعد و مثانه را نیز دربرمیگیرند. علاوه بر این، تیمهای مراقبت از سرطان شامل سایر متخصصان مراقبتهای بهداشتی مانند دستیاران پزشک، پرستاران، پرستاران انکولوژی، مددکاران اجتماعی، داروسازان، مشاوران، متخصصین رژیمدرمانی و دیگران هستند. این نوع از سرطان ممکن است علاوه بر مری در هر کجای دیگر هم رخ دهد اما در ناحیه گردن، شایعتر است (سرطان رحم) و در دو سوم بالای قفسه سینه (بالا و میانه مری). حتی اگر این بیماری به مراحل پیشرفته برسد، در هنگام تشخیص هم ممکن است هیچ علامتی بروز نکند، اما اغلب علائم در موارد غیر سرطانی بروز میکند.

با این همه متاسفانه بیماری سرطان مری معمولاً تا زمانی که به مرحلهی پیشرفته نرسیده قابل تشخیص نیست و همین موضوع باعث میشود که درمان بیماری کمتر موفقیت آمیز باشد. تعیین مرحلهی سرطان دهانه رحم میتواند نشانگر پیشرفت سرطان باشد و بنابراین کمک زیادی به متخصص میکند. درصد زیادی از انواع سرطان رحم به دلیل چاقی اتفاق میافتند. البته فراموش نکنید که این علائم میتوانند به دلیل شرایط دیگری هم ایجاد شوند؛ اما اگر نگران هستید یا علائم ادامه دارند به پزشک مراجعه کنید تا مورد معاینه قرار بگیرید. خونریزی بی دلیل می تواند از علائم سرطان رحم باشد.

از این رو، تشخیص زودهنگام سرطان دهانه رحم می تواند دشوار بوده و شرایط درمان را پیچیده سازد. در این صورت سرطان رحم را می­توان در همان مراحل اولیه تشخیص داد و درمان کرد. بسته به نوع جراحی مدت زمان بهبودی فرد پس از جراحی می تواند برای هر فرد متفاوت باشد ولی بیمار معمولا حداقل یک هقته در بیمارستان بستری می ماند. آن ها صدمه کمی به بافت هایی که از آن ها عبور می کنند وارد می کنند اما در از بین بردن سلول های مقصد بسیار خوب هستند.

در حالی که شیمی درمانی به طور کلی سلول های تقسیم شده را هدف قرار می دهد. پس از اتمام درمان، بیمار تحت آزمایش هایی برای تعیین میزان اثربخشی درمان قرار می گیرد. میزان عفونت هلیکوباکتر در افراد مبتلا به سرطان معده بالاست. افراد مبتلا به سرطان نیازمند درمانی هستند که بیشترین تاثیر را بر سرطان آنها داشته باشد. سرطان معده یکی از آن معضلات تشخیصی است که در بیشتر افراد ممکن است به صورت گذشته نگر علائمی را احساس کنند ، اما این علائم معمولاً مبهم هستند که می توانند با بسیاری از اختلالات خوش خیم دستگاه گوارش اشتباه گرفته شوند.

دیدگاهتان را بنویسید