انواع استخوان های بدن انسان

به آرامی حرکت کنید: همیشه در شروع هر فعالیت ورزشی، بدنتان را گرم کرده یا کشش داشته باشید و در انتهای تمرینات نیز دوباره این کار را انجام دهید. درد ناشی از آسیب یا تروما است و دردی که بد و شدید باشد یا اصلا نمیتوانید شانه تان را حرکت دهید. همان طور که می دانیم همیشه پیشگیری بهتر از درمان است پس امیدواریم کمی بیشتر به فکر تغذیه و در کنار آن ورزش باشید.

اگر درد قفسه سینه دارید یا مشکلاتی در تنفس تان یا به طور کلی احساس خیلی ناخوشایندی دارید. یک مشکل در ناحیه شکم می تواند باعث تحریک دیافراگم شود که گاهی اوقات میتواند در شانه احساس شود. ممکن است احساس سرگیجه یا لرز کنید. بعد از شکستگی استخوان، ممکن است تغییراتی در مصرف داروها ایجاد شود. در سر انسان 22 استخوان وجود دارد. روند ترمیم و بهبود شکستگی به نوع شکستگی بستگی دارد. 4-3: درمان شکستگی انگشتان: در موارد بروز این شکستگی ها، انتخاب نوع درمان به توسط پزشک و با در نظر گرفتن محل شکستگی، شکل شکستگی، شدت شکستگی، جابجا بودن یا نبودن آن و متغیرهای دیگر است.

البته در برخی موارد درد های گردن منجر به بروز درد شانه می شود که با درمان گردن درد می توان به بهبود درد مفصل شانه کمک کرد. اکثر موارد درمان رگ به رگ شدن دست را میتوان بهطور اولیه با مراقبت، استراحت، یخ، فشار و بالا بردن انجام داد. بالا بردن سطح پا و ثابت نگه داشتن آن به مدت چند روز تورم را کاهش خواهد داد. بالا بردن سطح صندلی. زمانی که سطح صندلی بالا باشد، بلند شدن و نشستن روی صندلی آسان تر خواهد بود، به خصوص افرادی که شکستگی های لگن، ران و پا دارند.

اسکن توموگرافی کامپیوتری (سیتیاسکن) یک معاینهی ارجح برای ارزیابی دقیق آناتومی استخوانی، بهویژه برای ستون فقراتی است که قبلاً جراحی بر روی آن انجام شده است. اگر عمل جراحی روی شانه خود داشته اید، از پزشک یا فیزیوتراپیست خود راهنمایی بگیرید که کدام تمرینات شانه برای شما بی خطر است. کاهش وزن : درمان چاقی با کم کردن فشار بر روی پاشنه میتواند علائم را بهبود ببخشد. اگر پس از گذشت 9 تا 12 ماه، علائم خارپاشنه و درد آن کمتر نشود، با صلاحدید پزشک فوق تخصص زانو عمل جراحی جهت تسکین درد و بهبود تحرک، توصیه میگردد.

وقتی می خواهید چیزی را فشار دهید یا بگیرید، ممکن است این علائم بدتر شوند. درعوض ، حرکات خود را کند و سبک ادامه دهید. ارتز را می توانید خودتان خریداری کنید و یا آن را مخصوص پای خودتان سفارش دهید. علاوه بر این کمپرس کردن ناحیه آسیب دیده با استفاده از بانداژ قابل ارتجاع می تواند به تثبیت کردن شانه و کاهش ورم آن کمک کند. این ناحیه که اغلب “انفیه دان دست (حفره رادیال)” نامیده می شود، معمولاً ناحیه مستعد حساسیت یا درد هنگام بروز شکستگی است. کمپارتمان دوم : تاندون های اکستانسور مچ دست در طرف رادیال بلند و کوتاه از داخل تونل این کمپارتمان عبور میکنند.

اگر داروهای آنتی بیوتیک خوراکی نتواند اثر بخشی لازم را برای شما به همراه داشته باشد، ممکن است از نوع تزریقی این داروها (داخل وریدی) برای شما استفاده شود. توجه داشته باشید که با گذشت زمان، تزریق کورتیزون می تواند باعث ضعیف شدن و وارد شدن آسیب به بافت ها و ساختارهای داخل مفصل شود. دو استخوان است. یکی ترقوه در جلو که از یک طرف به جناغ و از طرف دیگر به کتف مربوط است دیگری کتف در پشت شانه کتف استخوان پهن و نازکی است که شکل مثلث دارد سر استخوان بازو، در گودی استخوان کتف فرو میرود و در آن میچرخد.

شانه ها که محل اتصال بازوها به ستون بدن هستند، بیشترین حرکت را در بین مفاصل بدن دارد. این وضعیتی است که باعث بروز درد ، خشکی، سوزش و حساسیت در عضلات بزرگ ، معمولا در اطراف شانه ها ، بازوها و باسن می شود. برای افرادی که پوکی استخوان دارند، داروهایی تجویز می شود که به تقویت استخوان ها و هم چنین پیشگیری از بروز شکستگی در آینده کمک کند. این دو استخوان هم شکل در قسمت جلویی بدن نزدیک هم قرار می گیرند و باعث ایجاد یک مفصل بدنی می شوند.

در بین جانوران ، دو نوع اسکلت مشاهده می شود : اسکلت خارجی و اسکلت داخلی . اما هر دو کمک می کنند تا استخوان بی هیچ حرکتی ثابت نگه داشته شود و روند ترمیم و بهبودی طی گردد. در حدود 3 تا 6 هفته پس از جراحی، بیمار می تواند حرکت های ورزشی مربوط به کشش و تقویت شانه را شروع کند. روتاتور کاف گروهی از ماهیچه ها و تاندون ها می باشد که مفصل شانه را احاطه کرده و به ثبات آن کمک می کند. اختلالات روتاتور کاف یکی از شایع ترین دلایل درد شانه است. در برخی شکستگی ها مانند شکستگی ران و لگن، برنامه بازتوانی سریعا برای فرد آغاز خواهد شد، حتی زمانی که فرد در بیمارستان بستری است.

این یک استخوان واحد است که در پایین جمجمه و جلوی استخوانهای موقتی و بخش پایینی استخوان پس سر قرار گرفته است. درمان شانه درد شدید یا دردی که به داروهای مسکن موجود در داروخانه ها واکنش نشان نمی دهد ممکن است نیازمند تجویز داروهای قوی تر (مثل سلبرکس) باشد. گچ گرفتن محافظت بسیار خوبی را از استخوان به همراه دارد، در حالی که اسپلینت، تنها از یک سمت محافظت می کند. روند ترمیم شکستگی استخوان در هر فردی متفاوت است و بستگی به شدت آسیب دارد.

انتخاب روش درمان شانه درد بستگی به علت درد شانه دارد. این روش درمانی شامل تزریق مستقیم کورتیزون (یک داروی ضد التهاب استروئیدی) به شانه است. هنگام دررفتگی مفصل ران ممکن است سر استخوان ران به کناره استابولوم گیر کرده و موجب کنده شدن تکه ای از آن شود. ناپروکسن یا آسپیرین ممکن است به کاهش درد و کنترل التهاب کمک کند. استخوان ناویکولر Navicular : این استخوان در جلوی تالوس و در قسمت داخلی کف پا قرار گرفته است.

بسیاری از شکستگیهای مچ دست در افراد بالای ۶۰ سال و در پی یک زمین افتادن معمولی رخ میدهد. آنها تیغه بینی را تشکیل می دهند ، بنابراین از بینی محافظت کرده و غضروف را در قسمت دیستال خود قرار می دهند. “تکرار در تمرنات در حفظ دامنه ی حرکتی اطراف مفصل شانه اهمیت دارد”. اطمینان یافتن از ایمن بودن محیط خانه برای سپری شدن دوره نقاهت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. بعد از سه هفته احتمال جابجایی کم شده و دیگر نیازی به تکرار رادیوگرافی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید