بهترین ورزشها برای پوکی استخوان

این استخوانچه های اضافه در غالب اوقات هیچ مشکلی برای فرد ایجاد نمیکنند ولی گاهی اوقات میتوانند سبب بروز مشکلاتی منجمله درد شوند. 3. به پا کردن کفشهایی که اندازه پا نیستند و یا نامناسب هستند، به ویژه کفشهایی که قوس کف پا را به خوبی حمایت نمیکنند. این بیماری می تواند در اثر خستگی بافت یا عوامل بیولوژیکی ناشی از تنش بیش از حد در قوس کف پا ایجاد شود. اگر آنتی بادیهای خاصی در خون بالا باشند، یعنی احتمالا بیماری سلیاک وجود دارد. با توجه به اینکه مصرف مکمل روغن ماهی برای افراد مبتلا به غلظت خون و دیابت خطرناک است.

طب سوزنی با افزایش گردش خون در پا، میتواند با ترشح ماده، درد و التهاب خار پاشنه و تنش پلانتار را کاهش دهد. اکثر افرادی که خار پاشنه پای آنها در عکسهای گرفته شده به وسیله اشعه ایکس دیده شده، هیچ علائمی نداشتهاند. در بعضی مواقع، تشخیص شکستگی براساس معاینات جسمانی انجام می شود حتی اگر اشعه ایکس آسیب را نشان ندهد. آسیب ناشی از شکستگی ناپایدار بسیار بیشتر از حالت پایدار است. ایجاد کمپرس یخ با گذاشتن یخ در کیسه پلاستیکی یا حوله پنبه ای نازک و وگذاشتن آن در محل درد به مدت 15دقیقه بسیار تاثیر گذار است.این درمان را در حد نیاز چندبار در روز تکرار کنید.یا یک بطری آب را فیریز کنید و آن را درمحل درد به مدت 10 تا 15 دقیقه بگذارید و تاحد نیاز تکرارکنید.

جراحی مفصل زانو یک روش درمانی است که به صورت کارآمد به درمان زانو کمک می کند. 2) اوزون درمانی خار پاشنه : با کمک تزریق گاز ازن در ناحیه پاشنه هم می توان التهاب و در نتیجه درد خار پاشنه را کم کرد و هم فرایندهای ترمیمی برای درمان خار پاشنه را با کمک یک سیستم طبیعی و سالم فعال و تقویت کرد. شکستگی اغلب نیازمند درمان فوری در بیمارستان است. بسیاری از بیمارانی که از درمان های خار پاشنه خسته شده اند و همچنان درد دارند با کمک ازن درمانی پاشنه می توانند بهبود قابل توجهی در درد پاشنه خود پیدا کنند.

انیسون باعث تنظیم سطح قند خون، تقویت سلامت قلب، درمان افسردگی و کاهش علائم یائسگی می شود. اگر علائم درد پاشنه پا باعث اختلال ماهیچهای یا عصبی شود باید آزمایشهای دیگری مثل ام آر آی، سی تی اسکن یا الکترومیوگرافی انجام شود. چندین نوع تمرین کششی وجود دارد که باعث درمان خارپاشنه میشود، چند نمونه ازآنها در ادامه توضیح داده شده است نیازی نیست که همه این تمرینات را انجام دهید تعدادی ازاین تمرینات دارای اثرات مشابه هستند. کفی و کفش طبی: کفی طبی ساخته شده برای هر بیمار که داخل کفش وی قرار داده میشود برای اصلاح ناهنجاریهای ساختاری اصلی به وجود آورنده بیماری و رفع خار پاشنه پا مفید است و با ایجاد Elevation و کشش در نیام کف پایی به کاهش التهاب و درد ناشی از خار پاشنه کمک میکند.

• در صورتی که التهاب در پشت پاشنه پا تشخیص داده شود، می توان از کفی طبی یا کفی کاپ پاشنه برای محدودسازی حرکات و درمان التهاب استفاده کرد. در درمان با لیزر نیز پرتو نوری با شدت بالا به ناحیههای دردناک فرستاده میشود. شاک ویو تراپی نیز درمانی کارآمد به شمار میرود. در طول این عمل، امواج شاک ویو با انرژی بالا، فرایند بهبودی در بافت آسیب دیده ی فاسیای کف پا را تحریک می کنند. شاک ویو تراپی خارجی یک روش غیر تهاجمی است (یعنی نیازی به ایجاد برش مانند جراحی ندارد). همانطور که گفته شد بسیاری از افراد دچار یک استخوان ناویکولر فرعی یعنی یک استخوانچه کوچکتر در کنار استخوان ناویکولر هستند ولی مشکلی ندارند.

این مشکلات معمولا به شکل بروز درد بر روی محل قرار گیری استخوان یعنی در وسط و سمت میانی پا است. مشکلات مربوط به استخوان ناویکولر فرعی معمولا در دختران بخصوص در سنین نوجوانی شایعتر است. در کف پای بعضی اقراد در کنار استخوان ناویکولر ممکن است یک استخوان دیگر وجود داشته باشد که به آن ناویکولر فرعی میگویند. در این موارد تاندون تیبیالیس خلفی بجای چسبیدن به استخوان ناویکولر به استخوان ناویکولر فرعی میچسبد.

جدا شدن دو استخوان ناویکولر اصلی و فرعی بر اثر ضربه میتواند موجب بروز درد شود. شکستگی استخوان پاشنه یکی دیگر از علل بروز درد پا است که به علت وارد شدن ضربه به پا ایجاد میگردد. صرف وجود استخوان ناویکولر فرعی موجب بروز مشکل برای فرد نمیشود ولی گاهی اوقات این استخوان بیش ار حد بزرگ میشود و یا بر اثر ضربه اتصال بین آن و استخوان ناویکولر اصلی پاره میشود.

وجود استخوان ناویکولر فرعی در زنان شایعتر از مردان است. احتمال صاف بودن کف پا در فردی که استخوان ناویکولر فرعی دارد بیشتر است و بسیاری از افرادی که صافی کف پا بخصوص از نوع قابل انعطاف دارند این استخوان اضافه را هم در کنار استخوان ناویکولر اصلی خود دارند. خار پاشنه یا کالکانئال که در عکسهای گرفته شده به وسیله اشعه ایکس قابل مشاهده است. بسیاری از خارهای پاشنه پا معمولاً به صورت اتفاقی در عکسهای گرفته شده با اشعه ایکس که به دلایل دیگری گرفته شدهاند، دیده میشوند. خار پاشنه پلانتار (تحتانی) باعث ایجاد درد در لبه داخلی جلوی پاشنه پا میشود.

شایع ترین عامل خطر برای ایجاد خار پاشنه، فاسیا پلانتار است. پلانتار فاسیا به علت التهاب بافت نرم که وظیفه متصل کردن استخوان پاشنه به انگشتان پا را بر عهده دارد ایجاد میگردد. درد پاشنه پا اغلب به علت پلانتار فاسیا به وجود میآید. اگر صبح که از خواب بلند می شوید چند قدم اول شما دردناک است و در پاشنه پا احساس درد دارید و بعد کم کم درد کم می شود و خصوصا در یک پاشنه احتمال بیماری خار پاشنه در شما بیشتر است. به پوکی استخوان، بیماری خاموش گفته می شود؛ چون نشانه خاصی ندارد تا زمانی که عوارض آن بروز کند.

اما تا زمانی که نتوانید به دنبال دارو بروید، مواردی وجود دارد که می توانید برای مراقبت از دست خود انجام دهید. مردمی که ظن به شکستگی استرنوم در آنها وجود دارد باید بلافاصله تحت مراقبت پزشکی قرار گیرند، زیرا امکان آسیب دیدن قلب و ریهها نیز در این وضعیت مطرح است. برخی از انواع کبودیهای عمیق در بافت نرم پاشنه پا یا سینه پا به علت آسیب دیدگی و راه رفتن روی جسم سخت به وجود میآیند که باعث بروز درد خواهند شد. پد خار پاشنه: قرار دادن پد در کفش ضربههای وارده هنگام راه رفتن را ملایمتر میکند اما در کاهش التهاب نیام کف پا تاثیر ندارد.

1) تزریق کورتن برای درمان خار پاشنه: ممکن است برای کاهش التهاب ودرد ناشی از آن، تزریق کورتیزون در محل آسیبدیدگی تجویز شود. عدم درمان ورم کف پا ممکن است منجر به درد مزمن پاشنه شود که مانع فعالیت های منظم شما شود. بایدامتحان کنید که کدامیک می تواند موثرترین و بهترین بهبودی را داشته باشد باید تمرینی را انتخاب کنید که تعادل در بدن شما ایجاد کند و همه ماهیچه هارا دربرگیرد حرکات اصلاحی کششی باید به آرامی انجام شوند. با انجام حرکات کششی میتوان تا 3 اینچ(7.5 سانتیمتر) قد بلندتر شد. عضلاتی که موجب حرکات انگشتان دست میشوند را به دو دسته بیرونی یا اکسترنسیک Extrensic muscles و عضلات درونی یا اینترینسیک Intrinsic muscles تقسیم بندی میکنند.

عضلات آرنج، تاندونها و قسمتی از استخوان آرنج دچار التهاب میشوند. افرادی که دچار درد در پاشنه پا هستند علائمی را در هنگام انجام فعالیتهایی که باعث فشار وزن بدن بر روی پاها میشود مانند ایستادن و راه رفتن و همچنین در هنگام استفاده از کفشهای نامناسب یا کفشهای با کفی ناکافی گزارش دادهاند. این درد میتواند در حین راه رفتن شدیدتر شود. این اختلال میتواند به علت پوشیدن کفش نامناسب، حالت نامناسب بدن یا فعالیت ورزشی سنگین به وجود بیاید. درد پاشنه، کبودی، تورم، و اختلال در راه رفتن از علائم اصلی شکستگی استخوان پاشنه محسوب میشوند.

5. با راه رفتن روی سطوح سفت یا حمل کردن اجسام سنگین مثل چمدان، درد دوچندان میشود. بیشتر بخوانید : زخم پای دیابتی چگونه ایجاد میشود؟ وقتی استخوان ناویکولر فرعی بیش از حد بزرگ میشود میتواند به سمت داخلی کفش ساییده شده و مشکلاتی را برای فرد ایجاد کند. گاهی اوقات در کنار استخوان ناویکولر یک استخوان کوچکتر قرار گرفته که به آن استخوان ناویکولر فرعی Accessory navicular bone میگویند. به علت اتصال تاندون تیبیالیس خلفی به استخوان ناویکولر فرعی کشش تاندون میتواند دو استخوان را از هم دور نگه داشته و مانع اتصال مجدد آنها شده و موجب ازمان درد شود.

این استخوان اضافه در بدو تولد وجود داشته و تا آخر عمر در کنار استخوان ناویکولر اصلی باقی میماند. در قسمتی از کف پا که به آن میدفوت یا پای میانی میگویند (که تقریبا در وسط پا است) استخوانی به نام ناویکولر Navicular bone یا استخوان ناوی وجود دارد. ضعیف ترین قسمت کپسول در تمام مفاصل متاکارپوفالانژیال و اینترفالانژیال قسمت خلفی آنها است. برای همین تمام وعدهها و میانوعدههایتان از غذاهای ناسالم پر نخواهد شد. معمولاً درد در هنگام صبح بدتر میشود و بیمار دچار درد پاشنه و قوس کف پا خواهد شد. این تاندون همچنین موجب برقراری و حفظ قوس کف پا میشود.

در نتیجه در دستها و پاها علائمی مانند گزگز، درد و بیحسی ایجاد میشود. خار پاشنه یکی دیگر از علل بروز درد است که در این اختلال، زائدههای غیرعادی استخوانی در قسمت پاشنه ایجاد میشوند. خار پاشنه در میان ورزشکارانی بسیار شایع است که در برنامه تمرینی و ورزشیشان دویدن و پریدن بسیار وجود دارد. 4. این امکان وجود دارد که هنگام صبح عضلات پا یا ساق پا خیلی سفت شوند که این امر راه رفتن را بسیار دشوار میکند.

دیدگاهتان را بنویسید