بیماری سرطان استخوان چیست؟

در فرد مبتلا، خستگی و ضعف روز به روز بیشتر می شود و حتی ممکن است فرد تنگی نفس را نیز تجربه کند که نتیجه ی کم خونی و یا در موارد نادر نتیجه ی وجود توده در قفسه ی سینه است. برای غدد در طول یک عفونت طبیعی است که متورم شوند، اما باقی ماندن در این حالت و یا رشد روز به روز می تواند نشانه ی لوسمی و یا لنفوم باشد. با این حال، اولین علامت معمولا درد استخوانی است که در پشت یا دندهها احساس میشود.

این نشانه اگرچه معمول نیست، اما سردرد نبض دار مکرر ممکن است نشانه ی کم خونی ناشی از لوسمی و یا یک مشکل تهدید کننده ی حیات مانند خونریزی سر باشد. اگر هدف از درمان شفا باشد شما همچنین برای کاهش علائم و عوارض دارو می گیرید اما اگر شفا ممکن نباشد درمان به سمت کنترل سرطان تا حداکثر زمان ممکن و کاهش علائمی مانند درد، خونریزی یا مشکل در خوردن می رود. تشعشع داخلی (brachytherapy) شامل قرار دادن یک دستگاه پر از تشعشع، مانند هسته ای کوچک، سیم یا سیلندر، درون واژن شما برای مدت کوتاهی است.

روغن آشپزی عوارض دیگری مانند چاقی و اضافه وزن دارد. عوارض جانبی شایع خفیف است و می تواند شامل اسهال، حالت تهوع، درد عضلانی و خستگی باشد. بی قراری و لرز از علائم شایع نیستند و معمولا در یک چهارم افراد مبتلا به لوسمی حاد دیده می شوند و تقریبا هرگز در نوع مزمن آن مشاهده نمی شود. تومورهای خوش خیم که غالبا غیر سرطانی هستند میزان رشد آنها در بدن نسبت به تومورهای بدخیم بسیار کند و آهسته تر است. پتشی اغلب در مچ پا دیده می شود، آن هم به دلیل نیروی جاذبه زمین که موجب تجمع مایعات بدن در مچ پا می شود.

گردن، زیر بغل، کشاله ران و مناطق دیگر بدن را جهت پیدا کردن ورم قابل توجه، اما بدون درد غدد لنفاوی بررسی کنید. این سیستم از دو بخش تشکیل شده است: اندامهایی به نام غدد لنفاوی که باکتریها و ویروسها را به دام میاندازند و نوع خاصی از گلبولهای سفید خون به نام لنفوسیتها. سرطان خون انواع مختلفی دارد که در این مقاله از دیجیکالا مگ به معرفی آنها میپردازیم. سلولهای بنیادی میتوانند به انواع مختلفی از سلولها تبدیل شوند. ممکن است به تب، ضعف و درد مفاصل مبتلا شوید و تعریق داشته باشید.

با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید. استفاده از لوله غذا دهی: پزشک ممکن است به شما پیشنهاد دهد از یک لوله غذا دهی در صورتی استفاده کنید که با مشکل بلع مواجه بوده یا عمل جراحی مری انجام داده باشید. اگر پس از مصرف داروها هنوز هم عفونت بدن تان رفع نشده است، بهتر است یک آزمایش کامل شمارش هموگلوبین، گلبول سفید و پلاکت انجام دهید. اگر به میلوما مبتلا باشید، بدن شما تعداد زیادی سلول پلاسمای ناقص تولید میکند که پروتئینهای ساخته شده توسط آنها نمیتوانند به مقابله با عفونت کمک کنند.

اغلب به عنوان یک زخم باز در فک شروع می شود که بهبود نمی یابد. به طور کلی اگر رادیوتراپی به تنهایی برای بهبود شرایط بیمار کارساز نباشد، معمولا به همراه روش شیمی درمانی مورد استفاده قرار میگیرد و از این رو میتوان در برخی از موارد به جای عمل جراحی از رادیولوژی و شیمی درمانی بهره گرفت. لوسمی شایعترین سرطانی است که در کودکان دیده میشود، اما بزرگسالان هم ممکن است به آن مبتلا شوند. یکی از نشانه های نوع مزمن و گاها حاد لوسمی، بزرگ شدن طحال است که ممکن است منجر به کاهش اشتهای فرد مبتلا شود، زیرا به دلیل فشار وارده از سمت طحال به معده، فرد احساس سیری می کند و مواد غذایی کمتری مصرف می نماید.

زمانی که به بیماری می گویند که مبتلا به سرطان خون شده است ، طبیعتا او احساس ترس و تنهایی می کند و خود را در میان بیشماری از سوالات می بیند چکار کند و چطور تصمیم گیری نماید . این سرطان میتواند از دیواره معده بگذرد و به ارگانهای مجاور دست اندازی نماید. لوسمی پوست تقریبا همیشه طوری به نظر می رسد که در زیر پوست تان یک توده قرار دارد و این توده شروع به رشد می کند و گاهی شبیه پلاک می شود. کربوهیدراتهای تصفیهشده یا ساده شامل قندها و غلاتی هستند که تمام سبوس، فیبر و مواد مغذی آنها حذفشده است؛ مانند نان سفید، شیرینیها، آرد سفید، برنج سفید، دسرهای شیرین.

از این عوامل میتوان به سابقهی خانوادگی ابتلا به سرطان خون، قرار گرفتن در معرض بعضی مواد شیمیایی (مانند بنزن که در بنزین و سایر سوختها یافت میشود) یا مواجهه با تشعشعات اشاره کرد. لوسمی یا لوکمی، سرطانی است که روی خون و مغز استخوان شما تأثیر میگذارد. این نوع سرطان خون بر خلاف لنفوم روی مغز استخوان هم تأثیر داشته و از تولید گلبولهای قرمز و پلاکتهای سالم جلوگیری میکند. بر این اساس که سلولها با چه مکانیسمی دچار جهش ژنتیکی و سرطان خون میشوند و چگونه رفتار میکند، انواع مختلفی از سرطان لنفوم وجود دارند.

علاوه بر این، ممکن است پزشک به منظور پیدا کردن سلولهای سرطانی از مغز استخوان نمونهبرداری کند. پزشک از طریق نمونهبرداری میتواند ابتلا به سرطان و نوع آن را تشخیص دهد. تقریبا یک نفر از بیست نفر فرد مبتلا به لوسمی ممکن است راش پوستی داشته باشد که یک یا دو دسته اند. سطح گلبول های سفید غیر طبیعی منجر به اختلال سیستم ایمنی شده و می تواند عفونت های مکرر ایجاد کند، در حالیکه که فرد همیشه گمان می کند دچار یک بیماری مانند آنفلوآنزا شده که همراه است با سایر نشانه های لوسمی مانند کبودی و خستگی. سردرد و سایر علائم عصبی مانند تشنج، سرگیجه، تغییرات بینایی، حالت تهوع و استفراغ ممکن است هنگام حمله سلول های سرطان خون به مایع اطراف مغز و نخاع (مایع مغزی نخاعی) ایجاد شود.

بزرگ شدن رحم که هنگام معاینه لگن قابل تشخیص است. این افراد اغلب بسیار خسته اند و به دلیل کاهش شدید گلبول های قرمز خون، رنگ پریده هستند و در هنگام راه رفتن کم هم نفس نفس می زنند. بزرگ شدن طحال ناشی از علائم سرطان خون منجر به دردهای گاها شدید در شکم می شود. از سوی دیگر، بثورات سندروم شیرین به نظر خشن و قرمز می آیند، درست شبیه یک واکنش آلرژیک.

لوسمی پوست یا بثورات، ناشی از سندروم شیرین هستند که معمولا با سرطان خون در ارتباط است. این نوع از سرطان استخوان نتیجه سلول های سرطانی است که از یک تومور اولیه در جایی دیگر در بدن به استخوان منتقل و گسترش می یابد. آنها همچنین آزمایش هایی را انجام می دهند تا بفهمند آیا سرطان از همان ابتدا به دیگر بخش های بدن سرایت کرده است یا نه. تقسیم سلولی در بدن ما به صورت کاملا کنترل شده انجام میشود.

به کمک رادیوگرافی، CT اسکن، MRI و سونوگرافی، گروه درمانی میتواند تصویری واضحتر از ناحیهای از بدن که به سرطان مبتلا شده، بدست بیاورد و اندامهایی را که امکان درگیر شدنشان وجود دارد، مشاهده کند. لنفوم غیرهوچکین شایعترین نوع لنفوم است که بیش از ۳۰ نوع سرطان در این دسته قرار میگیرند. شایعترین آن «میلوم چندگانه» نامیده میشود. از آن جا که طحال در قسمت چپ و بالای شکم قرار گرفته است، درد در این ناحیه احساس می شود. همانطور که سایر درمان ها ایجاد شده اند ، قطع عضو معمولاً کم می شود.

دکتر ساینا در این مقاله به بررسی علل و علائم سرطان دهانه رحم خواهد پرداخت و در انتها شما را با روشهای پیشگیری و درمان آشنا خواهد کرد. این لنفوسیتها با از بین بردن گلبولهای سفید سالم، مقابله با عوامل بیماریزا را با مشکل روبرو میکنند. این داروهای جدید بدون اینکه به سلولهای سالم آسیب بزنند، به مولکولهایی که به رشد سلولهای سرطانی کمک میکنند، حمله میکنند. گاهی طحال آنقدر بزرگ می شود که غیر از اینکه موجب درد می شود، بخشی از سلول هایش از کار می افتند و می میرند.

همانند لنفوم، لوسمی هم باعث تولید گلبولهای سفیدی میشود که به درستی کار نمیکنند و سلولهای سالم را از مقابله با عفونتها بازمیدارند. مهمترین سوالی که برای خانمها وجود دارد این است که سرطان دهانه رحم چه علائمی دارد؟ در بعضی مبتلایان به لوسمی علائمی مانند عفونتهای مکرر، کبودی و کمخونی (کاهش گلبولهای قرمز خون) مشاهده میشود. تکنیکهای جدیدتر مانند قرار دادن دریچههای چتری شکل در نایچه نیز ممکن است مد نظر قرار بگیرند. این بیماری شامل دو نوع دیگر نیز میباشد. معمولا در مبتلایان به سرطان خون از شیمیدرمانی یا پرتودرمانی، یا ترکیبی از این دو روش، برای از بین بردن سلولهای سرطانی استفاده میشود.

در هر دو شرایط حاد و مزمن، فرد ممکن است طیف وسیعی از خستگی کم تا ضعف شدید را تجربه کند. سلول های بدخیم در مغز استخوان ساخته می شوند، بنابراین اگر دچار درد خفیف تا شدید در استخوان ها شدید به پزشک مراجعه کنید. یک عامل خطر هر چیزی است که احتمال ابتلا به سرطان را در فرد افزایش میدهد. نقاطی که به دلیل کاهش پلاکت خون ایجاد می شوند. سرطان پروستات زودرس به سرطانی اشاره می شود که فرد پیش از سن 55 سالگی به آن دچار می شود و بیشتر عوامل ژنتیکی را در ابتلا به آن دخیل می دانند.

دیدگاهتان را بنویسید