تحقیق در مورد ارگ بم برای کلاس اول – پرشین جم

ضرب دیدگی ساق پا معمولا با انجام مراقبت های لازم و بعد از یک هفته بهبود می یابد. به کار گیری عضو آسیب دیده در فعالیت های روزانه در خانه به بازیابی سریع تر کارکرد بعد از درمان شکستگی، کمک می کند. در رادیوگرافی هایی که بلافاصله بعد از آسیب مچ تهیه می شوند، ممکن است شکستگی مخفی بماند، ولی بعد از دو تا سه هفته می توان شکستگی های اسکافوئید را مخصوصاً در پیچ خوردگی های شدید مچ تشخیص داد.

برای کاهش درد و التهاب، پزشک ممکن است مصرف داروهای مسکن همچون استامینوفن (تیلنول و سایر داروهای مانند آن) یا ایبو پروفن (آدویل، موترین، و سایر داروهای مانند آن) یا ترکیبی از این دو دارو را برای بیمار تجویز نماید. در این حالت بیمار می بایست به خاطر داشته باشد با وجود استفاده از روش های درمان غیر فعال همچون تحریک الکتریکی یا امواج مافوق صوت، لازم است در تمرین های حرکتی فعال فیزیوتراپی نیز شرکت نماید. در صورتی که یک استخوان نزدیک آرنج دچار شکستگی شده باشد، تمرین های حرکتی می بایست برای آرنج، مچ دست، و شانه بیمار در نظر گرفته شود.

منظور از خم کننده اینست که بر اثر فعالیت عضله، مچ دست در جهتی خم میشود که کف دست به جلوی ساعد نزدیک تر شده و یا انگشتان دست خم میشوند. به پشت دراز بکشید به طوری که پا صاف و زانو خم باشد. به طوری کلی می توان گفت از دستگاه های تصویر برداری برای تشخیص و پیشگیری از بیماری ها، استفاده می شوند. پیچ خوردگی مچ پا می تواند منجر به یک ترک جزئی در استخوان شود، از طرف دیگر تصادف های رانندگی ممکن است منجر به شکستگی استخوان پاشنه پا شود.

در افراد بزرگسال، این آسیب دیدگی معمولاً در هنگام تصادف رانندگی با موتور سیکلت (به عنوان فرد راکب یا عابر پیاده) یا آسیب های شغلی ایجاد می شود. برای بعضی از موارد شکستگی استخوان از اسپلینت به مدت یک روز استفاده می شود تا قبل از گچ گرفتن پا، ورم ایجاد شده در محل آسیب دیدگی کاهش پیدا کند. در این زمان، پزشک وضعیت آسیب دیدگی را بررسی کرده و پا را با استفاده از یک اسپلینت بی حرکت می نماید. این تمرین ها همچنین می تواند به اطمینان از بازیابی قدرت تحمل استخوان ها و امکان وارد شدن فشار به آنها در طول فعالیت های روزمره کمک موثر نماید.

سس سرکه ایتالیایی: اگر به آشپزی کتوژنیک علاقه دارد این سس یکی از بهترین سس هاست.این سس شامل فلفل سیاه و روغن زیتون است. این آسیب ها می توانند علائم مشابهی ایجاد کنند حتی اگر هر یک متفاوت باشد. با اینکه در ورزشکاران احتمال ابتلا به درد ساق پا بسیار بالا است اما حتی افرادی که پیادهروی میکنند نیز ممکن است به این درد دچار شوند؛ به خصوص اگر سرعت و مسیر خود را افزایش دهند. امروزه، پینه پا یا بونیونت یشتر در افرادی رخ می دهد که از کفش های بی کیفیت و تنگ استفاده می کنند و یا در ناحیه پای خود مشکلات ساختاری دارند.

در حدود 75 تا 85 درصد افرادی که دچار شکستگی استخوان درشت نی می شوند، استخوان نازک نی (استخوان نازک در بخش خارجی ناحیه پایین پا) پای آنها نیز دچار شکستگی می شود. استخوان نازک نی به صورت موازی در کنار استخوان درشت نی قرار گرفته و در ناحیه خارجی پایین پا قرار دارد. معمولاً استخوان نازک نی بطور هم زمان با استخوان درشت نی دچار شکستگی می شود. استخوان درشت نی (تیبیا) و نازک نی (فیبولا) دو استخوان قرار گرفته در بخش پایین پا هستند که از محل زانو شروع شده و به قوزک می رسند.

تمرین های حرکتی برای بهبود دامنه حرکتی و قدرت عضلات نیز می تواند بلافاصله با از بین رفتن درد بیمار شروع شود. بعضی اوقات پزشک متخصص ارتوپد و درد برای تشخیص نوع شکستگی مچ پا از دستگاه های رادیولوژی مانند اشعه ایکس و سی تی اسکن استفاده می کند. شکستگی استخوان های پا اغلب در نتیجه یک آسیب ایجاد می شود. مشابه موارد شکستگی استخوان ران، شکستگی درشت نی اغلب به خاطر وارد شدن ضربه مستقیم با فشار زیاد ایجاد شده و در اکثر موارد هنگام تصادف با موتور سیکلت مشاهده می شود.

بطور مشابه، شکستگی استخوان درشت نی نیز نیازمند انجام تمرین های حرکتی برای زانو، قوزک، و ران است. اما علائم ایجاد مشکل ممکن است با نظارت پزشک یا متخصص فیزیوتراپی یا بدون نظارت آنها در هنگام انجام این تمرین های حرکتی از بین بروند. پس از باز کردن گچ یا اسپلینت، بیمار نیاز به تمرین های ورزشی یا برنامه فیزیوتراپی به منظور کاهش سفتی ایجاد شده در مفاصل و بازیابی حرکت های عادی پای آسیب دیده دارد.

به هر حال، تعداد شکستگی های استخوان ران ایجاد شده در نتیجه تیر خوردن در طول سال های گذشته افزایش زیادی پیدا کرده است. در صورتی که یک ضربه با قدرت کم یا زمین خوردن ناچیز بتواند باعث ایجاد شکستگی در این استخوان شود، این شرایط می تواند نشانه ای از ضعیف شدن استخوان ران به خاطر ابتلا به بیماری های خاص همچون پوکی استخوان یا سرطان باشد. تصادف رانندگی و سوانح ورزشی از دلایل رایج ایجاد شکستگی در استخوان های پا هستند.

این استخوان معمولاً در هنگام وارد شدن ضربه با قدرت زیاد و بطور خاص در تصادف های رانندگی، آسیب های صنعتی، ، زمین خوردن از ارتفاع بلند یا تیر خوردن دچار شکستگی می شود. گاهی این آسیب ها بسیار شدید بوده و گاهی اثر آن فقط تا مدت کوتاهی باقی می ماند. نوزاد در رحم مادر در کیسه آبی زندگی کرده و حالا آن محیط با فضای بیشتر برای او شبیهسازی میشود و میتواند با تکان دادن اندام خود در آب عضلاتش را تقویت کند. زلالیه دو اتاق قدامی و خلفی چشم را پر میکند و نباید با زجاجیه که در فضای بین لنز و شبکیه قرار دارد اشتباه گرفته شود.

در داخل این فرورفتگی استخوان تالوس Talus یا قاپ قرار گرفته است. این نوار بافتی مانع از دور شدن تاندون ها از مچ پا در حین انقباض آنها میشود. در ماههای آخر بارداری در خانمها، غضروف سمفیز شل شده و دو استخوان پوبیس بیشتر از هم فاصله میگیرند تا حلقه لگن برای عبور بچه در حین زایمان گشادتر شود. در حقیقت، موقعیت نامناسب لگن در طولانیمدت، غالباً سنگ بنای بسیاری از مشکلات وضعیت قرارگیری بدن است، ازجمله مواردی که نهتنها کمر بلکه سایر نواحی ستون فقرات را تحت تأثیر قرار میدهد. بدن کودک برای جذب کلسیم و فسفر از مواد غذایی به ویتامین D احتیاج دارد، بنابراین در صورتی که ویتامین D به میزان کافی در دسترس بدن کودک وجود نداشته باشد و یا بدن فرد قادر به استفاده مناسب از ویتامین D موجود نباشد، کودک دچار راشیتیسم میشود.

ایجاد محدودیت در حرکت استخوان شکسته پا نقش اساسی در فرآیند بهبود مناسب آن دارد. پس از انجام ارزیابی اولیه، متخصص فیزیوتراپی می تواند با اطلاع از نظرات شما از یک استراتژی درمانی مناسب برای کمک به ریکاوری کامل شما استفاده نماید. تنها روشی که در گچ گیری می تواند تمامی حرکت های فوق را در مفصل مچ محدود نماید در شکل زیر قسمت بالا و چپ مشاهده مینمایید. متورم و بزرگ شدن انگشتان دست که با رشد توده ها و گره هایی در بندهای انگشتان قابل مشاهده است. در صورتی که معاینات فیزیکی انجام شده نشان دهد شریان خون یا رگ های بزرگ در ناحیه پا آسیب دیده است، پزشک احتمالاً از آزمایش های خاص به نام داپلر برای اندازه گیری دقیق تر جریان خون در ناحیه پا استفاده خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید