توضیح جز به جز و عکس آناتومی فارسی – فرادرس – مجله

شکستگی مچ پا مربوط به استخوان میباشد، ممکن است در یک تصادف با اتومبیل یا پرت شدن از یک بلندی مچ پای شما دچار شکستگی شود. جهتی که هر شکستگی روی استخوان پا دارد، متفاوت است. این عضله از توبروزیته استخوان کالکانه و از فاشیای پلانتار شروع شده و به فالانکس (استخوان انگشت) وسطی انگشتان ۵-۲ میچسبد. در این صورت، فیزیوتراپیست یا پزشک میتواند بهترین دوره مدیریت درمان را به بیمار توصیه کند. مصرف داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب:داروهایی مثل ایبوپروفن، آسپیرین و ناپروکسین درد و ورم را کاهش می دهند. اگر فکر می کنید پروتئین کافی دریافت نمی کنید، از پزشک روماتولوژ خود در مورد مصرف مکمل سوال کنید.

زلالیه: زلالیه مایعی شفاف مانند آب مانند پلاسما اما حاوی مقدار کمتری پروتئین است. تولد زودرس؛ نوزادانی که قبل از موعد مقرر متولد میشوند، دارای سطح ویتامین D کمتری هستند، زیرا مدت زمان حضور آنها در رحم جهت دریافت ویتامین از مادران کمتر است. فیمبریاها به سمت خارج تخمدان کشیده میشوند تا تخمکهای آزاد شده را گرفته و آنها را به داخل شکم منتقل کنند تا به رحم منتقل شوند. داربست از کنار هم قرار گرفتن سیستم اسکلتی و عضلات بر روی آن تشکیل میشود و در نهایت حرکت را تسهیل میکند.

اولتراسوند، تکنیک gratson و تحریک الکتریکی: با اسفاده از اولتراسوند و حرکت دادن آن به آرامی بر روی ناحیه ی ملتهب، جریان خون در نواحی عمقی ساق پا افزایش می یابد. هورمون آزاد کننده تیروتروپین (TRH): غده هیپوفیز قدامی را تحریک میکند تا هورمون تحریک کننده تیروئید آزاد شود. سهگوش پسین گردن (Posterior Triangle Of The Neck): با مرز عضله استرنوکلئیدوماستوئید، مرز قدامی عضله ذوزنقهای و لبه فوقانی یک سوم میانی استخوان ترقوه هم مرز است.

همه هورمونهای آزاد کننده و بازدارنده بر عملکرد غده هیپوفیز قدامی تأثیر میگذارند. هر انگشت دو تاندون خم کننده یا فلکسور Flexor دارد. کلیهها، تولید کننده ادرار و حالب که آن را برای ذخیرهسازی به مثانه منتقل میکنند و مجرای ادرار که ادرار را دفع میکند و در مردان اسپرم را از طریق وزیکولهای منی عبور میدهد. پزشکان اغلب چندین روش را برای درمان تومورهای بدخیم استخوان استفاده میکنند. این حرکت را 3 بار تکرار کنید.

بعضی افراد تصور می کنند که تعداد مهره های گردن زرافه از تعداد مهره های گردن آدمی و دیگر پستانداران بیشتر است ؛ ولی این تصور نادرستی است ؛ زیرا تعداد مهره های گردن در رده پستانداران یکسان و به تعداد هفت عدد است . الگوی اندامهای خاص مانند چشم در شناسایی منحصر به فرد افراد کمک میکند. شکستگیهای استرسی معمولاً بدون هیچ گونه عارضهای بهبود مییابند و با گذشت زمان، افراد میتوانند به طور کامل به فعالیتهای قبلی خود بازگردند.

چشمها در مدار نشسته و توسط پلک ها و مژهها محافظت میشوند فرم بینی، سوراخهای بینی و برجسته بینی انسان گونه هایی که فک بالا و فک پایین (یا فک) را میپوشانند. این استخوان ها به وسیله رباطها ( رشته های محکم از بافت پیوندی ) به گونه ای به هم مربوط شده اند که مچ دست بسیار قابل انعطاف است و می تواند کف دست را در جهات مختلف حرکت دهد .

از آنجا که دیگر نمیتوانید به کف پای خود فشاری بیاورید و نقاط آسیب دیده همچنان به کفش فشار داده میشوند، این وضعیت میتواند به یک حالت عودکننده و بسیار دردناک تبدیل شود. اگر بعد از این ۴-۳ هفته بیمار از ناحیه مچ دست ابراز ناراحتی کند، شکستگی نیاز به درمان جراحی باز و استفاده از پیچ برای فیکس کردن محل شکستگی و احتمالا استفاده از پیوند استخوان دارد. مدتزمان و شرایط بهبودی بعد از درمان سرطان استخوان پا، به نوع تومور و همچنین نوع درمان بستگی دارد. مفصل مچ دست از کنار هم قرار گرفتن تعدادی استخوان تشکیل شده که مفاصل فرعی متعددی را تشکیل میدهند.

ورزشهایی مانند شنا و دوچرخه سواری استخوانهای شما را قوی و محکم میکند. زجاجیه: مادهای شفاف و ژله مانند که کره چشم را پر میکند. اسکلت ضمیمهای از استخوانهای اندام ثانوی مثل اندام زیرین پشتیبانی میکند و آنها را به قسمتهای دیگر بدن متصل میکند. سیستم اسکلتی در آناتومی بدن بزرگسالان از 206 استخوان جداگانه در قالب دو گروه اسکلت محوری و اسکلت آپاندیکولار تشکیل شده است. تراکم استخوان با میزان جذب انرژی دوگانه در عکسبرداری اشعه ایکس اندازهگیری میشود و اصطلاح «پوکی استخوان تثبیت شده»، نشاندهنده وجود ساختارهای شکننده در اسکلت انسان است. رباط تالوفیبولار خلفی Posterior talofibular ligament : این لیگامان از پایین قوزک خارجی به پشت استخوان تالوس متصل میشود.

دور تا دور این تاندون ها در حین عبور از داخل این تونل ها را دو لایه بافتی نازک از جنس سینوویوم مانند دو لوله فرا گرفته که در بین این دو لایه مایع سینوویال وجود دارد. در کف دست انسان پنج استخوان دراز به نام متاکارپ Metacarp وجود دارد و هر انگشت سه استخوان دارد بجز شست که از دو استخوان تشکیل شده است. با کج و منحرف شدن زانو فشار زیادی به استخوان و مفصل زانو وارد می شود که همین موضوع در سالمندان باعث ابتلای فرد به دردهای در ساق پا می شود.

عفونت استخوانی: اگر شکستگی باز دارید، به این معنی که یک سر استخوان از پوست خارج شده باشد استخوان شما ممکن است در معرض باکتریهایی قرار گرفته باشد که باعث عفونت شوند. یکی از انواع شکستگی های کف پا شکستگی های استرسی در متاتارس ها است. تنه همچنین از ساختارهای مختلف آناتومیکی مانند اندامهای داخلی، رگ های خونی و اعصاب که در داخل حفرههای مربوطه قرار دارند محافظت میکند. سیستم یکپارچه با محافظت از بدن در برابر آسیب و تنظیم دمای بدن، کل بدن را تحت پوشش قرار میدهد.

عضلات صورت در انسان امکان بیان احساسات را فراهم میکند. کمربند لگنی از استخوانهای مفصل ران لگن (ایلئوم، ایسکیم و پوبیس) تشکیل شده که به صورت حلقهای تنظیم شدهاند و منطقه لگن ستون فقرات را به اندام تحتانی متصل میکند. عرض کمر توسط شانهها در بالا و لگن در پایین ایجاد میشود. «فتق دیسک بین مهرهای» (Intervertebral Disc Herniation)، به معنای آسیب به بالشتک و بافت همبند بین مهرهها است که به طور معمول در اثر اعمال فشار بیش از حد، کشیدگی، پیچ خوردن یا ضربه به ستون فقرات ایجاد میشود.

دیدگاهتان را بنویسید