تومور استخوانی و سرطان استخوان چیست؟

با افزایش سن معمولا جهش هایی در روند سلول های مغز استخوان ایجاد می شود ؛ به طوری که بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان خون شامل افراد مسن هستند . جراح تومور و بخشی از بافت سالم اطراف آن را خارج می کند. بیمارانی که قبل از جراحی شیمی می شوند احتمالا بعد از آن هم شیمی میشوند. میلوما سرطان سلول های پلاسمای خون می باشد. • تاریخ چرخه ی تولید مثل: اگر شروع دوره ی قاعدگی ها پیش از سن 12 سالگی و پایان آن ها پس از 55 سالگی باشد، به دلیل اینکه شخص در معرض هورمون های بیشتری قرار میگیرد، ریسک ابتلا نیز بالاتر میرود.

درمان سرطان اغلب ترکیبی از درمانهای دارویی و مراقبتهای تسکینی است. وقتی مقاومت اولیه یا ثانویه به طور مداوم ایجاد شود، پیوند سلولهای بنیادی آلوژنیک میتواند باعث بهبودی علائم در بیمارانی شود که تحت درمانهای قوی هستند. تراستوزوماب (متعلق به کمپانی Herceptin ): در برخی از انواع gastric cancer مقدار زیادی پروتئین HER2 (پروتئینی که رشد سلول را تقویت می کند) در بدن تولید می شود و همین باعث بیشتر شدن رشد سلول های سرطانی می شود. این بیماری بر روند فعالیت خون، مغز استخوان و یا سیستم لنفاوی بدن تاثیر می گذارد.

نوع دیگری از سرطان خون است که منشا آن سیستم لنفاوی بدن است . لنفوم بورکیت مرتبط با نقص ایمنی معمولاً با ابتلا به بیماریهای خودایمنی، عفونت HIV همراه بوده یا در شرایط بیماران پس از پیوند که داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی مصرف میکنند، رخ میدهد. مرحله ۳، سرطان استخوان به یک یا چند قسمت از استخوان گسترش یافته و تهاجمی است. بر مبنای این ارزیابی، متخصص تغذیه و دیگر اعضاء تیم درمان، یک برنامه غذایی ویژه بیمار فراهم خواهند ساخت. اگر قسمتی از درمان سرطان شما شامل برداشتن قسمتی یا کل معده شد، دکتر شما را به یک متخصص تغذیه ارجاع می دهد.

با این حال، وجود تقریباً فراگیر ویروس در نوع اپیدمی لنفوم بورکیت نشان می دهد که این ویروس در ایجاد یا پیشرفت این نوع سهیم است. کابل(پژواک، اول حوت ۱۴۰۰): سرطان سینه، مرض خطرناکی است که سالانه جان شمار زیاد زنان را میگیرد؛ اما شیردهی به نوزاد، ورزش منظم، جلوگیری از چاقی و صرف غذاهای چرب و زودپز در پیشگیری از آن موثر اند. افرادی که به میزان زیاد در معرض تابش پرتوهای تابش اشعه هستند بسیار بیش تر از دیگران در معرض خطر ابتلا به سرطان های خون قرار دارند.

برخی از مطالعات بر این امر اشاره دارد که یوگا موجب افزایش میزان گاما آمینوبوتریک اسید که انتقال دهندههای عصبیاند شده. افزون بر این در برخی از موارد از لاپاروسکوپ که تلسکوپی مخصوص است نیز در این جراحی استفاده میشود. سرطانهای Extra nodal که به فراتر از غدد لنفاوی در دیگر بافتها یا اندامها سرایت کرده است، با حرف E نشان داده میشود. نوعی سرطان خون است که منشا آن مغز و استخوان می باشد و در این بیماری بدن شروع به تولید بیش از حد گولبول های سفید کرده و در عملکرد مغز استخوان برای تولید گلبول های قرمز و پلاکت ها اختلال ایجاد می کند.

کاهش گلبول های قرمز خون به عنوان کم خونی شناخته می شود. سرطان معده در افرادی که برای درمان یک بیماری غیر سرطانی ، بخشی از معده خود را برداشته اند ، احتمال بروز خطر را افزایش می دهد. شایعترین علامت لنفوم غیر هوچکین ، تورم بدون درد گره های لنفاوی گردن ، کشاله ران و یا زیر بغل می باشد ، سایر علائم به قرار زیر می باشد . کاهش WBC به عنوان لکوپنی شناخته می شود. کاهش تعداد پلاکت به عنوان ترومبوسیتوپنی شناخته می شود. معمولا زمانی که سرطان در مراحل اولیه قرار دارد و هنوز بافت های زیادی را درگیر نکرده است، از این روش استفاده می کنند.

شیمی درمانی از مواد شیمیایی برای کشتن سلول های سرطانی استفاده می کند. سرطان معده می تواند به روشهای مختلفی رشد کند و گسترش یابد. این آزمایش از یک ویژگی خاصی برخوردار است و آن این است که توانایی تشخیص بافت یا اندام آسیب دیده را دارد.جفری اوکسنارد مدیر این پژوهش میگوید: طبق بررسیهای ما آزمایش هایی که بر اساس متیلاسیون است بسیار بهتر و دقیق تر از آزمایش های قدیمی DNA عمل می کند.

از پرتو درمانی برای از بین بردن سلول های سرطانی و یا تسکین درد و یا ناراحتی های به وجود آمده ناشی از این بیماری استفاده می شود و همچنین ممکن است این روش درمانی قبل از انجام پیوند سلول های بنیادی برای بیمار تجویز شود. بنابراین جراحی بیشتر نقش تسکین دهندهی علایم و نشانهها را دارد. افراد بالای 55 سال باید بیشتر مراقب علایم هشدار دهنده این بیماری باشند.لوسمی در کودکان بیشتر در سنین سه تا چهار سال اتفاق می افتد.

گلبول های سفید خون: WBC ها با عفونت های ناشی از ارگانیسم هایی مانند باکتری و ویروس مقابله می کنند. گلبول های قرمز (RBC): سلول های قرمز خون اکسیژن را به بافت های بدن منتقل می کنند. پلاکتها، که باعث لختگی خون شده و به جلوگیری از خونریزی کمک می کند. عوامل خطر شامل قرار گرفتن در معرض عواملی مانند اشعه، بنزن و برخی از شیمی درمانیها هستند که باعث آسیب DNA میشوند. تومور و برخی از بافتهای سالم اطراف آن را با عمل جراحی از بین میبرند. افرادی که به نوعی خاصی از لنفوم معده مبتلا هستند، بیشتر در معرض ابتلا به آدنوکارسینوم معده قرار دارند.

نوع مرتبط با نقص ایمنی لنفوم بورکیت، 30 تا 40 درصد افراد مبتلا به ایدز ناشی از و موارد نادر بیمارانی را که مغز استخوان یا پیوند عضوی دیگری دریافت میکنند، مورد حمله قرار میدهد. آیا میدانید که منظور از سرطان چیست؟ مجموعه آموزشهای علوم پزشکی فرادرس شامل ۳۱ عنوان آموزشی هستند که توسط متخصصین رشتههای مختلف به صورتی دروسی جامع و کامل، به زبانی ساده و با استفاده از تصاویر و فیلمهای آموزشی در اختیار شما قرار گرفتهاند. آزمایشات بالینی برای امتحان انواع جدیدی از درمان.

انواع سرطان لنفوم بورکیت چه هستند؟ سرطان معده تا چه حدی تهاجمی عمل میکند؟ رادیوتراپی ممکن است همراه با عمل جراحی بکار رود. در این موارد ممکن است ویروس نقسی نداشته باشد. بزرگ شدن غدد لنفاوی، طحال یا کبد در 30 تا 40 درصد از موارد وجود دارد. این موارد بدون علامت اکنون به عنوان دو مرحله از قبل بدخیم پی در پی طبقهبندی میشوند، گاموپاتی مونوکلونال IgM با اهمیت نامشخص (به عنوان مثال IgM MGUS) و ماکروگلوبولینمیای Waldenström اما گاهی اوقات، این بیماری میتواند کشنده باشد. شیمی درمانی برای سرطان خون گاهی اوقات شامل تجویز چندین دارو در یک رژیم مشخص است که این روش درمانی ممکن است قبل از پیوند سلول های بنیادی نیز انجام شود .

نوعی نوتروفیل، یک نوع WBC، به ویژه در مبارزه با باکتری های عامل عفونت مانند ذات الریه مهم است. در طی پرداختن به طب سوزنی و طب سنتی چینی، به تعداد نامحدودی بیمار کمک کردم تا از پس عوارض جانبی درمان سرطان پروستات برآیند و بسیاری بیماریهای دیگر ویژه مردان همانند مشکلات مثانه، غده پروستات مزمن و سندرم دردهای مزمن لگنی را آسانتر تحمل کنند. با ALL سلول T، بزرگ شدن غده تیموس، که در پشت استخوان سینه و جلوی نای قرار دارد، ممکن است نای را فشرده کرده و منجر به مشکل تنفسی شود.

سرطان پروستاتی که در مراحل اولیه، هنگامیکه هنوز محدود به غده پروستات است، تشخیص دادهشود، شانس بیشتری برای درمان موفق دارد. نوع پراکنده که 1200 پوند در سال در ایالات متحده را مبتلا میکند، فقط در 10 تا 15 درصد از موارد با ویروس در ارتباط است. حدود 30٪ از افراد مبتلا به نوع نقص ایمنی به EBV آلوده شدهاند. در این روش درمانی از دارو های ضد سرطان برای ایجاد تداخل و متوقف کردن روند رشد سلول های سرطانی به وجود آمده در بدن شخص استفاده می شود. ناهنجاری های ژنتیکی نقش بسیار مهمی در رشد لوسمی در بدن دارد.سندروم داون و برخی دیگر از بیماری های وراثتی خطر ابتلا به سرطان خون (لوسمی) حاد را افزایش می دهند.

شرایطی همچون خونریزی ماهانه، تولد فرزند، کاهش و یا افزایش وزن و یا مصرف برخی داروهای خاص بر روی شکل و اندازه ی پستان شما موثر هستند. مرکبات از قبیل لیمو ، پرتقال ، گریپ فروت بسیار مفید است ولی دقت کنید که انگور و آب انگور نیز می تواند سطح برخی داروهای خاص مصرفی در خون را کاهش دهد. آزمایشات بالینی داروهای جدید یا ترکیبات جدید داروها و درمانهای موجود را بررسی میکند. سندرم میلودیسپلاستیک ثانویه میتواند به عنوان یک مسمومیت دیررس ناشی از درمانهای سرطان خون ایجاد شود (درمان MDS ،t-MDS همراه).

دیدگاهتان را بنویسید