درد استخوان چه عللی دارد

کمبود ویتامین و انواع مواد معدنی میتواند باعث ایجاد درد در هر ناحیه بدن بهخصوص پاها شوند. این مواد شیمیایی گیاهی باعث میشوند که رازیانه یکی از داروهای خانگی موثر برای قولنج کلیوی باشد. ماساژ بافت زخم و حرکت دادن آن توسط متخصص فیزیوتراپی می تواند به کاهش چسبندگی احتمالی ایجاد شده در محل زخم و بهبود توانایی حرکت اندام ها در این محل کمک موثر نماید. وقتی می گویند برنامه ورزشی برای پیشگیری از پوکی استخوان موثر است، اولین پرسشی که به ذهن می رسد، این است که کدام ورزش می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد؟ فخر رازی می گوید:مراد از کتاب،صفحه ی روح است که اعمال انسان در آن اثر می گذارد و مراد از خواندن،درک و فهم آن است.

اما کنار داخلی که کنار شوکی نیز نامیده میشود سه چهارم آن مستقیم و یک چهارم بالایی آن بطرف خارج خم میشود ولی کنار فوقانی نازک و تیز است و در انتهای خارجی آن بریدگی هلالی است بنام زائده غرابی (کوراکوئید). زایده غرابی (زایده کوراکویید) که محل اتصال رباط های مختلف و تاندون برخی از عضلات است از ناحیه فوقانی سر و گردن اسکاپولا خارج می گردد. شما میتوانید برعکس این تمرین (چرخش به سمت خارج) را نیز انجام دهید. در صورتی که مقاله مورد نظر شما هنوز به فارسی ترجمه نشده باشد، مترجمان با تجربه ما آمادگی دارند آن را در اسرع وقت برای شما ترجمه نمایند.

در این مقاله قصد داریم شما را به طور کامل با درمان شکستگی استخوان اسکاپولا آشنا سازیم. زاویه خارجی استخوان کتف که سر استخوان را می سازد، حفره کم عمق دوری (گلنویید) نام دارد که با سر استخوان بازو (هومروس) متصل شده و مفصل شانه را تشکیل می دهد. کنارهای داخلی و خارجی در پایین ترین نقطه استخوان کتف، زاویه تحتانی را می سازند. انتهای خارجی خار کتف، آکرومیون نام دارد که در تشکیل مفصل آکرومیوکلاویکولار (مفصل اخرمی-ترقوه ای) مشارکت می کند. درد در هر قسمت شانه طاقت فرسا می باشد و تحمل را برای فرد دشوار می کند. عفونت اسکالپ نمی تواند به گردن منتقل شود، زیرا بطن های اکسیپیتال عضله اکسیپیتو فرونتالیس به استخوان اکسیپیتال و قسمت ماستوئید استخوان تمپورال متصل است.

گودی کاسهای جایی است که با سر استخوان بازو مفصل شده و مفصل شانه را میسازد و سطح درونی آن پوشیده از غضروف است. شکستگی راموس پوبیس معمولا همراه با شکستگی های دیگری است که موجب باز شدن حلقه لگن میشوند ولی گاهی اوقات و بندرت میتواند بصورت ایزوله و تنها، دیده شود. حتی یک شکستگی مویی دنده میتواند باعث درد تند و تیزی شود که در زمان نفس کشیدن یا خم شدن به جلو تشدید میشود. هر چقدر پا تند میکنیم، بو جلوتر از ما حرکت میکند و حتی وقتی به خانههای قدیمی روستا نزدیک میشویم، از آن خلاصی نداریم.

لازم به بیان است که استخوان اسکاپولا یک استخوان شانه است و شکستگی های آن انواع مختلفی دارد. پلویس از سه استخوان تشکیل شده است. بیماران باید پس آر عمل جراحی صدا دادن مفصل شانه از یک اسلینگ استفاده نمایند. در رایجترین عمل جراحی صدا دادن استخوان اسکاپولا، متخصص جراح یک قطعه کوچک از گوشه بالای شانه در نزدیکترین قسمت به ستون فقرات را بیرون میآورد. آیا عمل جراحی در صورت صدا دادن استخوان اسکاپولا انجام میشود؟

بعد از عمل جراحی، حرکت شانه به صورت غیر فعال به زودی میتواند شروع شود. مدت زمان مورد نیاز برای جوش خوردن شکستگی بین شش تا هشت هفته است ولی حرکات مفصل شانه و فیزیوتراپی از پایان هفته اول پس از حادثه شروع میشود تا از عوارض ناشی از بیحرکتی و خشکی مفصل اجتناب گردد . بیماران معمولاً بعد از 12 هفته شروع به تمرین و انجام فعالیتهای مقاومتی میکنند.

شریان بزرگ آگزیلاری از زیربغل رد میشود. به هنگام جراحی کرانیوتومی اگر برش به گونه ای باشد که یک فلپ از اسکالپ به همراه قسمتی از کالواریا برای ایجاد دید مناسب برداشته شود، برش را معمولا به صورت محدب و به طرف بالا می دهند و شریان تمپورال سطحی نیز همراه با فلپ بافت جدا می شود. کناره یا لبه داخلی اسکاپولا در حالتی که دست ها در کنار بدن است تقریبا موازی با ستون فقرات است و کناره داخلی اسکاپولا در حدود 6 سانتی متر از زواید خاری مهره های سینه ای فاصله دارد.

از جمله این موارد عبارتند از : کاسه استخوانی که سر استخوان بازو در آن قرار گرفته ، باریکه استخوانی که این کاسه را به تنه استخوان کتف وصل میکند و اصطلاحاً گردن استخوان نامیده میشود و آن زائده استخوانی که در بالای کاسه قرار گرفته است و با استخوان ترقوه مفصل میشود . در این قسمتها اگر شکستگی همراه با جابهجایی باشد برای اجتناب از عوارض بعدی نیاز به عمل جراحی میباشد . اگر شکستگی در قسمتهای خاصی از استخوان کتف و همراه با جابجایی باشد ممکن است برای درمان نیاز به عمل جراحی مطرح گردد .

پژوهشها نشان دادهاند که بین کمبود این ویتامین و دیابت نوع ۲ رابطهای وجود دارد.آیا با بالا بردن سطح این ویتامین از دیابت در امان میمانیم؟ اما برای هشت هفته هیچ تمرین فعالی نباید وجود داشته باشد تا مطمئن شوید که عضلات به طور کامل بهبود پیدا کرده و به حفرههای ایجاد شده در ناحیه شانه متصل شدهاند. شکستگی استخوان کتف ممکن است در قسمت های متفاوتی از استخوان ایجاد شود که عبارتند از: 1- شکستگی تنه استخوان کتف: شکستگی در این ناحیه گرچه ممکن است بصورت چند قطعه ای و خرد شده باشد ولی معمولا قطعات شکسته شده جابجایی زیادی ندارند.

اسکاپولا به واسطه لیگامان های کمربند شانه ای و عضلات مختلفی که به آن اتصال دارند، دارای ثبات و همچنین حرکات متنوعی بر روی دیواره قفسه سینه است. برای این منظور از بانداژ ولپو (VELPEAU) یا (SLING & SWATHE) استفاده میشود که نمونه آماده آن نیز در داروخانهها موجود میباشد . مسیر وریدی بلافاصله از دست جدا شد و در دست بعدی رگ گیری انجام شد و با گذاشتن کیسه آب گرم روی دست آسیب دیده علائم برطرف شد. معمولاً میتوان با عکسهای رادیولوژی محل شکستگی را مشخص کرده و تعیین کرد که آیا مفاصل مجاور نیز دچار آسیبدیدگی شدهاند یا خیر.

شاید با به حال شنیده باشید که هر نوع عمل جراحی خطرات یا عوارض به همراه دارد در عمل جراحی شکستگی شانه ممکن است فرد بینار دچار عفونت، خونریزی و گاها با سفتی شانه روبه رو شود. با این حال بیمار تا چند ماه باید مراقب بازوی خود باشد که ضربه مجددی به آن وارد نشود. و اینگونه محاسبه ها،زمینه ی بیداری انسان و نبود آن نشانه ی غفلت اوست. 9-یکی از نشانه های صالح بودن انسان،توبه کردن است. این استخوان دارای دو سطح جلویی و پشتی است که سطح جلویی آن بر روی دیواره پشتی قفسه سینه واقع می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید