درد استرنوم یا جناغ سینه – دکتر سیروس مومن زاده – متخصص درد

این امر سبب می شود که سر استخوان ها رشد کنند ، مفاصل سخت و دردناک شوند و تحرک استخوان ها در محل مفاصل کاهش یابد . مهره ها روی هم قرار می گیرند و ستون مهره ها را پدید می آورند . شایع ترین علت این نوع شکستگی زمین خوردن بر روی کف دست که در پی آن مچ دست به سمت پشت خم می شود. آن را محکم فشار دهید و سعی کنید آن را در مشت بگیرید.

این حرکت را 10 بار انجام دهید. هنگام ایستادن یا نشستن، میتوانید لیفت از جلو را انجام دهید، اما حتماً پشت سر خود را در طول حرکت صاف نگه دارید. اما هیچ کدام از این استخوانها، استخوان انسان نیستند. عروق و اعصاب اسکالپ از پایین وارد می شوند و از طریق لایه ی دوم به پوست صعود می کنند. همچنین عفونت در این لایه می تواند به واسطه ی ورید های قاصد که از طریق سوراخ های پاریتال عبور می کنند و به ساختار های داخل کرانیوم(مانند مننژ) می رسند، به حفره ی کرانیال وارد شود. برشهای کوچک اجازه میدهند جراح از طریق مفصل یک دوربین کوچک تلویزیونی، به نام آرتروسکوپ را وارد ناحیه کند.

از طریق یک برش کوچک دیگر، پزشک جراح از ابزارهای خاصی برای برداشتن بورسای ملتهب استفاده میکند در حالی که آرتروسکوپ نشان میدهد که چه اتفاقی می افتد. برای برداشتن یک تکه کوچک از ناحیه شانه، یک برش درست زیر لبه بالای استخوان زده میشود. علاوه بر این به هنگام بخیه زدن لازم نیست سوچور ها عمقی زده شوند زیرا آپونوروز اپی کرانیال اجازه نمی دهد تا پوست باز شود. بافتهایی که عضلات را به قسمت بالای شانه وصل میکنند، به دقت جدا میشوند و کنار زده میشوند.

حفرههایی در ستون فقرات شانه ایجاد میشوند. سپس انتهای عضلات ناحیه شانه به زائدهٔ اسکاپولا دوخته میشوند و برش بسته میشود. باند را برای 2 تا 3 ثانیه نگه دارید، سپس به آرامی بازوی خود را به موقعیت شروع برگردانید. بیماران معمولاً بعد از 12 هفته شروع به تمرین و انجام فعالیتهای مقاومتی میکنند. بعد از عمل جراحی، حرکت شانه به صورت غیر فعال به زودی میتواند شروع شود. علت نامگذاری این روش به «استخوان ماهی» دلیل شکلی است که این نمودار بعد از جمع آوری اطلاعات به صورت، بصری به خود می گیرد که شبیه به اسکلت ماهی است.

رباط عرضی مچ Transverse carpal ligament که به آن فلکسور رتیناکولوم Flexor retinaculum هم میگویند یک نوار بافتی پهن و محکم است که در سطح ولار استخوان های مچ قرار گرفته است. روایات متعدّدی که در ذیل این آیه در تفاسیر آمده است،برخی نابودی یهودیان متجاوز را به قبل از قیام حضرت مهدی علیه السلام توسط انقلابیون مؤمن دانسته است،که شمشیرهای خود را بر دوش نهاده،تا مرز شهادت پیش می روند و زمینه ساز حکومت جهانی حضرت مهدی علیه السلام می شوند.و برخی وقوع آن را در زمان ظهور امام زمان دانسته که متجاوزان یهود،قلع و قمع خواهند شد.

شریان های اسکالپ بخش کوچکی از خونرسانی کالواریا را که عمدتا توسط شریان مننژیال میانی خونرسانی می شود، بر عهده دارند، به همین خاطر از دست دادن اسکالپ موجب نکروز استخوان های کالواریا نمی شود. در قسمت میانی جمجمه ، پشت استخوان پیشانی و اتموئید و در جلوی استخوان استخوان قرار دارد. اگر هر نوع منحنی، برآمدگی یا لبههای غیر طبیعی در لبه بالایی شانه نزدیک به مرکز پشت وجود داشته باشد، ممکن است صدا دادن مفصل شانه نیز رخ دهد. بنا به گزارش سالانه بیماریهای رماتیسم : ارتباط بین درد زردپی پشت پاشنه و میزان کلسترول بالا HEFH به تشخیص سریع ناتوانی های قلبی کمک می کند .

علائم: ناتوانی در راه رفتن و ایستادن با وجود ظاهر سالم اندام های تحتانی، درد در نواحی پشت، کشاله ران یا لگن که با حرکت افزایش می یابد، پارگی مثانه، وجود خون در ادرار، درد یا ناتوانی در تخلیه ادرار، خونریزی داخلی و شوک از نشانه های این شکستگی است. گاهی اوقات تشخیص شکستگی کندیل خارجی استخوان بازو در کودکان بسیار مشکل میشود و پزشک معالج از آرنج سالم هم عکس برداری کرده و با مقایسه تصویر رادیولوژی دو آرنج سعی میکند تغییرانی را که میتواند به نفع یک شکستگی باشد پیدا کند.

از سی تی اسکن می توان برای تهیه یک تصویر سه بعدی در قسمت های افقی یا عمودی منطقه آسیب دیده استفاده کرد. یک تصویر اشعه ایکس میتواند ناهنجاریهای استخوانی مانند پارگی رباط یا شکستگی ناگهانی را نشان دهد. 2- حرکات مکرر دست یا استفاده بیش ازحد ازاین مفصل می تواند باعث آسیب دیدگی شود اینگونه فعالیت ها مانند تایپ کردن و نوشتن های مکرر،ورزش هندبال،خیاطی کردن،میتواند باعث ایجاد سندروم تونل کارپال،تاندونیست ،بیماری دی کوئروین De Quervain یابیماری گرفتگی عضلات شود.

این تغییر شکل مفصلی موجب درد و ضعف شده و کاربرد انگشتان در فعالیت های روزانه را مشکل میکند. عجله ای برای انجام مجدد فعالیت های خود نداشته باشید. سه ست از این تمرین را انجام دهید. بازوهای خود را تعویض کنید و ده بار لیفت با وزنهها را انجام دهید. پزشک همچنین یک معاینه فیزیکی انجام خواهد داد. شانه شما بیش از هر مفصل دیگری در بدن شما حرکت میکند و همچنین به طور مکرر آسیب میبیند. در هر دست یک دمبل را نگه دارید و دستها را در طرفین نگه دارید.

دستها را به آرامی پایین بیاورید، سپس بلند کنید. به مدت 2 تا 3 ثانیه این حالت را نگه دارید و سپس دستها را به آرامی پایین بیاورید. سپس متخصص جراح از یک ابزار ویژه برای برداشتن گوشه شانه استفاده میکند. اگر درد کف پا بیش از چند روز ادامه یابد، برای درمان و جلوگیری از بدترشدن وضعیت پای خود، به یک جراح متخصص پا و مچ پا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید