درمان سرطان معده

جراحی. از این روش در درمان سرطان استخوان و خارج کردن اکثر تومورهای خوش خیم و تعداد زیادی از تومورهای بدخیم استخوان استفاده می شود. این سرطان همچنین از جمله معمول ترین سرطان ها در افراد زیر 20 سال است. سرطان خون بیشتر در افراد بالای 55 سال رایج است، در واقع میانگین سن تشخیص سرطان خون در مبتلایان، 66 سال است. انجام آزمایش خون برای بررسی سرطان در خانه شدنی نمی باشد .در واقع در جهت دریافت نمونه و تجزیه و تحلیل خون به امکانات کلینیکال و آزمایشگاهی احتیاج می باشد .

هر چه تاخیر در درمان پروستات بیاندازید بیماری حادتر می شود و درمان آن نیز طولانی تر خواهد شد، تعلل در درمان احتمال سرطان پروستات را بالا خواهد برد. همان طور که در بالا گفتیم، لوسمی انواع بسیار تفاوتی دارد. همان طور که در بالا ذکر شد، ممکن است قبل یا بعد از جراحی از این روش استفاده شود. امروزه بیش از ۶۰ درصد از بیماران مبتلا به سرطان خون پنج سال پس از درمان زنده هستند. این مرحله از درمان معمولا حدود دو سال طول می کشد. درمان برخی از سرطان های خون در سه مرحله انجام می شود.

حتی با پیشرفت چشمگیری که آمار اخیر نشان می دهد، باز هم سرطان خون در حال حاضر یکی از ۱۰ عامل مرگ و میر ناشی از سرطان است. خوشبختانه 83.2% از بیماران مبتلا به CLL بعد از گذشت 5 سال از تشخیص زنده می مانند. با گذشت زمان ، این سلول های غیر طبیعی می توانند سلول های خونی سالم رادر مغز استخوان جمع کنند و باعث به کاهش تعداد گلبول های سفید خون ، گلبول های قرمز خون و پلاکت ها شودکه باعث بروز علائم و نشانه های سرطان خون می شود. نرخ بقای 5 ساله در واقع درصد افرادی است که بعد از گذش 5 سال از زمان تشخیص، هنوز زنده هستند.

لوله غذا، امکان میدهد مواد مغذی مستقیما به معده یا روده باریک منتقل شود، به این ترتیب به مری زمان میدهد تا پس از درمان سرطان بهبود یابد. این نوع سرطان مرحلهی طولانیتری از دورهی درجا (این سیتو) را دارد. این درمان با جایگزین کردن مغز استخوان بیمار با سلولهای بنیادی غیر سرطانی، که مغز استخوان سالم را مجددا تولید میکند، انجام می شود. به همین دلیل با استفاده از این موارد میتوان سبب درمان افراد شد. از اینروی انجام آزمایشهای غربالگری را شامل پاپ اسمیر در برنامهی خود قرار دهید.

پزشک شما با تمرکز بر روی تومور معاینات بالینی را انجام خواهد داد. هیچ راهی برای جلوگیری از ابتلا به سرطان معده وجود ندارد؛ اما با انجام اقدامات پیشگیرانه می توانید احتمال ابتلا به این سرطان را کمتر کنید. 66.9% از بیماران مبتلا به CML بعد از 5 سال از تشخیص هنوز زنده هستند. سرطان خون بیشتر در افراد بالای 55 سال رایج است، به طوری که میانگین سن تشخیص سرطان خون در مبتلایان، 66 سال است. این موضوع ممکن است به دلیل رشد استخوانها در سنین رشد مانند در جوانان و یا تواند به معنی تومور و رشد غیرطبیعی استخوان باشد.

خستگی و ضعف و ناتوانی بدن: یکی از نخستین علائم سرطان مغز استخوان است که پس از استراحت و تفریح و استفاده از غذاهای سالم و مقوی از بین نمی رود و خستگی ناشی از حمله مولتیپل میلوما به سلول های سالم مغز در مغز استخوان شکل می گیرد. هدف از این مرحله کشتن هر گونه سلول های سرطانی شناسایی نشده باقی مانده در بدن است، تا سرطان دوباره برنگردد.

این ژن در ساختن پروتئینی که DNA را به هنگام تقسیم سلولی تثبیت میکند، اهمیت دارد. سلول های سرطانی پروتئین هایی را تولید می کنند که به آنها کمک می کند تا از چشم سیستم ایمنی پنهان بمانند. درمان CAR-T cell ممکن است یک گزینه درمانی برای انواع خاصی از لوسمی باشد. بدیهی است که تشخیص دقیق تومور و مشخصات آن به انتخاب روش درمان مناسب برای بیمار و تسریع بهبودی کمک شایانی می کند. نرخ بقای 5 ساله، یعنی درصد بیمارانی که بعد از 5 سال از تشخیص زنده هستند، در میان بیماران AML، 26.9% است.

آزمایش های بالینی آزمایش هایی هستند که درمان های جدید و راه های جدید استفاده از درمان های موجود را تست و بررسی می کنند. همانند یک گاسترکتومی جزیی، تنها قادر خواهید بود مقدار کمی از مواد غذایی را تا زمانی که بدنتان تنظیم شود، بخورید. • یک وضعیت ژنتیکی نادر به نام سندرم لی-فریمنی وجود دارد – که مبتلایان به این بیماری یک نسخه معیوب از یک ژن دارند، که معمولا به توقف رشد سلول های سرطانی کمک می کند. در هر حال، اگر مورد ابتلا به سرطان خون در خانواده وجود دارد، این مورد را به پزشک خود بگویید.

هر کدام از این چهار نوع اصلی زیردسته های خود را دارند. کشته شدن تومورها از طریق رادیوتراپی با تابش اشعه ایکش در بدن انجام می شود. پزشك ما مرحله بيماري را با اخذ شرح حال، انجام معاينات باليني و نتایج گزارش آسیب شناسی مشخص خواهد كرد. یا دفترچه تلفن، کتابخانه یا یک سازمان سرطانی مانند موسسه ملی سرطان یا انجمن سرطان آمریکا را بررسی کنید. با پزشک خود درمورد درمانهای تحت آزمایشات بالینی که شاید برای شما مناسب باشند صحبت کنید.

این روش ها تا زمانی که بدن بیمار با سرطان مبارزه می کند و تحمل دارد، انجام می شوند. روش های دیگر درمان دارای مرحلهی خاصی نیستند و برای مدت نامحدودی انجام می شوند. یک درمان تخصصی به نام درمان گیرنده آنتی ژنی کیمریک (CAR)-سلول T، سلول های T بدن را برداشت می کند، آن ها را به مبارزه با سرطان مهندسی می کند، و سپس آنها را دوباره به بدن برمی گرداند. با مرگ سلولهای قدیمی یا آسیب دیده، سلولهای جدید جایگزین آنها میشوند. این روش به سیستم ایمنی بدن کمک میکند تا سلولهای غیرطبیعی را تشخیص دهد و سپس به آنها حمله کند.

برخی سلول ها در این بخش های معده ، اسید و پپسین ( یک آنزیم گوارشی ) را تولید می کنند که شیره معده را برای کمک به هضم غذا تولید می کند. لوکمی اولین بار توسط آناتومیست و جراح آلفرد وِلپی (Alfred-Armand-Louis-Marie Velpeau) در سال ۱۸۲۷ توصیف شد. لنفوم پراکنده به ندرت با ویروس اپشتین بار ارتباط دارد. آزمایشهای خون و ادرار: آزمایش خون یا ادرار میتواند پروتئین خاصی را که با مولتیپل میلوما در ارتباط است شناسایی کند. برخی از اینها DNA را تغییر میدهند و اثراتی بر رشد سلولها دارند که کشف شده و تحقیق شدهاند. اگر جراح مقدار زیادی از این تومور را بردارد گاهی ممکن است این سلول های سرطانی تولید بیشتری کند و گسترش یابد.

گاهی اوقات پزشک میتواند ناحیه گردن رحم را که شامل سلولهای سرطانی است بردارد. این یک نوع سرطان رحم است. بدترین نوع سرطان خون یا کشنده ترین نوع لوسمی کدام است؟ ممکن است پزشک شما آزمایش ژنتیک و یا مشاوره را توصیه کند. گرده گل قادر است این التهابات را فروکش دهد. اولین مرحله برای درمان مراقبت و انتظار است. هدف درمان القایی کشتن تعداد زیادی از سلول های سرطانی در خون و مغز استخوان است تا بهبودی به دست آید. پزشک شما ممکن است از اشعه ایکس برای تعیین اندازه و مکان دقیق تومور استفاده کند. بسته به محل و اندازه تومور، این عمل جراحی میتواند نسبتاً آسان باشد یا ممکن است ماهها طول بکشد تا بیمار بهبود یابد.

متاسفانه، روشن نیست که آیا چیزی وجود دارد که بتواند در این زمینه به شما کمک نماید. این که وجود این جهش ها چقدر ریسک ابتلا را افزایش می دهد، دقیقا مشخص نیست. اختلالات ژنتیکی مانند سندرم داون می تواند خطر ابتلا به لوسمی را افزایش دهد. ماده سرطانزا یا کارسینوژن به مادهای گفته میشود که روند تغییرات سلولی از سلول عادی به سلول سرطانی را تسهیل میکند. بین چاقی و سرطانهای مثل روده بزرگ، لوزالمعده، تیروئید، پستان، کلیه، مری و برخی دیگر از سرطانها ارتباط وجود دارد. به گزارش NCI (انیستیو ملی سرطان آمریکا) نرخ مرگ و میر در لوسمی در بین سال های 2005 تا 2014، هر سال 1 درصد کاهش داشته است.

عوامل زیادی در تعیین شانس زنده ماندن بیمار لوسمی وجود دارد. دو نوع سرطان مری اصلی وجود دارد. شیمی درمانی سرطان مری یکی از مناسبترین روش های درمان این سرطان است، اما با این وجود عوارض مختلفی را به دنبال دارد. به گفته دکتر ملک زاده ارتباط چای داغ با سرطان مری قطعی است . برای درمان لخته های خونی و درمان پلاک، میوه عناب رسیده را بجوشانید و پس از ولرم شدن به نسبت مساوی با آب کاهو مخلوط کنید، سپس میل نمایید.

همزمان از یک ابزار سونوگرافی ویژه نیز برای ایجاد تصاویر از معده ما استفاده میشود. متخصصان میدانند که سرطان معده هنگامی آغاز میشود که در DNA سلول معده تغییراتی ایجاد شود. در واقع احتمال ایجاد این سرطان با افزایش سن بیشتر میشود. داشتن خویشاوندی مبتلا با سرطان خون به این معنا نیست که شما یا اعضای خانواده تان نیز به سرطان خون مبتلا خواهید شد. در اکثر اوقات تومور بدخیم استخوانی نیاز به عمل جراحی دارد و از رادیوتراپی و شیمی درمانی برای کمک به جراحی و کوچک کردن تومور قبل از انجام عمل و یا برای از بین بردن باقیمانده سلول هایی که ممکن است بعد از جراحی در بدن مانده باشند استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید