درمان سرطان معده

آنها میتوانند به شما کمک کنند تا آنچه در مورد دانسته ها یا ندانسته های این روش وجود دارد را بدانید و تصمیم آگاهانه ای بگیرید. اما اگر گرههای لنفاوی آسیب ببینند یا برداشته شوند، مثلا به هنگام جراحی سرطان، این مایع نمیتوانند به درستی تخلیه نمیشود و موجب تورم میشود. موفق ترین درمان برای سرطان زودرس، هیسترکتومی کل با سالپینگو-اوفورکتومی دو طرفه است که در آن رحم ، دهانه رحم ، تخمدان ها و لوله های فالوپ همگی برداشته می شوند.

سرطان یا درمان سرطان باعث ورم پا در بیماران سرطانی شود. قرصهایی که برای کنترل قند خون در افراد دیاببتی مصرف میشوند همچون آواندیا (روزیگلیتازون) یا آکتوز (پیوگلیتازون) خروج سدیم را از بدن سختتر میکند که منجر به تورم میشود. این میتواند نشانهای از وضعیت بالقوه تهدیده کننده حیات به پره اکلامپسی باشد که منجر به فشار خون بالا میشود و برای مادر و کودک خطرناک است. اما یک تومور خوشخیم میتواند رشد کند درحالی که به سایر قسمتهای بدن گسترش نمییابد.

عمل جراحي: در این روش پزشکان ممکن است بخشی یا تمام بدن بیمار را که سرطان در آن رشد کرده خارج کنند. جراحی برای برداشتن سرطان را میتوان به تنهایی یا همراه با درمانهای دیگر استفاده کرد. این باعث میشود سیستم ایمنی بدن قادر به مبارزه با یک عفونت ساده و یا حمله به دیگر سلولهای غیر طبیعی بدن نباشد. اگر با وجود این کار ورم همچنان ادامه داشته باشد، یا شما نمیتوانید بین ایستادنهایتان وقفه بیندازید، یک جفت جوراب واریس را امتحان کنید. دکتر رابین میگوید: اگر باردار هستید و شکم شما بزرگ است، روی کمر دراز کشیدن باعث فشرده شدن رگهای خونی میشود.

جیل رابین، مدیر کل بخش مراقبتهای ویژه، برنامههای بهداشت زنان در نورث ول میگوید: هنگامی که کودک رشد میکند، روی رگهای لگن فشار میآورد و گردش خون شما کمی در معرض خطر قرار می گیرد. لنفودم بیماری است که به هنگامی رخ میدهد که مشکلی در سیستم لنفاوی شما بوجود آید، که بخشی از سیستم ایمنی بدن است. معمولا تورم جای نگرانی نیست اما اگر به سرعت در حال رخ دادن باشد، خصوصا در دست و صورت با پزشک خود تماس بگیرید. افراد مبتلا به دیابت و بیماری عروق محیطی در معرض خطر بالای ابتلا به عفونت قرار دارند و به دلیل کاهش جریان خون به اندامهای بدن از جمله پاها به سرعت مبتلا به عفونتها میشوند.

کاهش جریان خون تحریک کننده ورم است که موجب میشود کفشها به نظر تنگ و ناراحت بیایند. به عنوان مثال، افراد مبتلا به سندرم داون خطر ابتلا به سرطان لوکمی حاد (به ویژه لوکمی حاد میلوئیدی) را افزایش میدهند و آنمی فانکنی یک عامل خطر برای ایجاد لوکمی حاد میلوئیدی است. تورم پا با پیشرفت بارداری به ویژه در روزهای پایانی و زمانی که درجه حرارت بالاتر از حد است، بدتر میشود. اگر مشکوک به ورم پا ناشی از هر یک از این شرایط گفته شده هستید، با پزشک خود مشورت کنید.

IBسرطان در حال رشد به داخل لایه لامینا پروپریا، موسکولاریس موکوزا یا ساب موکوزا رسیده است. لنفودم گاهی اوقات یک بیماری ارثی است اما اغلب به بر اثر چاقی، سرطان یا عفونت به وجود میآید. در اغلب جراحیهای مربوط به تومور استخوان پا، قسمتی از بافت سالم اطراف سلولهای سرطانی را خارج میکنند. بیماری سرطان استخوان (Bone Cancer) از زمان تکثیر سلولهای استخوانی به سرعت رشد کرده و شروع به تجزیه کردن استخوان میکند. آنها نمی توانند عملکردهای طبیعی خود را انجام دهند و به سرعت تکثیر می شوند ، بنابراین بیماری به سرعت بدتر می شود.

اگر درد استخوان شدید و مداوم است ، مراجعه به پزشک توصیه می شود. دکتر مارکوسن میگوید: تورم معمولا با قرمزی، گرما، درد پوست همراه است. عفونتها همچنین میتوانند پس از بریدگی پوست بوجود آیند که باز گذاشتن پوست برای وردود باکتری است یا حتی از کفشهایی که اندازه پای شما نیستند یا ناخنهای در حال رشد. اگر خیلی این حالت طول بکشد ممکن است منجر به پارگی نیز شود که وقتی رخ میدهد که پوست پس از اینکه روی آن فشار وارده شده، تو رفته باقی بماند. گشاد کننده عروق به این معنا که این داروها منجر به باز کردن عروق خونی میشوند تا جریان خون را آزادتر کند.

این یعنی خون در وریدها تجمع مییابد که منجر به ایجاد مایع میشود. مایع لنف گلبولهای سفید خون را برای مبارزه با عفونت به بخشهای مختلف بدن حمل میکند. در کل، عفونت در پا وقتی اتفاق میافتد که گرههای لنفاوی لگن که کنترل حرکت لنف را در پاهای شما کنترل میکنند، آسیب دیده یا از بین رفتهاند. دکتر مارکوسن میگوید: ماهیچهها مایع لنف را خارج از کانالهای لنفاوی پمپ میکنند.

به گفته دکتر یوهانینگ، عروق لنفاوی بسیار نازک و انعطاف پذیر هستند بنابراین وقتی شما عمل جراحی در ناحیه کشاله ران داشته باشید، حتی با مراقبتهای دقیق جراحی، آنها آسیب میبیند و میتوانند مانع از بازگشت مایع لنفاوی شوند. تومور فمور (استخوان ران): این عکس رادیولوژی یک تومور که باعث یک ساییدگی نعلبکی شکل در اننتهای استخوان ران شده است را نشان میدهد. اما این سرطانها نادر هستند و در مورد آنها در اینجا بحث نخواهد شد.

بهترین درمان برای تعدادی از سرطانها جراحی است، در حالی که شیمیدرمانی بهترین گزینه برای برخی دیگر است. برای ورم مربوط به وزن با پزشک خود مشورت کنید تا پس از رد عوامل دیگر و محرز شدن ورم پا به علت چاقی، به دنبال تغییراتی در تغذیه و عادات فیزیکی خود باشید تا وزن اضافه خود را کاهش دهید. با اینکه ورم پا بخشی از طبیعت بارداری است اما شما برای کاهش آن به مدت طولانی نایستید و ننشینید و پاهایتان را به طور مرتب بالاتر از قلب قرار دهید تا گردش دوباره پیدا کند. در طول بارداری، بدن شما هورمون آرامش تولید میکند که موجب آرام شدن و بزرگ شدن مفاصل و رباطهای پاها و لگن میشود.

انجمن قلب آمریکا توصیه میکند که بزرگسالان هر روز بیش از ۲۳۰۰ میلیگرم یا حدود ۱ قاشق چایخوری نمک در روز مصرف نکنند. از ایماتینیب برای درمان کوردوما استفاده می شود که گسترش یافته یا پس از درمان دوباره بازگشته است. در کشورهای مدیترانه ای، این چربی تک غیراشباع به طور گسترده ای برای پخت و پز و روغن سالاد استفاده می شود و ممکن است یک غذای ضد سرطان باشد.

وقتی از مراقبت تسکینی همراه با سایر روشهای درمانی مناسب استفاده میشود، افراد مبتلا به سرطان ممکن است احساس بهتر و عمر طولانیتری داشته باشند. پزشک شما یک برنامه درمان مناسب بر اساس سن، وضعیت سلامتی و مرحله سرطان در اختیارتان خواهد گذاشت. روش لیزر درمانی فقط برای مواردی مناسب است که پزشک بخواهد سلولهای نواحی تحت درمان را تحت تاثیر قرار دهد. به گزارش خبرنگار ایمنا، WBCs بخش مهمی از سیستم ایمنی بدن است، آنها بدن را در برابر تهاجم باکتریها، ویروسها و قارچها و همچنین سلولهای غیرطبیعی و سایر مواد خارجی محافظت میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید