درمان پروستات با بهترین روش درمانی تایید شده – ایران عسل

سیتی اسکن از آزمایشهای معمول برای تشخیص سرطان خون نیست، اما برای موارد خاصی مانند داشتن کبد یا طحال متورم به کار میرود. اگر در حال حاضر نیاز به مشاوره پزشک دارید اما دسترسی به پزشک برای شما از لحاظ فاصله مکانی، زمان و هزینه مقدور نیست، اصلا نگران نباشید. میتوان گفت با این افکار و تنش های فکری شما فقط یک بیماری اضطراب همیشگی در خود به وجود میآورید بنابراین این عادت را ترک کرده و هر چند ماه از چکاپ های دوره ای تشخیصی برای سلامت خود استفاده نمایید. در درمان سرطان خون، این نوع درمان شامل استفاده از داروهای قوی برای کُشتن سلولهای سرطانی یا ممانعت از رشد سلولهای سرطانی است.

در این نوع آزمایش، نمونه خون در آزمایشگاه زیر دستگاه مخصوصی برده میشود و تعداد سلولهای خونی شمارش میشود. برخی از انواع درمانهای بیولوژیکی/ ایمنیدرمانی یا ایمونوتراپی(Immunotherapy) / پادتنهای مونوکلونال: در این درمانها از داروهایی بهره برده میشود تا دستگاه ایمنی بدن را وادار به مقابله با سلولهای سرطانی کند. در شیمی درمانی مری از داروهای ضد سرطان کمک میگیرند تا سلولهای سرطانی را از بین ببرند. این آزمایش به پزشک معالج یاری میرساند تا دوز مصرف داروهای بیمار را تعیین کرده و هرگونه آسیبی که سرطان یا درمانهای به کار رفته برای آن به بدن وارد کرده را بررسی کند.

با این حال، باید توجه داشت که بیماریهای زیادی را میتوان از طریق بررسی نمونه خون تشخیص داد. مری لوله ای است که غذا را از طریق گلو و قفسه سینه به معده می رساند. برخی آزمایشهای سایتومتری (یاختهسنجی) و سیتوژنتیک (بررسی ساختمان کروموزومها) نیز میتواند از طریق نمونههای خون انجام گیرد و به تشخیص سرطان خون یاری برساند. پزشک ممکن است با بررسی پرونده پزشکی بیمار، نسبت به ابتلا به یکی از انواع سرطان خون مشکوک شود و به منظور اطمینان از تشخیص خود، بررسی های جسمی دیگری را نیز انجام دهد. از روشهای تصویربرداری مختلفی میتوان برای تشخیص انواع سرطان خون مانند سرطان خون لنفوئیدی استفاده کرد.

از سونوگرافی برای بررسی گرههای لنفاوی در حین بافتبرداری نیز استفاده میشود. شیمیدرمانی با دوز پایین: در این درمان از داروهای کُشنده سلولهای سرطانی برای از بین بردن و جلوگیری از رشد و تکثیر این سلولها بهره برده میشود. این درمان با کاستن از سلولهای سرطانی، به فروکش کردن بیماری یا تخفیف علایم آن کمک میکند. به این جهت درمانهای فروکش کردن بیماری مختلفی بسته به واکنش بدن و شمار سلولهای سرطانی وجود دارد. شیمیدرمانی با دوز بالا یا دوز معمول: در این روش درمانی از دارو برای کُشتن و از بین بردن سلولهای سرطانی و جلوگیری از تکثیر و رشد این دست سلولها بهره برده میشود.

درمان تسکینی به درمان و مراقبتهایی گفته میشود که در آن علایم بیماری تحت کنترل قرار میگیرد. بر خلاف تصور، روشهای درمان تسکینی فقط برای دوران پایانی زندگانی بیماران مبتلا به سرطان به کار نمیرود، بلکه ممکن است بیمار در هنگام تشخیص و پس از شروع درمان سرطان خون از آن بهرهمند شود. بیمارانی که تحت درمان به روشهای شدید یا غیر شدید قرار دارند، در کنار درمان خود از مراقبتهای حمایتی نیز بهرهمند میشوند. به عنوان مثال، بیمار ممکن است برای پیشگیری یا درمان کمخونی از پیوند خون، آنتیبیوتیکها یا داروهای دیگر برای عفونت و هر گونه عوارض جانبی شیمیدرمانی مانند موکوزیت دهانی بهرهمند شود.

اما، برخی تحقیقات نشان دادهاند که درمانهای طب مکمل و جایگزین به تخفیف و کنترل علایم بیماری و عوارض جانبی آن کمک میکنند. این درمان همانطور که از نامش پیداست، برای درمان کامل سرطان خون به کار میرود. در آزمایش شمارش کامل خون (CBC) یا هموگرام تعداد هر نوع از سلولهای خونی بیمار، گلبولهای قرمز و سفید و پلاکتها اندازهگیری میشود. مهم است که پزشکان قبل از شروع درمان بر وضعیت سلامت عمومی بیمار خود احاطهی کامل داشته باشند. این روشهای درمانی ملایم ممکن است که برای دورهی طولانی جهت نظارت بر وضعیت بیماری سرطان خون به کار روند. در تصویربرداری ام.آر.آی (MRI) یا تصویرسازی تشدید مغناطیسی که به وسیلهی امواج رادیویی به جای پرتوی ایکس انجام میگیرد، از بافتهای نرم (غیر استخوانی) تصویربرداری میشود.

درمان با شدت به درمانهای پرقوت و قوی گفته میشود. در صورتی که تشخیص داده شود که فرد علاوه بر سرطان خون به این بیماریها نیز مبتلاست؛ پزشک معالج باید در حین درمان سرطان به درمان این بیماریها نیز بپردازد. در صورتی که بیمار نیاز به شیمی درمانی داشته باشد، در این حالت باید داروهای زیادی را مصرف کند که در کبد تجزیه میشوند. با اینکه میتوان با مصرف داروهای منظم برخی سلولهای سرطان خون با رشد آهسته را کنترل کرد، اما سلولهای سرطانی حاد با رشد سریعتر نیاز به درمانهای قویتری دارند.

در بیمارانی که رشد سلولهای سرطانی آهسته است، انتظار هوشیارانه، یکی از گزینههای درمانی است. به همین دلیل در این مرحله ممکن است که پزشک آزمایشهای متعددی برای تشخیص سایر بیماریها مانند HIV (ایدز)، هپاتیت B و C را نیز به بیمار توصیه کند. مطالعات حاکی از آن است که سابقه خانوادگی احتمال بروز این بیماری را در فرد افزایش می دهد اما با این حال هنوز مشخص نیست که بروز سرطان خون به دلیل وجود یک نقص ژنتیکی در ژن یکی از والدین است و یا به دلایل دیگر .

هنوز هیچ مدرکی حاکی از نتایج مثبت این روشهای درمانی در بهبود سرطان خون نبوده است. جامعه سرطان همگام با افزایش سن مردان توصیه هایی در ارتباط با غربالگری برای آن ها دارد. سن در میان بزرگسالان: آمادگی ابتلا به لوسمی با افزایش سن ارتباط مستقیم دارد. یکی از مهمترین کاربردهای تومور مارکر در کنار دستورالعمل های درمانی ، نظارت بر عود سرطان است.اگر نشانگرهای تومور قبل از درمان افزایش پیدا کنند ، بعد از درمان سقوط کرده و سپس با گذشت زمان شروع به افزایش کنند ، ممکن است سرطان عود کند.

در کنار این موضوع، استفاده از مواد شیمیایی برای درمان این بیماری به هیچ عنوان توصیه نمی شود. درمانهای طب مکمل و جایگزین روشهایی مانند مراقبه، ماساژ یا طبسوزنی هستند که در کنار درمانهای رایج پزشکی به کار برده میشوند تا فرد حال عمومی بهتری داشته باشد. پیوند سلولهای بنیادی: در این روش درمانی ابتدا از دوزهای زیاد شیمیدرمانی یا کموتراپی برای کُشتن سلولهای غیر طبیعی در مغز استخوان یا غدد لنفاوی بهره برده میشود و سپس سلولهای بنیادی جدید (از سلولهای خونی خود بیمار یا سلولهای اهدایی) به بیمار تزریق میشود. با اینکه برخی از درمانهایی که نام برده شد، امکان کنترل یا درمان سرطان خون را فراهم میکنند، اما بسیاری از این درمانها نیز با عوارض جانبی کوتاهمدت یا طولانیمدت همراه هستند.

انواع درمانهایی که پزشکان به بیماران توصیه میکنند، به نوع سرطان خون، وضعیت بدنی و خواسته خود بیمار بستگی دارد. آنان تأکید به این داشتند که موهایم، مژههایم و ابروهایم کاملاً خواهند رفت و با چنین وضعیت چگونه کار خواهم کرد. آزمون عملکرد کبد (LFT)، گروهی از آزمایشهای خونی است که در آن عملکرد کبد بررسی میشود. سالانه بالغ بر 80 میلیارد دلار در آمریکا صرف درمان سرطانهای پوست میشود. این تکنولوژی بر تغییرات دی.ان.ای که به نام گروه میتل شناخته شده است تمرکز دارد.گروه میتل واحدهای شیمیایی هستند که به دی.ان.ای متصل می شوند تا ژن های فعال و غیر فعال را شناسایی کنند.

پس از جراحی، یک آسیب شناس به بافتی که برداشته شده است نگاه می کند تا ببینید حاشیه (لبه های بیرونی که به عنوان بافت طبیعی برداشته شده است) سلول های سرطانی دارد یا خیر. بسیاری از خانمها درد لگن را به عنوان یک درد مبهم توصیف میکنند که ممکن است شامل درد شدید نیز باشد. در ابتدا ممکن است درد دائمی نباشد و شبها شدیدتر شود، ولی با گذشت زمان دائمی میشود. و فقط در صورتی که نیاز باشد عموما شیمیدرمانی با دوز کم یا دوز معمول شروع میشود.

بعد از اینکه بیمار معالجه شد، پزشک آزمایشهای بیشتری مشابه همان آزمایشهایی که برای تشخیص سرطان خون به کار میروند را انجام میدهد تا سلولهای سرطانی (در صورتی که هنوز در بدن باقی مانده باشند) را شناسایی کند. در صورتی که کبد دچار آسیب شده باشد یا عملکرد عادی نداشته، روی میزان جذب داروها نیز تاثیر میگذارد. 3. کندروسارکوم – که بیشترین تاثیر را بر بزرگسالان بالای 40 سال می گذارد. بیوپسی مغز استخوان میتواند برای تشخیص سرطان خون، همینطور تاثیر آن روی بدن و انتخاب نوع درمان به کار رود. اگر فرد به نوع حاد این بیماری مبتلا باشد ممکن است بیماری او با سرعت زیاد گسترش پیدا کند و اگر مبتلا به نوع مزمن آن باشد، در طول زمان و به آرامی بیماری پیشرفت کرده و بدتر می شود.

اگر شما متوجه این علائم سرطان خون شدید، به سرعت آن را با پزشک در میان بگذارید. در این مقاله به مرور کلی سرطان رحم، درجه بندی سرطان رحم (مراحل پیشرفت سرطان رحم)، پیگیری پس از درمان و عود مجدد سرطان می پردازیم. اگر پزشک معالج تشخیص دهد که بیمار بعید است بتواند از پس درمانهای قویتر بربیاید، ممکن است درمانهای ملایمتری را به او توصیه کند که ضمن ارتقای کیفیت زندگی بیمار، عوارضی جانبی کمتری نیز دارند. غلات کامل، از دیگر مواد خوراکی مغذی هستند که تا میتوانید برنج قهوهای را جایگزین برنج سفید کنید و از غلاتی مثل کینوا نیز غافل نشوید.

اگر دارای فردی در خانواده هستید که به بیماری سرطان معده مبتلا شده است، حتما برای بررسی های مداوم به بهترین فوق تخصص گوارش مراجعه کنید و از این موضوع غافل نشوید. اگر علائم و نشانههای این بیماری را داشته و یا خطر ابتلا به آن برای شما بالا است، حتما به متخصص اورولوژی مراجعه کنید. برای دریافت نوبت اینترنتی از پزشک متخصص گوارش و کبد روی دکمه زیر کلیک کنید. درمانهای قویتر میتوانند روی بدن فشار مضاعفی را وارد کنند، از این جهت، نمیتوانند برای هر فرد و بیماری مناسب و لازم باشند.

دیدگاهتان را بنویسید