درمان پروستات با بهترین روش درمانی تایید شده – ایران عسل

معده با ترشح شیره معده ، شروع به گوارش و هضم غذا می کند. سرطان معده زمانی اتفاق می افتد که سلول های سالم در سیستم هضم فوقانی سرطانی شده و از کنترل خارج می شوند و تومور ایجاد می کنند. برخی سلول ها در این بخش های معده ، اسید و پپسین ( یک آنزیم گوارشی ) را تولید می کنند که شیره معده را برای کمک به هضم غذا تولید می کند. پزشکان معمولاً این نوع درمان را برای سرطان معده در مراحل اولیه توصیه می کنند که هنوز به سایر بافت ها سرایت نکرده است. گذشته از تومورهای خاصی از مغز که هنوز هم میتواند باعث التهاب شود و بر بافت ظریف اطراف تومور فشار وارد کند، اکثر آنها تهدیدکننده زندگی نیستند.

در این مرحله تومور در درون دیوارهای استخوان محصور بوده و هنوز دیوار را پاره نکرده و به بیرون از استخوان گسترش نیافته است. هدف از جراحی برداشتن کل تومور سرطانی است. بخش سلامت نمناک اشاره کرده است که شیمی درمانی ممکن است عامل درمان ترجیحی برای انواع خاصی از سرطان معده، از جمله تومورهای استرومایی دستگاه گوارش و معده لنفوم باشد. وی با بیان این که ریسک فاکتورهای خاصی برای بروز سرطان پروستات وجود ندارد توضیح داد: بروز این سرطان دلیل خاصی ندارد و تقریبا علت بروز آن ناشناخته است و تنها علتی که شانس ابتلا به این سرطان را بالا میبرد، عوامل ارثی و ژنتیکی است.

این در صورتی است که پزشکان این موارد را در ابتلا به پروستات دخیل نمی دانند. سرطان معده که سرطان گاستریک نیز نامیده می شود ، زمانی آغاز می شود که سلول ها در معده ف شروع به رشد خارج از کنترل ، نمایند. داشتن یک عامل (عوامل خطر) به معنای ابتلا به این بیماری نیست، اما دانشمندان چندین عامل خطر را یافته اند که فرد را بیشتر به سرطان معده مبتلا می کند. به همراه داشتن یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود فکر کنید.

داشتن یکی از اقوام نزدیک که مبتلا به سرطان معده است یا به آن مبتلا بوده می تواند خطر را افزایش دهد. اما ماهیچه های نزدیک به استخوان، تاندون ها یا سایر بافت ها را از بین می برد. مصرف الکل خطر سرطان معده را افزایش می دهد و اجتناب یا محدود کردن مصرف آن می تواند در کاهش خطر ابتلا ، مفید واقع شود. مرحله اول: این بیماری تنها محدود به مقعد می شود و تومور ها تنها جداره یا غشاء مخاطی این ناحیه را درگیر می کند.

سرطان های مختلف دارای فاکتورهای خطر متفاوتی می باشند. بسیاری افراد دارای یک یا چند فاکتور خطر ، هرگز دچار سرطان نمی شوند در حالیکه برخی افراد که به سرطان مبتلا می شوند ، اصلاً فاکتور خطری در آنها ، شناسایی نشده است. تومورهای استخوانی یا سرطان استخوان زمانی رشد می کنند که سلول های استخوانی به طور غیرقابل کنترلی تقسیم می شوند و یک توده یا ضایعه بافتی غیر طبیعی را تشکیل می دهند. برخی از عوامل خطر را می توان به سبک زندگی نسبت داد و بنابراین می توان آنها را تغییر داد. از جمله این موارد می توان به افرادی اشاره کرد که بیش از یک نفر از خویشاوندان درجه یک (پدر، برادر یا پسر) آن ها در سنی کمتر از 65 سال به سرطان پروستات مبتلا شده است.

همچنین از تاثیرات آزمایش های ژنتیکی می توان تشخیص به موقع سرطان را نام برد. پزشک در مورد علائم، سابقه خانوادگی و سابقه پزشکی و همچنین انتخاب شیوه زندگی، از جمله آنچه می خورند و می نوشند و اینکه آیا سیگار می کشند سوالاتی خواهد کرد. استفاده از آسپرین و دیگر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی از قبیل ایبوپروفن یا ناپروکسن ، خطر سرطان معده را کاهش می دهد. آنها همچنین معاینه بدنی را برای بررسی حساسیت معده یا برآمدگی معده انجام می دهند.

اگر پزشک به سرطان معده مشکوک باشد، آنها فرد را برای آزمایش به متخصص بیماری های معده ارجاع می دهند. زیرا تشخیص آن به موقع نبوده و یا دیر انجام شده است.بنابراین نتیجه می گیریم که اگر سرطان زود تشخیص داده شود، درمان فرد مبتلا نیز اسان تر می شود. شاید تجربه کرده باشید که درد ساق پا شما را از خواب بیدار کند و درد اینقدر شدید باشد که نتوانید پای خود را حرکت دهید یا روی پا بایستید. برخی از عملهای جراحی: مخصوصا عمل جراحی روی معده یا بخشهایی که روی معده تأثیر دارند، مانند عصب واگ. به همین علت، پزشکان امریکایی بیش از پیش برای کاهش این عوارض در طی درمان به طب شرقی روی آوردهاند.

برداشتن سلول و یا بافتی از بدن، به گونهای که آنها را بتوان در زیر میکروسکوپ برای بررسی علائم سرطان مورد بررسی قرار داد. تفاوت واضح آن ها در این است که تومور های بدخیم با جریان خون یا لنف به بخش های مختلف بدن می روند و بافت های دیگر را نیز درگیر می کنند. سارکوم چگونه به وجود می آید؟ گاهی اوقات درد ناشی از سارکوم شب هنگام یا موقع ورزش کردن بدتر می شود و چند هفته پس از شروع درد، قسمت مجروح بلنگد.

وجود یک پرده مری همراه با گلوسیت و کمبود آهن (سندرم پلامر وینسون یا پترسون کلی؛ Plummer-Vinson یا Paterson-Kelly ) و هیپرکراتوز مادرزادی و تشکیل فرورفتگیهایی در پوست کف دست و پا (یعنی tylosis palmaris et plantaris) و همینطور کمبودهای غذایی روی، سلنیوم، و ویتامین A باعث افزایش احتمال سرطان سلول سنگفرشی مری می گردد. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد افرادی که ۳ بار یا بیشتر در روز الکل مصرف می کنند ف بیشتر در معرض خطر ابتلا قرار دارند.

شیمی درمانی همراه با پرتودرمانی یا اشعه درمانی، طول عمر بیماران را بیش از پرتودرمانی به تنهایی افزایش می دهد. تصور می شود تغییرات متعددی بعنوان عوامل پیش سرطان ، می تواند در پوشش داخلی معده اتفاق بیافتد. ولی در عین حال می تواند باعث خونریزی های داخلی جدی و دیگر خطرات سلامت بالقوه در برخی افراد شود. خوردن غذاهای فرآوری شده و گریل شده خطر بروز سرطان معده را افزایش می دهد.

رژیم غذایی: مواد خاصی در رژیم غذایی ممکن است خطر سرطان مری را افزایش دهند. معده علاوه بر گوارش مواد غذایی در ذخیره غذا هم نقش دارد. رژیم غذایی حاوی میوه ها و سبزیجات تازه ، خطر ابتلا به سرطان معده را کاهش می دهد. فرد مایعی را که حاوی باریم است و مری و معده را می پوشاند، می بلعد. برخی مطالعات نیز نشان می دهد که مصرف انتی بیوتیک در افراد مبتلا به عفونت Hpylori ، تعداد آسیب های پیش سرطانی در معده را کاهش داده و خطر رشد سرطان را افزایش می دهد. آنها مری، معده و اثنی عشر را که قسمت اول روده کوچک است، بررسی می کنند.اگر پزشک به سرطان مشکوک باشد، آنها برای جمع آوری نمونه های بافت نمونه برداری می کنند و آنها را برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه می فرستند.

عفونت هلیکوباکتر پیلوری: این باکتری برای اغلب افراد بیخطر است، اما در برخی از افراد میتواند موجب عفونت و بروز علائم زخم معده گردد. سیگار: افرادی که برای مدتی طولانی و به طور منظم سیگار کشیدهاند در مقایسه با افراد غیرسیگاری دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به سرطان معده می باشند. این سرطان ها در سلول های سیستم ایمنی به نام لنفوسیت ها ، آغاز می شوند. تومور لگن یکی از رایج ترین انواع تومورهای استخوان است که در درون سلول های استخوانی لگن شکل می گیرد. افرادی که به طور منظم غذاهای نمکی، ترشی یا دودی می خورند بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان معده هستند.

تومورهای نورواندوکرین (NETs) در سلول های معده یا دیگر بخش های مجرای گوارشی شروع می شوند و از برخی جهات ، شبیه به سلول های عصبی و از جهات دیگر شبیه به سلول های هورمون ساز (اندوکرین ) عمل می کنند. برآمدگی در محل استخوان،گرم شدن ناحیه تورم،نازک شدن جدار استخوان و خوردگی استخوان ، کم خونی و ضعف عمومی،براق شدن پوست در سطح تومور از علائم دیگر سرطان استخوان می باشند.

ازآنجاکه تومورهای استخوانی درون استخوان هستند، دیدن علائم و نشانههای تومور استخوان کار آسانی نیست. سرطان در بخش های مختلف معده شروع می شود و می تواند باعث بروز علائم مختلفی شده و پیامد های مختلفی را به همراه دارد. داروهای شناخته شده به نام آگونیست ها از تولید تستوسترون در بیضه ها جلوگیری می کنند. لازم به ذکر است که استفاده از داروهای گیاهی نیز نیاز به برخی ملاحظات دارد و باید سعی شود از مواید استفاده شود که در تولید آن ها از مواد ناخالص استفاده نشود. تفاوت های قابل توجهی بین تومورهای خوش خیم و سرطان وجود دارد.

علت این است که معده اسید کمتری را تولید می کند و باعث می شود که باکتری های مضر بیشتری در معده بوجود آیند. چند گزینه اصلی وجود دارد که پزشکان برای درمان سرطان معده استفاده می کنند. به عنوان مثال، در صورتی که برداشتن گسترده ای به معنای از بین بردن اعصاب، شریان ها یا ماهیچه های اصلی باشد که اندام بدون آن ها عملکرد خوبی نشان نمی دهد، ممکن است به قطع عضو نیاز باشد.

دیدگاهتان را بنویسید