دلایل درد استخوان پا چیست؟

به عنوان مثال، سیستم عصبی قسمتهای مختلف مغز تا اعصاب اندامهای تحتانی را در بر میگیرد که همگی در جهت دریافت و انتقال و دستور پیام عصبی عمل میکنند. به عنوان مثال، سیستم عصبی تمام اعصاب بدن را که مناطق مختلفی از مغز تا اندام تحتانی را در بر میگیرد، پوشانده است. قسمت فوقانی مثلث قدامی شامل غدد تحت فک پایین که درست زیر نیمه خلفی فک پایین قرار دارند.

در استخوانهای پیشانی ، آرواره فوقانی ، گونه ای و برخی دیگر از استخوانهای صورت ، حفره هایی به نام سینوس وجود دارد . عصب اولنار در سطح ولار مچ دست از داخل کانالی به نام گویان Guyon canal عبور کرده و سپس به شاخه های حسی و حرکتی تقسیم میشود. گردن از وزن سر پشتیبانی نموده و از اعصاب حسی و حرکتی از مغز به سمت پایین بدن، محافظت میکند.

اگر در ابتدا از آتل استفاده شود، معمولاً حدود یک هفته بعد گچ گیری انجام می شود. سپس دتکتور دستگاه یا گیرنده دستگاه بر روی ناحیه مورد نظر بدن که قصد اندازه گیری تراکم استخوانی را دارد قرار گرفته و پرتو اشعه ایکس به سمت استخوان مورد نظر تابانده می شود اسکن یا سنجش تراکم استخوان ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد. سر بر روی گردن قرار می گیرد که مجرای عبور و مرور برای سازههایی است که از قفسه سینه به آن باز میگردند. در این موارد جااندازی شکستگی ممکن است بصورت بسته یا باز باشد. اپیدرم یک منطقه عروقی از بدن است، به این معنی که هیچ رگ یا خون ندارد.

نئاندرتال ها تنها موجوداتی هستند که مانند انسان استخوان لامی دارند و در واقع به خاطر حضور همین استخوان بوده که دانشمندان به وجود الگوهای کلامی پیچیده مشابه به انسان در این موجودات پی برده اند. این عضله از سطح کفی یا زیرین استخوان کالکانه شروع شده و به تاندون های فلکسور (خم کننده) بلند شست میچسبد. پولی های متعددی در سطح ولار یا قدامی هر اگشت وجود دارد که نامگذاری شده اند. سطح دورسال Dorsal یا پشت دستی یا پوستریور Posterior که در طرفی است که پشت دست قرار گرفته و مو دارد.

لیگامان رادیوکارپال خلفی Posterior radiocarpal ligament : این رباط در قسمت خلفی یا پشت دستی مچ قرار داشته و استخوان رادیوس یا زند بالایی را به قسمت پشتی استخوانچه های کارپ متصل میکند. با این حال، معلوم نیست که عمل جراحی چقدر موثر باشد. نوع عمل جراحی در مواردی که هنوز علائم آرتروز شروع نشده باشد گذاشتن گرافت یا پیوند استخوانی در محل جوش نخوردگی است. ترقوه رشتهای استخوانی بین کمربند شانهای و اسکلتبندی محوری به وجود میآورد.

استخوان کتف استخوانی پهن و مثلثی است که قسمت عقبی کمربند شانهای را شکل میدهد. با اینکه شیوع دردهای استخوانی کمتر از دردهای عضلانی است اما از آنجایی که دردهای استخوانی بسیار واضح تر و مشخص تر از دردهای مفصلی است تشخیص آن آسان تر است. جناغ یا استخوان سینه، استخوانی نازک و چاقویی شکل است که در امتداد خط میانی ضلع قدامی ناحیه قفسه سینه اسکلت قرار دارد. شکاف محصور شده توسط لگن استخوانی به نام حفره لگن، بخشی از بدن در زیر شکم است و عمدتا از اندامهای تولید مثل (اندامهای جنسی) و راست روده تشکیل شده است، در حالی که کف لگن در قاعده حفره به حمایت کمک میکند اندامهای شکم در پستانداران، لگن استخوانی دارای شکافی در وسط است که به طور قابل توجهی در زنان بیشتر از مردان است.

از بین استخوانچه های مچ دست ، استخوان اسکافوئید ، شایعترین استخوانی است که دچار شکستگی می شود . بیمار از درد مچ دست شاکی است. عضلات بیرونی آنهایی هستند که در ساعد قرار گرفته اند ولی تاندون آنها از مچ دست عبور کرده و به انگشتان متصل شده و موجب حرکت آنها میشوند و عضلات درونی آنهایی هستند که در کف دست قرار گرفته اند. استئوسارکوم بر بافت سختی که لایههای خارجی استخوانها را تشکیل میدهند، تاثیر میگذارد. استخوانهایتان را تقویت کنید. • لیستی از تمام داروها، ویتامین ها و مکمل هایی را که مصرف کرده یا می­کنید و همچنین دوزآنها را تهیه کنید.

شکستگی استرسی استخوان متاتارس کف پا میتواند تا جایی پیشرفت کند که به یک شکستگی کامل استخوان تبدیل شود. آیا شکستگی از نوع حاد و ناگهانی است یا شکستگی استرسی. اگر فشار مکرر همچنان به استخوان متاتارس دچار شکستگی استرسی وارد شود، این شکستگی میتواند به تدریج بدتر شود. این مایع به رنگ سفید شیری و حاوی آنزیمها، پروتئینها و سایر مواد شیمیایی برای حمایت و محافظت از اسپرم در هنگام انزال است. سیستم ادراری (دفع کننده) اصلیترین فیلتر کننده خون در آناتومی بدن انسان است که وظیفه تصفیه خون و دفع مواد زائد را دارد.

کلیهها برای دفع مواد زائد و تولید ادرار، خون را فیلتر میکنند. سلولهای ایمنی و مواد از طریق سیستم لنفاوی جابجا میشوند، از لنفاوی برای هر مهاجم احتمالی نمونهبرداری و در صورت لزوم پاسخ ایمنی ایجاد میکنند. کل خون به طور مداوم از طریق کلیهها منتقل میشود و مواد ناخواسته یا سمی حاصل از آن به مثانه منتقل میشوند و در نهایت از بین میروند. ملانوسیتها برای محافظت از پوست در برابر اشعه ماورای بنفش و آفتاب سوختگی، رنگدانه ملانین تولید میکنند. در بعضی موارد از ناهنجاریهای پاها یا ستون فقرات، پزشک ممکن است برای قرار دادن بدن در وضعیت مناسب در هنگام رشد استخوانها، استفاده از بریس را پیشنهاد کند و ناهنجاریهای اسکلتی شدیدتر ممکن است نیاز به عمل جراحی داشته باشند.

در صورتی که استخوان ها از جای خود خارج شده باشند، پزشک می تواند انجام جراحی را به بیمار پیشنهاد دهد. وظیفه پولی ها اینست که تاندون های فلکسور را در نزدیک استخوان و مفصل نگه داشته و مانع از دور شدن آنها از استخوان و مفصل در هنگام خم شدن یا فلکشن انگشت میشوند. کمربند لگنی از استخوانهای مفصل ران لگن (ایلئوم، ایسکیم و پوبیس) تشکیل شده که به صورت حلقهای تنظیم شدهاند و منطقه لگن ستون فقرات را به اندام تحتانی متصل میکند.

جمجمه انسان از استخوانهای صورت تشکیل شده است. به بیان دیگر دست ها و پاها در کنار هم نیمی از استخوان های بدن انسان را می سازند. عضلات صورت در انسان امکان بیان احساسات را فراهم میکند. سیستم تنفسی و گردش خون با تسهیل تنفس و پمپاژ خون در اطراف بدن، انسان را زنده نگه میدارد، در حالی که سیستمهای هضم غذا اجازه تغذیه را میدهند. استخوان ها چارچوبی برای بدن ساخته اند که ساختار و بافت های بدن را نگه داشته و شکل بدن را تعیین می کند. ساختار مو به 3 قسمت عمده تقسیم میشود: فولیکول، ریشه و شافت.

عضلات پشت را میتوان به سه گروه مجزای گروه سطحی، گروه متوسط و گروه عمیق تقسیم کرد. نحوه انجام سنجش تراکم استخوان بدین صورت می باشد که ابتدا بیمار بر روی تخت دستگاه به پشت دراز می کشد که باید در حین انجام تصویربرداری بی حرکت نیز باشد. اضافه وزن و تغییرات آب و هوایی نیز می تواند روی گردش خون انسان تاثیر گذاشته و منجر به بروز درد در پاها شود.

شکم بخشی از بدن بین سینه و لگن، در انسان و در سایر مهرهداران است. اما این ابدا تازگی ندارد: انسان های مدرن و خویشاوندانشان هزاران سال است که با تومورها دست و پنجه نرم می کنند. این سلول ها نور را به انرژی منتقل شده به مغز تغییر میدهند. بسیاری از بیماریها ممکن است قفسه سینه را تحت تأثیر قرار دهند و یکی از رایجترین علائم آنها درد قفسه سینه است.

دیدگاهتان را بنویسید