دلایل سرطان پروستات چیست؟

احتمال اینکه درمان های هدفمند به سلول های عادی آسیب وارد کند، نسبتا کمتر است. برای کودکان کوچک تر از ۵ سال، نرخ بقای ۵ ساله (یعنی نرخ بقا بعد از گذشت 5 سال از درمان) حتی بالاتر است. این نرخ در کودکان زیر 5 سال تقریبا ۹۳ درصد است. در مورد بیماران مبتلا به سرطان خون لنفوئیدی حاد (ALL)، بیش از ۹۰ درصد از بیماران کمتر از ۱۵ سال در دوره 5 ساله بعد از درمان زنده می مانند. بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان معده بعد از خوردن غذاهای کم, احساس ” پری ” در بالای شکمشان را تجربه می کنند.

پس از تعیین مرحله سرطان بعد از جراحی، پزشک گزینه های درمانی دیگر را با بیمار در میان خواهد گذاشت. گزینه های درمانی برای سرطان استخوان براساس نوع سرطانی است که دارید ، مرحله سرطان ، سلامت کلی و ترجیحات شما خواهد بود. هرچه سن بالاتر باشد، سرطان بیشتر می شود و احتمال زنده ماندن کمتر است. روش دیگر قطع جریان خونی است که نیازهای سلول سرطانی برای زنده ماندن را تامین می کند. سلول های خونی بررسی می شود. روند زیاد شدن سلول ها در تومورهای خوش خیم در مرحله مشخصی متوقف می شود، در تومورهای بدخیم این رشد به صورت غیر قابل مهار ادامه می یابد تا حدی که در صورت عدم درمان، تمامی قسمت های بدن را تحت تأثیر قرار داده و از کار می اندازد.

آن ها خانواده ای از مواد هستند که به طور طبیعی توسط سیستم ایمنی بدن ما ساخته می شوند. با گسترش بیماری، گویچههای سفید طبیعی کاهش یافته، در مقابله با عفونتها اختلال ایجاد میشود. این نوع از لوسمی بعد از ALL بیشترین موارد ابتلا را در بین کودکان دارد. این گونه تومورها رشد بسیار آهسته ای دارند و به همین علت زیاد مشخص نیستند، اما بعد از مشخص شدن علت پیدایش این گونه تومور ها، تمامی افرادی که به این عارضه دچار شده اند به دنبال پاسخ این سوال هستند که آیا سرطان لگن درمان دارد و این که برای درمان تومور لگن چه کار باید کرد؟

این نوع از لوسمی سریعا پیشرفت می کند و باید سریعا درمان شود. این به شناسایی ناهنجاری های معده در طی عکس برداری با اشعه ایکس کمک می کند. مرحله رشد سرطان های ALL و CLL (لوسمی لنفوئیدی مزمن) براساس شمارش WBC (گلبول های سفید خون) در زمان تشخیص مشخص می شود. امروزه محققان برخی از تغییرات ژنی را که در انواع مختلف تومورهای مغزی رخ میدهد درک می کنند، اما هنوز مشخص نیست که چه عواملی باعث ایجاد این تغییرات میشود. در پایهی درخت جهشهای ژنتیکی اولیهای قرار دارند که باعث فعال شدن تومور شدهاند. چالش اصلی برای پژوهشگرانی مثل بیانکین و پژوهشکدهی سرطان در بریتانیا این است که دقیقا بفهمند چه چیزی باعث این تغییرات ژنتیکی میشود.

همچنین شایعترین سن تشخیص میان ۶۵ و ۷۵ سال است. اما لازم است بدانید که استاندارد طلایی برای تشخیص قطعی سرطان خون، تست بیوپسی است. از سوی دیگر سرطان معده عبارت است از رشد خارج از کنترل سلولهای بدخیم در معده و از دسته سرطانهایی است که طی سالیان و به آرامی رشد میکند، ولی قبل از اینکه سرطان به معنای واقعی ایجاد شود، تغییراتی در لایههای معده ایجاد میشود.

سپس تستهای دیگری برای پیدا کردن مارکرهای سطحی بر روی سلولها (فلوسیتومتری) و همچنین تغییرات ژنتیکی (آزمایش سیتوژنتیک) در مورد بعضی از لوسمی انجام می شوند. درمان هورمونی خطرات دیگری را به همراه دارد, از جمله افزایش احتمالی در خطر ابتلا به سرطان سینه, بنابراین مزایا و خطرات با پزشک خود را ارزیابی کنید. اگر اختلالی در سلول های خونی وجود داشته باشد، در این تست خود را نشان می دهد. کم خونی چیست و چه علائمی دارد؟ در مواردی که سلولهای سرطانی از بین نرفتند، گاهی اوقات جراحی نیاز به تکرار دارد.

متاسفانه، روشن نیست که آیا چیزی وجود دارد که بتواند در این زمینه به شما کمک نماید. این تست میتواند نشان دهنده شانس بیشتر فرد برای ابتلا به سرطان پروستات باشد اما اختلاف نظراتی در مورد نتایج آن وجود دارد. در صورت وجود برخی از عوامل خطر خاص یا علائم، ممکن است به سرطان خون شک شود. از بین این دو نوع لوسمی مزمن، CML رایج تر است. این نوع از سرطان بیشتر در دو سال ابتدای زندگی کودک و در دوران نوجوانی دیده می شود. در بسیاری موارد، پروستات خوش خیم است یعنی از تشخیص تا درمان، راه زیادی نیست.

به این دلیل است که چکاپ های سالیانه را نباید فراموش کرد. و به این دلیل سیستم ایمنی به آنها حمله نمی کند. هرچند که به دلیل بالا رفتن امید به زندگی ابتلا به سرطان هم بیشتر شده، ولی همچنان در حال جستجوی درمانهای بهتر هستیم. آزمایش خون یا CBC به دلایل زیادی از طرف پزشکان درخواست می شود و یکی از تست هایی است که در چکاپ های سالانه یا 6 ماهه انجام می شود.

تست های تصویر برداری مانند اشعه ایکس، سونوگرافی و سیتیاسکن، در تشخیص آسیب های وارده بر اثر لوکمی به اندام های دیگر مفید است. در سال ۱۹۶۲، محققان امیل جی فریایریم، جونیور و امیل فربی سوم از شیمی درمانی استفاده کردند تا به تلاش برای درمان لوکمی کمک کنند. لوسمی حاد لنفوئیدی ALL و لوسمی حاد میلوئیدی AML، براساس ظاهر سلول های سرطانی در زیر میکروسکوپ و نوع سلول درگیر در سرطان تعیین مرحله می شوند. بیشتر موارد ابتلای این سرطان در کودکان از نوع لوسمی لنفوئیدی حاد (ALL) است.

درمان سرطان اغلب ترکیبی از درمانهای دارویی و مراقبتهای تسکینی است. یا اینکه از سلول های بنیاد خودتان برای درمان استفاده شود. بنیاد ملی خواب ایالات متحده میگوید: خواب ناکافی ممکن است به طور غیر مستقیم خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد و کم خوابی با چاقی ارتباط تنگاتنگی دارد، بنابراین شیوع بسیاری از انواع سرطان را افزایش میدهد. در این شرایط است که سلولها توانایی انجام کارهای عادی خود را از دست میهند و در نتیجه تعدادشان بسیار زیاد شده و از کنترل خارج میشوند. یک مورد از سه مورد ابتلا به سرطان در کودکان، از نوع سرطان خون است.

ممکن است از پرتودرمانی برای آماده کردن بدن برای پیوند مغز استخوان استفاده شود. اسکن MRI: این تست هم همانند سی تی اسکن، تصاویری با جزئیات از بافتهای داخل بدن نشان میدهد. سلول های پلاسما دسته ای از گلبول های سفید هستند که وظیفه آنها ترشح آنتی بادی است. این نوع سرطان نیز در جنس مذکر شایع تر است و به ندرت در افراد بالای ۳۰ سال اتفاق می افتد.

معمولاً از این روش در مرحله سوم یا چهارم سرطان رحم استفاده میشود. هدف از این کار از بین بردن مغز استخوان تولید کننده سلول های سرطانی است. ممکن است در شرایط مزمنی بازگردد. موارد لوسمی مزمن در کودکان نادر است. شیمی درمانی برای درمان لوسمی، شامل یک سری چرخه است. مثال هایی از درمان هدفمند شامل آنتی بادی مونوکلونال و مهار کننده تیروزین کینار است. ممکن است پزشک قبل از دادن سیس پلاتین آزمایش شنوایی (که به آن ادیوگرام می گویند) را انجام دهد. پزشک ممکن است از تست های تشخیصی شیمی هم برای بررسی بیشتر در این مرحله استفاده کند.

درمان اصلی شیمی درمانی است. قبل از پیوند مغز استخوان، بیمار تحت شیمی درمانی یا پرتودرمانی شدیدی قرار می گیرد. در صورت مشاهده هریک از این علائم، فرد باید به سرعت تحت مراقبتهای پزشکی قرار گیرد. شاید علت اصلی این ترس و وحشت از این بیماری را بتوان به عدم داشتن آگاهی کافی درباره این بیماری نسبت داد به طوریکه اگر با آن آشنا شویم و بیاموزیم که چگون باید از بدنمان با روش های پیشگیری در برابر این بیماری مراقبت کنیم ، شاید نه تنها دیگر نسبت به آن ترس و وحشتی به دل مان راه پیدا نکند ، بلکه به جرات بتوانیم بگوییم که در صورت مواجهه با آن ، پیروز میدان بوده و قطعاً این بیماری را شکست خواهیم داد.

از این روش در درمان اکثر تومورهای خوش خیم و تعداد زیادی از تومورهای بدخیم استخوان استفاده میشود. دومین علامت شایع تومورهای استخوانی لگنی شکنندگی ناشی از ضعیف شدن استخوان است. سه مورد از هر چهار مورد لوسمی کودکان از نوع ALL است. متخصص تغذیه، وضعیت بیمار را از آغاز تا پایان معالجات سرطان زیر نظر میگیرد و اصلاحات مورد نیاز را برای به حداقل رساندن عوارض جانبی و جلوگیری از توقف معالجات انجام میدهد.

این درمان با جایگزین کردن مغز استخوان بیمار با سلولهای بنیادی غیر سرطانی، که مغز استخوان سالم را مجددا تولید میکند، انجام می شود. پیوند مغز استخوان، که پیوند سلول بنیادی نیز نامیده میشود، به ایجاد دوباره سلول های بنیادی سالم کمک می کند. پرتو درمانی از اشعه ایکس از اشعه ایکس و یا دیگر پرتوهای پرانرژی برای آسیب زدن به سلول های سرطانی و متوقف کردن رشد آئها استفاده می کند. با در نظر گرفتن تمامی انواع سرطان خون، نرخ بقای ۵ ساله بیش از ۷۰ درصد است. زمانی که نرخ بقا برای کودکان مبتلا به ALL تنها ۱۰ درصد بود.

دیدگاهتان را بنویسید