سرطان استخوان؛ انواع، نشانهها، تشخیص و درمان – درمانکده

پس از آنکه علائم مچ پایتان را توضیح دادید، پزشک از شما خواهد خواست جزئیات بیشتری را در مورد درد، تاریخچه پزشکی و سبک زندگیتان در اختیار او قرار دهید. فشرده شدن یک عصب کوچک (شاخه ای از عصب پلانتار خارجی) که می تواند ناشی از پیچ خوردگی، شکستگی یا تورم سیاهرگ نزدیک پاشنه پا باشد ، موجب ایجاد درد، بی حسی یا سوزش در ناحیه پاشنه پا می شود. وقتی تاندون پا پاره شود، سیستم عصبی پا از کار می افتد و بافت پا نرم و حالت پذیر می شود، مخصوصا به هنگام پیاده روی یا دویدن.وقتی در این زمان تاندون پا پاره شود، سطح اسید اوریک خون بالا می رود و در کنار مفاصل جمع می شود و باعث تورم و درد شدید می شود.

در صورت رعایت کلیه این موارد با جلوگیری از افزایش کشش پاشنه پا درد و تورم این ناحیه کاهش می یابد. خار پاشنه عبارت است از رشد غیرطبیعی یک استخوان در ناحیه اتصال غلاف کف پا به استخوان پاشنه. در یک برآورد انجام شده در آمریکا 11 درصد بالغین در تصویربرداری اتفاقی صورت گرفته خار پاشنه پا داشتند. برای این منظور هر روز 2 مرتبه پای خود را به مدت ده دقیقه در یک تشت آب گرم بگذارید. ماساژ : یکی از درمان های موثر ماساژ پا در آب گرم است.

در صورت وارد شدن ضربه و فشار به این ناحیه، بافت های نرم عضلات مچ پا، دچار آسیب هایی از جمله کشیدگی و پارگی شده و ضرب دیدگی در مچ پا رخ می دهد. اگر در نقطه تشکیل خار التهاب ظاهر شود، به طور کلی، علت درد خود خار پاشنه نیست، بلکه آسیب بافت نرم مرتبط با آن است. استفاده از داروها: به طور مثال، بیس-فسفوناتها و استرانسیوم رانلات، در درمان پوکی استخوان کاربرد دارد. به طور کلی از روش جراحی برای درمان آسیب های حاد استخوان استفاده می شود تا به وسیله آن از بدتر شدن شرایط و درد بیمار کاسته شود.

جراح مناسبترین روش را بر مبنای عاملهای گوناگونی چون ماهیت شکستگی، سن و میزان فعالیت بیمار و همچنین ترجیح خود انتخاب میکند. معمولا بیمار وقتی میتواند روی مچ پای شکسته شده وزن بگذارد که پزشک معالج علائم جوش خوردگی را در ناحیه شکسته شده مشاهده کند. اگر این درمان محافظهکارانه جواب ندهد، پزشک پوشیدن یک اسپلینت شبانه یا یک گچ کوتاه پا را توصیه کرده یا در ناحیه درد یک داروی کورتیکواستروئید تزریق میکند.

این درمان شامل برداشتن فشار و اجتناب از پوشیدن کفش هایی می شود که بر پشت پاشنه پا کشیده شده و با آن اصطکاک دارند. پزشکان بر اساس محل شکستگی استخوان آنها را به انواع زیر طبقه بندی کرده اند. استخوان های متاکارپال شامل پنج استخوان هستند که از بالا با استخوان های ردیف تحتانی (دیستال) کارپوس و از پایین با اولین بند انگشت مربوط به خود متصل می شوند. استخوانهای انگشتان همانند انگشتان دست ، هر یک از سه بند تشکیل شده اند ؛ جز شست که دو بند دارد .

بیماران اغلب از درد شدید ایستادن پس از نشستن برای یک دوره طولانی مدت شکایت دارند. در غیر این صورت قادر نخواهند بود به نتیجه مطلوب پس از درمان شکستگی کالکانئوس دست یابند. شاک ویوتراپی به بیمارانی که از درمان های قبلا ذکر شده نتیجه نگرفته و گزینه های جراحی را در نظر گرفته اند، توصیه می شود. انجام توصیه های پس از جراحی که شامل استراحت، یخ، فشرده سازی، ارتفاع پا و زمانی که وزنه بر روی پای عمل شده هستند، اهمیت دارد. ممکن است که پزشک علاوه بر معاینه شما کفشهایتان را نیز بررسی کند. ❇ توانایی فرد در حرکت دادن پای خود را بررسی کرده و همچنین می تواند مواردی را در کف پا احساس کند.

برخی مکمل های غذایی می توانند به درمان التهاب معده کمک کنند.اسیدهای چرب امگا 3 و پروبیوتیک ها مواردی خوبی برای شروع هستند. پس باید بگوییم مزایای جراحی شکستگی پاشنه پا نسبت به درمان غیر جراحی برای برخی از بیماران بیشتر خواهد بود. البته این دسته از افراد می توانند با استفاده از تمرینات فیزیوتراپی سرعت بهبودی خود پس از درمان را افزایش دهند. برخی از افراد مبتلا به عدم تحمل گلوتن حساسیت خفیفی به گلوتن دارند ، در حالی که دیگران بیماری سلیاک دارند که یک اختلال خود ایمن است. این افراد اگر روش جراحی را برای درمان انتخاب نکنند، با مشکلات دیگری مواجه خواهند شد.

وقتی استخوان کوچک پا جابه جا شود درد به تاندوم میرسد که فشار ناشی میشود و بیشترین علل درد پا، مکانیکی و وابسته به جراحت یا مشکلات ساختار استخوان است. پا ها در یک مهندسی دقیق از 7 استخوان اصلی به همراه عضلات و رباط ها تشکیل شده است که قادر هستند چند ده کیلو وزن بدن ما را تحمل کنند. این داروها می توانند به کاهش درد و ورم کمک کنند.

داروهای ضدالتهابی، مانند استیل اسیدسیلیک اسید (آسپیرین ، اکوترین) ، ایبوپروفن (Advil ، کودکان و نوجوانان Advil / Motrin ، Medipren ، Motrin ، نوپرین ، PediaCare Fever) و ناپروکسن (Anaprox، Naprelan، Naprosyn، Aleve) میتوانند به کاهش التهاب و تسکین درد شما کمک کنند. در برخی موارد تزریق با کورتیکواستروئید ممکن است برای کاهش التهاب در منطقه انجام شود. معمولا از این روش برای افرادی استفاده می شود که با شکستگی شدیدی مواجه شده اند.

ارتز ها، قالب هایی که در کفش جای داده می شوند، حرکت متناوب از این سو به آن سوی پاشنه پا که سبب بدتر شدن نواحی دردناک می شود را کاهش می دهند و به همین دلیل می توانند مفید واقع شوند. در صورت عدم درمان، خار پاشنه بزرگتر و معمولاً بیشازحد دردناک میشوند. کم کردن فشار از روی پاشنه پا : پد های پاشنه پا که در داروخانه ها موجود است در داخل کفش قرار گرفته و باعث کمتر شدن فشار بر روی استخوان پاشنه میشوند. اگر ضرب دیدگی کاسه زانو در حد جزئی باشد، در طی کمتر از 1 هفته بهبود می یابد، اما در صورتیکه ضرب دیدگی وسیع باشد و علائم التهاب و درد شدید را ایجاد کرده باشد، باید اقداماتی نظیر یخ گذاری، کاهش فشار ناحیه، برداشتن وزن از پای آسیب دیده، استفاده از داروهای مسکن و ضد التهاب و بانداژهای فشاری یا بریس های ثابت کننده زانو انجام گردد.

استفاده از پرتوهایی با دوز بالا میتواند در ایجاد این سرطان نقش داشته باشد. خار پاشنه: درمان محافظهکارانه برای این عارضه شامل استفاده از تکیهگاههای کفش(یک بالا برنده پاشنه یا یک ضربهگیر حلقهای پاشنه) و تعداد محدودی تزریقات موضعی کورتیواستروئید (معمولاً تا سه بار در سال) است. در دو كات بالا انتشار خط شكستگی ایلیوم به داخل حفره استابولوم دیده میشود. قفسه سینه؛ قفسه سینه در کودکان مبتلا به نرمی استخوان دچار ناهنجاری میشود. این مفاصل موجب میشوند که قفسه سینه به عنوان یک ساختمان متحرک که حجم آن در موقع دم و بازدم تغییر میکند، عمل نماید.

ناخنها اندامهای جانبی پوست هستند که از ورقههایی کراتینوسیتی سخت ساخته شده و در انتهای دیستال انگشتان دست و پا یافت میشوند. تکه ای از استخوان شکسته، پوست را بشکافد. فرایند رسوب کلسیم اضافه در پاشنه پا در طی چندین ماه و به تدریج به دنبال اعمال فشار طولانی بر روی عضلات و رباط های پا، کشش در فاشیای کف پا و پارگی در غشای اطراف استخوان پاشنه پا اتفاق میافتد. برای بیماری بونیونت چندین راهکار درمانی مختلف وجود دارد و علاوه بر آن ها درمان های خانگی و کارهایی هستند که می توانید در خانه انجام دهید تا علائم و مشکلات بیماری را کاهش دهید.

این زائده استخوانی کوچک را میتوان به شکل یک خار که از پاشنه بیرون زده است در گرافی های استخوان دید. پاهای خود را بکشید پاهای خود را از یک لبه یا برآمدگی آویزان قرار دهید. در صورت ایجاد هر گونه درد در ناحیه مفصل پا باید پزشک خود را در جریان قرار دهید. این نوع آرتریت باعث التهاب شدید مهره ها می شود و ستون فقرات را تحت تاثیر قرار می دهد و سبب ایجاد درد مزمن و ناتوانی فرد می شود.

خارهای پاشنه اغلب نشانه ای ندارند، اما می توانند با درد نامتناوب یا مزمن مرتبط باشند – مخصوصا در هنگام پیاده روی یا دویدن. درمان سریع شکستگی اسکافوئید به جلوگیری از عوارض احتمالی کمک می کند. اگر اضافه وزن دارید، از دست دادن وزن نیز ممکن است به جلوگیری از ایجاد خار پاشنه پا کمک کند. هنگامی که این عصب تحریک شود باعث ایجاد درد در کمر و باسن و پاها می شود. اگر این بافت ملتهب می شود فاستئیت پلانتارنامیده می شود .

خار پاشنه اغلب با نیام کف پایی یا فاشیای پلانتار همراه است، التهاب دردناکی از باند فیبروزی بافت همبندی (پلانتر فاشیا) که در کف پا قرار دارد و استخوان پاشنه را به توپ پای پیوند می دهد. درد پاشنه مربوط به خار پاشنه و فاشیای پلانتار ممکن است به خوبی به استراحت پاسخ ندهد. زمانی رخ می دهد که به پا فشار زیادی وارد شود و این فشار به رباط کف پا یا رباط فاشیای پلانتار آسیب برساند و در این قسمت درد و سفتی ایجاد نماید . ناهنجاری الگوی پیاده روی، که باعث ایجاد فشار بیش از حد روی استخوان پاشنه، رباط ها و اعصاب نزدیکی پاشنه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید