سرطان خون چیست؟

بر خلاف اختلالات خونی بد خیم مثل لوسمی، لنفوما و میلوما، اختلالات خونی خوش خیم می توانند از طریق درمان، درمان شوند. باید بیان شود که تمور ها به دو دسته خوش خیم و بدخیم تقسیم بندی می شوند و تومور های بدخیم می توانند سرطانی باشند، بنابراین همه تومور ها سرطانی نیستند. و در آخر هم برای اینکه تشخیص قطعی بدهد از شما می خواهد سی تی اسکن و ام ار ای را هم انجام بدهید، بعد از همه این آزمایشات و مراحل دکتر تشخیص بیماری شما را می دهد و شما را در جریان بیماریتان می گذارد. بدین گونه که فرد سرطان را از والدین خود به ارث میبرد.

اگر بعد از درمان سرطان هرگونه تورم مشاهده کردید ، با پزشک خود در مورد علت ایجاد آن و بهترین روش درمان صحبت کنید. شرکت همیار طب لیان در یک گروه پزشکی مجرب و متعهد و با همکاری دکتر عزیز عباسپور با هدف توانبخشی مجدد بیماران آمپوته اقدام به تولید و کاشت ایمپلنت عضو مصنوعی کرده است. خوشبختانه شرکت همیار طب لیان در یک گروه پزشکی مجرب و متعهد و با همکاری دکتر عزیز عباسپور با هدف توانبخشی مجدد بیماران آمپوته که به دلایل مختلفی دچار قطع عضو پا شده اند، اقدام به تولید و کاشت ایمپلنت عضو مصنوعی کرده است.

اکنون دانشمندان به اصلاح و توسعه این درمان ادامه میدهند و با تایید اثربخشی آن امیدواریم آن را در اختیار بیماران بیشتری قرار دهند. سوانتون میگوید: «این اتفاق رخ میدهد چرا که در شاخههای تومور یک یا تعداد بیشتری سلول وجود دارد که جهش پیدا کردهاند و این جهشها باعث مقاومت تومور در برابر درمان میشوند.» به بیان دیگر بعضی از شاخههای درخت سرطان به شکلی تکامل یافتهاند که باعث میشود در برابر درمان از طریق حمله به جهش ژنتیکی پایه مقاومت کنند. بعضی از کودکان باید بخاطر عوارض جانبی مانند تب یا عفونت مدت زمان بیشتری در بیمارستان بمانند.

برخی دیگر در نتیجه عدم فعالیت در بیمارستان دچار لخته خون یا ترومبوز ورید عمقی شدند و با داروهای رقیق کننده خون مانند هپارین، سلکسان یا وارفارین درمان شدند. دست یا ورم پا در بیماران سرطانی با ورم لنفاوی احساس سنگینی می کند. ورم پا در بیماران سرطانی که ناشی از ورم لنفاوی است، چگونه درمان می شود؟ علت این عارضه ،ورم لنفاوی می باشد.ورم لنفاوی تورم ناشی از تجمع مایع لنفاوی در بدن است. جراحی برای از بین بردن سرطان ممکن است غدد لنفاوی یا برخی از عروق حامل مایع لنفاوی را نیز از بین ببرد. اگر بازو یا پای شما متورم باشد ، پزشک ممکن است آن را اندازه گیری کند تا با بازو یا پای دیگر شما مقایسه شود.

مرحله دوم: با پیشرفت بیماری، تومور ها گسترش یافته و به لایه های دیواره مقعد می رسد. روده بزرگ از انتهای روده باریک شروع شده و به مقعد ختم میشود. بعد از انجام عمل جراحی مجددا ناحیه ی مربوطه مورد بررسی قرار می گیرد تا جراح مطمئن شود که هیچ بافت سرطانی در آن ناحیه شروع به رشد نکرده است. البته تحت شرایط مختلفی جراح نوع عمل جراحی حذف سلول های سرطانی را مشخص می کند. او به حدی در انجام کارهایش جدی است که حتا بیماری سرطان نیز نتوانست او را از تلاش و فعالیت باز دارد. مرحله یا استیج، نشان می دهد که تومور چقدر پیشرفت کرده وچه اندازه بزرگ شده است.که این امر با تصویر برداری از بافت آسیب دیده مشخص می شود.سیستم های مختلفی برای مرحله بندی سرطان های استخوان وجود دارد.

درمان آزمایشی مذکور که به عنوان “درمان CAR با سلولT” شناخته میشود، شامل حذف سلولهای T؛ سلولهایی که با ویروسها مبارزه میکنند از خون بیمار، برنامهریزی مجدد آنها برای حمله به سلولهای بدخیم و سپس تزریق سلولهای اصلاح شده به بدن برای درمان است. داروهای شیمی درمانی باید به صورت درون وریدی تزریق شوند. در صورت مشاهده این عارضه چه باید کرد؟ درد یا فشار را میتوان در هر نقطه از شکم مانند زیر ناف احساس کرد.

دکتر “کارل جون” محقق اصلی این کارآزمایی در دانشگاه “پنسیلوانیا” میگوید: اکنون بالاخره میتوانیم کلمه “درمان” را به این روش اطلاق کنیم. اکنون جدیدترین یافتهها از این کارآزمایی بالینی، بسیار دلگرم کننده است و نشان میدهد که این روش ممکن است در درمان برخی از انواع سرطان در طولانی مدت مفید باشد. دارو هم بسیار ارزان است. در این مقاله نیز می خواهیم به یک دیگر از دلایل آمپوتاسیون بپردازیم و آن هم قطع عضو به دلیل سرطان است.

شاید بعضی از مواقع ساق پایتان درد گرفته باشد و بعد از چند دقیقه درد آن کمتر و یا تمام شود، اگر بار اول نیست که ساق پای شما درد می گیرد و هر از گاهی این اتفاق پیش می آید، حتما باید درد ساق پایتان را جدی بگیرید و به پزشک مراجعه کنید چرا که همین دردهای سطحی ممکن است علایم و نشانه هایی از بیماری های دیگر باشد.ما در این مقاله به موضوع درد ساق پا و سرطان می پردازیم و بررسی می کنیم ببینیم این دو مورد با هم ارتباط دارند یانه.

پوست در آن منطقه سفت شده و گاهی احساس سوزن سوزن شدن می کند. بنابراین پزشک برای آنکه از پاک کردن آن بخش از بدن فرد از سلول های سرطانی اطمینان حاصل کند، علاوه بر بافت های آلوده به غده سرطانی، در اطراف آن برخی از بافته های سالم که ممکن است مشکوک به وجود سلول های سرطانی باشد را از بدن بیمار خارج می کند. در واقع زمانی که برای درمان برخی از انواع سرطان ها از قبیل سرطان مغز استخوان، از روش جراحی استفاده می شود، پزشک جراح، هدفش این است که بتواند کلا سرطان را از بدن بیمار خارج کند.

اخیراً پیوند مغز استخوان اتولوگ به گزینههای درمانی موجود اضافه شده است. اخیراً استفاده از این واکسن برای مردان و زنان از 9 سالگی تا 45 سالگی تأییدشده است. لوسمی مزمن میلوئیدی در مردان نسبتا بیشتر از زنان شایع است. بیشتر اوقات، مبتلایان به این عارضه به مکان دیگری از بدنشان به سرطان ثانویه مبتلا میشوند. سرطان خون بیشتر در افراد بالای 55 سال رایج است، به طوری که میانگین سن تشخیص سرطان خون در مبتلایان، 66 سال است. سرطان پستان ناشي از رشد خارج از قاعده سلولهاي غيرطبيعي در پستان است. در صورت مسدود شدن آنها ، مایع نمی تواند خارج شود و منجر به ورم به اصطلاح ورم لنفاوی میشود و علت ورم پا در بیماران سرطانی همین موضوع میباشد.

ورم لنفاوی و یا ورم پا در بیماران سرطانی خطر ابتلا به عفونت در ناحیه متورم را افزایش می دهد. برخی اختلالات ژنتیکی ، مانند سندرم داون ، با افزایش خطر ابتلا به سرطان خون در ارتباط است. سندرمهای ژنتیکی ارثی برخی از سندرمهای ژنتیکی نادر که از خانوادهها منتقل میشوند، خطر ابتلا به سرطان استخوان را افزایش میدهند، از جمله سندرم Li-Fraumeni و رتینوبلاستوما ارثی. اسکن توموگرافی (CT) و تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI) می تواند از ناحیه متورم عکس بگیرد تا دلیل انسداد رگ های لنفاوی را دریابد.

قبل از اینکه شما جراحی یا پرتودرمانی را برای سرطان انجام دهید ، از پزشک متخصص خود بپرسید چه کاری می تواند انجام دهد تا احتمال ورم لنفاوی شما کاهش یابد. با کاشت ایمپلنت پای مصنوعی افرادی که دچار قطع عضو شده اند می توانند دوباره مانند قبل توانایی های قبلی خود را باز یابند و به ادامه ی زندگی مانند افراد عادی، بپردازند. حتی در روزهای ابری از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل 30 استفاده کنیم. بر اساس مطالعه منتشر شده در مجله “نیچر”(Nature)، محققان توانستند سلولهای CAR T را در جریان خون بیماران حتی مدتها پس از ناپدید شدن سرطان آنها شناسایی کنند.

در گذشته تنها را ه درمان سرطان استخوان در بخشی از پا، قطع عضو پا بود. برداشت موضعی : در این روش تنها بخشی از عضله مقعدی که سلول های سرطانی در آن رشد کرده اند برداشته می شود. در حقیقت اگر تنها برخی از کوچک ترین سلول های سرطانی نیز در بدن فرد باقی بماند نیز می تواند مجددا رشد کرده و یک تومور جدید ایجاد کند و مجددا فرد را با مشکل مواجه نماید. بازو ، پا یا قسمت دیگر بدن شما در ابتدا کمی ورم دارد ، اما با گذشت زمان این ورم بزرگتر می شود و اگر علت ورم لنفاوی سرطان باشد موجب ورم پا در بیماران سرطانی میشود.

گره های لنفاوی مانند راه آب موجود در سینک ظرفشویی شما عمل می کنند. این درجه به معنای میزان شباهت سلول های غیر عادی به سرطان و میزان تهاجمی بودن رشد آن ها می باشد. همچنین در مواردی که جراح ارتوپد تشخیص دهد برای درمان تومور لگن چه باید کرد نیز باید از این روش تشخیصی استفاده کند؛ زیرا تا زمانی که تشخیص به موقع نوع تومور مشخص نشود نمی توان به درستی روش درمانی را تعیین کرد. پزشک جراح ابتدا مزایا و معایب و عواقب یک نوع عمل جراحی را سنجیده و بعد برای انجام عمل جراحی اقدام می کند.

در این صورت است که پزشک ترجیح می دهد پای فرد را قطع نماید. ورم پا در بیماران سرطانی چه مشکلات بهداشتی دیگری می تواند ایجاد کند؟ این عارضه چه مشکلات بهداشتی دیگری می تواند ایجاد کند؟ این نوع تورم همچنین می تواند اشتهای شما را کاهش دهد و یا احساس سیری را در اوایل وعده غذایی ایجاد کند. زیرگروههای بیشتری از CLL وجود دارند که انواع دیگر سلولها را تحت تأثیر قرار میدهد. دو بیمار از سه بیماری که در سال ۲۰۱۰ با این روش تحت درمان سلول قرار گرفتند، از آن زمان تاکنون عاری از بیماری باقی ماندهاند.

دیدگاهتان را بنویسید