سرطان معده چه علائمی دارد ؟

همچنین، اگر سرطان موجب بروز یک زخم باز در دیواره داخلی مری شده باشد یا به بافتهای اطراف حمله کرده باشد میتواند به احساس درد منجر شود. پوسته ها معمولادر قاعده آلت, روی لب های بزگ و قسمت داخلی ران و ناحیه شرمگاهی به چشم می خورد. احتمال آشکارشدن عوارض جانبی معمولا در ماه های اول درمان وجود دارد و با ادامه درمان، در اغلب موارد این علائم از بین می روند. مولوسکوم معمولا خود به خود بهبود می یابد این عفونت ممکن است بیشتر از یک سال در پوست بماند و یا خودبخود بهبود یابد. با این حال، این بیماری همچنان ادامه دارد و وارد جریان خون شده و ممکن است به یک شریک مقاربتی منتقل شود.

این حالت در بیماری درماتیت سبوروئیک کشاله ران و آلت دیده می شود که خیلی شبیه پسوریازیس می باشد. علل مسبب درماتیت تماسی شامل محصولات بهداشتی مورد استفاده خانمها, کاندوم و اسانس های گیاهی و گاهی مواقع اسپری های خوشبوکننده می باشند. در اکثر موارد قرمزی و خارش و تورم پوست ناحیه تناسلی ناشی از درماتیت تماسی یا اگزمای تماسی است. این لکه ها ممکن است پوسته پوسته و یا صاف باشند و در اثر اصطکاک ناشی از استمناء و یا مقاربت جنسی برجسته تر شوند. لکه های قرمز با حاشیه مشخص روی آلت تناسلی ممکن است پسوریازیس باشد.

این تاول ها ممکن است هرپس سیمپلکس (تبخال تناسلی herpes simplex) باشد. یکی از مشکلات شایعی که افراد را درگیری می کند خارش زیاد و ضخیم شدن پوست در لب بزرگ اندام تناسلی زنان و پوست بیضه مردان می باشد این حالت معمولا ناشی از بیماری نورودرماتیت یا لیکن سیمپلکس مزمن می باشد. این نوع زخم با حاشیه مشخص و بدون درد آلت تناسلی و یا کیسه بیضه می باشد. اصطلاح لوسمی ممکن است گمراه کننده باشد چون این نوع سرطان به نوعی دیگری از سرطان ها اشاره دارد که فقط از لحاظ تاثیر گذاری بر روی مغز استخوان و خون شباهت دارند .

سفلیس یک بیماری منتقله از راه جنسی است و اگر درمان نشود ممکن است عوارض جدی ایجاد کند. این حالت معمولا ناشی از بیماری اینترتیگو یا التهاب چین های بدن است. این یک بیماری ویروسی معمولا کم خطر و در کودکان شایع است. مخاط: این لایه داخل مری را پوشش داده و سه بخش دارد. این بدان معنی است که گلبول های سفید خون که معمولا در برابر عوامل بیگانه وارد عمل میشوند، در طی این بیماری بر علیه بخش های طبیعی پوست، مخاط، مو و یا ناخن خود فرد فعال میشوند. بخشی از دستگاه گوارش معده می باشد که در قسمت زیر دنده ها و بخش بالا شکم قرار دارد ، غذای که خورده شده است پس از مری وارد بخش معده می گردد.

گاسترکتومی جزئی: در این روش فقط بخشی از معده را از بدن خارج می کنند. افرادی که علائم مداوم سرطان معده دارند باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنند. چنانچه به مشاوره نیاز دارید به این صفحه مراجعه فرمایید یا اگر به دنبال یک تیم متخصص با تجربه و کار آزموده در درمان سرطان در ایران هستید، فهرست متخصصان ما را در این زمینه بررسی کنید. بیمار در حین درمان، از نزدیک تحت مراقبت قرار خواهد گرفت و تیم درمانی سعی می کند از عوارض جانبی جلوگیری یا تا حد امکان آن را محدود کند.

روش های شیمی درمانی اغلب به همراه عمل جراحی و رادیو درمانی استفاده میشوند و به این ترتیب میتوان بهترین درمان ممکن را بر روی سلولهای سرطانی انجام داد. هنگامی که شیمی درمانی می کنید ، پزشک ممکن است برای کمک به عوارض جانبی دگزامتازون یا پردنیزون تجویز کند. برای کنترل علائم در مواردی که درمان امکانپذیر نیست (معروف به شیمی درمانی تسکیندهنده). این نقاط عفونی نیستند و نیاز به هیچ درمانی ندارند. اما چنانجه نتایج این بررسی ها مثبت باشد در واقع نشان دهنده ی وجود بافت های آسیب دیده و آلوده به سلول های سرطانی می باشد.

عوامل زیادی در تعیین شانس زنده ماندن بیمار لوسمی وجود دارد. انتخاب روش درمان بستگی به نوع، اندازه، مرحله سرطان، سن و سلامت عمومی بیمار دارد. یکی از مشکلات شایع به خصوص در افراد چاق یا دیابتی ایجاد خارش و قرمزی به شکل یک پلاک مرطوب است. یکی از مشکلاتی که در برخی از افراد دیده می شود پوسته ریزی های ظریف و خارش مختصر در آلت تناسلی و کشاله ران می باشد . در واقع ناشی از عفونت های قارچی و باکتریال پوست کشاله ران ها لب های بزرگ آلت تناسلی زنان و پوست بیضه و چین بین باسن و خط باسن می باشد.

اغلب اوقات آنها بر روی کیسه بیضه مردان سالمند ظاهرمیگردند، هر چند که ممکن است به شکل انفرادی در مردان جوان نیز ظاهر شوند. زخم منفرد گرد یا بیضی با حاشیه مشخص و بدون درد روی آلت تناسلی و یا کیسه بیضه یا لب بزرگ آلت تناسلی زن ممکن است بیانگر سفلیس اولیه باشد. گاهی ممکن است مولوسکوم قرمز یا ملتهب شود که دال بر بهبود خودبخودی است. این نوع سرطان منجر به ایجاد تومور، اسکار یا لکههای قرمز رنگ بر روی پوست میشود که رشد کمتری نسبت به انواع دیگر آن دارد.

کارسینوم سلول سنگفرشی (Squamous cell carcinoma) شایع ترین نوع سرطان آلت تناسلی است، اغلب در مردان ختنه نشده دیده میشود. درمان سرطان استخوان با گیاهان : سرطان استخوان چیست ؟ این سرطان استخوان های بلند مثل پاها، بازوها و لگن و در برخی مواقع بافت های شکم و قفسه سینه را درگیر می کند. ده روز تا سه ماه پس از ورود باکتری به بدن، زخم کوچک نرم، گرد و بدون دردی ایجاد میشود.به این زخم جلدی شانکرر میی گویند . شانکروئید یا شانکر نرم (آتشک) یکی از بیماریهای جنسی است که عامل آن باکتری هموفیلوس دوکرئی میباشد .

این نوع دیگری از سرطان استخوان می باشد که بیشتر بافت های نرم را نسبت به استخوان ها درگیر می کند. ضایعه حاشیه مشخصی دارد، ضایعه نرم و دردناک است. همچنین در افرادی که در محیط گرم و مرطوب فعالیت دارند یا لباس های تنگ می پوشند نیز بیشتر است. افراد این دارو را به تنهایی یا همراه با دارو های دیگر دریافت می کنند. یکی دیگر از ضایعات پوستی آلت تناسلی بروز برجستگی های چند ضلعی به رنگ بنفش براق روی آلت تناسلی است این عارضه بر روی سر آلت میتواند لیکن پلان (lichen planus) باشند.

یکی از بیماری هایی که به خصوص در نواحی با بهداشت پائین دیده می شود آلودگی انگلی گال است . عدم ختنه و بهداشت پایین، از عوامل خطر ابتلا به این بیماری هستند، اما بالانیت ممکن است علل عفونی و یا غیر عفونی دیگری نیز داشته باشد. بروز ضایعات پوستی آلت تناسلی به شکل بثورات قرمز رنگ خارش دار ممکن است بالینیت (balanitis) باشد. در این رژیم غذایی، چربیهای سالم، مانند روغن زیتون، جایگزین کره و ماهی، جایگزین گوشت قرمز میشود. این عارضه معمولا با بزرگ شدن احتمال خونریزی دارند.

این عارضه بسیار عفونی است و معمولا از طریق تماس جنسی منتقل می شود. در افراد بزرگسال، معمولا از طریق تماس جنسی منتقل می شود. آنها اغلب به شکل حلقوی و یا خطی ظاهر می شوند و ممکن است خارش دار باشند. ضایعات مشابه ممکن است در مناطق دیگر بدن به خصوص مچ و ساق پا ظاهر شوند. بومی: (که به آن نوع آفریقایی نیز گفته میشود) معمولاً در کودکانی که در مناطق بومی مالاریا در جهان زندگی میکنند (به عنوان مثال، آفریقای استوایی، برزیل و پاپوآ گینه نو) رخ میدهد.

بیماری در مناطق گرمسیری بیشتر دیده میشود . این بیماری در افرادی که آلودگی به HPV دارند بیشتر دیده می شود. این حالت در افراد چاق یا دیابتی بیشتر دیده می شود. در ایران سالانه حدود 10هزار و 500 نفر از زنان و 250 نفر از مردان به این سرطان مبتلا میشوند و متاسفانه این آمار سالانه حدود 6 درصد افزایش مییابد. سالانه بیش از ۵ میلیون نفر با این نوع سرطان تشخیص داده میشوند. در تشخیص این بیماری برای کودکان و بزرگسالان باید آزمایشات زیاد و متفاوتی انجام داد.

تشخیص و درمان به موقع نتیجه بهتری دارد. برای مثال سرطان استخوان در پا میتواند به صورت توده در ساق پا احساس شود. با این حال، ما می دانیم که زنان با عوامل خطر مشخص ممکن است نسبت به دیگران برای ایجاد سرطان رحم بیشتر از دیگران باشند. خارش مکرر و طولانی مدت، باعث حساس شدن پوست این ناحیه شده و حتی ممکن است عفونت های ثانویه نیز روی آن اضافه شود و باعث ایجاد ترشحات چرکی نمایند. این ضایعه قابل درمان با روش های مختلف بوده ولی احتمال عود بیماری نیز حتی پس از درمان بالا است.

این داروها موجب فرو کش کردن نشانه های بیماری می گردند به طوری که نشانه ها در جریان درمان بیماری بدتر نمی شود و حتی بیماران تا اندازهای درمان میشوند. سرطانها میتوانند انواع مختلفی از تومورهای استخوانی را در بیماران ایجاد کنند. این نوع تومور که بیشتر در جوانان و نوجوانان رخ میدهد، یک نوع کیست ساده استخوانی است. آزمایشات تصویربرداری می تواند به تعیین محل و اندازه تومورهای استخوانی و گسترش تومورها به سایر قسمت های بدن کمک کند. مقدار غذاهای شور و دودی را که می خوریم کاهش دهیم. مصرف محصولات با چربی بالا و گوشتها، مخصوصا گوشتهای فرآوری شده مانند سوسیس را کاهش دهید یا متوقف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید