شکستگی استخوان بازو (کندیل خارجی) در ناحیه آرنج

در بخش اورژانسی، علاوه بر راه رفتن در کلینیک یا مطب پزشک، اخرین کاری که معمولا انجام می شود، استفاده از ترکیبی از لنت نرم، ابزار آتل ( فایبرگلاس و گچی) و بسته های مایع می باشد. بدنه ایلیوم بخش فوقانی استابولوم (سقف استابولار) را تشکیل می دهد. دو اندام فوقانی و تحتانی به آن متصل شدهاند که امکان عمل، حرکت و تعامل با محیط را به انسان میدهند. از آنجا که عضلات و تاندون آسیب ندیده است، فرد می تواند اندام مصدوم را حرکت دهد. هر یک از استخوان های اندام های تحتانی در معرض شکستگی قرار دارند. این حرکت را یک یا دو بار دیگر تکرار کنید ، هر بار سعی کنید دستتان به بالاتر برسد.

برخی از آسیب های انگشت به حمایت آتل فلزی یا ضربه یک انگشت به انگشت دیگر نیاز ندارد، در حالی که بعضی به عمل جراحی نیاز دارد. پس از مرخص شدن بیمار، دستورالعمل آن ها برای بهبود صدمات و یخ گذاشتن بر روی منطقه مورد نظر وجود دارد حتی آتل به کاهش تورم و التهاب کمک می کند. بعد از چند روز، پس از برطرف شدن درمان اولیه، یک گچ جنبی جایگزی آتل می شود تا زمانی که شکستگی بهبود یابد. برای شکستگی های غیر باز یا دیگر شکستگی ها که بدون جراحی اورژانسی قابل درمان هستند، هدف این است که برای حفظ تراز آناتومیک آسیب را بی حرکت کنیم تا استخوان بهبود یابد.

این معمولا در ورزشکاران مخصوصا دوندگان، تنیس بازان، بازیکن بستکبال و دیگر ورزش ها که با دویدن و پریدن بر روی سطح سفت همراه است، دیده می شود. شکستگیهای سزاموئید ممکن است در بهبودی مشکل داشته باشند و باعث درد طولانی مدت شده و بر عملکرد ورزشی تأثیر منفی بگذارند. نشستن بیشازحد و قرارگیری بدن در وضعیت ضعیف، باسن را برای مدت طولانی در حالت خمیده نگه میدارد. این در سربازانی توصیف می شود که مسیرهای طولانی را قدم رو یا راهپیمایی می کنند.

شکستگی جمجمه قاعده ای، آسیب به استخوان پایه مغز را توصیف می کند. شکستگی باز وضعیتی را توصیف می کند که استخوان از روی پوست نفوذ می کند. به دنبال پارگی، بریدگی پوست، پوست اطراف ناحیه آسیب دیده بررسی می شود. اگر شما بیدار باشید، پزشک حس و حرکت پای شما را نیز بررسی میکند. آسیب های دنده با باند پیچیده نمی شوند تا به کنترل درد کمک کند زیرا این کار حرکت آن ها را محدود می کند و از انبساط ریه جلوگیری می شود. درد پاشنه پا ممکن است ناتوان کننده باشد و روی حرکات روزانه تان تاثیر بگذارد.

آنچه ممکن است بهبود قابل قبول و تراز در پا و بازو باشد، ممکن است در یک دست مناسب نباشد. اکثر شکستگیها با ثابت نگه داشتن پا بهبود مییابند. مچ پا از سه استخوان درشت نی، نازک نی و تالوس تشکیل شده و مفصل آن از نوع لولایی است. شایع ترین شکستگی ها شامل استخوان ترقوه (کولاربون)، ساعد ( شعاع و اولنا)، مچ دست و مچ پا و لگن می باشد. شکستگی لگن به شکستگی مفصل لگن و ران اشاره دارد. 3-2: علت شکستگی های اطراف مفصل ران: شکستگی “سر استخوان ران” معمولا همراه با دررفتگی مفصل ران ایجاد میشود.

شکستگی استخوان در کدام استخوان ها شایع تر است؟ شکستگی استخوان ترقوه ( کلاربون) یکی از شایع ترین شکستگی استخوان است و همچنین شکستگی سر بازویی (توپ) در افراد مسن که می افتند، کاملا شایع است. شکستگی انگشت پا یکی از شایع ترین شکستگی ها است و ممکن است توسط سابقه و معاینه جسمانی تشخیص داده شود. پزشک سابقه آسیب دیدگی بیمار را بررسی می کند، آسیب دیدگی را معاینه می کند و به دنبال آسیب های احتمالی دیگر است که ممکن است رخ بدهد. بسیاری از آسیب های انگشتان پا به خودی خود بهبود می یابند و تنها به حمایت ضربه یک انگشت به انگشت دیگر نیاز دارد.

استخوان پایه محکمی است که دیگر اعضای بر آن استوار میشوند و در بسیاری از نقاط، استخوان اطراف بافت های حساس را گرفته و از آن محافظت میکند. به طور کلی، بیشتر افراد در روز عمل یا روز بعد از آن با کمک از رختخواب خارج میشوند. حرکات پلک، ترشحات غدد اشکی و سایر غدد را در فواصل منظم روی سطح چشم جابجا میکند و هنگام خواب چشمها را میپوشاند و از تبخیر رطوبت سطح چشم جلوگیری میکند. با توجه به ناحیه و شدت ترک خوردگی استخوان پا، ممکن است به استفاده از عصای زیر بغل یا سایر ابزار کمکی، نیاز باشد که در این صورت، فیزیوتراپیست نحوه صحیح استفاده از آن ها و راه رفتن درست را به بیمار آموزش دهد تا کم ترین فشار به استخوان شکسته وارد شود و آسیب آن سریع تر بهبود یابد.

در زمینه رایس ( استراحت، یخ، فشار) می تواند به آسایش بیمار کمک کند و از حرکت شکستگی استخوان جلوگیری کند. هرچند التهاب تاندون آشیل نیز موجب فشار به پاشنه میشود، اما علت بروز این درد عمدتا التهاب صفحات رشد استخوانی در پاشنه است. قطع خونرسانی به یک قسمت از استخوان موجب مردن سلول های آن میشود. توصیفات شکستگی همچنین مسیر مورد نظر در استخوان ها را نیز شامل می شود. این اندکس گلبول سرخ با میزان رنگدانه هموگلوبین مرتبط است و به اصطلاح گلبول سرخ را هایپرکروم و یا هیپوکروم می گویند. برای شکستگی کتف باید هر آسیب مرتبط با آن ارزیابی شود.

سرطان استخوان می تواند از هر استخوانی در بدن شروع شود ، اما معمولاً لگن یا استخوان های بلند دست و پاها را درگیر می کند. مقداری از این پلاسما به داخل خون مویرگها پخش میشود اما قسمت قابل توجهی به عنوان مایع بین بافتی در بافتها جاسازی میشود. سلول های تخصصی مستقر در لایه بیرونی استخوان(پریوستوز)، شروع به تشکیل شبکه ای از غضروف و استخوان به نام کالوس می کنند که باعث شکستگی می شود.

علاوه بر استخوان ها، متخصص مراقبت بهداشت علاقه مند خواهد بود تا اطمینان حاصل کند که هیچ گونه آسیبی به تاندون یا عصب در ارتباط با استخوان (های) شکسته وارد نشده است. شکستگی استرسی نتیجه چندین تروماهای ریز است که استخوان قادر به تحمل و جذب فشارهای مکرر بر روی آن نمی باشد. پروتئین ها باعث افزایش جذب کلسیم از روده و نیز افزایش نشستن کلسیم روی استخوان می گردند. استئوكلاست ها Osteoclast : استئوكلاست ها سلول ها چند هسته ای هستند كه مسئول جذب استخوان هستند. عرضی: شکستگی از عرض استخوان عبور می کند. در بسیاری از موارد، مچ دست حتی اگر اشعه ایکس عادی باشد نیز دیده نمی شود زیرا در معاینه فیزیکی پزشک ممکن است در مورد شکستگی پنهانی یا مخفی احتمالی نگران شود( شکستگی به اندازه ای کوچک است که در اشعه ایکس دیده نمی شود).

براساس استخوان آسیب دیده و تراز بودن آن، جراحی ممکن است نیاز باشد و همچنین نباشد. تراز ضعیف ممکن است در آینده منجر به آرتروز شود. پزشک متخصص ممکن است برای شما برنامه توانبخشی شخصی فیزیوتراپی را مشخص کند، در این حالت برای طی کردن مراحل درمان شما نیاز به یک تخت بستری و ویلچر استاندارد دارید. شکستگی انگشتان دست و کف دست جزء رایج ترین انواع شکستگی ها می باشند که10 درصد از آن ها را شامل می شوند، زیرا دست ها برای انجام فعالیت های روزانه بیش از همه اعضای بدن، مورد استفاده قرار می گیرند و در نتیجه بیشتر در معرض آسیب خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید