شکستگی استخوان کودکان و مراقبتهای بعد از آن

فیزیوتراپیست در مراحل مختلف دوره ی بهبودی، کمک خواهد کرد. علاوه بر این برای بهبود بیمار می توان از تزریق کورتیکو استروئید نیز استفاده کرد. • از اسپلینت برای چند روز استفاده کنید. ممکن است شما عزیزان در طی روند تشخیص و درمان خود به مراجعه به یک فوق تخصص ارتوپدی نیاز پیدا کنید؛ پس لازم است تا با تخصص های مختلف این رشته آشنا شوید و بعد به بهترین دکتر ارتوپد در ایران مراجعه کنید. همانطور که در شکل 3 دیده می شود، به منظور موفقیت آمیز بودن این پد ها لازم است وضعیت آنها قبل از استفاده تنظیم گردد.

این پیچ لگ از خار خاصره قدامی تحتانی به طرف لترال مفصل ساکروایلیاک هدف گیری شده و به درون قطعه توبروزیته ایلیوم که هنوز ارتباط خود را با ساکروم حفظ کرده بود فرستاده شد. دانستن این نکته ضروری است که با وجود موثر بودن داروهای مسکّن شبه افیونی در کاهش درد پس از جراحی یا مصدومیت، آنها از مواد مخدر مشتق شده و اعتیاد آور هستند. جمجمه محفظه ای است که مغز را در بردارد و از آن حفاظت می کند . کلسیم زمانی انباشته میشود که فاشیای کف پا از پاشنه دور نگه داشته شود.

خار پاشنه زمانی رخ می دهد که رسوبات کلسیم در قسمت پایین استخوان پاشنه تشکیل می شود، فرایندی که معمولا طی چند ماه اتفاق می افتد. زمانی که دلیل ایجاد خار پاشنه، صاف بودن کف پا باشد، متخصصین ما در کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی قصر کفیهای طبی و وسایل حمایتی قوس کف پا را برای کاهش صافی کف پا تجویز کرده تا مشکل درمان شود. در مواردی که فرد به مشکل انگشت چکشی دچار شود، انگشت به صورت دائم از محل مفصل میانی خم شده و به این ترتیب حالت چکش پیدا می کند. این یکی از هفت استخوانی است که برای شکل گیری مدار مفصل می شود.

مفصلی که نزدیک استخوان کف پا است به سمت بالا خم می شود، مفصل میانی به سمت پایین خم شده و مفصل انتهایی نیز ممکن است به سمت پایین خم شود. تنه استخوان فمور از زیر هیپ (لگن) شروع شده و تا بخشی که جهت تشکیل زانو شروع به عریض شدن میکند، ادامه دارد. آنها ماهیچه ها را آزمایش می کنند، از زانو شروع میکنند و به دنبال تغییرات یا شکل غیرمعمول پا هستند، این موارد می تواند به شما کمک کند تا علت را ریشه یابی کنید. اما در حال حاضر با تغییرات ایجاد شده در این کفش ها، بسیاری از تولید کنندگان این نوع کفش ها ظاهر امروزی و مناسب تری را برای آنها طراحی کرده اند و به این ترتیب مشکلات ظاهری قبلی این کفش ها تا حدود زیادی اصلاح شده است.

شکل : استخوانی است به شکل u یا نعل اسب . مدتی پیادهروی به کاهش درد پاشنه پا کمک کرده و آن را به دردی مبهم تبدیل میکند. به هر حال، ورزش، دویدن یا پیادهروی در مسیرهای طولانی، بیماری را تشدید میکند. • سفت شدن تاندون قوزک یا آشیل پا (تاندون ناحیه پاشنه پا): این شرایط می تواند باعث وارد شدن فشار به نواحی مختلف پا و آسیب دیدن سر استخوان کف پا شود. • عکس برداری رادیولوژی: تهیه عکس رادیولوژی از پا می تواند وضعیت مشکلات استخوان ها و مفاصل را در این ناحیه از بدن مشخص نماید.

در هر حال، این نارسایی ها می تواند باعث وارد شدن فشار اضافی به ناحیه کروی کف پا شده و فرد را به مشکل متاتارسالژی (درد انگشتان پا و زیر پنجه) دچار نماید. مصرف داروهای مناسب، داشتن رژیم غذایی سالم و مقوی و نیز انجام ورزشهای هوازی جهت تقویت اندامهای تحمل کننده وزن بدن، میتواند به پیشگیری از پوکی استخوان و یا تقویت استخوانهای ضعیف شده، کمک زیادی نماید. • پا چنگالی: در این حالت قوس کف پا به قدری زیاد می شود که امکان صاف کردن پا در هنگام قرار گرفتن وزن بدن بر روی آن وجود ندارد.

اما عوارضی چون درد ، ورم و کبودی عوارضی هستند که با رعایت بعضی نکات می توان آنها را کنترل کرد. در بعضی افراد، درد در ناحیه زیر یک یا دو سر استخوان کف پا احساس می شود، اما در سایر افراد درد در زیر تمام این استخوان ها وجود دارد. • سایر آزمایش ها: در بعضی شرایط خاص، ممکن است به تشخیص پزشک از آزمایش های پیشرفته تر همچون اسکن ام آر آی (MRI) در صورت نیاز استفاده شود. متاتارسالژی یا درد زیر انگشتان پا معمولاً به تدریج در طول چند هفته تشکیل می شود و احتمال ایجاد آن به صورت یکباره کم است.

• آرتروز یا نقرس: این شرایط می تواند باعث التهاب مفاصل در قسمت کروی کف پا یا انگشت بزرگ شده و ابتلا به متاتارسالژی (درد انگشتان پا و زیر پنجه) را به همراه داشته باشد. • استفاده بیش از حد: برای مثال، در بین دوندگان و ورزشکاران، این شرایط می تواند باعث التهاب خفیف در ناحیه سر پا و مفاصل نزدیک به آن شود. پس از اینکه این مشکل باعث التهاب مفاصل شد، عضلات کوچک (عضلات اینترنسیک) پا اغلب ضعیف شده و این شرایط باعث پخش شدن علائم بیماری در ناحیه کف پا می شود.

انجام این کار با استفاده ترکیبی از کفش های راحت، پدهای مخصوص متاتاسالژی (درد انگشتان پا و زیر پنجه)، ابزارهای ارتوپدی نرم، اصلاح نحوه فعالیت، کشیدن عضلات ساق پا، تقویت عضلات پا، و تجویز داروهای ضد التهاب غیر استروئید (NSAIDs) امکان پذیر است. این گیاه دارای ترکیبات ارگانیک است که توانایی بازمعدنی سازی استخوان ها و کاهش تورم به طور طبیعی را دارند. • اسکن استخوان پا: در صورتی که پزشک مشکوک به ایجاد شکستگی ناشی از فشار در یکی از استخوان های کف پا باشد، از این روش برای تایید تشخیص خود استفاده می کند.

این نوع آسیب دیدگی در اکثر موارد در نتیجه استفاده بیش از حد از پا ایجاد می شود که در اصطلاح به آن آسیب دیدگی ناشی از استعمال مفرط گفته می شود. درد کف پا می تواند در نتیجه عوامل مختلف ایجاد شود. • دیابت: این بیماری می تواند باعث وارد شدن آسیب به اعصاب پا شده و شرایط متاتارسالژی (درد انگشتان پا و زیر پنجه و گز گز بین انگشتان پا ) را ایجاد کند. ابتلا به متاتارسالژی (درد انگشتان پا و زیر پنجه) می تواند دلایل مختلف داشته باشد.

بنابراین، این دانههای کوچک و قدرتمند میتوانند به جلوگیری از یبوست کمک کنند. این داروها می توانند درک بیمار از علائم بیماری را تغییر داده و به سایر روش های محافظه کارانه غیر جراحی امکان دهد استخوان ناحیه جلوی کف پا را ترمیم نمایند. • تجویز داروهای ضد التهاب غیر استروئید (NSAIDs): تجویز این داروها می تواند در مواردی که درد بیمار متوسط یا شدید است، بسیار موثر باشد. تذکر: در طب سنتی بخاطر خاصیت بلغم زا بودن شیر بهتر است کسانی که پوکی استخوان دارند همراه با مصلح آن مصرف شود مثل زنجبیل و حتما از خوردن شیر خام پرهیز شود.

دیدگاهتان را بنویسید