شکستگی مچ دست یا استخوان کولس – ارتوپدی O سلامت

قاعده در بالاترین قسمت قرار گرفته و دارای وجوهی برای مفصل شدن با استخوان خاجی است. استخوان كورتیكال یا سخت Compact bone تخلخل كمی دارد. عضلات گلوتئال متوسط و کوچک موجب ابداکت شدن Abducting یا دور شدن ران از خط مرکزی بدن میشوند. در این وضعیت، قسمت جلوی لگن به سمت بالا و عقب کج میشود، درحالیکه قسمت پایین لگن به زیر بدن میچرخد. سایر شکستگیها ممکن است نیاز به درمان با گچ زیر زانو داشته باشند. به طور کلی، استخوان های لگن مرد ضخیم تر و سنگین تر هستند و برای حفاظت از ساختار جسمی با وزن سنگین تر و عضلات قوی مرد سازگار هستند.

3- استخوان گونه محل قرار گرفتن : در قسمت بالائی و جانبی صورت قرار گرفته , بخش برجسته گونه را می سازد . مواد غذایی غنی از کلسیم مانند شیر، ماست و پنیر استخوانهای بدن شما را کاملا قوی و محکم نگه میدارد. استخوانهای هر دست شامل استخوانهای بازو ، ساعد ، مچ دست و انگشتان است . مرگ سلول ها موجب میشود بعد از مدتی استخوان سفتی و قوام خود را از دست داده و نرم شود.

سطح بالایی سر استخوان که بیشترین نیروها به آن وارد میشود بتدریج صاف و تخت شده و حالت گرد و کروی خود را از دست میدهد. در فیلم زیر انواع روش های درمانی سیاه شدن سر استخوان ران را برای شما توضیح میدهم. 7- استخوان شاخک تحتانی محل قرار گرفتن : به طور افقی قرار گرفته و بخشی از دیواره جانبی حفره بینی را می سازد . مفاصل بین بندهای انگشتان پا را مفاصل اینترفالانژیال Interphalangeal joints میگویند. مفاصل بین استخوان های تارس و متاتارس را مفاصل تارسومتاتارس Tarsometatarsal joints میگویند.

برای تهیه رادیوگرافی رخ معمولا اشعه ایکس را از بالا به پایین به استخوان های کف پا میتابانند و کاست رادیوگرافی را در زیر کف پا قرار میدهند. استخوان ، رشد قطری هم دارد . شکستگی باز اغلب سبب رسیدن آسیب بیشتر به عضلات، تاندون ها و رباط های اطراف می شود و به زمان بیشتری جهت بهبود یافتن نیاز دارد. درد لگن درناحیه خارجی لگن، ناحیه بالای ران و بالای باسن معمولا ناشی از اختلال در ماهیچه ها، لیگامنت های، تاندون ها و بافت های نرم دیگری در اطراف مفصل لگن است. شکستگی های اطراف زانو شامل شکستگی قسمت دیستال (پایینی) استخوان ران، شکستگی قسمت پرگزیمال ( بالایی) استخوان ساق و شکستگی استخوان کشکک است.

این کار باعث کاهش فشار وارد بر لگن و پیشگیری از درد لگن می شود.از یک عصا عصا در سمت مخالف ران دردناک به منظور تسهیل راه رفتن استفاده کنید.فیزیوتراپیست یا پزشک می توانند توصیه هاییدر زمینه ی طول مناسب عصا و نحوه ی صحیح کاربرد آن به شما ارائه دهند.برای پیشگیری از درد استخوان لگن اگر اضافه وزن دارید، وزن خود را کم کنید. در صورتی که شکستگی جزئی باشد و در عکس رادیولوژی، تنها مو برداشتن استخوان با آسیب کوچکی به ماهیچه مشاهده شود، مدت زمان بهبودی شکستگی پاشنه پا بین ۳ الی ۴ ماه بعد از جراحی می باشد و فرد می تواند فعالیت های خود را از سر گیرد.

درمان درد لگن با ورزش شامل تمریناتی برای ماهیچه ها و مفاصل است. پاسخ : بافت پیوندی بین رشته ها و روی ماهیچه ها تا دو سر آن ادامه می یابند و طناب سفیدرنگی به نام زردپی ( تاندون) را می سازند که معمولا به استخوان متصل می شود . در ادامه این مطلب ناهنجاریهای رایج و بیماریهای مربوط به اسکلت انسان و ستون فقرات را توضیح دادهایم. در اینجا فقط در مورد نکروز سر استخوان ران در بالغین بحث میشود. یکی از مشکلاتی که ممکن است در طول زندگی هر فردی رخ دهد، شکستگی استخوان پا عنوان می شود.

همچنین به عنوان پشتیبان دیگر استخوان های ویسروسکرانیوم عمل می کند. در این عمل جراحی سر استخوان ران آسیب دیده بطور کامل از بدن خارج شده و با یک سر مصنوعی جایگزین میشود. که متخصصین ارتوپد و جراحی لگن با عمل هایی مانند جراحی تعویض مفصل لگن و… در ابتدا، علامت اصلی این شکستگی ممکن است فقط درد کف پا در هنگام ورزش باشد که با استراحت برطرف میشود. عضله کوادراتوس لومبار در اعماق دیواره شکم قرار دارد و هم به لگن و هم به ستون فقرات پایین کمر متصل میشود. اینها سه عضله هستند. از سه بخش اساسی درست شده است که عبارتند از : جسم مهره ، سوراخ مهره و زوائد .

دنده ها ، جناغ سینه و بخش پشتی ستون مهره ها در مجموع قفسه سینه را به وجود می آورند . استخوان پیشانی از دو بخش راست و چپ تشکیل شده که به شکل استخوانی واحد در خواهد آمد . این یک مفصل غضروفی ثانویه است که از یک دیسک بین مهره ای بین استخوان خاجی و دنبالچه و رباط های جانب تشکیل شده است. شکستگی های باز در معرض خطر بیشتری جهت ابتلا به عفونت های استخوانی قرار دارند.

مراقبت و پیشگیری از خطر شکستگی لگن سالمندان در کنار آموزش شیوه زندگی سالم میتواند با کاهش بار بیماری و افزایش امید به زندگی توام با سلامت، به سالمندی سالم و فعال منجر شود. درد استخوان لگن می تواند راه رفتن، ایستادن و حتی نشستن در موقعیت های مختلف را با مشکل مواجه کند. استخوانها چارچوب ساختاری را فراهم میکنند و از اندامهای نرم حفاظت میکنند. این ماهیچهها بر ناحیه تحتانی کمر تأثیر میگذارند و به وضعیت قرارگیری خوب یا ضعیف بدن کمک میکنند.

بدنبال تغییر شکل استخوان، چون یکی بودن و هماهنگی انحنای سر استخوان ران (فمور) و حفره استابولوم تغییر کرده است، حرکت این دو در ناحیه مفصل به راحتی صورت نگرفته و سایش این دو سطح ناهماهنگ آرام آرام موجب سائیدگی مفصل میشود. در حالی که اندازه و زاویه بندی استخوان های لگن در مردان این گونه نیست و فرق دارد. لگن همانند ستون مهره ها یکی از قسمت های حیاتی و مهم بدن است. این تست ها شامل تست های عکس برداری مانند تست اشعه ایکس، اسکن استخوان، ام آر آی است.

دیدگاهتان را بنویسید