شکستگی ها – مرکز آموزشی و درمانی حضرت ولیعصر(عج)

سپس خشک کرده و با جسمی مثل گوشت کوب ضربات آرامی به پاشنه پا بزنید. سپس مفصل سریعتر فرسوده میشود (آرتروز) و تحرک کمتر و کمتری خواهد داشت. در این صورت، آسیب به غضروف پوشاننده مفصل می تواند سبب ایجاد عوارض طولانی مدتی مانند درد مزمن، آرتروز و از دست دادن حرکت شود. روی استخوان از غضروف پوشیده شده است. استخوانهای جانبی بینی همان استخوانهایی هستند که عینک روی آنها تکیه می کند . این دو برجستگی محل اتصال عضلات هستند، بین آنها ناودان (groove) بین دو برجستگی قرار دارد که از درون آن زردپی سر دراز ماهیچه دوسر بازویی عبور میکند.

این ملاج تا حدودی الماس شکل بوده و بزرگترین آنها محسوب می شود . شکل 5) که در جراحی از لوازم مختلفی جهت فیکس کردن شکستگی استفاده می شود. در قسمت قدامی استخوان بازو در بالای لقمه نیز حفره ای به نام حفره زند اعلایی قرار دارد که به هنگام بسته شدن مفصل آرنج، سر استخوان زند اعلا در آن قرار می گیرد. حفره زند زبرین در سطح قدامی انتهای تحتانی استخوان بازو و در بالای سرک قرار دارد که محل قرارگیری سر استخوان زند زبرین در هنگام فلکسیون آرنج میباشد.

استخوان بازو یا هومروس (Humerus) در قسمت پروگزیمال با کتف مفصل شده و مفصل شانه را میسازد. 1. سر: کمتر از ثلث یک کره است که با گودی کاسهای کتف در تشکیل مفصل شانه شرکت میکند. استخوان بازو از نوع استخوان های بلند است و در قسمت پروگزیمال با استخوان کتف و در قسمت دیستال با استخوان های زند زبرین و زند زیرین مفصل می شود.این استخوان یک تنه و دو انتها دارد ، انتهای دیستال استخوان شامل قسمت های ذیل است. انتهای فوقانی استخوان بازو شامل سر (که به صورت کروی است)، گردن آناتومیکی (که زیر سر قرار دارد)، تکمههای کوچک و بزرگ (زیر گردن آناتومیکی) و گردن جراحی (در قسمت تحتانی تکمههای کوچک و بزرگ و همچنین مرز بین انتهای فوقانی و تنه) میباشد.

ناودان بین تکمهای (Bicipital)، تکمه کوچک را از بخش قدامی تکمه بزرگ جدا میکند و محتویات آن شامل سر دراز ماهیچه دوسر بازو و شاخه صعودی سرخرگ پیشین چرخشی بازو (سیرکومفلکس هومرال قدامی) میباشد. استخوان ناویکولار که بین استخوان تالوس و سه استخوان میخی قرار دارد. او میگوید: «در این روستای کوچک انواع و اقسام آلایندهها، مانند کشتارگاهها و مرکز دفن پسماند، وجود دارد و دوتویه از آلودهترین روستاهای تهران است.

استخوان بازو دارای یک مرکز اولیه و هفت مرکز ثانویه استخوانسازی میباشد. در بچه ها احتمال شکستگی ساعد بیش از شکستگی بازو است. استخوان زند زیرین (اولنا): این استخوان نیز از آرنج تا مع کشیده شده است و در سمت انگشت کوچک قرار دارد. پس قرص مکمل ویتامین D چاق نمیکند، اما در مصرف آن نیز باید تعادل را رعایت کنید. اگر شما هم مدت زیادی می شود که در ناحیه بازوهای خود احساس درد می کنید باید به دنبال علت و دلایل این موضوع باشید. به شما اجازه می دهد تا شانه شما حرکت کند یا در جای خود قرار بگیرد.

این حرکت را ۱۰ بار روی هر انگشت برای ۲ تا ۳ ست تکرار کنید. در صورت وجود مانع از گردش انگشتان، ممکن است مجبور شوید جواهرات روی دست را بیرون بیاورید. ولار پلیت Volar plate قسمتی از کپسول مفصل بین انگشتان دست است که بسیار کلفت و محکم شده و مانع از برگشت بندهای انگشت به پشت میشود. بسته به علت، درد ممکن است به طور ناگهانی شروع شده و از بین برود یا ممکن است به تدریج افزایش یابد. به طور متوسط رشد استخوان در زنها تا حدود هجده سالگی و در مردان تا حدود بیست یا بیست و یک سالگی ادامه می یابد ؛ اما استخوانسازی در استخوان شکسته در همه حال انجام می شود .

همچنین ممکن است تورم، کبودی، بی حسی یا ضعف داشته باشید بلافاصله نیاز است که به بهترین متخصص ارتوپد مراجعه کنید تا بازوی شما به درستی بهبود یابد. با توجه به موارد و علت هایی که موجب ایجاد درد در ناحیه بازو می شوند باید متذکر شویم که نادیده گرفتن هر یک از آن ها حتی سطحی ترین علائم و نشانه ها میتوانند در گذر زمان برای شما خطرناک باشند. آیا تنها عامل ایجاد کننده زخم بستر، فشار در مناطق استخوانی است؟ یک اشعه ایکس می تواند نشان دهد که آیا توده بر روی سر شما اگزوستوزیس است.

آیا رژیم کتو را میتوان با روزه داری همراه کرد؟ با ما همراه باشید تا در این مورد بیشتر بدانید. ما می خواهیم در ادامه بیشتر درباره علت دردهایی که به ماهیچه و عضله بازو وارد می شوند اشاره ای داشته باشیم. و به تدریج دفعات آن را بیشتر کنید. زانوی جلو را خم کنید و پای عقبی را صاف نگه دارید. توبروزیته یا توبرکل بزرگ در قسمت خارجی محل اتصال سر به تنه بوده و توبروزیته یا توبرکل کوچک در جلو یا قدام محل اتصال سر به تنه است. انتهای تحتانی استخوان بازو دارای اپیکوندیلهای داخلی و خارجی جهت اتصال ماهیچهها میباشد.

علائمی مانند: درد، تورم، کبودی، ضعف و اسپاسم عضلات از نشانه ها و علت درد ماهیچه بازو می باشند. یک شکستگی می تواند سبب پهن و کوتاه شدن استخوان پاشنه پا شود. این تاندون ها در حین عبور از جلوی مچ پا از زیر نوار بافتی پهنی به نام اکستانسور رتیناکولوم Extansor retinaculum عبور میکند. اولکرانون همان برجستگی استخوانی است که در ناحیه آرنج و زیر پوست لمس می شود. این رباط از پاشنه پا به زیر پنجه پا کشیده شده و سبب ایجاد قوس کف پا میشود. از عوارض بسیار مهم این شکستگی سندروم کمپارتمان است که به علت خونریزی و تورم شدید ساق ایجاد شده و می تواند موجب عواقب جبران ناپذیری برای بیمار شود.

اغلب مواقع درد بازو به صورت ناراحتی های بسیار شدید در هر نقطه ای از بازو رخ می دهد مثلا می تواند به مچ دست، آرنج و شانه نیز سرایت کند. اگر شغلی دارید که بارها و بارها حرکات سربار انجام می دهید، می توانید به آن آسیب برسانید در نظر داشته باشید زمانیکه شانه دچار آسیب دیدگی شود در گذر زمان درد به ماهیچه های بازو و مچ دست نیز سرایت خواهد کرد. جراحی اغلب برای جلوگیری از عفونت انجام می شود.

به دلیل اینکه شکستگی پای گربه از بقیه قسمت های گربه رایج تر است، می توان گفت که مهم ترین آن هم هست. شکستگی استخوان نوعی بیماری است که در آن استخوان یا مفاصل ترک میخورند و یا اینکه به طور کامل شکسته میشوند. با توجه به اینکه عصب زند پایینی در قسمت خلفی اپی کوندیل داخلی قرار دارد، لذا شکستگی این ناحیه ممکن است که به عصب اولنار آسیب جدی وارد نماید (شکستگی سوپراکوندیلار یک شکستگی شایع در کودکان است که ممکن است سرخرگ بازویی نیز در این شکستگی پاره شود).

دیدگاهتان را بنویسید