شکستگی یکی از مهمترین استخوانهای بدن و راههای درمان آن

تورم زانو می تواند علل مختلفی داشته باشد مانند ضربه دیدن و آسیب ها، برخی از بیماری های زمینه ای، برخی از شرایط و عفونت . غالباً در اثر حرکت مکرر ایجاد می شود ، همچنین می توانید از یک حادثه یا عفونت دچار بورسیت شوید. پارگی قدامی لابروم لگن معمولا در اثر حرکات تکراری رایج در ورزشهایی مانند باله، گلف، فوتبال یا هاکی ایجاد می شود. در بیشتر موارد، شکستگی به دلیل وارد آمدن فشار بیش از حد به استخوان و یا حرکات تکراری در افراد دونده ایجاد می شود. اسهال به وسیلهی باکتری ایجاد میشود در حالی که اوکالیپتول و آنتول که به میزان فراوانی در روغن رازیانه یافت میشوند، دارای خواص ضد باکتری و ضدعفونیکننده هستند.

یک فنجان رازیانه میتواند پتاسیم فراوانی به بدنتان برساند و فواید شگفتانگیز دیگری نیز برای سلامتیتان داشته باشد. این فایدهی رازیانه به دلیل پتاسیم فراوانی است که در آن وجود دارد و پتاسیم در کاهش تنش رگهای خونی موثر است. بنابراین ، توانایی هایی که در دست دیده می شود ، در پاها وجود ندارد . عکس رادیوگرافی ساده از استخوانهای آسیب دیده میتواند ناهنجاری استخوان را نشان دهد، آزمایش خون و ادرار میتواند تشخیص نرمی استخوان را تأیید کند و همچنین بر پیشرفت درمان نظارت داشته باشد. این عارضه معمولا با چشم غیرمسلح دیده نمیشود.

معمولا برای در زخم های بزرگ، جهت برداشتن بافتهای مرده و نکروزه، جراحی انجام میشود. یک دست را برای تعادل به دیوار یا صندلی بگیرید. جااندازی شکستگی مچ دست بیشتر به صورت باز انجام می شود. مچ پا، 7 استخوان دارد که بزرگترین آنها پاشنه را بوجود میآورد. رازیانه دارای خواص استروژنی قوی است، به این معنی که مشابه با هورمون استروژن عمل می کند و برای زنان باردار خطرناک می باشد؛ رازیانه باعث اختلال در رشد جنین شده و با تحریک قاعدگی خطر سقط جنین در دوران بارداری را افزایش می دهد. اعتقاد بر این است که رازیانه ترشح آب گوارشی را تحریک کرده و باعث درمان بوی بد دهان خواهد شد.

سر شامل اندامهای حسی دو چشم، دو گوش، یک بینی و زبان در داخل دهان بوده و مغز را در خود جای داده است. رفع بوی بد دهان : در طب سنتی برخی کشور ها از رازیانه برای رفع بوی بد دهان استفاده می شود. چای رازیانه به صورت خوراکی و موضعی برای درمان آکنه و جوش صورت مفید می باشد. رازیانه یا بادیان، گیاهی دارویی و نوعی ادویه است که در طب سنتی برای درمان نفخ شکم و سو هاضمه استفاده می شود.

اسید اسپارتیک موجود در رازیانه خواص ضد نفخ دارد؛ بنابراین، رازیانه به عنوان یک ماده­ی ضد نفخ فوقالعاده محسوب میشود. رازیانه تازه در واقع نوعی سبزی محسوب می شود که ریشه ای سفید و ساقه هایی سبز دارد و گل های آن زرد رنگ هستند. طحال، عضوی ۲۵۰ گرمی و به اندازه مشت بسته انسان است که از دستگاه لنفاوی محسوب می شود و زیر قفسه سینه و سمت چپ بدن قرار گرفته است. نشیمنگاه، بخش مهمی از بدن انسان است که دارای استخوان های متعددی است.

لگن خاصره قوی و محکم است و برای ایفای نقش های متعددی در بدن انسان سازگار شده است. برای مثال درمان درد ناشی از آرتروز،معمولاشامل ترکیبی از چند روش درمانی می باشد. فیزیوتراپی از روش هایی مانند ورزش درمانی، کشش عضلات، اولتراسوند، الکتروتراپی، مگنت تراپی، گرما درمانی، سرما درمانی و ماساژ درمانی جهت ترمیم شکستگی مفاصل مچ استفاده می کند. دانه های رازیانه را در یک فنجان آب جوش بریزید و بگذارید نیم ساعت بماند سپس یک قاشق گلیسیرین و یک قاشق سرکه سیب به آن اضافه کنید و آن را بر روی موهای خود ماساژ دهید بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس با آب و شامپو بشویید.

درست است که رازیانه برای درمان کولیک نوزاد مفید است اما هنوز اطلاعاتی از اثر آن بر روی نوزادان و کودکان منتشر نشده پس بهتر است در مصرف آن احتیاط کرده یا پزشک متخصص مشورت کنید. در طب سنتی از رازیانه به عنوان گیاهی دارویی برای افزایش میل جنسی استفاده می شود اما تحقیقات علمی هنوز این خاصیت را تایید نکرده است. در طب سنتی چینی از رازیانه برای افزایش شیر مادر، درمان ناراحتی معده، نیش حشرات و گلودرد استفاده می شود.

فیتواستروژنهای موجود در روغن معطر رازیانه در درمان قولنج کلیوی مفید است. رازیانه حاوی خواص ضد اسپاسم است که توانایی ریلکس کردن عضلات شما و از بین بردن ناراحتیهای ناشی از قولنج کلیوی را دارند. علت اصلی اختلال در حرکت، عدم تعادل عضلات است. محل قرار گرفتن : فک بالائی قسمت اصلی استخوان بندی بخش بالائی و میانی صورت را به خود اختصاص داده اند .دو توده بزرگ چهار ضلعی هستند و به تنهایی آرواره بالائی صورت را می سازند . پلویسPelvisیا لگن یک ساختمان حلقوی شکل است که در پایین تنه قرار گرفته و ارتباط اندامهای تحتانی را با تنه برقرار میکند.

عضله کوادراتوس لومبار در اعماق دیواره شکم قرار دارد و هم به لگن و هم به ستون فقرات پایین کمر متصل میشود. ۲. نفخ شکم را درمان میکند. بسیاری از خواص رازیانه به دلیل خواص ضد التهابی، آنتیاکسیدانی، ضد اسپاسم، ضد نفخ و ضد احتقان آن است. این بیماری در بسیاری اوقات دو طرفه است. بسیاری از مطالعات اخیر ارتباط نزدیک بین مصرف منظم تخم رازیانه و جلوگیری از بروز سرطان را نشان دادهاند. یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داده که آنتول به طور موثر باعث کاهش رشد سلول های سرطانی و القای آپوپتوز (مرگ سلولی) در سلول های سرطان پستان می شود.

علاوه بر این، یک رشد خوش خیم (غیر سرطانی) ، مانند نورومای مورتون، ممکن است باعث درد شود. هم استئوفیتها و هم انتزوفیتها، برآمدگیهایی بر روی استخوان هستند که در آن بافت اضافی استخوان رشد کرده است که معمولاً به عنوان واکنشی نسبت به روند آرتروزی که روی به پیشروی است میباشد. لگن همچنین حاوی ارگان های گوارشی و تولید مثل بوده و عروق و اعصاب مهمی از آن عبور کرده و از تنه به اندام تحتانی میروند. سم زدایی روده ها : مقادیر بالای فیبر موجود در رازیانه مانند یک برس کوچک عمل کرده و باعث پاک سازی و سم زدایی روده ها و کولون می شود.

چه چیزی باعث درد دنده میشود؟ در طب سنتی ایرانی رازیانه را برای درمان انواع بیماری ها از جمله سرماخوردگی و سرفه، آرتریت، کولیک، درد شکم، اسهال، یبوست و درمان بیماری های کبد و کلیه به کار می برند. از آنجایی که انواع متنوعی از شکستگی در پا وجود دارد، درمان های متنوعی نیز برای آن در نظر گرفته می شود. به نظر می رسد که آنتول، یکی از ترکیبات گیاهی موجود در رازیانه عامل کاهش اشتها در این گیاه دارویی باشد. رازیانه یک گیاه معطر و شفابخش قدرتمند است.

دیدگاهتان را بنویسید