علائم سرطان پروستات و راههای درمان آن چیست؟

با این حال این راهحل اصلا ارزان یا سریع نیست. این سرطان زمانی رخ میدهد که سلولهای سرطانی در مغز استخوان رشد کرده و باعث ایجاد تومور در استخوانهای مختلف میشوند. پرتودرمانی برای سرطان. قرار گرفتن در معرض دوزهای زیاد پرتو، مانند مواردی که در طول پرتودرمانی برای سرطان داده میشود، خطر ابتلا به سرطان استخوان را در آینده افزایش میدهد. قرار گرفتن در معرض دز های بالای تشعشعات، مثل آنچه در پرتودرمانی برای معالجه ی سرطان اتفاق می افتد، خطر ابتلا به سرطان استخوان را در آینده افزایش خواهد داد. بنابراین بیمارانی که عفونت هلیکوباکترپیلوری دارند حتما باید درمان شوند و تحتنظر متخصص قرار بگیرند تا در آینده مشکلی برای آنها از نظر ابتلا به سرطان معده ایجاد نشود.

به همین دلیل باعث شده استندهای تسلیت طرفداران بیشتری در بین مردم داشته باشد. برای مثال، نمره گلیسون 7 به همراه سطح PSA بین 10 تا 20 نانوگرم بر میلی لیتر (ng/mL) به این معناست که سلول های سرطانی شناسایی شده اند اما سرطان احتمالا تهاجمی نبوده و سلول هایی با سرعت رشد آهسته دارد. تومور مارکر می تواند برای نظارت بر اثر درمان ، به ویژه برای سرطان پیشرفته استفاده شود.اگر سطح نشانگر کاهش یابد ، درمان ادامه دارد. سرطان از کلمه لاتین خرچنگ گرفته شده است زیرا شکل بسیار نامنظمی دارد و اندام های گوناگونی را در بر می گیرد.

یکی از مهمترین کاربردهای تومور مارکر در کنار دستورالعمل های درمانی ، نظارت بر عود سرطان است.اگر نشانگرهای تومور قبل از درمان افزایش پیدا کنند ، بعد از درمان سقوط کرده و سپس با گذشت زمان شروع به افزایش کنند ، ممکن است سرطان عود کند. در واقع در سرطان استخوان تکثیر تومورهای سرطانی می تواند به سرعت و در زمان بسیار کمی صورت گیرد.در این صورت در مدت زمان بسیار کمی افراد ممکن است که دچار مشکلات حرکتی شوند و نتوانند به کارهای شخصی و روزمره خود بپردازند. هر دانه مقدار اندکی ماده رادیواکتیو دارد که به شعاع یک اینچ در اطراف خود پرتو ساطع می کند.

با این وجود بر اساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها چند گزینه برای غربالگری سرطان در خانه امکان دارد . DNA ماده شیمیایی است که ژنهای ما را تشکیل میدهد و عملکرد سلولهای ما را کنترل می کند. محققان گزارش می دهند که یک ماده شیمیایی غیر سمی موجود در چای سبز، اپی گالوکاتچین-3 گالات، علیه اوروکیناز (آنزیمی که برای رشد سرطان بسیار مهم است) عمل می کند. ما از کلونها بر علیه کلونها استفاده میکنیم و منتظر مینشینیم تا ببینیم کدام کلونها برنده میشوند. تصمیم برای استفاده از جراحی، شیمی درمانی یا پرتودرمانی بر اساس نوع سرطان انتخاب خواهد شد.

تعداد دورههای دیگر به نوع و درجه بیماری سرطان استخوان بستگی دارد. علائم سرطان خون معمولا به نوعی مبهم هستند .احتمال دارد علائم اولیه لوسمی نادیده گرفته شود زیرا ممکن است شبیه علائم آنفولانزا و سایر بیماری های معمول نشان داده شود به شکلی که گاهی اوقات سرطان خون در طی آزمایش خون برای برخی از بیماری های دیگر کشف می گردد. ایمونوتراپی در درمان برخی از بیماران مبتلا به سرطان ریه، مثانه، سر و گردن و کلیه و هم چنین ملانوما و لنفوم موفقیت آمیز بوده است و در حال حاضر در طیف گستردهای از انواع سرطان آزمایش می شود.

CEA یک نشانگر عمومی سرطان بخصوص برای دستگاه گوارش است، همچنین پیگیری موفقیت آمیز بودن عمل جراحی بدنبال برداشتن تومور است. تغییرات در این ژن خطر ابتلا به تومورهای مغزی (بخصوص گلیوما) و همچنین برخی سرطانهای دیگر را افزایش میدهد. در حقیقت سرطان توانایی حمله به بافت های اطراف و گسترش پیدا کردن به دیگر اعضا را دارد و در صورت عدم درمان منجر به مرگ می شود.تومورها توده های از سلول هستند که در اثر اختلال در تقسیم سلولی ایجاد می شوند و تومور یک اصطلاح معمولی برای نئوپلاسم است. کلمه تومور به یک توده اشاره دارد که می تواند به صورت خوش خیم(بی خطر) یا بدخیم(سرطانی) باشد.بنابراین سرطان نوعی تومور تهدید آمیز است که در آن سلول ها در هر جای بدن به صورت غیرقابل کنترلی امکان رشد دارند اما تومورها در بافت هایی مانند استخوان، ماهیچه رشد می کنند و تومورها قابلیت حرکت از سیستم لنفاوی به دیگر اعضای بدن را دارند.

توموتراپی: در این روش متخصص تومور های آسیب پذیر را پیدا می کند و آنها را به صورت جداگانه و تکی مورد هدف پرتو قرار می دهد. تجمع مایعات در اطراف چشم، پا یا شکم نیز می تواند یک مشکل باشد. بعضی اوقات، برای درمان سرطان باید یک اندام کامل بریده شود. یعنی اگر درمانی بتواند همزمان سه جهش ژنتیکی پایه را هدف قرار دهد، احتمالا آن درمان موفق میشود.

برخلاف مایع بیوپسی که جهش ژنتیکی و یا موارد دیگر سرطانی را در دی.ان.ای تشخیص می دهند. در بعضی موارد از استئوسارکوم، ممکن است یک دارو به نام میفاموراید نیز توصیه شود ، را برای درمان در پیش گرفته اند. در ادامه این متن شما با این دو کلمه بشتر آشنا خواهید شد. او به دو آمار شگفت انگیز اشاره میکند. پژوهشی در دانشگاه Koc انجام شد و به بررسی تأثیرات دو پروتئین در انتقال و مهاجرت سلولهای سرطانی از یک بافت به بافتهای دیگر پرداخت.شناسایی این دو پروتئین به کشف روشهای جدید در پیشگیری از انتقال سلولهای سرطانی (از طریق خون به ارگانهای دیگر) کمک خواهد کرد.باتوجهبه اینکه 90 درصد از سرطانها در سلولهای پوششی رخ میدهند، محققان به مطالعه بیش از 600 نوع پروتئین پرداختند!

این دانشیار دانشگاه درباره روشهای تشخیص این بیماری نیز توضیح داد: تست psa از جمله تستهای غربالگری است که برای تشخیص این بیماری از سنین ۵۰ سالگی انجام میشود و چنانچه سابقه سرطان پروستات در خانواده درجه یک وجود داشته باشد هم توصیه میشود نخستین تستهای غربالگری از سنین ۴۰ سالگی آغاز شود. تستهای سلولی توموری در گردش از جمله روشهای نوینی میباشند که در حال حاضر در تحقیقات بالینی مورد بررسی قرار دارند و هنوز در لیست تستهای روتینی که برای انجام تشخیص سرطان سینه استفاده میشوند قرار ندارند. در سلولهای سرطانی، قرارگیری گروههای متیل با سلولهای عادی متفاوت است و این الگوی غیرطبیعی یکی از مشخصههای سلولهای سرطانی محسوب میشود.

پروستات می تواند از طریق ژنتیک نیز منتقل شود یعنی اگر یکی از اعضای خانواده شما دچار پروستات شده است شما باید از بعد از ۵۰ سالگی بیشتر حواس تان را جمع کنید و با پزشک خود در خصوص چکاب و معاینه لازم، صحبت کنید. مشکل به خودی خود یک بیماری خاص نیست ، اما ممکن است نشانه ای از بیماری باشد.این عارضه به ندرت علائم یا نشانه هایی را به خودی خود ایجاد می کند. کارسینوما درجا و در سلول های محل شروع خود ، باقی می ماند.

در بیش تر موارد، تومورهای لگن احتیاجی به درمان ندارند و فقط باید تحت معاینات منظم قرار بگیرند. آزمایشها دیگری مثل آلفافیتوپروتئین و BHCG و غیره هم ممکن است برای بررسی تودههای تخمدان به کار روند. تاکنون هیچ علتی برای سرطان پروستات کشف نشده است. با افزایش سن ،غده پروستات شروع به بزرگ شدن می کند که به آن هیپر پلازی خوش خیم پروستات یا bph می گویند و باعث تغییرات بدخیمی در سلولهای غده پروستات می شود که به آن سرطان پروستات گفته می شود بنابراین هیچ گونه سرطان خوش خیم در پروستات وجود ندارد. لازم به ذکر است که همانند سایر سرطان ها ، کارسینوما ها سلول های غیر طبیعی هستند که بدون هیچ کنترلی در حال تقسیم شدن هستند .

دیدگاهتان را بنویسید