عمل بینی قوزدار و عقابی (برداشتن استخوان بینی)

فشارهایی که به صورت مکرر و در اثر راه رفتن، دویدن و پریدن روی سطوح سخت به پای وارد می شود در کنار پوشیدن کفش های نامناسب می تواند زمینه ایجاد خار پاشنه پا را فراهم کند. اسکلت ، قالبی است که به جانور شکل می دهد و زمینه را برای حفاظت ، استحکام و حرکت آن فراهم می آورد . این موضوع موجب فشار بیش از اندازه بر استخوان و به وجود آمدن خار پاشنه پا می شود. آیا هر گونه آسیبدیدگی پا در گذشته داشتهاید؟ کفشهایی بخرید که ارتفاع پاشنه کم تا متوسط باشد، به خوبی از قوس پا پشتیبانی کند و هر گونه شوک را جذب کند.

خار پاشنه زمانی اتفاق می افتد که استخوان پاشنه پا به طور غیر معمول رشد کند. چرخش جانبی لگن زمانی رخ میدهد که لگن به طرفین جا به جا شود، به حدی که یک لگن از طرف دیگر بالاتر باشد. یک پا را جلوتر از پای دیگر قرار میدهیم بطوریکه یک زانو کمی خم و و زانوی دیگر کاملاً صاف باشد. بسیاری از افراد مبتلا به این مشکل هیچ علائمی ندارند و برخی دیگر درد قابل توجهی را در کف پا حس می کنند. به طور کلی تنها زمانی گزینه مناسبی محسوب میشود که درد شدید باشد و اقدامهای دیگر شکست خورده باشند.

با این حال محققان بیان میکنند که برای اطمینان حاصل کردن از اثرات مثبت رژیم کتوژنیک، نیاز به بررسی آن در جمعیت های بیشتر و بازه های زمانی طولانی تر است. عضله سینهای بزرگ باریک زیربغل و عمدتاً زیر عضله سینهای بزرگ قرار دارد، در زائده غرابی یا کوراکوئید به استخوان کتف میچسبد و آن را به مرکز هر یک از دو سمت قفسه سینه در نزدیکی غضروف دندههای میانی وصل میکند.

این درد شدید را در انتهای میانی تحتانی استخوان مهره تحریک می کند. در زبان آناتومی، کلمه پا یا فوت Foot فقط برای قسمتی از اندام تحتانی که پایین تر از مچ پا قرار گرفته بکار برده میشود. انتهای داخلی آن یا انتهای استرنال، به استخوان جناغ یا استرنوم (بهطور دقیق تر با دسته جناق یا منوبریوم استرنوم) مفصل میشود و مفصل استرنوکلاویکولار یا جناغی-چنبری را میسازد.این انتها گرد و برجسته بوده و یک چهارم فوقانی آن محل اتصال تاندون اینترکلاویکولار یا بین ترقوه ای میباشد و سه چهارم تحتانی این انتها محل اتصال به بریدگی کلاویکولار استخوان جناغ میباشد .

1- جایی که یک ناحیه نسبتا ثابت به یک قسمت متحرک متصل می شود؛ مانند ناحیهی سینه ای کمری. محل اتصال لگن بزرگتر و کوچکتر به عنوان ورودی لگن (pelvic inlet) شناخته می شود. محل اتصال دو استخوان را مفصل می گویند . اما به هر حال برخی علائم می تواند نشان دهنده خار پاشنه باشد. این روش ممکن است باعث کبودی، تورم، درد، بیحسی یا سوزنسوزنشدگی شود و تاکنون نشان داده که به طور مداوم موثر نیست. گاهی اشعه ایکس نشان میدهد که تیغهای از استخوان در پاشنه بیرونزدگی پیدا کرده است. گاهی اوقات، دکتر ممکن است اشعه ایکس یا تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) را پیشنهاد دهد تا مطمئن شود درد به خاطر مشکل دیگری مانند شکستگی ناشی از فشار یا عصب گرفته بروز نکرده است.

یک لیوان پر از آب را یخ کنید و حدود پنج تا هفت دقیقه برروی محل ناراحتی غلت دهید. قوس پاهایتان را کشش دهید. درمانگر به شمار آموزش میدهد که چطور کف پاهایتان را مثل ورزشکاران برای افزایش تکیهگاه باندپیچی کنید. در معاینه فیزیکی، دکتر به دنبال نواحی تُرد و حساس به لمس در پاهایتان میگردد. اگر مچ پا دچار آسیب بسیار شدیدی شده باشد احتیاج به عمل جراحی دارد، در این عمل استخوان شکسته به وسیله ایمپلنتهای پزشکی به استخوانهای سالم پیچ میشوند تا بهبودی به طور کامل حاصل شود. خار پاشنه پا در اثر کشیدگی طولانی مدت عضلات و رباط های پا ایجاد می شود.

یخ بگذارید. یک بسته یخ لای پارچه را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه سه یا چهار بار در روز یا پس از فعالیت، برروی محل درد نگه دارید. وزن خود را در حد مناسب نگه دارید. آنها همچنین باید در مورد استفاده از هر گونه وسیله کمکی مانند واکر یا عصا که ممکن است برای آنها مفید باشد، از پزشک خود سوال کنند. بیشتر افرادی که به این مشکل مبتلا می شوند در آن را این گونه توصیف می کنند که انگار صبح ها یک چاقو یا سنجاق در کف پایشان فرو رفته است. بر آن دو رحمت آور،همان گونه که مرا در کودکی تربیت کردند.

تشخیص بر اساس شرح حال و معاینه فیزیکی انجام میشود. آتلهای شبانه: درمانگرهای فیزیکی و یا دکتر ممکن است توصیه کند آتلی بگذارید که امتداد ساق پا و قوس پا را هنگام خواب کشیده نگه دارند. اکثر کسانی که التهاب غلاف کف پا دارند با درمان محافظهکارانه در ظرف تنها چند ماه بهبود مییابند. بعد از عمل جراحی شکستگی لگن، بیمارانی که شاخص توده بدنی (BMI) کمی دارند به احتمال زیاد از یک عارضه قلبی نامطلوب رنج میبرند، ضعیفتر عمل میکنند و عملکرد قلبی و تنفسی قلبی آنها کاهش مییابد و احتمال خطر آنها را افزایش میدهد.

علتها و فاکتورهای اصلی روی استخوانهای بزرگ ثبت میشوند که میتوان آنها را به صورت زیر طبقهبندی کرد. استخوان رادیوس و اولنا دو استخوان بلند هستند كه در ساعد در كنار هم قرار گرفته و در سه ناحیه بالا، وسط و پایین با هم مفصل میشوند. درمان با امواج شوک فراجسمانی: در این روش، امواج صوتی به ناحیه درد پاشنه گسیل میشوند تا التیام پیدا کنند. معمولا شکستگی استخوان با درد و عدم توانایی در حرکت دادن ناحیه درگیر همراه می باشد. این بیماری معمولاً زمانی که علائم اولیه مانند درد پاشنه پا نادیده گرفته شود، به مرور زمان رخ می دهد.

کشش ساق پا در حالت ایستاده: به سمت دیوار بایستید و دستانتان را در امتداد چشم ها روی دیوار بگذارید. مشکلی که معمولاً در اثر پوشیدن کفش نامناسب، پیاده روی های طولانی و مشکلات دیگر ظاهر می شود و یک برآمدگی در ناحیه زیرین استخوان پاشنه پا ایجاد می کند. یکی از رایج ترین دلایلی که موجب ایجاد درد در پاشنه پا می شود، خار پاشنه است. آیا شغلی پرزحمت از لحاظ جسمانی دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید