فرق تومور با سرطان چیست؟

نتیجه تحقیق پژوهشگران در شهرهای بزرگ مانند بیرمنگام انگلستان نشان داده که وجود ذرات ریز معلق در هوا میتوانند به DNA سلولهای سالم آسیب برسانند و سلولهای سرطانی ایجاد کنند. اما متاسفانه بسیاری از سرطان ها در مراحل اولیه تشخیص داده نمی شوند و وقتی بیماربه وجود این بیماری در بدن خود پی می برد که دیگر خیلی دیر شده و بسیاری از اعضا و بافت های دیگر بدن درگیرشده اند. سرطان در هر بافت و در هر عضوی که باشد ممکن است در مراحل ابتدایی خود تشخیص داده شود و یا ممکن است در هنگام تشخیص، پیشرفت زیادی کرده باشد.

تحقیقات کنونی این سازمان نشان داده که وجود مواد شیمیایی خاص در گوشت قرمز و مواد نگه دارنده در گوشتهای فرآوری شده باعث سرطانزایی این غذاها میشوند. امتیازات پایین در این سیستم نشان دهنده عدم وجود سرطان هستند. برای درک بهتر اینکه اصلا چرا سرطان وجود دارد و چرا سرطان میگیریم، باید به فرایندی بنیادین در بدن خود مراجعه کنیم؛ فرایندی به نام تقسیم سلولی. استفاده از اندازهگیری پروتئین CA 125 به تشخیص بهتر تودههای کیستهای تخمدان کمک میکند؛ بنابراین تست CA 125 نوعی آزمایش خون برای تشخیص سرطان تخمدان محسوب میشود.

این روشی است که اکنون در بعضی درمانها استفاده میشود. دریافت این واکسن در سنین بالاتر ازآنجاییکه معمولاً فعالیت جنسی آغاز شده و فرد به ویروس آلوده شده است، دیگر خاصیت پیشگیری ندارد؛ اما بعضی افراد میتوانند با مشورت پزشک در سنین بالاتر نیز برای دریافت واکسن اقدام کنند. پژوهشگران این ارتباط را این گونه توضیح دادند که خودارضایی بیشتر به معنی تمایل جنسی بیشتر در فرد بوده و این بدین معناست که آندروژن بیشتری بافت پروستات را تحت تاثیر قرار می دهد.

اگر علائم و نشانه هایی دارید که شما را نگران می کند ، ابتدا از ملاقات با پزشک خانواده خود شروع کنید. نیکلاس معتقد است که روش های درمانی و پیشگیری سرطان بسیار پرهزینه است، بنابراین این آزمایش خون میتواند در هزینههای روشهای پیشگیری به بیماران کمک کند.سرطان هایی مانند سرطان پستان، شش، معده، کولون، پروستات و عنق رحم رایج ترین و کشنده ترین سرطان ها در کل جهان است که با استفاده از آزمایش خون ساده میتوان آن را در مراحل اولیه شناسایی کرد و زندگی افراد را نجات داد.

برخی از آکوردوماها دارای نقایص ژنی (جهش) هستند که پروتئین هایی را تولید می کنند که به سلول ها را تحریک به رشد کردن می کنند. محققان آلمانی ۹۰۰ زن را با این آزمایش خون آزمایش کردند و توانستند ۵۰۰ زن را که مبتلا به سرطان سینه بودند را شناسایی کنند.آنها امید دارند که با تلاش بیشتر و با ادامه گسترش این آزمایش خون بیشتر از ۲۰۰۰ فرد مبتلا به سرطان را شناسایی کنند.آن ها در تلاش هستند تا بتوانند سرطان های دیگر مانند سرطان تخمدان را از طریق لیکویید بیوپسی در مراحل اولیه تشخیص دهند. سرطان دهانه رحم در صورت تشخیص در مراحل اولیه غالباً قابلدرمان است.

علاوه بر استفاده از ارقام رومی I-IV برای درجه بندی گستردگی بیماری، در مرحله بندی سرطان لنفاوی از حروف اضافی A، B، E و S اغلب برای توصیف بیشتر سرطان لنفاوی استفاده میشود. این آزمایشها در طول دورهی درمان هم بهطور متناوب استفاده میشوند تا چگونگی روند درمان یا چگونگی پیشرفت بیماری کنترل شود. بعضی از این سلولها ممکن است به صورتی تکامل یافته باشند که در برابر درمان از طریق حمله به یک جهش ژنتیکی پایهای خاص مقاومت کنند.

گاهی اوقات این سلولها با سرعت بیشازحد یا غیرطبیعی رشد میکنند که آن را به نام سرطان مغز استخوان میشناسند. کافی است تنها یکی از این سلولها جهش پیدا کند و بیش از حد نرمال رشد کند. وی افزود: سرطان پروستات یکی از سرطانهایی است که همه گیری بسیار بالایی نیز دارد. باید بیان شود که همه کارسینوما ها سرطان نیستند و هم چنین انواع دیگر سرطان که کارسینوما نیستند از جهات مختلفی به بدن حمله می کنند.

آنها می توانند در یک مکان تازه، شروع به رشد کنند و تومورهای جدید را تشکیل دهند. یبوست: میتوان به بیمار توصیه کرد تا فیبر بیشتری را در غذاهای خود مصرف کند و نیز نوشیدنی (مانند آب آلو) بنوشد. آیا به آزمایشات بیشتری نیاز دارم؟ سلول های این نوع تومور در بررسی و مطالعات ذره بینی و میکروسکوپی به صورت خیلی غیر طبیعی مشاهده می شوند. مرحله :A2 می توان گفت در این مرحله سلول های تومور سرطانی در مطالعات ذره بینی و میکروسکوپی بسیار غیر طبیعی هستند و تومور نیز کاملا درون استخوان قرار گرفته است ولی هنوز قادر به پاره کردن دیواره استخوان نشده و به بیرون از استخوان گسترش پیدا نکرده است.

همچنین در این مرحله سلول های تومور، در مطالعات میکروسکوپی خیلی غیر طبیعی هستند. این سلول ها می توانند در مدت زمان کوتاهی، به تمام بافت های دور دست بدن نفوذ کرده و آن ها را نیز آلوده کنند. در طول زمان یکی از این سلولهای افسار گسیخته میتواند آنقدر تقسیم شود که در نهایت غدهای متشکل از هزاران سلول را تشکیل دهد. مشکل اینجاست که این درمانها آنقدر که امید داریم خوب کار نمیکنند و معمولا تومور در برابر آنها مقاومت میکند. این تقسیم سلولی برای رشد و نمو ما ضروری است، با این حال اگر تقسیمها از کنترل خارج شوند آن زمان است که مشکل ایجاد میشود.

در این زمان گفته می شود فرد بیمار دچار سرطان استخوان شده است. همانطور که گفته شد، این علائم در وضعیتهایی مانند آنفلوانزا كه زیاد جدی نیستند نیز دیده میشوند و مشاهده آنها لزوما نشانه سرطان غدد لنفاوی نیست. به این تومورها خوش خیم Benign tumor گفته می شود و به تومورهای سرطانی، تومورهای بدخیم Malignant tumor میگویند. اینترفرون آلفا نوعی است که می تواند برای درمان تومورهای سلول غول پیکر استخوان که پس از درمان بازگشتند یا گسترش یافته اند، استفاده شود. به طور معمول تعیین مرحله و استیج بیماری سرطان دو بار در طول درمان انجام می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید