لیست استخوانها در بدن انسان با شکل

سپس پزشک با دو دست خود قطعه پایینی را که به سمت پشت جابجا شده به سمت جلو کشیده و سعی میکند قعات جابجا شده را در کنار یکدیگر قرار دهد. برای جدا سازی قطعات پزشک در سمت پای بیمار ایستاده و با دو دست خود کف دست بیمار را گرفته و به سمت خود میکشد. همچنین وقتی فرد روزهٔ بیسحری میگیرد سوخت و ساز بدن وی به سمت تجزیه ناقص چربیها پیش میرود که حاصل آن تشکیل ترکیباتی به نام اجسام کتونی است. در شکستگی رادیوس یا اسمیت، قطعه شکسته شده پایین استخوان رادیوس به سمت جلو یا به سمت کفی جابه جا و منحرف می شود.

شکستگی هلالی: ضرب دیدگی های مکرر و پیچ خوردگیهای مرتبط با شکستگی هلالی منجر به از بین رفتن نسوج زنده می شود. سلول یا یاخته کوچکترین واحد مستقلی از موجودات زنده است. این عضلات در بالا به سطح پشتی استخوان های بی نام میچسبند ( به سطح پشتی قسمتی از استخوان بی نام که به آن ایلیوم میگویند). مهرههای پشتی طوری روی یکدیگر قرار گرفتهاند که سوراخ روی بدنه آنها روی یکدیگر قرار گرفته است و نخاع درون مجرای ساخته شده قرار بگیرد. استئوکلاست ها سلول های استخوانی هستند که مسئول افزایش جذب استخوان ها هستند. جذب مواد معدنی مانند کلسیم توسط استخوان ها بیش از مقدار مورد نیاز روزانه که به آن استئوپنیا می گویند.

شایعترین ضایعه ای که برای اسکافوئید اتفاق می افتد شکستگی است. شریانهای مهرهای، اعصاب نخاعی و رباطهایی که جمجمه را به مهرهها متصل میکنند از این مجرا عبور میکنند. میتوانید از مچبندهای مخصوص برای مراقبت از مفصل و کاهش حرکت آن استفاده کنید. محلی را که روی استخوان در حال حرکت است و از طریق تاندونها به عضله متصل میشود، درج می نامند. در اینجا قاعده ی اولین متاکارپال با استخوان تراپزیوم کامل ترین نوع مفصل زینی شکل بدن را تشکیل می دهند و در نتیجه این مفصل می تواند حرکات زاویه ای در تمام جهات توأم با کمی روتیشن انجام دهد.

شکستگی استخوان هرمی یا سه گوش: این نوع شکستگی معمولاً با جابجایی و رگ به رگ شدن تاندون ها و یا رباط ها اشتباه گرفته می شود. در این مرحله است که متخصصین ما در کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی دکتر فرخانی، برای جلوگیری از عدم تحرک مچ دست و سایر مفاصل متصل به آن، استفاده از ورزش ها و درمان های فیزیوتراپی مخصوص این دوره را به شما پیشنهاد می دهند، پس از خارج شدن مچ دست شما از گچ و آتل، نیز تکنیک ها و ورزش های مخصوص برای بازیابی انعطاف و بهبود عملکرد مچ دست شما را ارائه می کنند و از تزریق PRP و تزریق اوزون و تکنیک های مختلف فیزیوتراپی مانند ماساژ تراپی، الکتروتراپی، اولتراسوند تراپی و مگنت تراپی برای کمک به تسکین درد و گذراندن دوره بازتوانی استفاده میکنند.

پس از جااندازی برای اینکه استخوان جوش بخورد باید قطعات شکسته شده مدتی بدون حرکت باقی بمانند که این کار با گچ گیری یا آتل بستن انجام می شود. این شکستگی باعث پارگی و قطع رباط ها، تاندون ها و ماهیچه ها می شود. در این شرایط وضعیت بیمار بسیار جدی بوده زیرا معمولا استخوانها از محل خود خارج میشوند و ما در این مقاله در مورد انواع شکستگی لگن، علائم و نشانه ها، و روش درمان آن توضیح خواهیم داد.

با این حال احتمال این که افراد بتوانند تنها با استفاده از کشش اسکلتی استخوانهای خود را درمان کنند، بسیار کم است و باید با مشورت پزشک این اقدام را انجام دهید. بیان کردن شرایط آسیب دیدن خود برای پزشک با اهمیت می باشد. با این وجود درد مچ دست می تواند در نتیجه مشکلات بلند مدت همچون فشار مداوم، آرتروز، و سندروم تونل کارپال نیز ایجاد شود. مشکلات دست و مچ آن میتواند ناشی از استفاده بیش از حد، آسیب دیدگی یا تغییراتی که به طور طبیعی در بدن شما ایجاد میشود، باشد. تورم ثانویه سفت در مچ دست که ناشی از خونریزی ایجاد شده در دست به دلیل شکستگی مچ دست میباشد.

تورم ثانویه شدید که به دلیل پیش رفتگی قسمت های شکسته شده در بافت های نرم ایجاد می شود. یکی از رباط های مهم این ناحیه رباط متصل کننده استخوان اسکافوئید و استخوان لونیت می باشد که به نام scapholunate ligament معروف است. در طول زمان ممکن است بر اثر وارد شدن فشارهای مکرر یا استفادهٔ بیش از حد از پا، شکافهای ریزی در آن ایجاد شود؛ البته در افرادی که پای آنها بر اثر بیماریهایی مثل پوکی استخوان ضعیف شده است، این شکافها ممکن است بر اثر استفادهٔ نرمال از پا هم ایجاد شوند. درمان شکستگی مچ دست به منظور جوش خوردن استخوان و بازگرداندن عملکرد استخوان به حالت طبیعی انجام می شود؛ به گونه ای که بیمار قادر باشد پس از بهبودی به راحتی به فعالیت های خود بازگردد.

در نهایت این ضرب دیدگی منجر به کاهش دامنه حرکتی و ایجاد درد و ناراحتی در زانو می شود. شکستگی کشکک زانو یکی از مشکلاتی است که این استخوان را تحت تاثیر قرار میدهد. این مشکل وقتی پیش میآید که عضلهای بیش از حد کش می آید. در تکنیک لمس استخوان اسکافوئید می توان در عمق Anatomical snuff box یا انفیه دان تشریحی مطابق شکل زیر این استخوان را لمس نمود و در صورت شکستگی لمس ناحیه همراه با درد خواهد بود. در غالب این آسیب ها حلقه لگن در دو ناحیه جلو و عقب باز میشود.

البته این زمان در شکستگی هایی که بدون جابه جایی بوده است کمتر است و در مدت زمان 3الی 4هفته دستور باز کردن گچ داده می شود. طی معاینات اولیه ای که بر روی مچ دست شما انجام خواهد شد و پس از تشخیص وجود و نوع شکستگی مچ دست و پس از اجرای تکنیک جااندازی بسته یا باز، مچ دست شما در آتل یا گچ قرار خواهد گرفت. درد مچ دست یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد از آن شکایت می کنند. احتمال ایجاد شکستگی این استخوان با این مکانیزم در کودکان و افراد مسن پایین است و بیشتر در سن 15 تا 30 سالگی اتفاق می افتد.

چراکه جریان خون بیشتر می­شود. از مچ خود استفاده نکنید چراکه این کار تنها باعث شدیدتر شدن آسیب خواهد شد. از روش تصویربرداری سی تی اسکن برای تشخیص شکستگیهایی که در عکسهای گرفته شده با اشعه ایکس مشخص نشدهاند استفاده می شود. خشک شدگی، درد و ناتوانی مهم ترین علامت شکستگی مچ است که این علائم بلافاصله پس از آسیب دیدن مچ دست ظاهر می شود. بعضی از پزشکان توصیه می کنند در ۴۸-۷۲ ساعت ابتدایی هر دو ساعت ۱۵ دقیقه این کار را تکرار کنید (در طول روز). با توجه به اهمیت این استخوان و اینکه احتمال نکروز شدن در این استخوان وجود دارد طبقه بندی و نواحی شکسته شده می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد به طور کلی طبقه بندی ها می توانند بر چند اساس استوار باشند.

لگن از چه اجزایی تشکیل شده است؟ گروه عضلانی همسترینگ از سطح ایسکیوم لگن تا درشت نی ساق پا از سطح خلفی ران گسترش می یابد. همچنین التهاب بورسا باعث درد تیز و شدیدی می شود که از لگن تا ران گسترش می یابد و در شب بدتر می شود. برای تشخیص شکستگی مچ دست معمولاً دست آسیبدیده معاینه شده و تشخیص دقیق آن بوسیله آزمایشهای تصویری انجام می شود. درد مچ دست در صورتی که با ورم و کبودی همراه باشد، معمولاً در نتیجه یک آسیب دیدگی ایجاد می شود. فیزیوتراپی از روش هایی مانند ورزش درمانی، کشش عضلات، اولتراسوند، الکتروتراپی، مگنت تراپی، گرما درمانی، سرما درمانی و ماساژ درمانی جهت ترمیم شکستگی مفاصل مچ استفاده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید