لیست استخوانها در بدن انسان با شکل

رانندگی کردن: معمولاً پزشک از شما میخواهد تا دو هفته پس از جراحی و برداشتن اسپلینت از رانندگی کردن خودداری کنید. لباس پوشیدن: سعی کنید لباسهای را انتخاب کنید که عوض کردن آنها راحت است و از پوشیدن لباسهای تنگ و جلو بسته خودداری کنید زیرا در آوردن آنها میتواند به بخیه و اسپلینت بینی شما فشار وارد کند. تمیز کردن بینی: باید حداقل تا یک هفته پس از جراحی از تمیز کردن بینی و فین کردن خودداری کنید. بعد از باز کردن گچ، محل گچ گرفتگی ممکن است رنگ پریده یا خشک یا پوسته پوسته به نظر آید.

تجمع خون در اجسام تورمی بطور متناوب باعث انسداد یکی از مجاری بینی میشود که این امر مانع از خشک شدن مخاط تنفسی در اثر عبور هوا میشود و آن را سیکل بینی نیز مینامند. اما به خاطر داشته باشید که برخی از بیماران پس از جراحی بینی دچار تورم چشم و اطراف آن میشوند که این امر باعث میشود استفاده از لنز چشمی برای آنها دشوار باشد. به خاطر داشته باشید که پزشک چند برش را درون بینی شما ایجاد میکند و در برخی موارد یک برش کوچک روی تیغه بینی و بین پرههای آن ایجاد مینماید.

دوش گرفتن: شما میتوانید پس از مرخص شدن از بیمارستان دوش بگیرید اما باید به خاطر داشته باشید که چسب و اسپلینت شما خیس نشود. پس از آنکه پزشک اسپلینت بینی را برداشت میتوانید به راحتی دوش بگیرید. حالت بدن هنگام خوابیدن: برای اینکه خواب راحتی داشته باشید دو یا سه عدد بالش را زیر سر خود قرار دهید تا سر شما بالاتر از سطح بدن قرار بگیرد. ورزش کردن: باید به مدت سه تا چهار هفته از انجام دادن تمریناتی که فشار زیادی را به شما وارد میکنند و باعث بالا رفتن فشار خون شما میشوند خودداری کنید و حداقل تا دو ماه از انجام دادن تمرینات ورزشی که تماس جسمانی بالایی دارند اجتناب کنید.

حداقل تا دو هفته از استعمال دخانیات خودداری کنید زیرا سیگار کشیدن باعث به تعویق افتادن فرآیند بهبود و افزایش ریسک بروز عوارض میشود. در بیماریهای تنفسی مانند زکام ، اجسام تورمی هر دو مجرای بینی متسع شده و سبب گرفتگی بینی میشوند. قسمت خلفی حفره بینی توسط اپی تلیوم تنفسی پوشیده شده و بدین جهت ، ناحیه تنفسی نیز نامیده میشود. از سوی دیگر برای جراحی بینی باید استخوان بینی شما از چند نقطه شکسته شود این کار باعث تورم چشم و پف آن میشود و ممکن است باعث اختلال در سطح بینایی شما شود بنابراین باید تا زمانی که تورم چشم از بین میرود صبر کنید.

هرچه زودتر شروع به راه رفتن کنید، این کار باعث کاهش تورم میشود و ریسک ایجاد لخته خون را پایین خواهد آورد. تصور میشود که گلومرولها مناطق حیاتی هستند که بوها ابتدا در آنجا پردازش میشوند. در زیر اپی تلیوم ناحیه تنفسی آستر قرار گرفته که حاوی غدد مختلط سروزی و موکوسی و اجسام تورمی (Swell bodies) است. اجسام تورمی شبکههای وریدی وسیع و تغییر یافتهای میباشند که در عمق آستر شاخکها در ناحیه تنفسی قرار گرفتهاند و ضمن عبور هوا باعث گرم شدن آن میگردند. بافت همبند آستر همچنین حاوی سلولهای لنفاوی ، مالت سل و پلاسما سل میباشد که آنتی بادیهای مترشحه بوسیله آنها مخاط بینی را در مقابل آنتی ژنها و میکروبهای مهاجم ، حفاظت میکند.

استخوان بینی (Nasal bone) ، استخوانی است زوج و مستطیلی که در طرفین خط واسط و در زیر استخوان پیشانی قرار گرفته است و اندازه و شکل آن در افراد مختلف ، متغیر است. مشکلات راه رفتن همراه با این بیماری ممکن است باعث ایجاد عدم تعادل و زمین خوردن شود و این ممکن است برای افراد مسن و افرادی که دارای شرایط پزشکی مزمن هستند مشکل ساز شود. بدون میلین بوده ، ولی پوشیده با سلول شوان میباشد که همراه با اکسون سایر سلولها ، عصب بویایی را بوجود میآورند.

بویایی تنها حسی است که قبل از رسیدن به قشر مخ ، رشتههایی را به تالاموس نمیفرستد. این تکانهها که در طول آکسونهای سلولهای انتقال دهنده حس بویایی حمل میشوند، راه بویایی را تشکیل میدهند که در جهت خلفی به قشر بویایی واقع در لوب گیجگاهی مخ میرود. این عضله در واقع ادامه عضله سه سر بازو بوده و در سطح پشتی مفصل آرنج در بالاترین قسمت ساعد قرار گرفته است. این سلولها از نوع منشوری بلند و دارای میکروویلیهای متعدد در سطح رأسی میباشند که هسته آنها در سطح فوقانی واقع شده است. غیر ممکن است که در مورد فواید شگفتانگیز رازیانه صحبت کنیم بدون اینکه از اثرات خنککننده و خنثیکنندهی آن چیزی نگوییم.

مکانیسم آن معمولا ضربه مستقیم است. آسیبدیدگی شدید ران به طور ناگهانی روی میدهد و شامل کشیدگی (پارگی) عضله یا کوفتگی میباشد که بر اثر تصادف یا اصابت و برخورد مستقیم ایجاد میگردند. پس از آن که پزشک گچ بینی شما را برداشت باید تا ۶ هفته پس از جراحی از قراردادن مستقیم هرگونه عینک اعم از آفتابی و طبی روی بینی خودداری کنید زیرا وزن عینک میتواند باعث جابجا شدن استخوان در حال بهبود بینی شود. بدون اجازه پزشک از مصرف آسپرین یا سایر داروهایی که حاوی آسپرین هستند خودداری کنید.

استفاده از لنز چشمی: شما میتوانید پس از جراحی بینی هر لحظه که بخواهید از لنز چشمی خود استفاده کنید. در صورتی که استخوان بینی شما در حین جراحی دستکاری نشده باشد میتوانید هر لحظه که بخواهید از عینک استفاده کنید. در صورتی که احتمال وجود شکستگی، در رفتگی و یا آسیب شدید بافتی وجود دارد، از درمان های خودسرانه بپرهیزید و به پزشک مراجعه کنید. اکسونی که از انتهای تحتانی سلول بویایی خارج میشود. بازوی شکسته شده تغییر شکل داده و متورم میشود و پوست آن بعد از مدت کوتاهی کبود میشود.

در این نوع شیوه جراحی، پیچ های فلزی، در داخل استخوان، پایین و بالای محل شکستگی قرار داده می شوند. ۴۰- سه نوع از انواع ماهیچه ها را نام برده و توضیح دهید . گروه عضلانی چهار سر ران یعنی ماهیچه پهن جانبی، ماهیچه پهن میانی، ماهیچه پهن درونی و ماهیچه راست رانی در هنگام کشیدگی یا پارگی دردناک میشوند. لگن یک گروه از استخوانهای پروانهای شکل در قاعده ستون فقرات است. سقف حفره بینی ، قسمت فوقانی دیواره بینی و سطح شاخکهای فوقانی توسط اپی تلیوم بویایی پوشیده شده است.

آکسونهای انتهایی سلولهای گیرنده ، هنگامی که در پیاز بویایی قرار میگیرند، با دندریت سلولهای دیگر ، سیناپس تشکیل میدهند. برجسته شدن مفصل های ابتدایی انگشتان از دیگر علائم بیماری استئوآرتریت یا روماتیسم مفصلی است که به ندول هبردن نیز معروف است. این سلولهای متمایز نشده میتوانند تقسیم شده و به دو نوع سلول دیگر ، تمایز یابند. از سوراخهای خارجی بینی (Nostrils) در جلو تا سوراخهای عقبی بینی (Choanae) امتداد داشته و توسط یک دیواره میانی بینی به دو نیمه چپ و راست تقسیم میگردد. استخوان اسکاپولا، دارای دو سطح (قدامی یا دنده ای، خلفی یا پشتی)، سه کنار (فوقانی، داخلی، خارجی) و سه زاویه (فوقانی، تحتانی، خارجی) است.

دیدگاهتان را بنویسید