مدت زمان بهبودی شکستگی پاشنه پا

اضافه شدن فشار در شکم در دوران بارداری می تواند فتق را ایجاد کند. به هر جهت، فتق هیاتال میتواند سبب درد در زیرمجموعۀ استرنوم شود. اگر به نظر میرسد قوس کف پای شما تغییر رنگ یا تغییر شکل داده است (هر دو علائم آسیب دیدگی یا شکستگی استخوان است) و نسبت به لمس بسیار حساس است یا باعث اختلال در حرکت و راه رفتن شما میشود، باید برای درمان به پزشک مراجعه کنید.

فعاليت بیش از حد میتواند باعث خستگی عضلات و تاندونها و همچنین آسیبهایی مانند پارگی فاشیا شود كه در نهایت همه اینها میتوانند به درد قوس کف پا منجر شوند. نوروما تورم عصب است که به طور معمول در اثر آسیب، فعاليت بیش از حد پا یا ضربه ایجاد میشود. گاهی اوقات درد کف پا فقط به دلیل فعاليت بیش از حد پا مانند پیاده روی در مسافتهای طولانی، انجام حرکات تکراری پا برای مدت زمان زياد و ورزش کردن بیش از تواناییهای فعلی شماست. این بیماری به دلیل عدم توانایی صاف شدن کف پا در هنگام تحمل وزن مشخص میشود که میتواند باعث ایجاد درد در قوس پا و همچنین مچ پا، ساق پا، زانوها و کمر شود.

قوس زیاد کف پا علاوه بر درد قوس، اغلب باعث ایجاد پینه، درد و التهاب تاندون پاشنه آشیل و متاتارسالژی میشود. علاوه بر این 14 استخوان صورت، قسمت جلویی و تحتانیِ جمجمه را تشکیل میدهند. شرایط مختلفی وجود دارد که باعث بروز این ناراحتی میشود. بنابراین طبیعتاً در معرض انواع مختلفی از مشکلات قرار می گیرند.کفش نامناسب، دیابت و پیری برخی از عوامل اصلی بروز مشکلات پا هستند که می توانند علت درد پای چپ در زنان باشند.

این رباط دور سر استخوان رادیوس قرار گرفته و دو سر آن به جلو و عقب سمت خارجی ناچ سمی لونار استخوان اولنا متصل میشود. در عقب این برجستگی حفره بزرگی است که زین ترکی نامیده می شود و عمیقترین قسمت آن حفره هیپوفیزی نام دارد و جایگاه غده هیپوفیز است . برای موارد جدیتر، تزریق استروئید یا جراحی پا ممکن است به کاهش درد و تورم و اصلاح مشکل زمینهای شما (در صورت وجود) کمک کند.

وقتی آرتروز روی پاهای فرد تأثیر میگذارد، او اغلب برای جلوگیری از درد، سعی میکند سبک راه رفتن را اصلاح کند و فشاری روی پای آسیب دیده خود وارد نکند. برای این کار استخوان بزرگ را به استخوانهای متوسط و استخوان متوسط را مجدداً به استخوانهای کوچک و به همین ترتیب به استخوانهای مویی تقسیمبندی میکنیم. در این صورت شما درد کف پا را تجربه میکنید. آیا اغلب درد شدید و تیزی را در پایین پا بین انگشتان و پاشنه پای خود تجربه میکنید؟ اگر از یک مورد شدید فاسئیت کف پا رنج میبرید و روشهای غیر جراحی برای شما با شکست روبرو شدهاند، ممکن است پزشک تزریق کورتیزون را برای تسکین درد شما توصیه کند.

هر یک از این بیماریها میتوانند در راه رفتن طبیعی شما اختلال ایجاد کنند و همچنین میتوانند فشاری ایجاد کنند که باعث تحریک قوس کف پا و سایر نواحی پای شما شود. در بیشتر موارد، ابتلا به قوس زیاد کف پا در بدو تولد وجود دارد اما میتواند ناشی از مواردی مانند سکته مغزی، آرتریت روماتوئید، دیابت، فلج مغزی، بیماری Charcot-Marie-Tooth و سایر مشکلات پزشکی نیز باشد. اما برای کمک به تسکین درد ممکن است به ارتز نیز احتیاج داشته باشید. تشخیص درد در مراحل ابتدایی برای تعیین بهترین گزینههای درمانی مهم است.

• شکستگی باز: استخوان شکسته در این حالت پوست را میشکافد و از آن بیرون میزند. پس از مدتی این حرکت را در حالت ایستاده انجام دهید. اگر حرکت دادن مداوم یا مکرر پا جزئی از کار شما است، بهتر است در فواصل کاری استراحت کنید. به پاهای خود استراحت بدهيد و آنها را بلند کنید. اين روشها شامل استراحت دادن به پا، بستن یخ روی پا به مدت پانزده تا بیست دقیقه، فشرده سازی پا با یك باند و بلند كردن پا حداقل دوازده اینچ بالاتر از قلب است.

هر زمان که ممکن است پاهای خود را حداقل دوازده اینچ بالاتر از قلب خود نگه دارید. هر روز فعالیت متفاوتی انجام دهید. در صورت امکان وزن اضافی خود را کاهش دهید. استئوتومی نوعی عمل جراحی است که در آن استخوان بیمار توسط عمل جراحی و به صورت کنترل شده به وسیله جراح و با وسایل خاصی برش داده شده و شکسته میشود. آرتروز نوعی بیماری است که باعث درد، تورم و التهاب مفاصل میشود. در صورت استفاده از کفشهای مناسب و راحت و بدون پاشنه یا پاشنه بسیار کم، در هر سه بیماری میتوانید درد کمتری را تجربه کنید.

قسمت فوقانی این حفره دارای تکمه سوپراگلنویید و ناحیه تحتانی آن دارای تکمه اینفراگلنویید است که به تکمه اول سر دراز عضله دوسر بازویی و به دومی سر دراز عضله سه سر بازویی اتصال دارد. بدنه پوبیس در وسط واقع شده است و دارای سه سطح پشتی، جلویی و داخلی است. در ایران رشته ارتوپدی رشته نسبتا جوانی است و تا قبل از دهه 40 رشته ارتوپدی در ایران شناخته نشده بود و بیشتر عمل های جراحی استخوان و مفاصل مانند شکستگی ها توسط جراحان عمومی صورت می گرفت. در هفتهٔ ۱۶ بارداری، جنین شروع به حرکت دادن اندام خود به صورت هماهنگ میکند.

با پیشرفت بارداری، این حرکات به قدری چشمگیر میشوند که گاهی اوقات انگار کودکتان در حال تمرین کیک بوکسینگ است! با این حال میتواند در اثر ایستادن طولانی مدت یا راه رفتن بیش از حد تحریک شود. این مشكل میتواند به دليل عواملی مانند پوشیدن کفش پاشنه بلند یا کفش نامناسب، اضافه وزن زیاد، ورزش بیش از حد یا انجام فعالیت بدنی که بدن شما برای آن آماده نیست و برخی از ناهنجاریهای پا (مانند کف پای صاف یا قوس بیش از حد پا) باشد. مشکلی به نام پا قوس زیاد کف پا یا پای سوپینت یکی دیگر از ناهنجاریهای شایع پا است که میتواند باعث درد کف پا شود.

دیدگاهتان را بنویسید