میزان بقا در سرطان معده

جراحی نجات اندام: این جراحی بخش سرطانی استخوان را خارج می کند اما عضلات، تاندون ها، اعصاب و عروق خونی سالم کنار آن را را تا جای ممکن حفظ می کند. در شرایطی که ترشحات شفاف تا شیری رنگ و چسبناک واژن کاملا طبیعی محسوب می شوند، ترشحات بدبو می توانند نشانه ای از عفونت باشند. جایی که تابش برای از بین بردن سلول های سرطانی استفاده می شود. تابش پرتوی پرتون شکل خاصی از تابش است که به جای اشعه ایکس منظم، از پروتون برای از بین بردن سلول های سرطانی استفاده می کند. اگر ژنهایی که در سلولهای بنیادی هستند جهش پیدا کنند، آنگاه تولید سلولهای خونی با مشکل روبرو میشود.

این درمان به طور معمول در پنج جلسه در هفته (تنها چند دقیقه طول میکشد) انجام میشود. چند مورد انتقال مادرزادی جنین (یک نوزاد به علت اینکه مادرش در دوران بارداری دارای لوکمی است مبتلا به لوکمی میشود) گزارش شده است. برای آغاز سرطان، تغییرات خاصی در درون ژن های یک سلول یا یک گروه از سلول ها رخ می دهد. این سرطان، بافت زیر غضروف را درگیر می کند. به طور موضعی باعث خوردگی و انهدام استخوان می گردد و به ندرت به نقاط دورتر دست اندازی می کند.

در اکثر نقاط جهان، سرطانهای معده در قسمت اصلی معده (بدنه معده) تشکیل میشوند. در طول پرتودرمانی ، فرد روی میز دراز می کشد ، ماشین بزرگی به دور او در حال حرکت می باشد و در نهایت اشعه رابه نقاط دقیقی از بدن می تابانند. برخی از انواعسرطان خون مزمن در ابتدا علائمی ندارند و نمی توان سالها آنها رابه خاطر عدم وجود علائم تشخیص داد . نمونه برای مشاهده ی سلولهای تحت تاثیرسرطان خون ، به آزمایشگاه فرستاده می شود. در این روش درمانی دارویی، از داروهای شیمیایی برای از بین بردن سلولهای تحت تاثیرسرطان خون استفاده می کنند.

پزشکانسرطان خون راطبق میزان سرعت رشد و پیشروی و نوع سلولهایی کهدرگیر آن هستند، طبقه بندی می کنند. • آزمایش خون: با بررسی نمونه ی خون شما ، پزشک می تواند میزان غیر طبیعی گلبول های قرمز یا سفید خون یا پلاکت ها را تشخیص دهد ، که می تواند نشان دهنده ی لوسمیباشد. سرطانهایی که در استخوان تشکیل میشوند، سرطان استخوان اولیه نامیده میشوند. سرطانهایی که در مری آغاز میشوند معمولاً در ۱۳ پایینی مری در جایی که مری در قفسه سینه طی مسیر میکند رخ میدهند.

وی افزود: سرطان پروستات یکی از سرطانهایی است که همه گیری بسیار بالایی نیز دارد. لیستی از تمام داروها ، ویتامین ها یا مکمل هایی که مصرف می کنید را بنوسید . سعی کنید برای فعالیت های دیگر مانند یوگا ، آشپزی یا سایر موارد مورد علاقه وقت بگذارید. سرطان های مختلف استخوان به درمان های مختلف پاسخ می دهند و پزشکان می توانند به شما در بکار گرفتن بهترین روش درمان سرطان کمک کنند.

تشخیصسرطان خون ممکن است برای افراد بسیار اضطراب آور باشد ، به خصوص برای خانواده ای که کودکشان تازهسرطان خون اش تشخیص داده شده است .با گذشت زمان راه های مقابله با استرس و عدم آگاهی و اطمینان از سرطان راپیدا خواهید کرد. در قسمت بالایی مری حلقهی ماهیچهای مخصوصی به نام اسفنگتر فوقانی مری قرار دارد که در هنگام رسیدن غذا و مایعات باز شده و اجازه میدهد که این مواد وارد شوند.

درد استخوان و مفصل در مناطقی که مقدار زیادی مغز استخوان وجود دارد مانند لگن (باسن) یا استخوان سینه (جناغ) شایع است. البته، استفراغ منظم می تواند معرف مشکلات مختلفی باشد که همگی آنها با معده در ارتباط نیستند. این علائم شامل علائم مانند دردهای عضلانی، درد استخوان، تب، سردرد، خستگی، حالت تهوع و استفراغ است. علائم سرطان خون بسته به نوع سرطان خون از تفاوت هایی برخوردار می باشد . اگر علائم یا نشانه هایی در شما بروز پیدا می کند که باعث نگرانی شما می شود ، می توانید به پزشک عمومی مراجعه کنید .اگر پزشک مشکوک بهسرطان خون شود شما را به پزشک متخصص خون یا آنکولوزیست ارجاع می دهد.

۸صبح: با وجودی که میدانستید که به بیماری سرطان مبتلا شدهاید، آیا هنوز هم میخواستید با این وضعیت کار کنید؟ در صورت پایان زمان ، سوالات خود را از مهمترین تا کم اهمیت ترین مرتب کنید . معاینه بدنی: پزشک شما علائم فیزیکی لوسمیرا مانند رنگ پریدگی پوستکه ناشی از کم خونی ، تورم غدد لنفاوی و بزرگ شدن کبد و طحال می باشد راتشخیص می دهد . تومور لزوماً تا عمق مرحله IIA از سرطان معده شیوع پیدا نمی کند بلکه به تعداد بیشتری از غدد لنفاوی که برخی اوقات تا 15 عدد می رسد، گسترش می یابد.

تومورهای خوشخیمی وجود دارد که رشد آن محدود به قسمت خاصی از بدن است. از این روش اغلب زمانی استفاده می شود که هرچند بیماری هنوز محدود است اما در پروستات پیشرفت بیش تری کرده است. و هنگامی که احساس شکست در این بیماری رامی کنید می توانند حمایت های عاطفی از شما بکنند. در مورد سرطان خون به اندازه کافی اطلاعات کسب کنید تا در مورد درآن و مقابله با آن بتوانید تصمیم بگیرید: از پزشک خود در مورد لوسمی ، راهکار های درمانی و آگاهی قبلی از آن سوال بپرسید.

انواع دیگر لوسمی : انواع دیگر نادرسرطان خون نیز وجود دارد ، مانندلوسمی سلول مویی ، سندرم های میلو دیستپلاستیک و اختلالات میلوپرولیفراتیو می باشد. لوسمی حاد لنفوسیتی : این نوعسرطان خون در کودکان خردسال بسیار متداول می باشد . بسته به نوعسرطان خون ، بیمار، ترکیبی از یک یا چند دارو رادریافت کند. پزشکان سرطان اولیه استخوان را در چند مرحله طبقهبندی میکنند. بسیاری از محققان در حال بررسی چگونگی استفاده از این داروها برای درمان سرطان های اولیه استخوان هستند. شستن دست ها یا استفاده از مواد ضدعفونی کننده دست میتواند خطر ابتلا به عفونت را کاهش دهد؛ از مصرف قرصهای ضد بارداری خودداری کنید زیرا با افزایش خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم مرتبط است.

قبل از هر قرار ملاقات سوالاتی را که می خواهید از پزشک خود بپرسد رابنویسید از کتابخانه محلی و اینترنت اطلاعات لازم راکسب کنید. شما احتمالا زمان زیادی راصرف تحقیق درباره ی اطلاعاتی می کنید که در موردسرطان خون شما نمی باشد . تاریخچه ی لوسمی در خانواده: اگر یکی از اعضای خانواده شما بهسرطان خون مبتلا شده باشد ، احتمال ابتلا به این بیماری افزایش می یابد. بیماری سرطان خون یا لوسمی ، سرطان بافت های خون ساز بدن از جمله مغز استخوان و سیستم لنفاوی است . حفظ روابط با دوستان و خانواده : حفظ روابط نزدیک ، به شما کمک می کند تا باسرطان خون خود مقابله کنید .

در نظر داشته باشید که یکی از دوستان و یا یی اعضای خانواده خود را به همراه داشته باشید :گاهی اوقات ممکن است به خاطر سپردن تمام اطلاعاتی که پزشک در هنگام قرار ملاقات به شما داده است سخت باشد. ناهنجاری های ژنتیکی: به نظر می رسد ناهنجاری های ژنتیکی در بروزلوسمی نقش دارند. محققان در نظر دارند این حسگرها را درون لوله تنفسی دهند تا پزشک سریع بتواند با بررسی این آزمایش مانند یک تنفس سنج ، سرطان را تشخیص دهد. همانطور که قبلا ذکر شد، تعداد موارد ابتلا به سرطان پروستات زودرس رو به افزایش است و از سال 1986 تاکنون حدود 6 برابر ( از 5.6 مورد تا بیش از 30 مورد در هر 100،000 نفر در سال ) افزایش یافته است.

از این رو موسسات خیریه سرطان زیادی تاسیس شده اند که افراد زیادی در آنجا اقدام به کمک به خیریه می نمایند. در حقیقت این کلمه به مفهوم آن است كه سرطان به مجاري شیری يا لوبولها محدود بوده و هنوز به بافت اطراف آنها گسترش نيافته است و از آنجا كه هنوز تهاجم به بافت اطراف وجود ندارد، در بسیاری از مواقع همانند يك سرطان واقعي، خطرناک تلقي نمي شود. در زمان تعیین وقت ، حتماً سوال بپرسید که باید محدودیتی را قبل از ملاقات انجام دهید ، مثلاً برنامه ی غذایی خود را محدود کنید. مرحله ۱: این مرحله نشان از آن دارد که سلولهای سرطانی از سطح به عمق بافت دهانه رحم و حتی خود رحم نفوذ کردهاند.

لوسمیحاد: در لوسمیحاد ، سلولهای غیر طبیعی موجود در خون ، سلولهای خونی نابالغ هستند و نمی توانند عملکردهای طبیعی خود راانجام دهند و به سرعت تکثیر می شوند و بیماری به سرعت پیشرفت میکند. لوسمیحاد به درمان فوری و به موقع نیازمند می باشد . لوسمیحاد میلوژن : نوعیسرطان خون میباشدکه هم در کودکان وهم در بزرگسالان ایجاد می شود. با گذشت زمان ، این سلول های غیر طبیعی می توانند سلول های خونی سالم رادر مغز استخوان جمع کنند و باعث به کاهش تعداد گلبول های سفید خون ، گلبول های قرمز خون و پلاکت ها شودکه باعث بروز علائم و نشانه های سرطان خون می شود.

سرطان پروستات ممکن است میل جنسی را کاهش دهد. آماده بودن برای پاسخ دادن به این سوالات ممکن است زمان بیشتری را برای پوشش سایر نکاتی که می خواهید بپرسید ، فراهم کند. پیوند سلول های بنیادی: پیوند سلول های بنیادی راهکاری است که مغز استخوان بیمار رابا مغز استخوان سالم جایگزین می کنند. چراکه هم درصد اشتباهاتش به نسبت بالا است، و هم اینکه این رفتارها ممکن است ناشی از سلول های سرطانی نباشند. از این تست هم میتوان برای بررسی امکان پیشرفت سرطان به مغز و نخاع استفاده کرد. بعد از جراحی ، پرتودرمانی ممکن است برای از بین بردن سلولهای سرطانی که ممکن است پشت سر گذاشته شوند ، استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید