میزان بقا در سرطان معده

جدای از تشخیص وجود سرطان، همانطور که اشاره کردیم بررسی ویژگی های سرطان نیز برای تعیین یک برنامه درمانی مناسب و کارآمد ضروری هستند. برخی افراد حتی با بروز علائم از ترس آنکه مبادا به سرطان مبتلا شده باشند، مراجعه به پزشک را به تعویق میاندازند که این منجر به از دست دادن شانس تشخیص یک بیماری نهفته میگردد. وی با تاکید بر نقش تغذیه در جلوگیری از بروز سرطان پستان، ادامه داد: تغذیه درست از عوامل اکتسابی است که کنترل آن دست خود افراد است. گاهی در این غربالگریها ضایعات پیشسرطانی شناسایی میشوند که میتوان با اقدامات به موقع از بروز عواقب جدیتر بیماری جلوگیری کرد.

بنابراین با وجود اینکه بیماری جذام شیوع بسیار ناچیزی دارد، به دلیل وجود این بیماری و نیاز به آگاهی درخصوص تشخیص زودهنگام آن و آغاز فرآیند درمان، این مرکز فعالیتهایش را درخصوص این بیماری ادامه میدهد. با توجه به این شرایط، این مرکز درخصوص تولید و ارزیابی واکسن برای بیماری سالک، تولید و ارزیابی داروهای جدید و تدوین دستورالعمل کشوری برای درمان این بیماری که براساس آن ارایهدهندگان خدمات درمانی در سراسر کشور میتوانند تشخیص و درمان درستی برای این بیماری داشته باشند، فعالیتهای گستردهای دارد.

سلول های سرطانی با سلول های خونی سالم متفاوت بوده و عملکرد طبیعی خود را از دست می دهند. چاقی یکی از عواملی است که ریسک ابتلا به سرطان پستان را افزایش میدهد؛ زیرا هورمونهای زنانه میتوانند در بافت چربی ذخیره شوند و بافت چربی مشابه تخمدان عمل کند. از مهمترین علل و عواملی که می توانند زمینه ساز بروز سرطان لوسمی باشند میتوان به موارد زیر اشاره کرد: اما باید در ابتدا این نکته را در خاطر داشته باشید این بیماری ناشی از یک علت و عامل مشخص و تعیین شده نیست که بتوان آن را به افراد اعلام کرد.

وی در خاتمه تاکید کرد: انجام غربالگری سرطان پستان از ۴۰ سالگی نکته بسیار مهمی است و انجام ماموگرافی اصلیترین راه شناخت سرطانهای غیرقابل لمس است. پلیسیتمیورا نوعی پُرخونی است که در آن، بیش از یک سوم افراد از خارش رنج میبرند. این عضو پژوهشکده معتمد سرطان جهاد دانشگاهی ادامه داد: مشاهده خارش و پوستهریزی نوک پستان ممکن است علامت شکلی از سرطان سرطان باشد که خود را با علایمی مشابه اگزما نشان میدهد. این مرکز از چه زمانی و با چه هدفی راهاندازی شد؟ این مرکز برای کاهش و کنترل سالک چه اقداماتی انجام داده است؟ تحقیقاتی که هرچند به گفته فیروز و همکارانش هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده، ولی در کنترل و کاهش عوارض بیماری سالک موفقیتهای زیادی را برای نظام سلامت کشور به همراه داشته است.

شیوع سالک در کشور چه وضعی دارد؟ حتی بعضی وقتها سخت است بدانید چه احساسی دارید، به همین دلیل معمولا با دیگران خیلی کمتر حرف می زنید. بنابراین سمپاشی برای کاهش پشه خاکی در کنترل این بیماری خیلی اهمیت دارد و همچنین کاهش احتمال تماس پشه خاکی با بدن انسان. یعنی این بیماری در برخی سالها رشد زیادی نشان میدهد و پس از آن چند سالی با کاهش همراه است. علیرضا فیروز و همکارانش در این مرکز پس از ریشهکنی بیماری جذام تحقیقات گستردهای برای تولید واکسن سالک آغاز کردند و همزمان مطالعات متعددی در زمینه راههای پیشگیری از این بیماری را در دستورکار خود قرار دادند.

همچنین اگر افراد دچار تورم یا قرمزی روی استخوان دردناک یا اطراف آن شده اند یا اگر پس از جراحات جزئی دچار شکستگی استخوان شده اند ، باید به پزشک مراجعه کنند . هرچه زودتر بیماری تشخیص داده شود، پزشکان سریعتر میتوانند درمانهای موفقیتآمیز را آغاز کنند. اگر بیوپسی امکان پذیر نباشد، پزشک ممکن است آزمایش های دیگری را برای کمک به تشخیص پیشنهاد نماید. سرطان رحم معمولاً با معاینه لگن، تست پاپ، سونوگرافی و بیوپسی تشخیص داده می شود. در این مرحله معمولاً پزشک جراح از عمل هیسترکتومی رادیکال (کامل) استفاده کرده و بخشهای دیگری چون قسمت فوقانی واژن و گرههای لنفاوی را خارج نماید.

این معمولاً اولین درمانی است که برای سرطان رحم مورد استفاده قرار میگیرد. پوست و مراقبتهای بهداشتی همواره از سوی جامعه ایرانی مورد غفلت قرار گرفته است. به گزارش ویرلن : ابتلای ٢۵ تا ٣٣درصدی ایرانیان به یکی از انواع بیماریهای پوستی که چندی پیش در حاشیه پانزدهمین کنگره انجمن متخصصان پوست ایران مطرح شد، هشداری بود که از گسترش و غفلت جامعه ایرانی نسبت به پوست و بیماریهای آن خبر میداد. به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه دیلی میل، در این بررسی موشهایی که از سه پروتئین پوستی محروم بودند با موشهای سالم مقایسه شده و تاثیر مادههای شیمیایی سرطان را روی آنها آزمایش شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ، پریسا صمیمی همزمان با ماه اکتبر، ماه ارتقا آگاهی زنان درباره سرطان پستان در قالب پویش پارسا( پیشگیری و امید رهایی از سرطان ایران) با اشاره به اهمیت اطلاعرسانی در مورد غربالگری سرطان پستان، گفت: بهترین شیوه این است که پیش از ابتلا به بیماری خانمها بعد از 40 سالگی، سالانه مورد ارزیابی و غربالگری قرار گیرند. به نقل از روزنامه دیلی میل، در این بررسی موشهایی که از سه پروتئین پوستی محروم بودند با موشهای سالم مقایسه شده و تاثیر مادههای شیمیایی سرطان را روی آنها آزمایش شد. در آن زمان با توجه به شیوع جذام، یکی از اهداف و برنامههای اصلی این مرکز کنترل و مهار بیماری جذام در کشور بود.

به عبارت دیگر یکی از برنامههای اصلی این مرکز ارایه بهترین و موثرترین روشهای درمانی بیماری سالک است. شناختهشده بودن این بیماری در بین ساکنان برخی مناطق کشور، نبود دسترسی به پزشک و برخی موارد دیگر باعث میشود تا بخشی از مبتلایان به این بیماری به پزشک مراجعه نکنند و در آمار رسمی مبتلایان ثبت نشوند. تهیه و تدوین روند درمانی بیماریهای پوستی، کنترل و درمان سرطان پوست و کاهش عوارض ناشی از زخم پا در بیماران دیابتی که در بیشتر موارد به قطع پای بیمار منجر میشد، از دیگر دستاوردهای این مرکز است.

کاهش ویتامین B1 (تیامین) میتواند منجر به سردرگمی و گیجی گردد. مطالعه جدید کالج کینگ لندن اولین بررسی است که نشان میدهد آلرژی ناشی از نارساییهای پوستی میتواند در مقابل سرطان پوست نقش حفاظتکننده داشته باشد. درمان اولیه این نوع سرطان مانند اغلب سرطان ها شامل استفاده از رادیوتراپی (اشعه درمانی) و شیمی درمانی و یا هر دوی آنها است.اما اگر بیماری در مراحل پیشرفته تری باشد و امکان درمان آن با روش های اولیه امکان پذیر نباشد از درمان های جراحی برای مداوا بیمار استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید