پسوندهای فعل ساز در زبان ترکی آذری و مقایسه آن با زبان فارسی

این پسوند از بن فعل یعنی امر مفرد صفت می سازد. این پسوند ، افعال دو سویه و دو طرفه از اسم می سازد ، اما در زبان فارسی برای ترجمه چنین افعالی باید از کلمه با هم ، جمعاً و همگی استفاده کرد. ۳ روش اصلی برای تقویت گیتار آکوستیک شما بدون استفاده از میکروفن معمولی وجود دارد. اهل زبان باید با استفاده از این واژه ساز کلمات مورد نیاز خود را بسازند ؛ بدون اینکه نیازی به وارد کردن کلمات لازم از زبان دیگری باشند. پسوندهاي تصريفي جهت آماده سازي كلمات براي انجام نقش گرامري و ايجاد همبستگي ميان عناصر مختلف كلام مورد استفاده قرار مي گيرد.

فعلي : پسوندهاي وجه ، زمان ، شخص. زبانشناسان معتقدند زمان تولید کلمات «هسته» و یا «مادر» و تولید هر کلمه جدید به شکل بسیط سپری شده است. آن/ ان : درچند کلمه معدود به صورت علامت جمع مشاهده شده است. آر/ اَر : (آم/ اَم) بعد از اعداد علامت عدد توزیعی است. فرت بورد آن از رزوود صیقلی ساخته شده است و در نواختن بسیار سریع و سرگرم کننده است.

سازهای ترکی استانبولی بسیار متنوع هستند و با توجه به این که کشور ترکیه چند قومیتی است، بالطبع هر قومیت آن سبک موسیقی مخصوص و سازهای خاص خودشان را استفاده می کنند. علاوه بر آن این مدل از سری گیتار های کلاسیک الحمبرا به همرا پیکاپ عرضه می شود که استفاده نوازنده را در ضبط کردن قطعات در خانه یا استدیو و حتی گرفتن صدا بر روی صحنه اجرا بسیار ساده تر میکند . آیبانز با در نظر گرفتن مصرف کنندگان مختلف در جامعه گیتاریست های الکتریک، محصولات مناسبی برای همه آن ها مهیا طراحی و عرضه نموده تا هر خریداری یک محصول ایده آل از مجموعه محصولات آیبانز انتخاب نمایند.

هر چند می توان گیتار هایی ارزان تر را بدون تجهیزات جانبی خریداری نمود اما برای کار های حرفه ای و فارق از آموزش می بایست حداقل بودجه چند میلیون تومانی در نظر گرفت. با پذيرش اين اصل و با عنايت به تعريف پسوندهاي تصريفي و توصيفي مي توان نتيجه گرفت كه پسوندهاي توصيفي درچسبيدن به ريشه در اولويت قرار دارند. برای یک هنرآموز مبتدی چه بودجه ای باید در نظر گرفت؟

در تقسیم بندی وندها بیشتر دستورنویسان زبان فارسی اعتقاد به سه نوع وند (affix) دارند و آن را در نظر محل قرار گرفتن نسبت به پایه به سه گونه نوشته اند. این پسوند یکی از فعّال ترین واژه سازهای زبان ترکی است که وارد زبان فارسی(گر) هم شده است . اتفاقاً زبان ترکی ما ازاین نظر، یعنی ساخت واژه مشتق و مرکب یکی ازفعال ترین و خوش اقبالترین زبانهاست؛ چون اصلاً ذات گرامریک و نحوی این زبان پسوندی است؛ بنابراین با فعّال کردن پسوندهای آن، می توان بدون نیاز به وارد کردن پسوند ازسایر زبانها و برای جلوگیری ازاستفاده بدون چون و چرای اهل زبان از کلمات دخیل، اقدام به واژه سازی نمود.

چنانکه هر کس با یادگیری کامل این پسوندها می تواند راحت واژه های جدید براساس احتیاجات روزمره بسازد و به سبب قرار گرفتن زبان ترکی در گروه زبانهای پسوندی پسوند های زیادی در این زبان وجود دارد که ما به چند نمونه از آنها اشاره کردیم در ذیل چند نمونه از پسوند های دیگر آورده شده است. Winfun با طراحی اسباب بازی هایی جهت تقویت حواس نوزادان و کمک به آشنایی آنها با دنیایی که در آن قرار گرفته اند بسیاری از والدین را آسوده خاطر کرده و توانسته نیاز ها و خواسته های نوزادان و والدین را برطرف کند.

اگر تا امروز جمع کرده بودی الان میتوانستی ماشین بخری. چاره مشخص است؛ چنانکه درطول تاریخ انسان، اهل زبان این گونه کرده است. مقدمه : شما در سال های اخیر در زبان فارسی ( به شکل رسمی) و مقداری هم در زبان ترکی ( به شکل غیر رسمی ) شاهد ظهور کلماتی بوده اید که در تاریخ این زبانها سابقه نداشته است. این یک گیتار دست ساز سبک است ، از چوب های زیبا و یک پایان زیبا ساخته شده است. اینکه شما می خواهید با یک گروه حرفه ای نوازندگی کنید و یا تنها هدفتان نواختن گیتار در مهمانی های شبانه است بسیار می تواند در تصمیم تان مهم باشد.

اگردر سال های گذشته، شمّ فرهنگی و زبانی ترکان این سرزمین فعال بوده و برای هرموجود یا مفهوم تازه واردی از خزانه فولکلوریک و با تبعیّت از نحو زبان، کلمات جدید می ساخت؛ اما ما امروز شاهد به کما رفتن آن شم زبانی و واژه سازی هستیم. عرق و چربی که بر روی دسته و بدنهی سازتان مینشیند، نهتنها ظاهر بسیار بدی به سازتان میدهد، بلکه باعث از بین رفتن لاک روی بدنه و وارد آمدن صدمات جبرانناپذیر به فینگربورد هم میشود.

بنابراین دیگر لازم نیست برای از بین رفتن اطلاعات وب سایت خود نگران باشید. این نرمافزارها بالاترین سازگاری و هماهنگی را با هم دارند و شما میتوانید با انجام برخی تنظیمات، از همه اطلاعات خود روی هر پلتفرم و دستگاهی به طور خودکار پشتیبانگیری کنید و بعد سریعا به آنها دسترسی داشته باشید. با ما همراه باشید. متأسفانه درسال های اخیر، زبان ترکی در بین ما با خطری مواجه است که به نظر می رسد؛ ازساخت هرگونه واژه جدید باز مانده است.

در دنیای امروز که مرز بین فرهنگها و زبانها درحال کم رنگ شدن است؛ ما محتاج تقویت زیر ساخت ها و کلمات زبان های مادری هستیم. با این مقدمه به سراغ نمونه هایی از پسوندهای زبان ترکی می رویم که به نظر می رسد بهره برداری و به کاربری آن ها در غنا و واژه سازی ترکی بسیار مؤثر خواهد بود. به نظر زبانشناسان امروزه ساخت چنین واژه هایی غیر ممکن است؛ پس چاره چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید