پسوندهای فعل ساز در زبان ترکی آذری و مقایسه آن با زبان فارسی

هرچند این فیلم سینمایی یکی از برترین فیلم کمدی ایرانی ۱۳۹۹ ابتدا در تاریخ 9 مهر ماه بر روی پرده سینماها اکران شد اما به دلیل اعلام تعطیلی سینماها و شدت گرفتن ویروس کرونا سرانجام در نوبت اکران آنلاین قرار گرفت. داستان فیلم سینمایی جوجه تیغی از فیلم های خنده دار ۹۹ ایرانی زندگی جوانی را روایت میکند که با تعصب شدید خود زندگیاش را دست خوش تغییرات زیادی خواهد کرد.

این گام یک گام 5 نتی است که از گام هفت نتی مینور گرفته شده است. چرا که انواع مختلف این ساز از جمله گیتار الکتریک، کلاسیک و یا آکوستیک با دارا بودن صدایی دلنشین، توانسته اند افراد زیادی را برای یادگیری به سوی خود جذب کنند. به تولید این ساز مشغول هستند؛ اما بسیاری از گیتارهای کلاسیک سطح بالا، توسط اساتید گیتارساز و بهصورت سفارشی ساخته میشوند. در طرف چپ نوازنده ۲۶ گوشی سه تایی به طور عمودی، و ۱۵۶ کلید تغییر دهندهٔ کوچک مسی، یا از فلزی دیگر، قرار دارند به این ترتیب، بر روی هر سه سیم هم صدا، ۱۶ کلید، در محلی که سیمها به گوشیها میرسند، مورد استفاده قرار میگیرد.

توجه کنید که این گیتار ها ممکن است اندازه کودک شما باشد ، اما کودک شما همیشه کوچک می ماند؟ این گیتارها مانند گیتارهای آکوستیک عادی هستند اما یک ورودی کوچک در پایین خود دارند. این گیتارها قیمت و کیفیت مناسبی دارند و بهترین گیتار برای شروع خواهند بود. چه گیتاری برای شروع نوازندگی مناسب است؟ دفترش را باز کرده و شروع به نوشتن کرد. در کتابهای دانشگاهی اش شعر های ترکی می نوشت.حتی همکلاسی های چندین بار با دیدن کتاب های هادی تعجب کرده بودند.!

مادر سهیلا هم به سهیلا فهماند که گویا خانواده هادی علاقه ندارند که با آنها وصلت کنند. پدر هادی هم به بش ها و ترانه ها وقوشما های ترکی علاقه زیادی داشت.و در فرصتهای مختلف به ترکی زمزمه می کرد. به مادر هادی گفت که همکلاسی سهیلا از او خواستگاری کرده است. او سعی کرده بود روح و معنویت زبان مادری خود ، یعنی زبان ترکی را حفظ نموده و به فرزندانش انتقال بدهد.برای بچه هایش به ترکی قصه می گفت. مطمئناً نام آرمیک برای همه نوازندگان گیتار و بسیاری از مردم آشناست، چه آن زمان که نوای گیتار او روح بخش و غنای آثار خوانندگانی چون شهیار قنبری بود و چه زمانی که همه دنیا او را به عنوان گیتاریستی مطرح با سبکی مخصوص به او شناختند.

این ساز نام سازی در منطقه آناتولی بوده که در بین مردم ترک زبان و کرد زبان ترکیه و شمال عراق رایج می باشد. باغلاما در آناتولی، شمال عراق و آذربایجان رایج است. ساز باغلاما سازی ست زهی که با مضراب پلاستیکی یا سرانگشتان دست (شلپه – شرپه) نواخته میشود. برند نام آشنای الحمبرا از کمپانی های اسپانیایی با اصالت است که از آغاز تاسیس تا به کنون به تولید گیتار هایی با کیفیت و مرغوب پرداخته و هرف این کمپانی از همان ابتدا ساخت گیتار هایی با بالا ترین استاندارد ها طبق نظر برترین اساتید با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا بوده و شهرت و محبوبیت جهانی به دست آورده است.

اگر به آهنگ های گیتار کلاسیک علاقه مند هستید این مقاله را مطالعه کنید چرا که قصد داریم معروف ترین قطعات آن را به شما معرفی کنیم و از شنیدن آنها لذت ببرید. سیمهای نایلونی برای مبتدیها بهتر است؛ اگر به تازگی قصد آموختن نوازندگی گیتار را دارید سعی کنید از گیتارهای کلاسیک با سیمهای نایلونی استفاده کنید جدا از سخت بودن نواختن سیمهای فلزی، استفاده از گیتار کلاسیک با سیم فلزی یک اشتباه بزرگ است. بیایید این شرایطی را که می گویم باهم تصور کنیم، فرض کنید یک صفحه را باز کرده اید اما هر چه قدر منتظر مانده اید، سایت به شما نمایش داده نمی شود.

احمد کوچ نیز آهنگهای معروف جهان را برای این ساز تنظیم کرده و مینوازد. مردی که پوستین وارونه بر تن کرده بودو کلاهی از پوست بز و پر مو بر سر نهاده بود.دو عدد شاخ بر سرش نهاده و دو عدد زنگوله بزرگ بر کمرش بسته بود همراه با یک پسر بچه که لباس زن بر تن کرده بود در کوچه های قروه رقص کنان می گشت.جلو هر دروازه ای می ایستاد و با پسرش می رقصید و چوبدستی خود را بر دروازه می زد و صاحب خانه تکه نانی و یک کاسه گندم می داد. جمع و جور است دو انگشت نزدیک به هم و بر روی یک فرت هستند.

نیاز به گفتن نیست که انگشت باره باید نزدیک به فرت و موازی با آن باشد. احساس می کرد که آن دو بدون شرم و خجالت و بدون احساس گناه رها ی رها! براساس این ویژگیها از هرکدام از این دو ساز انتظارات متفاوتی میرود. سهیلا از بوته شعر های ترکی هادی بوی حسرت و عشق و بوی دوران قشنگ کودکی را می شنید. سهیلا دوست داشت در باغهای شعر هادی پروازر کند. انگار شهر و کوچه و دنیا خالی از دوست می شد.

و بعد صدای زنگوله در کوچه های قروه می پیچید. دوره گرد ها با صندوق کوچکی بر دوش و یا بر روی دوچرخه در کوچه ها داد می زدند. خیلی ها می گفتند که مادر و پدر هادی خوب با هم جورند.چون هر دوی آنها کم حرف بودند.با این حال هر دوی آنها با درایت و دانا بودند.مادر هادی اغلب هنگام کار کردن به ترکی دوبیتی می خواند.و ضرب المثل های زیادی به ترکی می دانست. هادی در دانشگاهی در یک شهر دیگر پذیرفته شد. بهعلاوه، این محصولات حس نرمتر و لغزندهتری به سیمها میدهند که باعث افزایش سرعت نوازندگیتان خواهد شد.

این کتاب می بایستی که شما را در توسعه تمامی جوانب نوازندگی گیتار کمک کند و دانش شما را از تکنیک های گیتار الکتریک خاص افزایش دهد و فهم شما را از تئوری موسیقی مربوط به نواختن گیتار الکتریک بالاتر ببرد و شما را به یک گیتاریست کاملا بالقوه تبدیل کند. در آلبوم منحصر به فرد گیتار کلاسیک آهنگ هایی از یوهان سباستین باخ (Johann Sebastian Bach)، یوهان برامس (Johannes Brahms)، کلود دبوسی (Claude-Achille Debussy)، انریکه گرانادوس (Enriqué Granados)، ویلیام پترسون (Wilhelm Peterson)، فلیکس مندلسون (Felix Mendelssohn) و فرناندو سور (Fernando Sor) وجود دارد. چون همانطور که اشاره شد، صدای فلامنکو فقط کمی شفاف تر از گیتار های کلاسیک است و تشخیص آن بسیار اهمیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید