پس با فارس ایندکس همراه شوید

توانایی تحمل وزن و برقراری مجدد ارتباطهای معمول بافتی به منظور بهبود توانایی حرکتی، افزایش قدرت و توانایی انجام فعالیتهای زندگی روزمرّه از جمله اهدافی به شمار میرود که پس از سپری شدن دوران بیحرکت بودن انگشت در روشهای توانبخشی دست دنبال میشوند. متخصص انجام تمرینهایی را به بیمار توصیه میکند که عضلههای ساق پا و پلانتار فاسیا (نوار بافتی در امتداد کف پا) را تحت کشش قرار میدهد. بهبودی ممکن است تا 6 ماه طول بکشد ، اما فیزیوتراپی شکستگی استخوان ران در منزل باعث بهبود حرکت و قدرت شما خواهد شد و شما را در اسرع وقت به فعالیت های خود باز می گرداند.

درمان جایگزینی تستوسترون می تواند به بهبود علائم کمبود تستوسترون کمک کند، اما داروهای پوکی استخوان در مردان برای درمان پوکی استخوان بهتر مطالعه شده اند و بنابراین به تنهایی یا علاوه بر تستوسترون توصیه می شود. علائم: درد در محل شکستگی، عدم توانایی در راه رفتن، کوتاه شدن استخوان ران، چرخیدن زانو و پنجه پا به خارج و شوک ناشی از خونریزی داخلی از جمله نشانه های شکستگی ران است. شکستگیهای لگن ناشی از آسیبهای شدید یا حوادث ناگوار اغلب ناپایدار هستند و نیاز به درمان فوری و بستری شدن در بیمارستان دارند شکستگی خفیف لگن که شامل شکستگیهایی است که استخوان در آنها جابجا نمیشود؛ میتواند پس از زمین خوردن یا سر خوردن در افراد، به ویژه سالمندان که دچار پوکی استخوان هستند اتفاق بیفتد.

۲- زانو: انتهای پایینی استخوان ران به قسمت بالایی استخوان درشت نی ساق پا (tibia) در مفصل زانو می رسد. با این روش حرکت مفصل بطور کامل از بین میرود ولی درد بیمار هم از بین میرود. با خشک کردن کامل پاهای خود بعد از دوش گرفتن و برداشتن جوراب های خیس در اسرع وقت به خود کمک کنید. براى محکم کردن تخته بلند به بدن از دو باند پهن استفاده کنید: یکى دور سینه کمى پائینتر از زیر بغل و یکى دور لگن خاصره روى مفصل ران.

۱- استخوان ران: استخوان ران بلندترین و محکم ترین استخوان بدن است. بدن با استخوان جدید تولید شده تطابق میابد. معمولا نیروی کمی باعث شکستن استخوان های پا می شود. به علت شدت بالای ضربه و اینکه استخوان درشت نی دقیقا زیر پوست قرار گرفته است این شکستگی ها به آسانی تبدیل به شکستگی باز می شوند. آرتریت روماتوئید با همان روماتیسم مفصلی اغلب باعث ایجاد انحرافهای شدید شست پا به همراه سایر ناهنجاریهای انگشتان پا میشود. پلاتین در شکستگی استخوان ران: وقتی پلاتین به استخوان متصل میشود نیروهایی که در حین حرکت استخوان به آن وارد میشوند بیش از آنکه به استخوان وارد شوند به توسط پلاتین جذب شده و تحمل میشوند.

۹. مصدوم را بهصورتى که وضعیت درمانى آن حفظ شود با برانکارد به بیمارستان برسانید. اسکن ایزوتوپ : این اسکن برای تشخیص تومور های استخوانی و بررسی وضعیت برخی شکستگی ها استفاده می شود. علت درد ساق میتواند مشکلاتی جدای از وضعیت استخوان نازک نی باشد که نیاز به بررسی دارد. هنگام تولد فضاهایی به شکل غشاء میان استخوانهای جمجمه مشاهده می شود . اگر پوکی استخوان دارید، بیماری که استخوانهای شما را تضعیف میکند.

شکستگی استخوان ران در سالمندان ممکن است به دلیل سقوط و افتادن اتفاق بیافتد، زیرا استخوانهای آنها ضعیف تر است. از پوست بیرون بزند، به آن شکستگی باز می گویند. درون هر سینوس را بافت مخاطی ترشح داری مفروش می کند . در اغلب جراحیهای مربوط به تومور استخوان پا، قسمتی از بافت سالم اطراف سلولهای سرطانی را خارج میکنند. انجام اشعه ایکس منظم برای اطمینان از اینکه مچ دست شما به طور صحیح بهبود می یابد لازم است. طی فیزیوتراپی شکستگی استخوان ران یک برنامه درمانی خاص را برای سرعت بخشیدن به بهبود بیمار طراحی می شود. افزایش سرعت بازگشت به فعالیت و ورزش از ایده آل ترین درمان فیزیوتراپی شکستگی ران، شروع پروسه درمانی بلافاصله بعد از جراحی می باشد.

استخوان ران در مفصل باسن به جلو، عقب و اطراف حرکت می کند و حتی به داخل و خارج می چرخد. معمولا بیماران مبتلا به این نوع گره های استخوانی، مبتلا به بیماری ورم مفاصل بوده و از قبل با پزشک خود در ارتباط می باشند و اگر گره های به وجود آمده بر روی مفاصل انگشتان آنها مشکلی ایجاد نمی نماید، نیازی به ملاقات پزشک ندارند. این جوش نخوردن در غالب موارد علامتی نداشته و مشکلی برای بیمار بوجود نمیاورد و نیازی هم به درمان نخواهد داشت.

فیزیوتراپی شکستگی استخوان ران بسیار در بازگشت بیمار به زندگی قبلی کمک کننده ست. این برنامه فیزیوتراپی شکستگی استخوان ران شامل تمرینات و روشهای درمانی است که فیزیوتراپیست اجرا می کند و همچنین تمریناتی که شما باید در خانه انجام دهید تا به بازگشت به زندگی و فعالیتهای عادی کمک کند. چگونه فیزیوتراپی شکستگی استخوان ران به بهبود شکستگی و بازگشت سریعتر به زندگی روزمره کمک کننده است؟ جراحی های مختلفی، چه داخلی و چه خارجی ، برای نگه داشتن استخوان ها برای بهبودی سریعتر وجود دارد.

با این حال، هر چه آسیب شدیدتر باشد، مدت بهبودی نیز بیشتر خواهد بود. فیزیوتراپی شکستگی استخوان ران یا همان شکستگی استخوانفمور در 24 الی 48 ساعت بعد از جراحی چه میکند؟ متاکارپ شامل پنج مینی استخوان دراز است که هر یک از آنها در ارتباط با یکی از انگشتان می باشد. این موارد ممکن است شامل استفاده از وزنه ، باندهای کششی ، الکتروتراپی و تمرین درمانی باشد. این به معنای دریافت کلسیم کافی در رژیم غذایی و انجام تمرینات با وزنه برای تقویت استخوانها است.

بنابراین در هر بیماری که دچار شکستگی ساق شده است باید معاینات لازم برای رد یا اثبات این عارضه به عمل بیاید.احتمال آسیب به عروق و اعصاب ساق در این شکستگی ها وجود دارد و پزشک معالج معاینات عروقی و عصبی اندام را به دقت در مورد این بیماران انجام می دهد. ضربه با سرعت بالا: مانند تصادف با وسیله نقلیه ، سقوط از مکان مرتفع یا آسیب دیدگی در هنگام ورزش شدید. این روش تصویر برداری تصاویر دقیق تر و با جزئیات بیشتری را از شکستگی ها و همچنین آسیب هایی که ممکن است به بافت های نرم اطراف استخوان وارد شده باشند، را به نمایش می گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید