چرا پوکی استخوان می گیریم؟

فیزیوتراپی میتواند روشهایی را آموزش دهد که بدون فشار بیشازحد، عضلات کشش پیدا کنند و از تکنیکهایی مثل اشعه فراصوت برای کمک به درمان استفاده میکند که این روش در بعضی موارد تا ۹۰% مؤثر است. اگر مورد شما شدیدتر باشد، ممکن است به جراحی نیاز پیدا کنید. درحالیکه با افزایش سن لایه چربی ضربهگیر کف پا کاهش ضخامت پیدا میکند و دیگر مؤثر نخواهد بود. در واقع، خار پاشنه به معنی رشد بیش از حد استخوان به خاطر کشیدگی مکرر در ناحیه اتصال فاشیای کف پا به استخوان می باشد.

به این جهت که خار پاشنه علائمی مشابه با دیگر مشکلات پاشنه پا دارد. قطعا همه شما با خار پاشنه آشنا هستید، این بیماری رایج بهدلیل رسوب کلسیم، منجر به بیرون زدگی تودهای در زیر استخوان پاشنه پا میشود، این عارضه گاهی میتواند تا قوس پا گسترش یابد. آیا اغلب درد شدید و تیزی را در پایین پا بین انگشتان و پاشنه پای خود تجربه میکنید؟ این علائم ممکن است تا قوس پا ادامه داشته باشد. خار پاشنه ممکن است هیچ علامت و نشانهای نداشته باشد.

همانطور که در بالا اشاره شد، خار پاشنه ممکن است در زیر پا، پشت پاشنه یا زیر پاشنه بوجود بیاید. «بم و فضای فرهنگی آن» در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیدهاست. در این نما دیده میشود که باز ماندن مختصر مفصل ساکروایلیاک در جلو ناشی از دفرمیتی و چرخش داخلی آلای ساکروم بر اثر ایمپکت شدن آن است که نیازی به جااندازی آن نیست. این نکته را در نظر داشته باشید که هر دردی که در کف پای خود احساس میکنید، لزوما به خار پاشنه مرتبط نیست و میتواند دلایل دیگری داشته باشد. پوشش پا باید اندازه باشد و با نوع فعالیتی که انجام میدهید، متناسب باشد و دردی ایجاد نکند.

بانداژ کردن/ برای حفاظت از پاها، فشار را از روی عضلات پا و تاندون کف پا بردارید که این امر میتواند موجب بهبود پاشنه شود. همانطور که گفته شد در برخی از افراد هیچ علائمی وجود ندارد و متوجه این عارضه در پاشنه پای خود نخواهند شد. در اکثر موارد مهم نیست که انگشتر را در کدام دست خود انداخته اید. تشخیص خار پاشنه بدون مراجعه و معاینه پزشک قابل تشخیص نیست.

بعد از جراحی، دیگر نیازی به استراحت در بستر نیست که نتیجه آن اجتناب از مشکلاتی است که بر اثر استراحت طولانی مدت در بستر بوجود میاید. استراحت دادن به پاشنه پا میتواند به کشف مشکلات عصبی، وجود کیست یا فشار کمک کند. برخی اوقات ممکن است افرادی دچار خار پاشنه باشند، اما متوجه آن نشوند. هرکدام از پاها شامل ۲۶ استخوان است که دوقسمت کمانی را تشکیل داده است کمان طولی که در راستای پا وکمان عرضی که درعرض پا قرارگرفته است استخوان های ناحیه کف پا در ابتدا بوسیله یک قالب و بوسیله رشته های فیبری که به عنوان لیگامان شناخته شده است به یکدیگر متصل شده اند ماهیچه های پا که بافت های سخت و محکمی است و به عنوان ماهیچه های کف پا شناخته شده است دومین ناحیه ای است که از پا نگهداری و پشتیبانی می کند.

ورم کف پا با خار پاشنه چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ پزشک به بیماران توصیه میکند تا زمانی که درد ایجاد شده ناشی از خار پاشنه بهبود نیافته است، به پای خود استراحت دهند و وزنی را به پای خود وارد نکنند. در بیشتر موارد توصیه پزشک روشهای غیر جراحی می باشد. در این حالت استخوان اضافی کنار انگشت پا و یا بافت متورم برداشته می شود. بیمار درد را در زیر پا و بخصوص بعد از دورههای طولانی استراحت حس میکند. در مرحله ابتدایی باید طی روز استراحت داشته باشید و تغییری در سبک زندگی خود ایجاد کنید. خار پاشنه و تورم عضلات کف پا اغلب توسط علایمی که در طی آزمایشهای بالینی مشاهده میشوند، تشخیص داده میشود.

این مواد در صورتی که موقتی باشند یا برای بیمار دردآور باشند، بعد از جوش خوردن استخوان دوباره در طی یک عمل جراحی برداشته می شوند. در چنین شرایطی اگر بر اساس نمودار استخوان ماهی، عوامل بروز مسئله را شناسایی کرده باشیم، دارای تعداد زیادی استخوان های ریز هستیم که هر کدام بیانگر یکی از عوامل بروز مشکل هستند. خرد شدگی استخوان: استخوان به شکل قطعات ریز خرد میشود. چنانچه شکستگی ساده باشد 8 درصد دیه کامل و اگر خرد شدگی باشد 13/333 درصد دیه کامل برای هر استخوان تعلق میگیرد. جراحی فقط زمانی موردتوجه قرار میگیرد که دیگر روشها مثمر ثمر نبوده باشند.

در واقع برجستگی در پاشنه بدون عکسبرداری قابل مشاهده نیست، به همین جهت زمانی که در پاشنه پا احساس درد و التهاب دارید، پزشک انجام عکسبرداری را به شما توصیه میکند. انجام برخی از تمرینات جهت جلوگیری از دردهای طولانیمدت به بیماران توصیه میشود. همچنین وجود کفی در کفش از ساییدگی جلوگیری میکند. این شکستگیها به طور معمول در دوندهها شایعتر هستند. به طور کلی، چشم انداز این وضعیت خوب است. قسمت سطحی مخچه را ماده خاکستری پوشانده است. • آرتروگرافی که یک نوع خاص از عکس برداری رادیولوژی یا اسکن ام آر آی است که پس از تزریق یک ماده رنگی در مچ دست انجام می شود.

شاک ویو موجب افزایش سریع گردش خون در ناحیه هدف میشود و بافت فیبری اسکار را که در طول زمان، به ویژه در شرایط مزمن ایجاد شده است، میشکند. در ادامه این مقاله به بررسی درمان سریع ورم زانو به صورت دقیق تر می پردازیم. اگر علیرغم این درمانها درد از بین نرفت، ممکن است پزشک شمارا به یک جراح ارتوپدی معرفی کند که روشهای درمان آن در ادامه آمده است. اما محل بروز علائم بسته به اینکه پارگی در جلو یا پشت لابروم لگن باشد متغیر خواهد بود.

درد کف پا معمولا بر اثر عملکرد اشتباه یا واکنش هر کدام از ساختارهای کف پا ایجاد میشود. اما در مواردی که درد و یا تغییر شکل پا شدید باشد عمل جراحی پیشنهاد می شود. مانند استفاده از کفش طبی مناسب، استفاده از کفی طبی در کفش، استفاده از یخ و یا دارو برای آرام کردن درد. فشارهای مکرر بهدلیل راه رفتن، دویدن یا پریدن روی سطح سخت میتواند دلیل اصلی ایجاد خار پاشنه باشد. چه عواملی منجر به خار پاشنه میشود؟

درد پاشنه: دکتر چه کاری انجام می دهد؟ همانطور که میدانید بعد از انجام هر جراحی مراقبهایی خاص برای بهبود فرد بیمار لازم و ضروری است. یک نکته خیلی مهم: اگر مطمئن نیستید که کدام استخوان شکسته است یا اگر فکر میکنید که استخوان گردن یا پشت آسیب دیده است، نباید فرد آسیبدیده را تکان دهید. اندازه خار پاشنه در هر فرد متفاوت است، اما در اغلب مواقع بیشتر از حدود یک الی یک و نیم سانتیمتر نخواهد بود.

همچنین پوشیدن کفش نامناسب از دیگر مواردی است که منجر به خار پاشنه میشود. ورم کف پا یک حالت دردناک است و هنگامی رخ میدهد که نیرویی غیر طبیعی مانند اضافه وزن یا پوشیدن کفش نامناسب باعث ایجاد چنین مشکلی میشود. بونیون ها (یا هالوکس والگوس) وضعیتی است که استخوان­ ها و مفاصل مرتبط با انگشت شست پا را تحت تاثیر قرار می­دهد. هنگامی که حرکت این مفصل باعث احساس یا صدای سخت و ساینده، صدای ترکیدن یا تلق تلق (خرت خرت، تق تق و یا ساییده شدن استخوان ها به هم) شود پزشکان به آن سندروم کتف صدا دهنده می گویند.

جوش نخوردن شکستگی میتواند هم در درمان غیر جراحی و هم در درمان جراحی اتفاق بیفتد. گاهی دردهای ناتوان کننده آرتروز زانو، برای درمان و بهبودی راهی جز جراحی ندارند. خوشبختانه بهندرت نیاز به عمل جراحی است. روشی دیگر برای درمان خار پاشنه، جراحی باز یا همان جراحی سنتی است. این امواج سبب آسیب میکروسکوپی به پلانتار فاسیا میشوند که درمان را شبیهسازی میکند. جراحی باز پلانتار فاسیا (و بیرون آوردن خار پاشنه). خار پاشنه با گذشت زمان پیشرفت میکند و بدتر میشود. هر چند که پوکی استخوان، با روند طبیعی پیری استخوان ایجاد و پیشرفت میکند اما تعیین میزان محتویات معدنی استخوان برای پیشگیری و احتمالا درمان درصد شکستگی ضروری است.

با پیشرفت های کنونی درمان درد کف پا بسته به دلیل و علل آن امکان پذیر است. از اضافه وزن خودداری کنید: هر کیلو بیش از حد فشار وارد می کند و خار پاشنه و سایر مشکلات پا را تقویت می کند. در صورت درد شدید فعالیتتان را کاهش دهید و به پاشنه استراحت دهید. استراحت کردن علاوه بر اینکه به تسکین درد حاد کمک میکند، از بدتر شدن وضعیت فعلی جلوگیری خواهد کرد.

همراه با چند روز استراحت از یخ نیز استفاده کنید. برخی علل دیگر نیز ممکن است باعث ایجاد درد در کشاله ران شوند. اگر مدت طولانی است که درد پاشنه پا دارید ، همیشه باید با یک پزشک (پزشک خانواده یا جراح ارتوپدی) مشورت کنید تا علل علائم خود را روشن کنید. اشعه ایکس. سرانجام برای اطمینان از تشخیص درست و رد علل احتمالی دیگر برای درد پاشنه مثل آرتروز، ممکن است پزشک دستور به انجام دیگر آزمایشات مثل اشعه ایکس بدهد. این آتل مانند گچ بندی جنبی نیست، زیرا در شکستگی احتمال تورم بافت های اطراف وجود دارد و اگر گچ سفت در محل قرار بگیرد، تورم می تواند عوارضی از جمله درد قابل توجه و مشکلات احتمالی خون را ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید