چگونه بدون رفتن به کلاس سه تار یاد بگیرم؟

سولماز نراقی در ژانر خود بهترین است و کسی بهتر از آن نیست . اما در این روش کسی بالای سر شما نیست. یادگیری به روش مجازی نه تنها خیلی شیرینه، بلکه خیلی هم ساده است که در ادامه برایتان خواهم گفت و اکنون در ادامه جواب سوالات بالا را تک به تک پاسخ میدهم. به شما تبریک میگویم که آموزشهای من را انتخاب کرده اید و مطمئن باشید اگر به نکاتی که میگویم عمل کنید خیلی سریع به هدف خود میرسید. تکرار این واژه در چند جملة متوالی، در کنار افعالی مانند «داد خود را گرفتن» و «شوربرآوردن»، تند و خشنبودن لحن را برجستهتر میکند.

بنده سه تار نواز هستم و ریف نوازی میکنم بدون تعصب از کارهای ایشان لذت میبرم و این موضوع را از چندین سه تار نواز پرسیده ام و آنها هم با من موافق بودند. سه تار پنجاه هزار تومنی با سه تار یک میلیونی از نظر ظاهری فرق چندانی ندارد. به نظر می رسد که سه تار کنونی، روندی طولانی و تدریجی راپشت سر گذاشته است و در این زمان به شکل و صدا دهی کنونی رسیده است. اگر میخواهید در زمان کمتری در این ساز به موفقیت برسید، قطعا نیاز است زمان بیشتری را برای یادگیری و تمرین صرف کنید.

عزیزان، قبل از نواختن هر درس ویدیوی مربوط به آن را یک الی دوبار مشاهده کنید و سپس روی ساز اجرا کنید. ماجرا از این قرار است که پسر سهتارزن پس از سالها تحمل رنج فقر و تهیدستی توانسته است پولی به دست آورد و سهتاری بخرد و به آرزوی بزرگ خود دست یابد. چون تلویزیون های ال سی دی معمولا بزرگ هستند، تکنیکهای سه تار و نکات مضراب و انگشت گذاری را بهتر متوجه میشوید. اختراع سه تار الکتریک در سال ۸۸ شمسی ثبت شد. سه تار درونی ترین و متمرکز ترین ساز است، آن را بیشتر برای دل خود می نوازند تا برای دیگری.

سولماز نراقی از نوازندگانی است که با سه تار تابو شکنی کرده است . این روزها بسیاری از مردم ترجیح میدهند در کلاسهای حضوری شرکت نکنند. اینکه همراهی اساتید با شما حضوری باشد و یا به صورت آنلاین، کیفیت اموزش شما تضمین شده است. این کار باعث شده که افراد بسیاری بتوانند از کلاسهای آنلاین سه تار، با همان کیفیتی که هنرجویان حضوری در تهران امکان دسترسی آن را دارند، استفاده کنند. این ساز اولین ساز الکترونیکی ایرانی محسوب میشود .در ادامه این مطلب از وبلاگ آموزشگاه موسیقی الهام با این ساز بیشتر آشنا شوید. اما نسل امروز به راحتی نمیتواند با آن موسیقی ارتباط برقرار کند .

گاهی در پارک کودکان قدم میزنیم و نگاهمان به تاب و الاکلنگ می افتد . یاد کارتن « تام و جری » افتادم که برای کودکان ساخته شده اما آنقدر جذاب و زیبا ساخته شده که مخاطبان بزرگسالش بیش از کودکان است . سولماز نراقی نه تنها آرامبخش کودکان است ، بلکه بزرگسالان هم با دیدن کلیپ های جذابش احساس شورو شعف پیدا میکنند ، ما همان کودکانیم که هنوز گریه میکنیم و بهانه میگیرم و بازی میکنیم ولی نوعش تغییر کرده . از عزیزانی هم که هنوز به خودباوری نرسیده اند خواهش میکنم زود جا نزنید و اصلا نگران نباشید.

در ایران بخش مهمی از این پژوهشها به بررسی محتوای آثار ادبی اختصاص مییابد و ذیل عنوان نقد جامعهشناختی قرار میگیرد؛ درواقع، این پژوهشها نوعی جامعهشناسی محتوا محسوب میشوند. اگرچه نقدهای جامعهشناختی که در بالا به آنها اشاره شد، بسیار ارزنده و سودمندند، به محتوا محدودند و متأسفانه از جنبههای زیباییشناختی و خلاقیت فردی نویسندگان آثار ادبی که بسیار اهمیت دارد غافل ماندهاند و در آنها به رابطة محتوا و شکل و نقش مهم و تأثیر فراوان آن توجه نشده است. یکی از مزایای آموزش مجازی، برگزاری کلاس های آنلاین سه تار برای ایرانیان خارج از ایران می باشد. یعنی شما اگر هیچ اطلاعاتی از مفاهیم تئوری موسیقی هم نداشته باشید با درسهای این کتاب میتوانید مباحث مورد نیاز تئوری موسیقی جهت یادگیری سه تار را فرا بگیرید.

مشکلاتی از قبیل « مالی – مشغله زیاد – بعد مسافت » و دیگر عواملی که برای خیلی از دوستان وجود داشته و من به آنها حق میدهم چون خودم هم این شرایط سخت را گذرانده ام و به شما این مژده را میدهم که به راحتی میتوانید با استفاده از ویدیوهای آموزشی من سه تار را یاد بگیرید. ۵. ده شکل ریتم شامل۸/۶، ۱۶/۶، ۸/۷، ۸/۵، ۸/۳، ۴/۶، ۴/۵، ۴/۴، ۴/۳، ۴/۲ ( ۸/۶ در سه شکل ۱- ساده ۲- نقطهدار ۳- سنگین) که قسمت عمدهای از موسیقی ایران و جهان در این ده شکل اجرا میگردد معرفی و برای هر یک چندین درس نوشته شده و هنرجو پس از یادگیری و حفظ کردن، آنها را به شکل تکنوازی، یا همنوازی با یک ساز ملودیک یا همراه با ارکستر بکار خواهد گرفت.

پس آموزش مجازی سه تار را به عنوان یک فرصت خوب در نظر بگیرید و با ویدیوهای آموزشی مرتب و دقیق پیش بروید. ولی در کل بدانید فضای مجازی یادگیری سه تار کاملاً آزاد است و هرموقع درسی را به پایان رساندید میتوانید درس بعدی را یاد بگیرید. و اسپانیایی ، دو نوازی سه تار و تنبک حسین علیزاده و پژمان حدادی در مایه اصفهان بود. از میان دو سه حادثة اصلی داستان گرهافکنی اصلی زمانی است که پسرک عطرفروش سد راه سهتارزن و مانع ورود او به مسجد میشود. قسمت بلند ساز میباشد که فواصل موسیقی بر روی آن توسط پردهها مشخص شدهاست که شامل دو قسمت میباشد قسمت پایینی که به تنه متصل است و قسمت اصلی آن به حساب میآید و قسمت بالایی که روی قسمت پایینی سوار میشود.

موسیقی رابطه مستقیمی با اقتصاد دارد، اگر وضع اقتصادی جامعه خوب باشد موسیقی پیشرفت میکند و بالعکس. شخصیتپردازی، لحن، فضاسازی، توصیف، کشمکش، تعلیق، گرهگشایی، چگونگی شروع و پایان داستان و سایر فنون داستاننویسی در کنار شگردهای ادبی، جلوهای خاص به داستان میدهد و آن را ازنظر صورت و محتوا جذاب و نظرگیر میکند و ویژگی «انتظار» را که ازنظر اهل فن ویژگی مهم داستان است، به بالاترین حد میرساند. صفحه ای نازک برای روی کاسه ساب میدهد و خلاصه ساز را پرده میکند و در دست نوازنده قرار میگیرد .

4- در بین درسها و تمرینات، آهنگهای زیبا و جاویدان ایرانی نیز آموزش داده شده که این برای هنرجو لذت بخش است و به خاطر تمرینات یکنواخت خسته نمیشود و برای ادامه راه انگیزه لازم را به دست می آورد. در ادامه میتوانید این آلبوم زیبا را به صورت اختصاصی از سانگ سرا با کیفیت اورجینال دریافت نمایید. در ادامه آموزش های کاربردی ساز سه تار در این مقاله می خواهیم شما را با سه تار الکتریک آشنا نماییم. من روش مجازی آموزش سه تار را به آنها پیشنهاد میکنم.

در کتاب روش نوین آموزش تنبک دفتر اول معرفی شده و به شکل سه لاچنگ اجرا میگردند تا هنرجو با ریز و اجرای آنها آشنا، و در کتابهای بعدی به شکل ریز روان اجرا گردد. کشورهای اتریش، بلژیک، برزیل، کانادا، شیلی، چین، کرواسی، دانمارک، قبرس، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، مالزی، هلند، نیوزلند، استرالیا، نروژ، پرتغال، رومانی، روسیه، هند، اسپانیا، سوئد، سوئیس، تایلند، ترکیه، اوکراین، انگلیس، آمریکا، تاجیکستان، ازبکستان، ارمنستان، گرجستان و امارات، دارای بیشترین ایرانی های علاقه مند به یادگیری آموزش سه تار بصورت آنلاین هستند.

دیدگاهتان را بنویسید