چگونه سرطان را شکست دهیم؛ 8 راهکار تاثیرگذار – مینویسم

سرطان آندومتر و سارکوم رحم معمولاً متفاوت است. تارگتتراپی یک روش نوین برای نابودی سلولهای سرطانی است که به شیوهای متفاوت از درمانهای قدیمی رایج مانند شیمیدرمانی عمل می کند. تشخیص هر سرطان متفاوت و منحصر به فرد است و همین باعث می شود درمان مشخصی برای آن وجود نداشته باشد. در مواردی ممکن است به دلیل بزرگ بودن تومور، جراح ارتوپد دستور دهد که تومور را از طریق شیمی درمانی کوچک کنند تا راحت تر بتوان با تجهیزات جراحی اقدام به برداشتن آن نمود. اولتراسونوگرافی آندوسکوپی (EUS): ابزار مرحله ای برای ارزیابی دقیق تر قبل از عمل از مرحله تومور است.

این ممکن است به عنوان دوره های سنگین (خونریزی قاعدگی) یا خونریزی میان دوره ای (خونریزی بین دوره ها) یا لکه بینی در زنان جوان تر از سن باروری دیده شود. بعضی از این سلولهای سرطانی نیز می توانند از بین بروند وارد جریان خون یا سیستم لنفاوی شوند و به مکان های دور که ممکن است باعث سرطان شوند سفر کنند. مهم است که توجه داشته باشیم که تومورهای دیگر می توانند در رحم و جاهای دیگر بدن ایجاد شوند که ممکن است بدخیم (سرطانی) نباشند این رشد غیر سرطانی به عنوان تومورهای خوش خیم نامیده می شود. آنها همچنین ممکن است آزمایش خون را انجام دهند تا مشخص شود آیا برخی از مواد اضافی که نشان دهنده سرطان هستند بیش از حد وجود دارد.

مرحله Stage 2A : در این مرحله سلول های تومور سرطانی در مطالعه میکروسکوپی خیلی غیر طبیعی هستند و همچنین تومور کاملا در درون استخوان قرار دارد. در مقایسه با بیمارانی با سن و وضعیت سرطانی مشابه که در یک برنامه ورزشی شرکت نکردند، آنهایی که در برنامه ورزشی حضور داشتند پاسخ بهتری به شیمی درمانی دادند. به استراحت کردن بعد از انجام هر فعالیت ورزشی اهمیت بدهید و این طور نباشد که شما زمان زیادی را بدون استراحت کردن صرف فعالیت و ورزشی کنید چون با استراحت کردن به موقع فشار کمتری به ساق پا وارد می شود.

اگر در حال حاضر ماهی نمی خورید، ممکن است آن را به رژیم غذایی ضد سرطان خود اضافه کنید. چه شما درمان را ادامه بدهید یا نه هنوز کارهایی وجود دارد که با انجام آن می توانید کیفیت زندگی خود را حفظ کنید یا ارتقاء دهید. سرطان اولیه استخوان یا سارکوم استخوان یک تومور سرطانی است که از استخوان شروع می شود. این آزمایش می تواند به پزشک نشان دهد که آیا بافت سرطانی است یا خیر ، و در صورت سرطانی بودن ، از چه نوعی است. آیا علائم تان مداوم یا گاه به گاه است؟ علائم و نشانه های مورد بحث زیر ممکن است با چندین شرایط مختلف رخ دهد و نه تنها در سرطان رحم دیده می شود.

وی با بیان این که ریسک فاکتورهای خاصی برای بروز سرطان پروستات وجود ندارد توضیح داد: بروز این سرطان دلیل خاصی ندارد و تقریبا علت بروز آن ناشناخته است و تنها علتی که شانس ابتلا به این سرطان را بالا میبرد، عوامل ارثی و ژنتیکی است. برخی از تومور ها استخوان را از بین می برند و برخی در آن یک حفره ایجاد می کنند. به واسطه حمله تومور و التهاب، یک فیستول (مسیر غیرعادی) ممکن است بین مری و نای شکل بگیرد. این روش همچنین ممکن است تا حدی از شدت علائم سرطان کاسته و شدت گسترش آن را با کوچک کردن تومور سرطانی آرام کند.

درمان بستگی به مرحله سرطان رحم، سن شما و سلامتی عمومی دارد در مرحله IV سرطان رحم به عنوان وسیع ترین و معمولا ناشی از نوع پرخطر نوع سلول های سرطانی است. اسکن PET: یک تکنسین گلوکز رادیواکتیو (نشانهدار) را به رگ شما تزریق میکند. شما و پزشکانتان می توانید تصمیم بگیرید که چه برنامه ای برای شما بهتر است. اگر چه نشانه ای به عنوان خونریزی غیرطبیعی واژن برجسته نیست درد لگن یا پایین شکم ممکن است در سرطان رحم وجود داشته باشد. یکی از اصلیترین و شایعترین راههای درمان سرطان رحم، هیستروکتومی یا برداشتن رحم است. سرطان رحم چهارمین و شایعترین سرطان در زنان در ایالات متحده است.

شایعترین نوع سرطان رحم سرطان آندومتر است. مراقبت پیگیری مهم است. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که سرطان آندومتر تنها نوع سرطان رحم نیست. اما این احتمال وجود دارد که این تورمورها به قدری بزرگ شوند که اندامهای مهم و حیاتی بدن را با خطرات و آسیبهای جدی روبهرو کنند. درمان در هر دو نوع اهمیت ویژه ای دارد هیچگاه نباید از هزینه های سرطان ترسید و از درمان صرف نظر کرد زیرا افراد خیری وجود دارند که این نگرانی را با برپایی خیریه های سرطان برطرف می کنند و افراد داوطلب بسیاری برای کمک به خیریه و خیریه های سرطانی پیش قدم می شوند.شاید بسیاری از افراد ندانند که فرق تومور با سرطان چیست؟

همچنین بیماریهای معده میتوانند زمینه ابتلای افراد به سرطان معده را فراهم کنند. با مسدود کردن این نقاط ضعف، درمانهای دارویی هدفمند میتوانند سلولهای سرطانی را از بین ببرند. دکتر نیکولاس به همراه تیم تحقیقاتی خود این آزمایش خون را بر روی بیش از هزار بیمار سرطانی آزمایش کرد که بیشتر از ۷۰% نتایج مثبت بود و فقط هفت مورد نادرست داشت. هیچ مطالعه و تحقیقاتی نشان نداده است که مکملها در کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات نقش دارند.

این سلول غیرطبیعی به سلول های طبیعی شباهت دارد در این مورد سلول های اندومتری سالم است. این روش کاربرد ویژهای دارد و تنها در شرایط خاص و مراحل ویژهای موفقیتآمیز است. با این حال، خونریزی نه تنها خود به خودی است. این شبکه یک تکه نازک از بافت داخلی پوششی مری است که ناحیه باریکی را ایجاد می کند. عوارض را می توان در اوایل درمان کرد و احتمال ابتلا به سرطان ممکن است در اوایل تشخیص داده شود.

ترکیب شیمی درمانی و پرتو درمانی ممکن است اثر هر کدام از درمانها را افزایش دهد. همچنین تشخیص زود هنگام و برداشتن پولیپهای روده بزرگ، امری حیاتی در پیشگیری از این سرطان است و با این کار شانس درمان و معالجه بیماری تا 90 درصد افزایش مییابد. پرتودرمانی همچنین جلوی گسترش و رشد سرطان را نیز میگیرد. همچنین می تواند پس از مقاربت رخ دهد. این در زنان مسن بیشتر پس از یائسگی رایج است. عموماً زنان در سنین یائسگی بیشتر از جوانان از این روش برای درمان سرطان استفاده میکنند. از این روش درمانی به تنهایی پیش از جراحی برای کوچکتر کردن تومورها و بعد از جراحی برای از بین بردن سلولهای سرطانی باقی مانده استفاده میکنند.

شیمی درمانی معمولاً نیاز به تزریق داروهای تزریقی جهت تخریب سلول های سرطانی دارد. تومورهای بزرگتر ممکن است در قسمت پایین شکم و لگن که در آن رحم قرار دارد قابل لمس باشد. بالای قسمت فوندوس، وسط بدن است و پایین، گردن رحم است. با این حال، این بدان معنا نیست که آن کمتر جدی است. غربالگری مجموعهای از آزمایشهای پزشکی است که اگر پاسخ آن منفی باشد، فرد سالم تشخیص داده میشود. علائم مربوط به سرطان پیشرفته مثل درد و افسردگی معمولا همیشه به درمان پاسخ میدهند. از پریودهای سنگین و دردناک، ترشحات غیرطبیعی، رابطه جنسی دردناک، درد زیر شکم و لگن نیز میتوان بهعنوان علائم سرطان رحم یاد کرد.

دردی که در ناحیه ساقه پا در طول استخوان جلوی پا یعنی درشت نی ایجاد می شود، درد ساق پا نام دارد. این روش جدید توسعهیافته برای بررسی سرطان پروستات، سونوگرافی چندپارامتری (mpUSS) نام دارد. مقعد منفذ باز عضلانی است که توسط عضلات اسفنکتر باز و بسته می شود و ناحیه ای که مقعد را به رکتوم متصل می کند کانال مقعد نام دارد که در حدود ۴ سانتیمتر طول دارد. بیش از ۵۰،۰۰۰ موارد جدید سرطان رحم هر ساله در ایالات متحده تشخیص داده می شود و به دلیل این سرطان حدود ۱۰،۰۰۰ مرگ و میر وجود دارد. این روش ممکن است با دوز پایین، متوسط و بالا انجام گیرد که بستگی به نوع سرطان دارد.

در این روش که از طریق برشی در میانه شکم صورت میپذیرد، ممکن است جراح با نمونهبرداری از نقاط نزدیک رحم میزان گسترش سرطان را نیز تشخیص دهد. از این روش معمولاً در مواردی که احتمال بازگشت سرطان وجود داشته باشد، استفاده میشود. تعداد زیادی از عوامل خطر در سرطان رحم وجود دارد. اگر میزان پروتئین بالا باشد احتمال وجود پروستات نیز بالاتر است. در صورت تشخیص در اولین مرحله، امکان درمان کامل را بالا برده و امکان زنده ماندن بیمار را تا ۵ سال آتی به ۹۵ درصد افزایش میدهد.

شیمیدرمانی عموماً برای درمان علائم سرطان رحم و جلوگیری از گسترش آن استفاده میگردد. این جراحی ممکن است همراه با شیمیدرمانی و پرتودرمانی تجویز شود. این عوارض جانبی بعد از اتمام پرتودرمانی به آرامی از بین میروند، اگرچه ممکن است احساس خستگی برای چند هفته ادامه یابد. مثال هایی از این موارد عبارتند از:برداشتن تومورهای داخل معده از سرطان در مراحل اولیه:جراح از آندوسکوپی برای حذف تومورهای بسیار کوچک که به آستر داخلی معده محدود هستند استفاده می کند. این آزمایش البته راه دقیقی برای تشخیص سرطان نیست و نهایتاً امکان تشخیص را افزایش میدهد.

این تنظیم به عنوان تومور اولیه است. مرحله دوم: با پیشرفت بیماری، تومور ها گسترش یافته و به لایه های دیواره مقعد می رسد. در نوع دیگری از سرطان، سارکوم رحم، بدخیمی در عضلات و بافت رحم شروع می شود. سرطان معده همانطور که ذکر شد از بیماری های بدخیمی است که به سرعت پیشرفت داشته و حتی از طریق سیستم لنفاوی سایر نقاط بدن را درگیر خواهد کرد. سرطان استخوان میتواند در هر استخوانی در بدن شروع شود، اما بیشتر لگن یا استخوانهای بلند در بازوها و پاها را درگیر میکند.

دیدگاهتان را بنویسید