چگونه سرطان را شکست دهیم؛ 8 راهکار تاثیرگذار – مینویسم

جراحی مورد نیاز برای برداشتن مری را میتوان به صورت باز با استفاده از شکافهای بزرگ یا با استفاده از ابزارهای خاص جراحی از طریق ایجاد چند شکاف کوچک بر روی پوست (لاپاراسکوپی) انجام داد. جراحی برای از بین بردن مری میتواند به روش باز با استفاده از برشهای بزرگ یا با ابزارهای جراحی خاص (لاپاروسکوپی) انجام شود. این بیماری بیشتر در افراد بین سنین 40 تا 70 سال دیده میشود.

سارکوم یوئینگ معمولا در افرادی که در بازه سنی 5 تا 20 سال هستند رخ میدهد. مطالعات مکرر پزشکی به افراد مبتلا به داشتن خواب کافی هشدار میدهد (بزرگسالان هر شب ۷ تا ۹ ساعت با کیفیت خوب بخوابند) و تحقیقات فزآیندهای نشان میدهد که خواب کم خطر ابتلا به سرطان و بیماریهای قلبی را افزایش میدهد. اگر وزن فعلی شما مناسب است، با انتخاب رژِیم غذای سالم و ورزش برای حفظ آن تلاش کنید. مرحله دو: سرطان هنوز فراتر از استخوان گسترش نیافته است، اما گرید بالایی دارد. این یافته بسیار مهم است، زیرا این روش، ارزانتر، سریعتر و بسیار فراگیرتر و در دسترستر از MRI است.

بعضی مکانیسمهای بیولوژیکی در بدن ما وجود دارد که میتواند بیشتر سلولهای جهش یافته را قبل از اینکه مشکلی برای ما بوجود آورند، نابود کند. بسته به نوع تومور، گزینه های درمانی بسیار متفاوتی وجود دارد که از یک درمان مراقبتی تا جراحی برای خارج کردن تومور را در بر می گیرد. انواع مختلفی از تومورهای خوش خیم استخوانی وجود دارد، همینطور برخی بیماری ها می توانند یک تومور استخوانی را تداعی کنند در حالی که در واقع یک تومور استخوانی نیستند و در بسیاری از موار، درمان مشابهی همچون یک تومور را نیاز دارند. تومورهای اولیه خوش خیم که انواع کیست های استخوانی نیز از آن دسته هستند بسیار شایع تر از انواع بدخیم بوده و تمایل دارند تا به صورت خودبه خود بهبودی کامل پیدا کنند.

این سرطان معمولاً در استخوانهای پا و پشت زانو اتفاق می افتد و در مردها شایع تر است. کندروسارکوم تومر سرطانی است که تقریباً یک چهارم همه تومرهای بدخیم را شامل می شود و دومین نوع جدی سرطان استخوان به حساب می آید. ضایعه خوش خیمی است که بیشتر در کودکان و نوجوانان زیر 25 سال دیده می شود و بیشتر استخوان های اندام پایینی را درگیر می کند. تومورهای استخوانی یا سرطان استخوان زمانی رشد می کنند که سلول های استخوانی به طور غیرقابل کنترلی تقسیم می شوند و یک توده یا ضایعه بافتی غیر طبیعی را تشکیل می دهند.

این سرطان، یک سرطان بدخیم مغز استخوان (بافت نرم مرکز بسیاری از استخوانها که سلول های خونی را تولید میکند) است. دشواری در بلع (دیسفاژی) شایعترین نشانه سرطان مری است که در ۹۰ تا ۹۵ درصد بیماران مبتلا به این بیماری دیده میشود. بهطوری كه بعد از سرطان مری به خصوص در غرب آسیا تعداد مبتلایان به آن رو به افزایش است و شایعترین سن شیوع آن بین ۲۰ تا ۵۰ سالگی است. بیشتر بیماران در سنین بین 50 تا 70 سالگی دیده میشوند.

فیبروسارکوم یکی از انواع نادر سرطان استخوان است و در بزرگسالان بین ۳۵ تا ۵۵ سال اتفاق می افتد. دکتر مسعو میر کاظمی با تجربه ی سال ها جراحی تومور های استخوانی و عضلانی در تهران، یزد، زاهدان، سیستان و بلوچستان در این زمینه فعالیتی ثمربخش در کارنامه خود دارند. برخی انواع کنسر پروستات، غیر تهاجمی هستند و به همین دلیل امکان دارد فرد هیچ گونه علامتی را تجربه نکند. انواع مختلفی از تومورهای مغزی وجود دارد که هر یک از آنها ممکن است مجموعههای مختلفی از تغییرات ژن را داشته باشند. تومورهای مغزی و نخاعی، مانند سایر تومورها، در اثر تغییر DNA درون سلولها ایجاد میشوند.

بنابراین بیمارانی که عفونت هلیکوباکترپیلوری دارند حتما باید درمان شوند و تحتنظر متخصص قرار بگیرند تا در آینده مشکلی برای آنها از نظر ابتلا به سرطان معده ایجاد نشود. بیماران مبتلا به سرطان استخوان بر خلاف مبتلایان به سرطان های احشائی و خون حال عمومی خوبی دارند و به جز موارد نادر علائمی مانند تب کاهش وزن و بی حالی در مراحل اولیه دیده نمی شود. استئوسارکوم دومین سرطان اولیه شایع استخوان است. شایع ترین نوع سرطان اولیه استخوان استئوسارکوم نامیده می شود. نکته: هر سرطانی که از قسمتی دیگر بدن به قسمت دیگر منتقل شود سرطان متاستاتیک نامیده می شود.

این نوع تومورهای ثانویه و یا تومور های متاستاتیک استخوان برخلاف نوع اولیه آن در سنین بالا دیده شده و یک نمونه بارز آن سرایت سرطان پستان به سیستم اسکلتی در خامن هایی است که قبلا به دلیل سرطان پستان درمان شده اند. همان طور که گفته شد تغییرات ژنتیکی عامل اصلی ایجاد اکثر تومورهای بدخیم هستند ولی سرطان استخوان ارثی نیست و این بدان معنی است که این تغییرات ژنتیکی پس از تولد در سلول ها ایجاد می شود و از پدر و مادر به فرزندان منتقل نمی شود. اختلالات ژنتیکی و تغییراتی که در قسمت های خاصی از هسته سلولی صورت می گیرد باعث تبدیل پروتئین های غیرفعالی به نام پروتوانکوژن به نوع فعال آن به نام انکوژن ها می شود.

انکوژن ها پروتئین هایی را در سلول تولید می کنند که نظم کنترل شده تکثیر سلولی را تحت تاثیر قرار داده و باعث ازدیاد سلولی و تکثیر بیش از حد آنها در بدن می شوند که به آنها تومور استخوانی می گویند. کافی است تنها یکی از این سلولها جهش پیدا کند و بیش از حد نرمال رشد کند. روشهای درمانی هدفمندtarget : این داروها, پروتئین ها ، ژن ها یا بافت ها را هدف قرار می دهند و از رشد سرطان جلوگیری می کنند.

قطع کردن تولید تستوسترون می تواند باعث مرگ یا رشد آهسته تر سلول های سرطانی گردد. سلول های سالم شما مواد مغذی زیادی ندارند به این دلیل که سلول های سرطانی آن مواد مغذی را دریافت کرده اند و فرد بیمار باید اطلاعات خوبی در مورد تغذیه در زمان ابتلا به سرطان کسب کند.برای افزایش اشتها به پزشک مراجعه کنید تا برای افزایش اشتهای شما دارویی تجویز کند تا بهبود یابید، در این زمینه توصیه می شود که رژیم غذایی سالم داشته باشید. همچنین در برخی موارد اولین علامت بیماری شکستگی بازو یا پا است و علت آن این است که سرطان استخوانها را تضعیف کرده و آنها را مستعد شکستگی میکند.

دیدگاهتان را بنویسید