چگونه سرطان را شکست دهیم؛ 8 راهکار تاثیرگذار – مینویسم

مغز استخوان ماده ای نرم و اسفنجی شکل است که داخل استخوانها یافت می شود. مانند سالمون، ماهی تن و شاه ماهی – حاوی اسیدهای چرب امگا 3 هستند، نوعی اسید چرب که با کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات مرتبط است. خطر ابتلا به سرطان کولون با بالارفتن سن افزايش میيابد، بهطوريكه سرطان کولون تقریباً در دو سوم موارد در افراد 50 ساله و مسنتر به وجود میآید. بله و باید به این موارد علائم بارداری را نیز اضافه کنید.

این بیماری میتواند با علایمی از قبیل: پوسته پوسته شدن، فلسی شدن و خارش بسیار شبیه اگزما همراه باشد. خارش حاصل از این تغییرات میتواند در هر نقطهای از پوست بدن از جمله واژن و سر سینهها اتفاق بیافتد. هوای خشک: آب و هوای سرد و خشک میتواند باعث تشدید خارش در سراسر بدن شما، از جمله سینهها و نوک سینهها شود. لباس زیر: سینهها و نوک سینهها ممکن است نسبت به رنگ یا مواد پلاستیکی و نایلونی استفاده شده در لباسهای زیر شما واکنش نشان دهند؛ درماتیت تماسی در نواحی که پوست سینه و یا نوک سینه شما در تماس با لباسهای زیر از این دست هست میتواند منجر به التهاب و خارش شود.

مواد شیمیایی و یا قرص هایی که برای درمان پروستات مورد استفاده قرار می گیرد، مضرات بسیار زیادی دارند و در دراز مدت فرد بیمار را دچار مشکل می کنند. اگرچه خارش مداوم و احساس خراشیده شدن پوست در اثر خاراندن مداوم ممکن است تمرکز یک کودک را در مدرسه به هم بزند و یا آرامش فرد سالمند را تحت تاثیر قرار دهد اما خوشبختانه اگزما یک بیماری تهدید کننده زندگی نیست و هنگامی که در مراحل اولیه خود قرار دارد با کنترل و ضعیف کردن علائم، زندگی فرد تحت تاثیر بیماری قرار نخواهد گرفت.

سرطانهایی که از استخوان لگن سرچشمه میگیرند، سرطانهای اولیه استخوان هستند. این تنظیم به عنوان تومور اولیه است. حتما توجه کنید که این منطقه را تمیز و خشک نگه دارید تا بتوانید به شیردهی فرزندتان ادامه دهید. آقای دکتر سلطانی تأکید کرد: افرادی که فامیل و یا اعضای خانواده درجه یک در سنین پایین (کمتر از ۵۵ تا ۶۰سال) به این سرطان مبتلا شده اند، در این افراد احتمال بروز این سرطان به مراتب بیشتر از سایرین است.

پزشک شما میتواند پمادهای قویتری تجویز کند؛ بنابراین در صورت مشاهده هر گونه تراوش یا التهابی که میتواند نشانهای از عفونت باشد در اسرع وقت با پزشک خود مشورت کنید. تست پستان ها به صورت فردی: لازم است تا هر زن نسبت به تغییرات غیر معمول درسینه های خود آگاه باشد و روش های آزمایش کردن پستان های خود را آموزش ببیند. از رشد و تکثیر پشه تا حد امکان باید جلوگیری کرد. تابش پرتوها: درمانهای موجود برای سرطان سینه، حتی با گذشت زمانی طولانی پس از پایان درمان میتواند منجر به افزایش شدت خارش در سینهها و نوک سینهها شود.

قرار گرفتن در معرض دوزهای بالای تابش در طول پرتودرمانی ممکن است تغییرات سرطانی در سلول های استخوانی را در مرحله بعد ایجاد کند. علت اصلی ایجاد سرطان استخوان ناشناخته است، به نظر می رسد نتوان از ابتلا به آن پیشگیری کرد، ولی اجتناب از اشعه (مثل رادیوتراپی) و برخی مواد شیمیایی خاص که در ایجاد تومور های استخوان موثر شناخته شده اند (عدم تماس با ترکیبات رادیواکتیو و هسته ای) از ابتلا به سرطان استخوان جلوگیری می کند.

در مقایسه با انواع دیگر سرطان، کراتینوسیت خوشخیمتر است؛ ولی این دلیل نمیشود که آن را سرسری بگیرید. سرطان کراتینوسیت (Keratinocyte Carcinoma) نسبت به سایر انواع سرطان همهگیرتر است و معمولا در افرادی بروز پیدا میکند که بیش از حد در معرض نور خورشید قرار دارند و از محصولات مراقبتی استفاده نمیکنند. به افرادی که به شما نزدیکتر هستند بگویید چه احساسی دارید. دکتر مارکوسن میگوید: اگر این وضعیت و کوتاه شدن تنفس با هم باشند به شدت بدتر میشود و شما در طول روز بیش از ۵ پوند افزایش وزن پیدا میکنید، این باید نگران کننده باشد.

دلیل اصلی این التهابات، تغییرات هورمونی و کشش سطحی پوست سینهها جهت آماده شدن آنها برای شیردهی و تغذیه نوزاد است. به همان دلیل است که پزشکان به هر فردی که نسبت به ابتلای خود به اگزما مشکوک شده است توصیه می کنند که هرچه زودتر جهت تشخیص و درمان به متخصص پوست مراجعه نمایند. خوشبختانه متخصصان می توانند روشهای درمانی مختلفی را برای درمان این بیماری استفاده نمایند. روشهای درمانی اگزما در سالمندان بسیار ملایم و غیر تهاجمی هستند، به همین دلیل بیشتر داروهای مورد نیاز برای کنترل علائم به صورت بدون نسخه در داروخانه ها در دسترس می باشند و بیماران می توانند سریعاً نسبت به درمان بیماری در حالت خفیف اقدام نمایند.

در این صورت جهت رفع مشکل، مدت حمام و دوشتان را به زیر ۱۰ دقیقه کاهش دهید. اگر اخیرا استفاده از لباس زیر جدیدی را شروع کردهاید، مدت کوتاهی از پوشیدن آن خودداری کنید تا ببینید در صورت بهبود یا عدم بهبود خارش، علت بروز خارش حساسیت به لباس جدید است یا خیر. ممکن است افراد مبتلا به سرطان مزمن، تا قبل از تشخیص هیچ علائمی نداشته باشند. بعد از حمام نیز به آرامی پوست خود را با یک حوله پاک کنید تا آنکه تقریبا خشک شود و با استفاده از کرمهای مرطوب کننده یا پمادها به حفظ رطوبت پوست نواحی اطراف سینه کمک کنید.

یکی از بیماریهای بزرگ و خاص سرطان است؛ سرطان انواع گوناگونی دارد و تقریبا میتوان گفت هیچ یک از اعضای بدن از دست سرطان مصون نیست. پوست دارای دو لایه درونی و بیرونی است؛ لایه بالایی به وسیله چشم قابل دیدن است و لایه داخلی دیده نمیشود. این عضو پوششی، برای حفاظت از تمامی اندامهای داخلی بدن ما از تمامی عوامل بیرونی تمام تلاشش را میکند. بهترین راه درمانی در این شرایط استفاده از پاک کنندههای پوستی ملایم، استفاده از مرطوب کنندهها و کاهش دفعات دوشهای گرم میباشد.

از آب ولرم برای دوش گرفتن استفاده کنید، زیرا آب گرم روغنهای ضروری و چربی طبیعی پوست را از بین برده و پوست شما را خشکتر میکند. در این موارد قبل از تمرین برای جلوگیری از سوزش، از روغن یا ژلههای هیدروکربنی استفاده کنید و مطمئن شوید که از سایزهای مناسب لباس زیر استفاده کنید. آماده بودن برای پاسخ دادن به این سوالات ممکن است زمان بیشتری را برای پوشش سایر نکاتی که می خواهید بپرسید ، فراهم کند. اگر بثورات به درمانهای اگزما پاسخ نداد، شما به بیوپسی و تست نمونه بافت سینه برای اطمینان از نوع بیماری نیاز دارید.

این آزمایش خون بیشتر از ۲۰ نوع سرطان را مورد شناسایی قرار داده که سرطان های پستان، روده بزرگ، مری، کیسه صفرا، معده، سر و گردن، ریه، تخمدان و سرطان پانکراس را شامل می شود.اوکسنارد گفت: اگر ما بتوانیم این آزمایش را بسیار گسترده انجام دهیم، می توانیم سرطان را از آغاز در فرد مبتلا شناسایی کرده و روش های درمانی موثری را برای آن در نظر بگیریم. بسته به نوع سرطان، ممکن است از یک دارو یا ترکیبی از داروها استفاده شود. شیردهی: باقی ماندههای شیر، کانالهای بسته شده شیردهی و مشکلات مربوط به مکش سینهها توسط نوزاد در طی تغذیه، میتوانند منجر به خارش و درد نوک سینهها شوند.

بسته به علت ایجاد سرطان و سلولهایی که درگیر شده اند؛ سرطان پوست به أنواع مختلفی تقسیم میشود. استخوان سالم در مقابل دوربین سبک تر به نظر می رسد و مناطقی از آسیب مانند مناطقی که توسط سلول های سرطانی ایجاد می شوند، روی تصویر برجسته هستند. بدن همه ما دارای ساختار پیچیده و منظمی است که اعضای آن با نظم و هماهنگی در کنار هم قرار دارند. پوست بزرگترین عضو بدن ما است و به نوعی پرده بدن هم نامیده میشود. انجام این آزمایش ها، به تعیین مرحله سرطان کمک می کند و در انتخاب گزینه های درمانی مناسب می تواند اثر بخش باشد.

در واقع سلول های بدن در طی یک روند تنظیم یافته از بین میروند و سلول های جدید جای آنها را میگیرند گاهی اوقات این روند طبیعی از تنظیم خارج شده و سلول های فرسوده از بین نمی روند و تشکیل توده ای را مینمایند که میتوانند تبدیل به تومور بدخیم یا سرطان شوند. آزمایشها و عکسبرداریهای پیشرفتهای که در قسمت تشخیص سرطان به آنها اشاره شد، قابلیت تعیین مرحله آن را به پزشک متخصص میدهد.

این سلولها میتوانند باعث ایجاد سرطان در این قسمت از بدن شوند. گره های لنفاوی که نمی توانند به طور مستقیم لمس شوند نیز ممکن است علائمی را ایجاد کنند. بیماری استخوان پاژه بیماری پاژه استخوان که بیشتر در افراد مسن رخ میدهد، میتواند خطر ابتلا به سرطان استخوان را افزایش دهد. درد : درد در استخوان مبتلا به سرطان شایعترین علامت وجود آن است. بنابر این پزشک با آگاهی از درجه یا گرید یک تومور سرطانی، به رفتار و نحوه انتشار آن پی می برد.

دیدگاهتان را بنویسید