گیتار الکتریک (آموزش گیتار الکتریک، دانلود نت و تبلچر، آموزش ویدیویی و معرفی کتاب)

در کتابهای لغت در معنی دف یا دایره مینویسند: آن چنبری است از چوب که بر روی آن پوست کشند و بر چنبر آن حلقهها آویزند. قسمت قوری چایساز مدل NS-516 ناساالکتریک از جنس پیرکس نشکن است که در برابر ضربه و خط و خراش از مقاومت بالایی برخوردار میباشد. چایساز مدل NS-516 ناساالکتریک دارای توان مصرفی 1800 وات میباشد. باقلاما دارای 7 سیم (پنج سیم فولادی و دوسیم ابریشم/فنری)است. سیمهایش كاملاً شبیه به باقلامای معمولی است.سایز بزرگ باقلاما(kısa sap Bağlama) خوانده می شود. ضمایر اشاره برای اشاره به شخص یا مکان استفاده میشود.

این مدل چایساز ناساالکتریک از از نوع دمآور است و ساخت کشور ترکیه بوده و به آن مدل ترکی نیز گفته میشود. اما اگر در تمیز کردن فینگربورد گیتارتان تنبلی کردهاید و مدت زمان زیادی از آخرین باری که آن را تمیز کردهاید میگذرد، احتمالاً برای پاک کردن این حجم از کثیفی به پشم فلز یا همان سیم ظرفشویی نیاز خواهید داشت. در 8 بهمن ماه 1342روستای نییر سرد بود وهمه جا را برف پوشانده بود.اما عروس جوان دلگرم و امیدواربود.

این ساز در اندازه 4 / 4 ارائه می شود و دارای صفحه رویی که از جنس صنوبر تعبیه شده و صفحه پشتی و کناره هایی که از جنس چوب ماهون میباشد را داراست. این ساز دارای 7 سیم است ولی در گذشته 9 سیم داشته است. چایساز مدل NS-516 دارای دو المنت مجزا برای قسمت جوش و وارمینگ است. چایساز مدل NS-516 شامل قوری، کتری و یک کفی است. ساختار باقلاما: شامل 2 بخش اصلی می­گردد: كاسه و دسته. كاسه دسته را هم دربر می­گیرد(محل وصل به دسته) كه آن هم از چوبِ درختانی سبك و بادوام مثل زیرفون و اَردَج ساخته می­شود.

سابقاً فقط از چوبِ گیلاس و صدف ساخته می­شد. درخشش و قابل انعطاف بودن صدف و چوبِ گیلاسی كه تمیز و دارای شیره است,برای مضراب بسیار عالی به­شمار می­آمد. خركها معمولاً از شاخ، استخوان، عاج و چوبِ درختانی سخت چون شمشاد ساخته می­شود. گوشی­ها بوسیله چرخِ دستگاهِ تراش از چوبِ درختانی مثل مَمرَز، بلوط و شمشاد تهیه می­شوند. دسته و پرده­ها: برای دسته، از چوبِ درختانی چون بلوط استفاده می­كنند. در این روش كُنده ای كُلفت انتخاب شده و شكاف داده می­شود؛ در بیشتر موارد از تنه درختانی چون توت، شاه بلوط و آلوش استفاده می­شود. كاسه: 2 نوع كاسه وجود دارد یكی به روش قالبی و دیگری به شیوه ورقه­ای(تركه ای).

تمام مضرابها و پایه های ریتمیك دقیقاً مشابه هم است، تفاوت اساسی در نوع حركت بر روی دسته است به طوری كه نواختن یك قطعه ثابت بر روی باقلامای دسته كوتاه از سیم دوم شروع می شود و در نهایت به دلیل گستره كمِ ملودیك اغلب قطعات به سیمِ سوم و اول هم حركت میشود،در حالی كه نواختن همان قطعه بر روی باقلامای دسته بلند از سیم اول شروع می شود و نهایتاً حركت به پائین دسته بر روی همان سیم است و در موارد اندكی از سیمهای دیگر برای نواختن اصلِ ملودی استفاده می شود.به عبارت دیگر در باقلامای دسته بلند حركت در طول دسته است ولی در باقلامای دسته كوتاهحركت در عرض دسته،اگر حركت در عرض را تغییرِ وضعیتِ(status) دست بنامیم و حركت در طولِ دسته را تغییرِ موقعیتِ(position) دست بدانیم ، در نتیجه در نوازندگیِ باقلامای دسته كوتاه ما تغییر وضعیت دست را داریم و در باقلامای دسته بلند تغییر موقعیت دست.

با این حال، اگر مبتدی هستید و تازه می خواهید کار کردن با گیتار را شروع کنید، می توانید از روش های فردی خود پیروی کنید، که احتمالا اجرای آکورد با انگشتان 1 و 2 خواهد بود. در واقع، نامگذاری این کوک (که در اینجا کوک ماهور است) به عنوان «دو، سل، دو، دو» برای راحتی کار نوازندگان و هنرجویان است تا نسبت فاصله بین نت مورد استفاده در سیم یکم تا سیم دوم را که ۵ نیم پرده است، درک کنند. سازهای آماتور یا به عبارتی سازهایی که برای شروع مناسب هستند قیمتی تقریبی بین 120 تا 400 دلار دارند و اکثرا در کشور های چین و اندونزی تولید می شوند.

2- خرك بالایی بر روی دسته،خرك بالایی جایش در انتهای دسته قبل از شروع پرده­هاست. ساختمان گوشی­ از پایین به بالا ضخامت می­یابد و با یك انحراف كوچك، سوراخی در برآمدگی­اش كنده می­شود تا سیم بتواند از میانش عبور كند. 4 سوراخ در سمت روی دسته و 3 سوراخ در طرف كنار آن ایجاد می­شود. كوكهای باقلاما: صدای تنظیم­ شده در سازهای موسیقی كوك نامیده می­شود. در معنای كلیِ لغت، كلمه (دوُزن) (düzen) اغلب برای سازهای موسیقی مردمی تركیه كاربرد دارد.در موسیقی مردمی تركیه، سازهای خانواده باقلاما كوكهای متفاوتی دارند. اصولاً كوكهای اصلی باقلاما عبارت است از:كارا دوُزَن به صورت لا- رِ – سُل و باقلاما دوُزنی به صورت رِ – سُل – لا .كوك های دیگر به موقع معرفی خواهد شد.

اندازه كاسه باقلامای معمولی 40 سانتی متر و طول دسته­اش 60سانتی متر است.كوك معمولی باقلامای دسته كوتاه به ترتیب از پائین ترین سیم رِ( re)، سُل(sol )، لا(la )است. كوك معمولی باقلامای دسته بلند به ترتیب از پائین ترین سیم لا(la )، رِ( re)، سُل(sol ) است.منظور از كوك معمولی،كوكی است كه اغلب مقامها و ترانه ها با آن قابل اجرا است. طولِ سیمهای آن 46.9 سانتی متر است.ضخامت این سیمها كه همگی فولادی هستند در ردیف تحتانی 0،15 میلیمتر، در ردیف تحتانی 0،20 و در ردیف فوقانی 0،13 است.كوك جُورّا متغییر است و می تواند مانند باقلامای دسته كوتاه یا بزرگ كوك شود.

صفویان در پی مخالفت با حکومت بغداد کوشید تا هرچه بیشتر نقش موسیقی را کمرنگ تر کند. اگر تا کنون موسیقی های ترکی را بصورت حرفه ای دنبال کرده باشید قطعا با ساز زیبا و خوض صدای کامبوش آشنایی دارید. پرده­ها طوری بر دسته ساز بسته می­شوند كه سیستم صدایی موسیقی مردمی تركیه را با تغییرات اندكی مطابق با همان ناحیه ایجاد نماید. شماره پرده­ها در باقلامای دسته كوتاه 19 و در باقلامای دسته بلند 24 است. سیاست این کمپانی، ترکیب بالاترین مهارت های هنری در ساخت گیتار همراه با جدیدترین فناوری تولید بهترین گیتار های کلاسیک، گیتار های فلامنکو بوده است.

امپ های گیتار دو فرمت اصلی دارند: هِدها و کومبوها. گیتار Almansa 402 مشابه گیتار Alhambra 3C و Cordoba C5 میباشد، کیفیت ساخت و صدای این گیتارها نزدیک به هم است. دانلود ریمیکس شاد کردی هورامی بیکلام با کیفیت … وی توضیح میدهد، در صورتی که شکل ظاهری کنترباس به خانواده ویولا دا گامبا شبیه میباشد، اما ساختمان داخلیاش تقریباً با سازهای خانواده ویولون برابری میکند، و با ساختمان داخلی ویولاها بسیار متفاوت میباشد. میدان­سازی:همانطور كه از نام آن پیدا است در قدیم در میدان ها و مكان های عمومی استفاده می شده است.اندازه كاسه­اش 60 سانتی متر، طولِ دسته­اش72 سانتی متر است.

در بخش پایین­ كاسه، یك قسمت كوچك به نام خَرَكِ تحتانی اضافه گردیده است، كه در آنجا سیمها به هم گره می­خورند. در طی سالهای گذشته، Admira گیتارهای کلاسیک و گیتارهای میان رده متنوعی تولید کرده است که شهرت این برند را روز به روز بیشتر کردهاند. مثلا بیشتر اونا ۶ تا سیم دارن ولی گیتارهای ۱۲ سیمی هم وجود داره. ولی بهعنوان یک نوازنده، اگر میخواهید که سازتان یک عمر شما را همراهی کند، چارهای جز تمیز کردن آن نخواهید داشت. نواختن آن آسان است. چرا این آهنگ آسان است؟

اجرای این آهنگ با گیتار با توجه به آکوردهای ساده ای که دارد بسیار آسان است. به­منظور حفاظتِ كاسه ساز از خراب شدن و فساد باید كاسه شكاف داده شده از چوب درخت را روباز گذاشت تا خشك شود .در روش ورقه­ای در ابتدا قالب با توجه به شكل كاسه ساخته می­شود.چوبهایی كه بدین روش برش می­خورند در ابتدا باید حرارت ببینند و سپس این قطعات در كنار هم با لایه نازكی از چسب به یكدیگر چسبانده می­شوند، به منظور شل نشدن باید دور این قطعات با قیطانی بسته شود.

شما میتوانید با هزینه ای بسیار کمتر از طراحی سایت، و همچنین صرف زمان کمتر، قالب مدنظر را برای ساختن وب سایت خود انتخاب کنید. سیمها: در قدیم از موی اسب، روده و ابریشم به جای سیم استفاده می­شد.اما امروزه بیشتر سیمهای فولادی كه صدای بهتری می­دهند استفاده می­شوند، همچنین برخی از سیمها ابریشم/فنری هستند. او به معنی واقعی کلمه، استاد است و در حوزه آواز کلاسیک عربی، حافظه عجیبی دارد. در انتهای دسته گوشی­ها با زاویه 15 درجه به عقب قرار گرفته­اند.

دیدگاهتان را بنویسید