یک اثر ماساژ داخلی داشته باشد

آتلهای شبانه: درمانگرهای فیزیکی و یا دکتر ممکن است توصیه کند آتلی بگذارید که امتداد ساق پا و قوس پا را هنگام خواب کشیده نگه دارند. لابروم به نگه داشتن استخوان های مفصل لگن در تراز و محل مناسب هنگام حرکت کمک کرده و با حفظ مایع مفصلی در داخل مفصل از اصطکاک جلوگیری می کند. نشانه ها و علائم بیماری خار پاشنه معمولاً در صبح هنگام و به دلیل سفت شدن آرنگ کف پا در طول شب تشدید میشود. در مدت درمان که اندام فوقانی بیمار بسته شده است باید مرتبا مفاصل دست، مچ دست و آرنج را حرکت داد تا از محدود شدن حرکات و خشکی مفصلی پیشگیری شود.

این مشکل معمولاً در پشت پاشنه یا زیر کف پا ایجاد می شود و به سمت قوس پا حرکت می کند. حرکت دور سازی ، حرکتی است که در آن ، دستها یا پاها از سطح تقارن ( خط میانی ) بدن دور می شوند . در ادامه به رایج ترین انواع درمان خانگی خار پاشنه پا اشاره شده است. در این مقاله از سرویس سلامت مجله کوروش می توانید با روش های درمان خانگی خار پاشنه و علت و علائم این مشکل آشنا شوید.

در بالای تروکلئا در سمت پشت یک فرورفتگی عمیق به نام فوسای اولکرانون Olecranon fossa وجود دارد که وقتی آرنج کاملاً صاف میشود زائده اولکرانون Olecranon process در آن قرار میگیرد. این توده استخوانی که باعث ایجاد درد در ناحیه پاشنه و کف پا میشود و محل اصلی آن در زیر پای فرد بوده، اغلب ممکن است به صورت قلاب مانند، قفسه مانند یا طبقهای باشد که محل رشد آن از زیر پاشنه پا به سمت وسط پا یا همان قوس کف پا است. این کار باعث میشود که پلانتار فاسیا و تاندون آشیل یک شب در موقعیت طولی باقی بمانند و میزان کشیدگی تسهیل شود.

این روش معمولا برای التهاب پلانتار فاسیا مزمنی استفاده میشود که به درمان محافظهکارانه پاسخ مثبتی نداده باشد. به جای این روش می توانید پاهایتان را داخل یک سطل آب سرد یا یخ قرار دهید. یک لیوان پر از آب را یخ کنید و حدود پنج تا هفت دقیقه برروی محل ناراحتی غلت دهید. سفید آب از مواد شوینده طبیعی است که برای استجمام به کار می رود و از گذشته تا کنون در ایران تولید و مصرف می شود . در ادامه این مرحله ، غضروف درازتر و استخوانی می شود .

غضروف لایه بافتی سفید و لغزنده ایست که قوام لاستیکی دارد. این دنده اضافه جدا از شکلی که دارد چنانچه در مجاورت رگ های خونی و عصب ها آسیب ببیند می تواند مسائل مهمی را متوجه سلامت انسان کند. علاوه بر پاها، آیا در هر جای دیگر از بدن احساس درد میکنید؟ کفشهایی بخرید که ارتفاع پاشنه کم تا متوسط باشد، به خوبی از قوس پا پشتیبانی کند و هر گونه شوک را جذب کند. درمان با امواج شوک فراجسمانی: در این روش، امواج صوتی به ناحیه درد پاشنه گسیل میشوند تا التیام پیدا کنند. آیا هر گونه آسیبدیدگی پا در گذشته داشتهاید؟

بیشتر افرادی که به این مشکل مبتلا می شوند در آن را این گونه توصیف می کنند که انگار صبح ها یک چاقو یا سنجاق در کف پایشان فرو رفته است. گاهی اشعه ایکس نشان میدهد که تیغهای از استخوان در پاشنه بیرونزدگی پیدا کرده است. اما به هر حال برخی علائم می تواند نشان دهنده خار پاشنه باشد. این روش ممکن است باعث کبودی، تورم، درد، بیحسی یا سوزنسوزنشدگی شود و تاکنون نشان داده که به طور مداوم موثر نیست. استفاده از روش های خانگی برای درمان خار پاشنه پا بسیار مؤثر است.

تمرینات ساده خانگی میتواند پلانتار فاسیا، تاندون آشیل و ماهیچههای ساق پا را کشش دهند. قوس پاهایتان را کشش دهید. در معاینه فیزیکی، دکتر به دنبال نواحی تُرد و حساس به لمس در پاهایتان میگردد. درمانگر به شمار آموزش میدهد که چطور کف پاهایتان را مثل ورزشکاران برای افزایش تکیهگاه باندپیچی کنید. اما علت خار پاشنه چیست و چطور درمان می شود؟ تصادفات رانندگی و سقوط از نردبان دو علت اصلی ایجاد این بیماری هستند. شریان اصلی بازو شریان بازویی یا براکیال Brachial artery است. برای پزشک شما مهم است که بداند که آیا شما بیماری دیگری همچون فشار خون بالا، دیابت، آسم یا حساسیت دارید یا خیر.

6. حدودا باید یک ساعت در فر بماند اما شما می توانید برای اطمینان از پخت نان از خلال دندان استفاده کنید و مطمئن شوید که نان آماده است یا خیر. با ارزیابی کامل زانو و اندام تحتانی، روند درمان شما میتواند به سرعت پیشرفت کند، تا از درد رها شده و ورزشهای عادی و یا فعالیتهای روزانه خود را در کوتاهترین زمان ممکن انجام دهید. برای این کار باید یک کیسه یخ را به آرامی روی پاشنه پای خود بمالید.

هر دو استخوان نشیمنگاه باید روی زمین قرار داشته باشند. این موضوع موجب فشار بیش از اندازه بر استخوان و به وجود آمدن خار پاشنه پا می شود. در جهان مادیّات نزاع و درگیری زیاد است و همه کس به همه آرزوهایش نمی رسد،پس باید اندازه و سهمیه ای باشد که چه کسی چه مقدار داشته باشد: «عَجَّلْنا لَهُ فِیها ما نَشاءُ لِمَنْ نُرِیدُ» ،امّا در دنیای معنویات،چون تزاحم و محدودیّتی نیست،همه صد درصد کامیاب می شوند و راه برای بیشتر هم باز است.

ژنتیک: افرادی که در خانواده خود سابقه شکستگی دارند حتما باید تحت نظر دکتر باشند. وزن خود را در حد مناسب نگه دارید. این فرآیند معمولاً در طول یک دوره چند ماهه رخ می دهد و معمولاً در ورزشکارانی که زیاد می دوند یا می پرند بیشتر رخ می دهد. اکثر کسانی که التهاب غلاف کف پا دارند با درمان محافظهکارانه در ظرف تنها چند ماه بهبود مییابند. سابقه خانوادگی. داشتن والدین یا خواهر و برادر با پوکی استخوان، شما را در معرض خطر بیشتری قرار می دهد، به خصوص اگر مادر یا پدر سابقه شکستگی مفصل لگن را داشته باشند.

اگر پوکی استخوان دارید، بیماری که استخوانهای شما را تضعیف میکند. این بیماری معمولاً با التهاب کف پا ایجاد می شود و اگر به موقع درمان نشود می تواند تمام پا را تحت تأثیر قرار دهد. مسکنهایی مانند ایبوپروفن (ادویل، موترین IB، غیره) و ناپروکسن ممکن است درد و التهاب همراه با التهاب پلانتار را تسکین دهند. آمپولهای استروئیدی: تزریق نوعی داروی استروئیدی به ناحیه حساس میتواند به طور موقت باعث تسکین درد شود.

تمرینات کششی و تقویتی و یا استفاده از دستگاههای تخصصی ممکن است علائم را تسکین دهند. درمان فیزیکی: فیزیوتراپیست میتواند شما را برای مجموعهای از تمرینات کششی فاسیای کف پا و تاندون آشیل و همینطور برای تقویت عضلات ساق پا، مچ پا و ثبات پاشنه و قوزک راهنمایی کند. این حرکات ممکن است شامل یک سری حرکات ورزشی و بلند کردن تدریجی وزنه از سبک به سنگین میباشد.پزشک زمان بازگشت به فعالیتهای نرمال شما را ارزیابی میکند. زیرا به میزان زیادی بر تواناییهای حرکتی شما اثر میگذارد. عارضه ی تاندونیت بیشتر در اثر از بین رفتن تاندون به مرور زمان ایجاد می شود.

در گذشته، این تیغههای استخوانی اغلب علت درد پاشنه شناخته میشدند و از طریق عمل جراحی برداشته میشدند. بیماری سیور (calcaneal apophysitis): شایعترین علت درد پاشنه پا در ورزشکاران کودک و نوجوان است که در اثر استفاده مفرط و ضربههای کوچک تکراری در صفحههای رشد استخوان پاشنه پا ایجاد میشود. یافتن محل درد میتواند به تعیین علت آن کمک کند. ماساژ یخی به طور منظم میتواند به کاهش درد و التهاب کمک کند. عموماً هنگامی که زخم بستر درجه یک اولین علائم را بروز میدهد، در صورت عدم مداخله موثر میتواند به سرعت به مراحل بالاتر از دو تبدیل شود.

اولین علائم معمولاً در سن مدرسه بروز می کند: ایستادن و راه رفتن به مدت طولانی منجر به درد مزمن پا (از جمله درد پاشنه پا) می شود. دردی که بعد از ایستادن و حتی نشستن های طولانی زیادتر می شود و گاهی تحمل آن برای فرد مشکل است. گاهی اوقات، دکتر ممکن است اشعه ایکس یا تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) را پیشنهاد دهد تا مطمئن شود درد به خاطر مشکل دیگری مانند شکستگی ناشی از فشار یا عصب گرفته بروز نکرده است. تشخیص خار پاشنه گاهی اوقات بسیار مشکل است و با چشم غیر مسلح دیده نمی شود.

به طور معمول عمل های جراحی برای افزایش قد توصیه نمی شود چون عملی بسیار سنگین برای افراد است. به بیان دیگر دو قطعه شکسته شده کامال از یکدیگر جدا نمی شوند. اولتراسوند موجب اثراتی از تغییرات دمایی در بافت نرم تا افزایش بیان ژن میشود. یخ بگذارید. یک بسته یخ لای پارچه را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه سه یا چهار بار در روز یا پس از فعالیت، برروی محل درد نگه دارید. پابرهنه راه نروید، به خصوص برروی سطوح سفت. بالشتک بگذارید. بالشتک زانو و صندلیهای بالشدار درد ناشی از سطوح سفت و فشار بر عصب سیاتیک را مانع میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید